Paper Heart

Úlohou Charlyne Yi je zistiť, čo je to vlastne láska a prečo si myslí, že sa nikdy nezamiluje. Chodí po celých Spojených štátoch a dokonca zavíta aj do Paríža. Pýta sa ľudí - či už náhodných, alebo tých, ktorí majú s citom zvaným láska nejaké skúsenosti a snaží sa v odpovediach nájsť nejaký zmysel. Keď v tom do jej života vstúpi Michael Cera. (ScarPoul)

Denny_Lime

Moc jsem se tomu filmu nevěnoval a to docela zásadně ovlivňuje můj názor, ale nevěnoval jsem se mu, protože plul v moc pomalém tempu v čele s Charlyne Yi, která byla občas tak spíše k uchectnutí. Věřím, že tento film má co říct a co dát, ale to bych se na něj musel silou vší vůle soustředit a to by u tohodle filmu nešlo. ()

Zeliiik odpad!

Co todle mělo bejt? Dokument? Dokument o dokumentu? Komedie určitě ne. Největší blbost, co jsem za poslední dobu viděl. Nonstop se chichotající korejka(?) s kapucou na hlavě, která se ptá důchodců na lásku...Doporučuju se tomuhle počinu vyhnout velkym obloukem a kdybyste se přece jen odhodlali, tak stačí pustit začátek a konec - ne, že by teda nebylo hned jasný, jak to dopadne, ale aspoň si ušetříte spoustu rádoby vtipných hlášek Michaela Cery. ()

ScarPoul

Hranica medzi skutočnosťou a fikciou tu dosahuje veľmi tenkú hranicu. Charlyne Yi je dievča, ktoré sa nejaký ten čas pohybuje v umeleckých kruhoch, má pár hollywoodskych priateľov a robí dokument o tom ako neverí v lásku. Dokým do jej života nevstúpi Michael Cera - hrajúci samého seba. Film prechádza z roztomilých a vtipných scén na tie krásne emotívne - ktoré vznikajú rozhovorom z obyčajnými ľudmi a ich definíciami slov ako láska, rozvod, manželstvo atď. Väčšina zoznámení a stretnutí je potom vytvorená papierovými bábkami, ktoré pôsobia vo filme veľmi zvláštne, ale určitým spôsobom ho neskutočne obohacujú. Film je krátky, výstižný a krásny. Nedá sa mu veľa vecí vytknúť už len z dôvodu, že sa po celý čas nesnaží na nič hrať a každý pohľad, úsmev a žmurknutie vychádza so situácie, nie z nutnosti. Jasenovec natočil veľmi krásny film, veľmi zvláštnym spôsobom o zvláštnom cite medzi všednými ľudmi. A ja nemôžem inak ako len tlieskať. ()

jarvis

způsob zpracování mi svou rádobyautentičností evokoval Once, na které mám neskutečnou alergii, slečna (ač určitě strašně fajn holka v reálu) mi většinu času přišla strašně afektovaná (dobře, přiznám se, místy jsem přemýšlela, jestli netrpí nějakou lehčí mozkovou dysfunkcí), ale nejvíc mi asi vadila celková povrchnost filmu. když ke konci Charlyne říká "režisérovi", že nechápe jeho "point", říkala jsem si, že se scéna určitě dotáčela až dodatečně, když si tvůrci celé dílko zhlédli a došli k závěru, že myšlenku plytkosti nenápadně radši nadhodí sami, než aby se pak rozebírala v recenzích ()

Aljak

Ehm, dokonalo zničený skvelý námet na projekt... Pretože spraviť dokument o tom "Čo je to Láska" formou cestovania po celej krajine a pýtaním sa rôznorodého spektra ľudí (od detí po dôchodcov, od obyčajných ľudí až po vedcov) by bola naozaj chuťovka, obzvlášť keby to bolo takýmto voľnejším štýlom! Ale tým, že film je napokon zaostrený akoby na samotné točenie dokumentu a na rozvíjajúci vzťah hlavnej "hrdinky" Charlyne Yi, tak to celé veľmi poškodilo celkovému dojmu - aj keď to by nebolo až tak zlé. ALE ten koniec bol totálny úder na záver - to si fakt mohli odpustiť alebo ho spraviť inou formou. ()