Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Akčný
  • Animovaný
  • Krátkometrážny

Obsahy (34)

Casting

Casting (2014) (študentský film)

Krátky film rozpráva o stretnutí dvoch ľudí prostredníctvom castingovej agentúry.

Žena na pláži

Žena na pláži (2006)

Režisér sa vyberie na pláž napísať scenár k svojmu filmu, spoločnosť mu robí spolupracovník a jeho priateľka, ktorá sa mu samozrejme zapáči.
Film sleduje vývoj a úpadok ich krátkeho vzplanutia, ukazujúc, že na zničenie vzťahu treba vždy dvoch a že nikto nie je úplne dokonalý.

Som v kaši!

Som v kaši! (2009)

Príbeh o hľadaní miesta v živote, boji za hodnoty a presvedčenie je podaný s ľahkým humorom a jeho hlavnou doménou je presvedčiť diváka, že nič nie je stratené, ak máme odvahu a chuť o to bojovať.

Spolu v odlúčení

Spolu v odlúčení (2010)

Príbeh lásky, ktorá trvala 50 rokov a jej sila i úprimnosť núti zamilovaných, aby sa pokúsili o ňu posledný raz zabojovať.

Šťastný život

Šťastný život (2010)

Partia kamarátov sa stretne v domčeku na pláži, aby sa rozlúčila s kamošom, ktorý má rakovinu. Odysea ich spomienok, úvah a snov je podfarbená neschopnosťou nájsť si svoje miesto v živote, aj keď každý bol presvedčený, že ho už dávno objavil.

Svet mimo nás

Svet mimo nás (2010)

Príbeh o chlapcovi, ktorý sa učí hrať na klavír v bizarnom svete bez hraníc.

I Wish I Knew

I Wish I Knew (2010)

Dokument o Šanghaji a zmenách od 30-tych rokov 20. storočia po súčasnosť. Film sleduje život v meste tak ako ho nepoznáme a rovnako nám približuje jeho históriu a ťažkosť situácie pre mnohých ľudí, vtedy aj v súčasnosti z pohľadu 18 postáv, ich životných príbehov a skúseností.

Rušná ulica

Rušná ulica (1973)

Z časti hraná a z časti animovaná snímka sa zaoberá tými najtemnejšími aspektami ľudskej duše a zvrátenosti.
Humorná animácia využíva všetky možné výrazové prostriedky, aby svojim postavám dodala doslova a do písmena tretí rozmer. Kreslený film pre dospelých dokáže prekvapiť svojou otvorenosťou aj dnes.

Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai (2010)

Tajomná kabelka v Shanghaiskom hoteli, ktorá môže ale nemusí byť súčasťou skutočného príbehu, alebo sna, ktorý sa mohol, ale aj nemusel hlavnej hrdinke prisniť. Tápanie po skutočnosti a snaha pochopiť, čo sa deje, dáva odvahu hlavnej hrdinke si spomenúť na veci uložené hlboko v jej podvedomí, v ktorom vystupuje jeden muž a modrá ruža.

Hotelový pokoj

Hotelový pokoj (1993) (seriál)

Seriál, ktorý sa odohráva v jednom hoteli v izbe 603, v troch časových obdobiach, kde sa menia len obyvatelia izby, zatiaľ čo personál je stále rovnaký. Celý seriál je založený na zvláštnych nie úplne kladných ani záporných postavách, ktoré neustále vedú dialógy v snahe pochopiť ich vlastné životy a v snahe vyriešiť ich problémy. Ale nie všetko je také ako sa na prvý pohľad zdá.

Lovci divoké zvěře

Lovci divoké zvěře (1930)

Do domu bohatej dámy príde honosná návšteva, na jej čele je svetoznámy dobrodruh, ktorý sa práve vrátil z Afriky, Capitán Jeffrey T. Spaulding (Groucho Marx).
Rovnako s jeho príchodom sa dostáva na slávnosť aj veľmi vzácny obraz v hodnote 100 000 dolárov. Na oslave sa ale nachádzajú ľudia, ktorí chcú prítomnosť obrazu využiť - či už pre uznanie alebo kvôli peniazom.
Všetko by išlo hladko, nebyť Profesora v podaní Harpo Marxa, ktorý ukradne nielen originál, ale aj kópie, ktoré mali pôvodne nahradiť ukradnutý obraz. Šialená naháňačka za originálom sa môže začať.

