Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Animovaný
  • Horor

Posledné recenzie (3 852)

plagát

Případ mrtvého nebožtíka (2020) 

Tak na tomto filme som sa úprimne pobavil. Je to čistá satira, miestami dotiahnutá do extrémenej debility, no keď človek zhodnotí, že všetci sa v tomto filme chovajú ako úplní idioti, tak nejako naskočí na ten vlak a ide s tým. Asi tak by som vedel v krátkosti definovať "Případ Mrtvého Nebožtíka". Najlepšie je, že z hercov som mal pocit, že naskočili na ten vlak takisto a rozhodli sa tak nejako s tým všetkým ísť a proste vtlačiť do toho asi čo najviac satirického humoru o policajtoch čo ma napadlo. Popravde si však myslím, že ak sa v úvode nevyrovnáte s faktom, že sledujete totálnu satiru a budete sa všemožne snažiť brať to vážne, tak tvrdo narazíte a chápem, že to nebol film pre vás. No musím uznať, že Novotný, Pechlák a Vagnerová sú dobrá trojka, miestami som vedel odhaliť realitu skôr než vyšetrovatelia (čo asi bude ATSMOP?) a určite na ten film tak skoro nezabudnem. Som rád, že som to videl. A nevadilo by mi ani pokračovanie. Hodnotenie: B+

plagát

Striedavka (2022) 

Myslím si, že na svete existujú určite lepšie filmy ako je "Střídavka" no na druhú stranu to mohlo byť aj oveľa horšie. V rámci humoru je tu občas scénka, kedy som sa aspoň trochu zasmial, herci sú okey, a pozerať sa to podľa mňa dalo. Má to aj hlavnú myšlienku (hoci stereotypnú a videli sme to miliónkrát) takže ako film to nie je úplná strata času a vo výsledku som zhodnotil, že ma to bavilo viac ako som čakal. Pozrel by som si to znovu? Asi nie. Ale jedno pozretie niekedy stačí a nebudem mať aspoň na to nejaké výrazne negatívne spomienky. Plus treba uznať, že kedykoľvek je vo filme Martin Hoffmann, aspoň trochu zábavy vždy v tom nájdeme. Hodnotenie: B-

plagát

Čarovná lienka a Čierny kocúr vo filme (2023) 

"Ladybug & Cat Noir: The Movie" je vo výsledku teda celkom slušný bordel, z ktorého som sa mal miestami dosť problém vyznať. Najlepšie na celom filme sú jednotlivé súboje so zloduchmi, ktoré sú väčšinou zvládnuté veľmi dobre. A aj vysvetlenie toho, kto vlastne jednotlivé postavy sú. Musím uznať, že najzaujímavejšia mi prišla časť, kedy sme sa stretli s postavamy Mime and The Magician. Obaja sú stvárnení skvele, ich schopnosti sú zaujímavé, pôsobili ako slušná výzva a nevadilo by mi vôbec, keby boli skutočným duom, proti ktorému sa musia naši hrdinovia postaviť. Ústredná príbehová línia je však trochu iná a popravde miestami strašne stará s veľkou dávkou klišé, ktorá ma postupne prestávala baviť. Je to opäť príbeh niekoho, kto chce dosiahnuť niečo dobré, no nie najlepšou cestou a navyše mu počas toho utekajú pomedzi prsty dôležité veci. Videli sme to veľakrát a neprináša to nič zásadne nové ani zaujímavé. Navyše romanca medzi Ladybug a Cat Noir nie je podľa mňa najlepšia a ich schopnosti fungovať tímovo tiež trochu krívajú. Na jedno pozretie okey, no nič zásadné tento film pre mňa nepriniesol. Vyzerá fajn, no dokopy je starý a dobre známy. Hodnotenie: C

Posledné hodnotenia (5 555)

A World Record Christmas (2023) (TV film)

05.12.2023

Christmas in Notting Hill (2023) (TV film)

