Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Animovaný
  • Horor

Posledné recenzie (3 858)

plagát

Flash (2023) 

Po nie najlepších recenziách som dúfal, že "The Flash" nebude žiadnou filmovou komixovou tragédiou. To sa chvalabohu nestalo. Vlastne si myslím, že v rámci toho, čo sme tu mali vidieť to bolo celkom dobré. Výraznejším problémom je pre mňa len veľké recyklovanie námetov a fórov, ktoré sme videli miliónkrát. No rovnako má v sebe malé momentky, ktoré sú samé o sebe vynikajúce a dávaju filmu to niečo, čo ho robí pre mňa zapamätateľným. Mimo toho, že ide o komixový film. Najlepšie časti sú pre mňa keď je Barry so svojou mamou. Najmä v závere. Celá tá časť je tak skvele spracovaná, že sama o sebe je veľmi silným a kvalitným momomentom. A nebudem to nijakým spôsobom zahmlievať. No film nevyzerá veľmi zaujímavo, príbehovo nemá toho veľa na ponúknutie a koncept o teórii motýlich krídel je už neskutočne starý a tento do toho moc veľa neprináša. Dokonca miestami Barry robí ďalšie chyby, ktorými sa nejako snaží vykompenzovať tie, ktoré urobil a veci sú len horšie. Neviem. Som rád, že som film videl, no vrátiť by som sa k nemu už asi nevrátil. Aj pre jeho dĺžku aj pre fakt, že mi nepriniesol niečo, čo by som výraznejšie ocenil, okrem niekoľkých skvelých momentiek, ktoré stoja za to, aby si človek pozrel film aspoň raz. Hodnotenie: C+

plagát

Strašiak (2023) 

Viete čo je vtipné na tom, keď píšete komentáre k filmom o niekoľko mesiacov neskôr po tom ako ste ich videli? Je zaujímavé zistiť, že niekedy ľudská myseľ je schopná veľa vecí absolútne vytesniť. A nejako sa mi kompletne podarilo vyhodiť z hlavy spomienku, že som tento film reálne aj videl. Musel som si doslova opäť pozrieť trailer na to, aby som si spomenul, o čom to vlastne bolo. No je treba uznať, že po filme ako "Evil Dead Rise" nebola moc šanca, aby "The Boogeyman" nejakým spôsobom výraznejšie ostal v pamäti. Pretože atmosférou sú oba filmy na úplne inom leveli. Tento bohužiaľ je na tom horšie. Postavy sú zabudnuteľné, strašenia nie sú veľmi originálne a jediné, čo si úprimne vybavujem je záver, kedy sa rozhodli naše postavy svojmu strašidlu postaviť. A rovnako aj Marin Ireland, ktorá dala svoju rolu skvele. Ale celá tá atmosféra s veľkou dávkou sviečok a snahou udržať sa v svetle bolo niečo, čo som si bol schopný vybaviť a vďaka tomu nie je film úplne zabudnuteľný. Každopádne je to dôkaz, že ma výraznejšie nezasiahol. Ani v pozitívnom ani negatívnom. Proste film, ktorý existuje. Hodnotenie: C

plagát

Kuky se vrací (2010) 

Tu je ďalší film, ktorý som už veľmi dlho chcel vidieť, no nikdy som sa k nemu nebol schopný poriadne dokopať. "Kuky Se Vrací" je zaujímavým filmovým dielom Jana Svěráka, ktoré je úplne iné ako jeho predošlé filmy a ide skôr o dospeláckejšiu rozprávku, ktorá však má v sebe dosť elementov, aby bola schopná zabaviť aj mladších divákov. Myslím si ale, že niektoré momentky viac ocenia dospelí. Postavy ma bavili, jednotlivé situácie boli zaujímavé a nie je to film, ktorý by mal v sebe nejaké zlé myšlienky ani nič podobné. Plus je super, že je to spracované oveľa špinavšie a les nepôsobí ako také krásne miesto, kde je všetko super. Naopak mi to skôr atmosférou miestami pripomenulo klip od kapely Radiohead "There There". Rovnako v ňom cítiť tú rozprávkovú atmosféru, no súčasne aj niečo temné a nebezpečné. Pekný projekt, ku ktorému sa možno v budúcnosti aj vrátim. Hodnotenie: B