Luau

Luau (1982)

Jeden z prvých hraných filmov Tima Burtona hovorí o parte deciek, ktoré sa zabávajú, surfujú vesmírom a hľadajú strateného priateľa.

Paper Heart

Paper Heart (2009)

Úlohou Charlyne Yi je zistiť, čo je to vlastne láska a prečo si myslí, že sa nikdy nezamiluje. Chodí po celých Spojených štátoch a dokonca zavíta aj do Paríža. Pýta sa ľudí - či už náhodných, alebo tých, ktorí majú s citom zvaným láska nejaké skúsenosti a snaží sa v odpovediach nájsť nejaký zmysel. Keď v tom do jej života vstúpi Michael Cera.

Murim yeodaesaeng

Murim yeodaesaeng (2008)

Na ramenách hlavnej hrdinky wuxia komédie leží osud bojových umení, ale namiesto toho aby sa plne sústredila na túto úlohu, radšej sa zameriava na spolužiaka hokejistu, ktorý má nešťastie v láske.
Do toho všetkého prichádza hrozba, ktorá sa už raz pokúsila zničiť školu bojových umení. Lenže toto stretnutie bude pre hlavnú hrdinku ťažšie než sa môže na prvý pohľad zdať.

To najlepšie z oboch svetov

To najlepšie z oboch svetov (2008)

Hannah Montana alias Miley Cyrus sa tu predstavia ako samostatné umelkyne, aj keď sú v podstate jedna a tá istá osoba. Tento koncert je plný pesničiek či už od Hannah Montana z rovnomenného seriálu, alebo Miley Cyrus a jej albumu Breakout. Na pódiu s Miley vystúpi aj The Jonas Brothers, ktorí sa stávajú v Amerike čím ďalej tým populárnejší.

Lovec ľudí

Lovec ľudí (1986)

Prvé spracovanie Harrisovho románu o Hannibalovi Lacterovi, ktorého remake nám naservíroval Brett Ratner. Namiesto Anthonyho Hopkinsa je tu Brian Cox v úlohe kanibala Hannibala.

The Seafarers

The Seafarers (1953)

Dokumentárny film, ktorý rozpráva o sile, jednote, slobode a výhodách, aké poskytuje námorníctvo Spojených štátov pre potencionálnych námorníkov. Okrem toho, že majú vlastného holiča a každý deň dobrú stravu, majú tiež veľa priležitostí ako spoznať svet. Dokument, ktorý pôsobí ako propaganda niečoho, čo vôbec nie je také ako sa zdá. Jediný z Kubrickových dokumentov, ktorý je farebný.

Harry Potter a Dary smrti - 2.

Harry Potter a Dary smrti - 2. (2011)

Keďže sa producenti rozhodli uviesť sedmičku v dvoch častiach, druhá sa bude zameriavať na Harryho úsilie zničiť posledný Horcrux a jeho prioritou bude samozrejme zničiť Lorda Voldemorta. Jeho priatelia začínajú zomierať a Harry má pochybnosti, či to vôbec dokáže. Lenže ako to už býva, nič nie je také ťažké ako sa na prvý pohľad zdá a Harry zvedie svoj finálny súboj.

Watchmen

Watchmen (2008) (seriál)

Seriál, ktorý špeciálne vznikol pri príležitosti nakrúcania rovnomenného filmu Watchmen. Seriál je vlastne pohyblivý komiks so všetkým, čo k tomu patrí, vrátane bubliniek s textom. Dokonca vznikla aj verzia, ktorú nahovoril samotný tvorca Alan Moore.

Ako som spoznal vašu mamu

Ako som spoznal vašu mamu (2005) (seriál)

Ted je obyčajný chlapík, ktorého jedinou túžbou je nájsť si skvelé dievča, oženiť sa s ním a mať s ním deti. Samozrejme že sa mu to podarí, pretože seriál začína rozhovorom dospelého Teda k svojim deťom a začína známou vetou "Ako som spoznal vašu mamu". každý diel nám prináša jednu retrospektívnu udalosť z Tedovho života, ktorá ozrejmuje jeho postavu. Jeho kamaráti Marshall a Lilly, ktorí sú jeho spolubývajúci a ktorí sa šialene milujú, plus s ironickým Barneym, ktorému patrí vyššie uvedená hláška a tiež s moderátorkou Robin, tvorí táto pätica tým, ktorý nám humornou cestou približuje peripetie okolo vzťahov, kariéry a života.

Reklama

Ovládací panel
107. naj používateľ Slovensko
46 bodov