05.12.2023

Holiday Road (2023) (TV film)

03.12.2023

Letters to Santa (2023) (TV film)

30.11.2023

Catch Me If You Claus (2023) (TV film)

29.11.2023

Holiday Hotline (2023) (TV film)

28.11.2023

Haul Out the Holly: Lit Up (2023) (TV film)

27.11.2023

Hviezdny prach (2007)

26.11.2023

Navigating Christmas (2023) (TV film)

25.11.2023

Reklama

Posledný denníček (136)

Marec 2023 - zhrnutie

Po posledných dvoch mesiacoch, kedy som si neužil veľké množstvo filmov a najmä som si neužil ani veľké množstvo výraznejšie zaujímavejších filmov, tak tu máme príchod marca a nových zážitkov, ktoré konečne priniesli niečo, čo by stálo výraznejšie za zmienku. Na oboch frontoch. Takže poďme sa pozrieť, aké projekty ma počas marca zaujali najviac, a ktoré naopak najmenej.

Za najlepší film mesiaca budem (asi prekvapivo pre viacerých) považovať drámu "Who Are You People". Tento nenápadný filmový projekt, o ktorý sa postarali Gravitas Ventures ma postupne dostal k bodu, že som si uvedomil ako veľmi mi záleží na osude postáv, ako som si ich obľúbill a najmä to ukázalo, že byť rodičom nie je jednoduché. Rodičia robia chyby a najmä ťažko vedia skrývať svoje emócie. Deti dokážu vycítiť, že niečo nie je také, aké by malo byť. A že nedostávajú toľko lásky, ako by chceli cítiť. Tento film to skvele adresuje a som vďačný za to, že som ho mal možnosť tento mesiac vidieť. Dokonca hneď dvakrát.

Ďalším filmom, ktorý si zaslúži zmienku medzi najlepšími bude akčný thriller "John Wick: Chapter 4". Pokračovanie filmovej série, ktorá je každým filmom vyššie a vyššie a neustále dvíha latku. Nemá už asi ani ceu tentokrát pripomínať, že akcia je vynikajúca, ani že Keanu Reeves bol pre túto rolu absolútne stvorený a dáva ju absolútne s prehľadom. No čo sa zloducha v tomto filme týka, už dávno som nevidel niekoho, pri kom som sa absolútne tešil, až príde jeho koniec. A budete to vnímať určite rovnako. Záverečná časť je po všetkých stránkach fenomenálna, spôsob ako sa tento svet naďalej posúva dopredu ma fascinuje a nové postavy sú rovnako skvelé ako tie staré. Som zvedavý, kam filmoví tvorcovia tento svet posunú vo svojich spin-off filmoch, prípadne aj ďaľšom možnom pokračovaní. Pretože skrz všetko čo sa udeje ho rozhodne neodpisujem.

"If Cats Disappeared From The World" je pre mňa ďaľšou vynikajúcou japonskou drámou, ktorá prichádza s veľmi unikátnym a dobre vymysleným nápadom. Prevedenie je skvelé, atmosféra mrazivá a najmä posolstvo celého filmu vnímam ako niečo, čo by sme si ako ľudia mali uvedomiť. Často si hovoríme, že niektoré veci reálne možno pre svet nemajú skutočný význam. Nebolo by lepšie, keby zmizli zo sveta všetky mobily? Mali by sme viac času na druhých a svet by sa posunul k niečomu lepšiemu? Možno. Ale zase sa ku každej veci, ktorú máme viažu aj naše spomienky. A keď zmiznú tie, čo vlastne reálne zostane? Vynikajúci film, ktorý je skutočne hodný vášho času a pozornosti.