Posledné hodnotenia (5 602)

Persona 3 the Movie #3 Falling Down (2015)

23.02.2024

Tigrov učeň (2024)

22.02.2024

Persona 3 the Movie #2 Midsummer Knight's Dream (2014)

22.02.2024

Persona 3 the Movie #1 Spring of Birth (2013)

22.02.2024

Miluje ma, nemiluje ma (2023)

22.02.2024

Pět rande naslepo (2024)

16.02.2024

World's Best (2023)

09.02.2024

Orion a tma (2024)

06.02.2024

Which Brings Me to You (2023)

04.02.2024

Reklama

Posledný denníček (136)

Marec 2023 - zhrnutie

Po posledných dvoch mesiacoch, kedy som si neužil veľké množstvo filmov a najmä som si neužil ani veľké množstvo výraznejšie zaujímavejších filmov, tak tu máme príchod marca a nových zážitkov, ktoré konečne priniesli niečo, čo by stálo výraznejšie za zmienku. Na oboch frontoch. Takže poďme sa pozrieť, aké projekty ma počas marca zaujali najviac, a ktoré naopak najmenej.

Za najlepší film mesiaca budem (asi prekvapivo pre viacerých) považovať drámu "Who Are You People". Tento nenápadný filmový projekt, o ktorý sa postarali Gravitas Ventures ma postupne dostal k bodu, že som si uvedomil ako veľmi mi záleží na osude postáv, ako som si ich obľúbill a najmä to ukázalo, že byť rodičom nie je jednoduché. Rodičia robia chyby a najmä ťažko vedia skrývať svoje emócie. Deti dokážu vycítiť, že niečo nie je také, aké by malo byť. A že nedostávajú toľko lásky, ako by chceli cítiť. Tento film to skvele adresuje a som vďačný za to, že som ho mal možnosť tento mesiac vidieť. Dokonca hneď dvakrát.

Ďalším filmom, ktorý si zaslúži zmienku medzi najlepšími bude akčný thriller "John Wick: Chapter 4". Pokračovanie filmovej série, ktorá je každým filmom vyššie a vyššie a neustále dvíha latku. Nemá už asi ani ceu tentokrát pripomínať, že akcia je vynikajúca, ani že Keanu Reeves bol pre túto rolu absolútne stvorený a dáva ju absolútne s prehľadom. No čo sa zloducha v tomto filme týka, už dávno som nevidel niekoho, pri kom som sa absolútne tešil, až príde jeho koniec. A budete to vnímať určite rovnako. Záverečná časť je po všetkých stránkach fenomenálna, spôsob ako sa tento svet naďalej posúva dopredu ma fascinuje a nové postavy sú rovnako skvelé ako tie staré. Som zvedavý, kam filmoví tvorcovia tento svet posunú vo svojich spin-off filmoch, prípadne aj ďaľšom možnom pokračovaní. Pretože skrz všetko čo sa udeje ho rozhodne neodpisujem.

"If Cats Disappeared From The World" je pre mňa ďaľšou vynikajúcou japonskou drámou, ktorá prichádza s veľmi unikátnym a dobre vymysleným nápadom. Prevedenie je skvelé, atmosféra mrazivá a najmä posolstvo celého filmu vnímam ako niečo, čo by sme si ako ľudia mali uvedomiť. Často si hovoríme, že niektoré veci reálne možno pre svet nemajú skutočný význam. Nebolo by lepšie, keby zmizli zo sveta všetky mobily? Mali by sme viac času na druhých a svet by sa posunul k niečomu lepšiemu? Možno. Ale zase sa ku každej veci, ktorú máme viažu aj naše spomienky. A keď zmiznú tie, čo vlastne reálne zostane? Vynikajúci film, ktorý je skutočne hodný vášho času a pozornosti.

