Reklama

Reklama

Jeff Chandler

Jeff Chandler

nar. 15.12.1918
Brooklyn, New York City, New York, USA

zom. 17.06.1961 (42 rokov)
Culver City, Los Angeles, California, USA

Zaujímavosti (16)

Merillovi záškodníci (1962)

  • Jeff Chandler (brigádní generál Frank D. Merrill) se v době natáčení těžce zranil v důsledku nešťastného pádu při sportovní relaxaci s vojáky, kteří pomáhali s komparzem. Natáčení dokončil pod silnými sedativy. Na následky komplikací po zpackaných operacích zad nečekaně tragicky zemřel. Uvedení svého posledního filmu do kin se nedožil. (bjh)

The Plunderers (1960)

  • Film nakrútila spoločnosť August Productions. Bola to produkčná spoločnosť, ktorú založil herec Jeff Chandler, ktorý hral vo filme hlavnú úlohu. (westerns)

Deset vteřin do pekla (1959)

  • Gerhard Rabiger, nemecký expert na bomby, bol najatý, aby učil Jeffa Chandlera a Jacka Palancea v technikách zneškodňovania. Rabiger zneškodnil v Berlíne až 20 bômb denne tesne po skončení druhej svetovej vojny. Dokonca aj počas natáčania tohto filmu sa v Berlíne stále objavovali bomby v počte asi dve za týždeň. (westerns)

Drango (1957)

  • Drango (Jeff Chandler) podrobí lekárovi operáciu, pri ktorej mu odstráni guľku z blízkosti srdca, a po vytiahnutí guľky nedochádza k žiadnemu zošívaniu. Drango si ide do kuchyne umyť ruky a pred umytím nemá na rukách krv. (westerns)

Drango (1957)

  • Major Drango (Jeff Chandler) má revolver, ktorý dáva svojmu kapitánovi. Zbraň má slonovinovú rukoväť a krátku hlaveň. V tej dobe mali revolvery rukoväte z orechového dreva a 8 palcové hlavne. Pištoľ sa javí ako historicky nesprávna. (westerns)

The Battle at Apache Pass (1952)

  • Tento film kombinuje dve skutočné udalosti, jedna sa stala v roku 1861, druhá (bitka) v roku 1862, takže ide vlastne o prequel k filmu Zlomený šíp (1950), ktorý zobrazuje udalosti v rokoch 1871 a 1872. Jeff Chandler a Jay Silverheels si zopakovali svoje úlohy z predchádzajúceho filmu ako Cochise a Geronimo. (Dale)
Ovládací panel

Reklama

Reklama