Pokračujeme ďalej veľkolepým filmom Darrena Aronofskeho "The Whale". Tento malý divadelný príbeh, v ktorom sledujeme osud učiteľa s obrovskou nadváhou Charlieho sa ma dotkol z viacerých dôvodov. Sám trpím obrovskou nadváhou, ktorej sa snažím zbaviť a naše povahy sú tiež v určitých bodoch podobné. Je úžasné sledovať ako ho vnímajú ľudia okolo neho, ako sa mu snažia pomôcť, no súčasne je ťažké prekonávať jeho vlastnú tvrdohlavosť a možno už aj určitú formu apatie... no za highlight považujem absolútny záver, kde sa bude rozprávať so svojou dcérou. Nebudem vysvetľovať prečo, no pre mňa je Ellie úžasnou postavou, ktorú stojí za to spoznať. Skrýva sa v nej totiž viac, než je navonok vidno. Na záver už len gratulácia Brendanovi Fraserovi za zisk Oscara, pretože si ho skutočne zaslúžil.

Slovenská komédia "Invalid" skutočne priniesla všetko, čo som dúfal, že niekedy počas sledovania domáceho filmu zažijem. Solídny humor, dobré načasovanie fórov, správnu dávku sarkazmu a skvelé postavy, ktoré ma neprestali baviť a istým spôsobom aj fascinovať od začiatku až do konca. Je úžasné vidieť ľudské pokrytectvo vo svojej najsilnejšej forme a spôsob, akým budú ľudia s Lacom postupne jednať. Za mnohé si môže sám, no takisto si viem predstaviť aj celú tu jeho frustráciu, keď bežné veci, ktoré robíme rutinne zrazu musíme kompletne zmeniť. Je to zábavný film, ktorý začal obyčajným deklom na kanáli.

Životopisná dráma o tom, ako vznikla jedna z najpopulárnejších hier sveta, ktorú pozná úplne každý? Dokonca aj ľudia, ktorí zrovna počítačové hry neobľubujú? Tak to musím vidieť za každú cenu. Reč je samozrejme o filme "Tetris", ktorý som si užil od začiatku až do konca. Bavilo ma sledovať príbeh človeka, ktorý dokopy zdieľal nadšenie s tvorcom tejto legendárnej hry a jeho snahu priniesť tento produkt pre všetkých s rizikom, že príde úplne o všetko, dokonca o vlastný dom. Pre jednu stávku, ktorá sa ale vyplatila. Možno je film ku koncu trošku moc nadhodený a realita trošku prikrášelná, aby to malo viac filmového ducha, no fungovalo to náramne a bavil som sa po celú dobu.

Najlepšie filmy zakončí Michael B. Jordan v pokračovaní skvelej filmovej série Creed. Nevedel som aký bude Donnieho návrat, no "Creed III" ma prekvapilo v plnej paráde. Nevedel som dokopy čo by som na tomto filme skutočne mohol vytknúť. Napísaný je skvele, odohraný je skvele, scénky medzi Michaelom B. Jordanom a Jonathanom Majorsom fungujú perfektne a ich záverečný duel je jeden z najlepších, aké som mal kedy možnosť vidieť. Je trošku škoda, že sú veci, ktoré sme trošku preskočili.. ale zase to spracovanie je tak excelentné, že to dokážem filmu odpustiť. Okrem toho sa Michael ukázal aj ako solídny režisér a vie tento film posúvať správnym smerom. Mnohí hovorili, že po druhom pokračovaní by séria mala skončiť, lebo to pôjde už dolu vodou. Tento film ukazuje, že sme sa v našom úsudku mýlili.