Pokračujeme ďalej veľkolepým filmom Darrena Aronofskeho "The Whale". Tento malý divadelný príbeh, v ktorom sledujeme osud učiteľa s obrovskou nadváhou Charlieho sa ma dotkol z viacerých dôvodov. Sám trpím obrovskou nadváhou, ktorej sa snažím zbaviť a naše povahy sú tiež v určitých bodoch podobné. Je úžasné sledovať ako ho vnímajú ľudia okolo neho, ako sa mu snažia pomôcť, no súčasne je ťažké prekonávať jeho vlastnú tvrdohlavosť a možno už aj určitú formu apatie... no za highlight považujem absolútny záver, kde sa bude rozprávať so svojou dcérou. Nebudem vysvetľovať prečo, no pre mňa je Ellie úžasnou postavou, ktorú stojí za to spoznať. Skrýva sa v nej totiž viac, než je navonok vidno. Na záver už len gratulácia Brendanovi Fraserovi za zisk Oscara, pretože si ho skutočne zaslúžil.

Slovenská komédia "Invalid" skutočne priniesla všetko, čo som dúfal, že niekedy počas sledovania domáceho filmu zažijem. Solídny humor, dobré načasovanie fórov, správnu dávku sarkazmu a skvelé postavy, ktoré ma neprestali baviť a istým spôsobom aj fascinovať od začiatku až do konca. Je úžasné vidieť ľudské pokrytectvo vo svojej najsilnejšej forme a spôsob, akým budú ľudia s Lacom postupne jednať. Za mnohé si môže sám, no takisto si viem predstaviť aj celú tu jeho frustráciu, keď bežné veci, ktoré robíme rutinne zrazu musíme kompletne zmeniť. Je to zábavný film, ktorý začal obyčajným deklom na kanáli.

Životopisná dráma o tom, ako vznikla jedna z najpopulárnejších hier sveta, ktorú pozná úplne každý? Dokonca aj ľudia, ktorí zrovna počítačové hry neobľubujú? Tak to musím vidieť za každú cenu. Reč je samozrejme o filme "Tetris", ktorý som si užil od začiatku až do konca. Bavilo ma sledovať príbeh človeka, ktorý dokopy zdieľal nadšenie s tvorcom tejto legendárnej hry a jeho snahu priniesť tento produkt pre všetkých s rizikom, že príde úplne o všetko, dokonca o vlastný dom. Pre jednu stávku, ktorá sa ale vyplatila. Možno je film ku koncu trošku moc nadhodený a realita trošku prikrášelná, aby to malo viac filmového ducha, no fungovalo to náramne a bavil som sa po celú dobu.

Najlepšie filmy zakončí Michael B. Jordan v pokračovaní skvelej filmovej série Creed. Nevedel som aký bude Donnieho návrat, no "Creed III" ma prekvapilo v plnej paráde. Nevedel som dokopy čo by som na tomto filme skutočne mohol vytknúť. Napísaný je skvele, odohraný je skvele, scénky medzi Michaelom B. Jordanom a Jonathanom Majorsom fungujú perfektne a ich záverečný duel je jeden z najlepších, aké som mal kedy možnosť vidieť. Je trošku škoda, že sú veci, ktoré sme trošku preskočili.. ale zase to spracovanie je tak excelentné, že to dokážem filmu odpustiť. Okrem toho sa Michael ukázal aj ako solídny režisér a vie tento film posúvať správnym smerom. Mnohí hovorili, že po druhom pokračovaní by séria mala skončiť, lebo to pôjde už dolu vodou. Tento film ukazuje, že sme sa v našom úsudku mýlili.

