Píše se rok 1938. Soukromý detektiv Philip Marlowe je v Los Angeles stejně neklidný a osamělý jako vždycky a obchody jdou trochu pomalu. Pak se objeví nová klientka: mladá, krásná a draze oblečená Clare Cavendishová, dcera hollywoodské herečky a ikony filmového plátna Dorothy Quincannonové, která chce, aby Marlowe našel jejího bývalého milence, drogového dealera a lháře jménem Nico Peterson. Pátrání Marlowa zavede do klubu Corbata, exkluzivního střediska a doupěte nepravostí pro bohaté a mocné Los Angeles, které vede Floyd Hanson, zdánlivý pilíř společnosti, ale strážce špinavého podsvětí, které se skrývá uvnitř. (Canal+ Action)

m.a.t.o.

„Ak žije, máte na krku vraždu.“ – „Budeš to stále opakovať?“ – „Chápem, že tá posledná vec, ktorú si na vraždách želáte, je vyšetrovať vraždu.“ Marlowe je vizuálne krásna dobovka. Od kamery, cez kostýmy, rekvizity, autá až po atmosféru končiacich sa 30. rokov. Liam Neeson pasuje do hlavnej úlohy ako riť na šerbeľ. Lenže, vo výsledku je to strašne rozťahaný a nudný film, ktorý si znovu rozhodne nepozriem. 40 % ()

Arsenal83

Atmosféra a hudba sa celkom vydarili. A podarilo sa pritiahnuť aj nejaké osobnosti. Ale ako chceš neiritovať diváka, keď z Diany Kruger urobíš na šeptavú mršku, že jej chcete podať hašlerku, lebo pôsobí akoby mala niečo zaseknuté v krku? A prečo Neesonovi zas dávate tie pasáže, kde sa zase bije, hoci už fakt chlapík pôsobí ako v imobilnom záseku? Film je inak kvôli pomalým dialógom dosť rozťahaný a nemá problém uspať. ()

tron

Povedal by som, že noir atmosféra USA 30. rokov 20. storočia je vystihnutá dokonale (výprava, kostýmy, slovník a správanie postáv, zbrane, automobily...) a kto iný mal stvárniť legendárneho súkromného detektíva, ak nie tvrďák Neeson? Ale v scenári som sa striedavo strácal a striedavo ma nudil. Užil som si skôr jednotlivé scény, než film ako celok. ()

M.i.k.e

Marlowe měl všechny předpoklady pro to být solidní dobovou detektivkou říznutou noirem, ale bohužel se to nepovedlo. Samotný případ je ok, ale celou dobu mě na to filmu něco iritovalo a já sem nebyl schopný identifikovat co. Jestli to bylo vlažné tempo, díky kterému se to celé dost vleče a nebo divně napsané dialogy, kdy to občas působí, že postavy odpovídají na repliky, které ale někdo vystřihl. Slušně promrhaný potenciál...40% ()

bourec

Mám celkem rád Liama, a i filmy ze starší doby. Překvapivě ale jen málokdy jsem schopen dát takovým filmům víc jak tři průměrný  hvězdice. Tenhle je navíc spíš dost nudnej, přízemní, a nijak překvapivej a napínavej. Vlastně přesně zapadající do tvorby mého nočního přízraku od doby, co jsem viděl film Crying game. 40%. ()

• Marlowe mal svetovú premiéru 24. septembra 2022 ako záverečný film 70. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v San Sebastiáne. (Arsenal83)
  • Natáčanie exteriérových scén odohrávajúcich sa v Los Angeles prebiehalo v Barcelone v Španielsku, zatiaľ čo interiérové ​​scény sa natáčali v Dubline v Írsku. Natáčanie prebiehalo dva mesiace, počnúc novembrom 2021. (Arsenal83)