Keď sme si teda rozobrali najlepšie filmy mesiaca, je čas aby sme si pripomenuli aj najhoršie filmy mesiaca. Hneď na úvod mám pre vás skutočnú maškrtu v podobe "Winnie The Pooh: Blood And Honey". Od tohto filmu som neočakával, že by ma mohol nejako extra zaujať. Koniec koncov, som fanúšikom Disney verzie Macka Puf a hororový variant je zlý nápad, že? Nie. Nápad ako taký zlý nie je a dokonca úvodné animované časti mali celkom potenciál. Ešte aj návrat Krištofka s manželkou mal potenciál. Všetko čo nasledovalo je však ukážka, že niekto nie je veľmi talentovaný režisér a práca s kamerou mu nejde, no rovnako aj mizerný scenárista a napísal jeden absolútne štvrtotriedny film bez akéhokoľvek nápadu a zaujímavej postavy. Nikoho z postáv som si neobľúbil, rozhodnutia boli divné, gore bol okey (no po "Terrifier 2" sa tento film nechytal), no natočené je to tak zle, že film si nezaslúžil v žiadnom prípade ísť do kín. Vyzerá to však, že tento trend bude pokračovať aj ďalej. Lacné horory podľa úspešných detských značiek. Yay. Jediné čo by ma z toho, čo režisér pripravuje lákalo je hororová verzia Teletubbies. Inak... takto by filmy vyzerať nemali. Najmä ak idú do kín.

Začína byť trend, že Liam Neeson svoju kariéru posúva do mizernejších a mizernejších filmov? Dúfam, že nie. Každopádne "Marlowe" bol na môj vkus už moment, kedy stojí za opýtanie čo sa deje s Neesonovou kariérou. Pretože takéto unudené noir filmy určite nie sú niečo, v čom ho chcem vidieť. Pomalé, unavené, nudné a ničím nezaujímavé. V podstate - nothing movie. No nebyť Neesona, bol by rating asi oveľa nižší.

Na záver ešte jeden film, ktorý odo mňa síce nemal výrazne nízke hodnotenie, no chcem ho spomenúť z pár dôvodov. Prvý je, že ide o jednu z posledných rolí zosnuléo Raya Liottu, ktorý by si zaslúžil niečo lepšie, no najmä preto, že tento film úplne krásne ukazuje ako to dopadne, keď niekto nevie správne vyvážiť tón filmu. "Cocaine Bear" je filmom, ktorý mal potenciál byť skvelý. Či už ako komédia, alebo aj ako reálny horor. No problém je ten, že sa dokopy celú dobu snaží byť oboje a nevie sa poriadne sústrediť na atmosféru celého projektu. Miestami teda nevieme či to máme brať seriózne, alebo naopak prišiel rad na komickejšie časti. Vo výsledku som tak bol z filmu len neskutočne zmätený. Pretože na jednu stranu tu máme scénky, ktoré jasne cielia na to, aby nás pobavili. No potom prejdeme do vážnejších tém, kde matka chce zachrániť svoje deti alebo snaha zmeniť svoj život napriek tomu koho máme za otca. Neviem. Film nevie kadiaľ ísť a tak vo výsledku prináša neslaný, nemastný zážitok s pár lepšími a pár horšími momentkami.

Aké mám najväčšie filmové očakávanie počas budúceho mesiaca. Moja hráčska nátura sa asi nezaprie a pôjde o film "The Super Mario Bros. Movie". Illumination majú moju plnú dôveru a dúfam, že ma nesklamú. Doručte film, na ktorý budem hrdý a budem si môcť pustiť aj niekoľko rokov neskôr.

Na záver ešte ostáva spracovať filmovú štatistiku. Ponúkam vám svoje hodnotenia nižšie a vidíme sa nabudúce pri ďalšom zhrnutí.

A+ - 4x

A - 4x

A- - 0x

B+ - 5x

B - 6x

B- - 5x

C+ - 3x

C - 4x

C- - 1x

D+ - 0x

D - 0x

D- - 0x

F - 1x

Celkový počet videných filmov: 33

Návštevy kina: "Creed III" , "Invalid" , "Scream VI" , "Shazam! Fury Of The Gods" , "John Wick: Chapter 4"

Marec 2023 - zhrnutie

Ovládací panel
66. naj používateľ Slovensko
67 bodov