Keď sme si teda rozobrali najlepšie filmy mesiaca, je čas aby sme si pripomenuli aj najhoršie filmy mesiaca. Hneď na úvod mám pre vás skutočnú maškrtu v podobe "Winnie The Pooh: Blood And Honey". Od tohto filmu som neočakával, že by ma mohol nejako extra zaujať. Koniec koncov, som fanúšikom Disney verzie Macka Puf a hororový variant je zlý nápad, že? Nie. Nápad ako taký zlý nie je a dokonca úvodné animované časti mali celkom potenciál. Ešte aj návrat Krištofka s manželkou mal potenciál. Všetko čo nasledovalo je však ukážka, že niekto nie je veľmi talentovaný režisér a práca s kamerou mu nejde, no rovnako aj mizerný scenárista a napísal jeden absolútne štvrtotriedny film bez akéhokoľvek nápadu a zaujímavej postavy. Nikoho z postáv som si neobľúbil, rozhodnutia boli divné, gore bol okey (no po "Terrifier 2" sa tento film nechytal), no natočené je to tak zle, že film si nezaslúžil v žiadnom prípade ísť do kín. Vyzerá to však, že tento trend bude pokračovať aj ďalej. Lacné horory podľa úspešných detských značiek. Yay. Jediné čo by ma z toho, čo režisér pripravuje lákalo je hororová verzia Teletubbies. Inak... takto by filmy vyzerať nemali. Najmä ak idú do kín.

Začína byť trend, že Liam Neeson svoju kariéru posúva do mizernejších a mizernejších filmov? Dúfam, že nie. Každopádne "Marlowe" bol na môj vkus už moment, kedy stojí za opýtanie čo sa deje s Neesonovou kariérou. Pretože takéto unudené noir filmy určite nie sú niečo, v čom ho chcem vidieť. Pomalé, unavené, nudné a ničím nezaujímavé. V podstate - nothing movie. No nebyť Neesona, bol by rating asi oveľa nižší.

Na záver ešte jeden film, ktorý odo mňa síce nemal výrazne nízke hodnotenie, no chcem ho spomenúť z pár dôvodov. Prvý je, že ide o jednu z posledných rolí zosnuléo Raya Liottu, ktorý by si zaslúžil niečo lepšie, no najmä preto, že tento film úplne krásne ukazuje ako to dopadne, keď niekto nevie správne vyvážiť tón filmu. "Cocaine Bear" je filmom, ktorý mal potenciál byť skvelý. Či už ako komédia, alebo aj ako reálny horor. No problém je ten, že sa dokopy celú dobu snaží byť oboje a nevie sa poriadne sústrediť na atmosféru celého projektu. Miestami teda nevieme či to máme brať seriózne, alebo naopak prišiel rad na komickejšie časti. Vo výsledku som tak bol z filmu len neskutočne zmätený. Pretože na jednu stranu tu máme scénky, ktoré jasne cielia na to, aby nás pobavili. No potom prejdeme do vážnejších tém, kde matka chce zachrániť svoje deti alebo snaha zmeniť svoj život napriek tomu koho máme za otca. Neviem. Film nevie kadiaľ ísť a tak vo výsledku prináša neslaný, nemastný zážitok s pár lepšími a pár horšími momentkami.

Aké mám najväčšie filmové očakávanie počas budúceho mesiaca. Moja hráčska nátura sa asi nezaprie a pôjde o film "The Super Mario Bros. Movie". Illumination majú moju plnú dôveru a dúfam, že ma nesklamú. Doručte film, na ktorý budem hrdý a budem si môcť pustiť aj niekoľko rokov neskôr.

Na záver ešte ostáva spracovať filmovú štatistiku. Ponúkam vám svoje hodnotenia nižšie a vidíme sa nabudúce pri ďalšom zhrnutí.

A+ - 4x

A - 4x

A- - 0x

B+ - 5x

B - 6x

B- - 5x

C+ - 3x

C - 4x

C- - 1x

D+ - 0x

D - 0x

D- - 0x

F - 1x

Celkový počet videných filmov: 33

Návštevy kina: "Creed III" , "Invalid" , "Scream VI" , "Shazam! Fury Of The Gods" , "John Wick: Chapter 4"

Marec 2023 - zhrnutie

Ovládací panel
71. naj používateľ Slovensko
65 bodov