Mezi bělošskými osadníky a Apači panují neustálé spory, při kterých teče krev. Bývalý voják by rád obě strany smířil.  Tom Jeffords se spřátelí s náčelníkem Apačů Cochisem a oba se od sebe navzájem učí. Tom se časem také zamiluje do indiánské dívky Sonseehray, ta jeho lásku opětuje a Jefford jí slíbí, že se pro ni vrátí, až vyřídí, na čem se s Cochisem dohodli. Cochise souhlasil s tím, že umožní americké poště nerušený průjezd jeho územím. Když Jeffords tlumočí svým krajanům Cochisův slib, mnoho z nich mu nevěří. Ale Cochise své slovo dodrží - pošta přes jeho území projíždí bez potíží. Jeffords se vrací do indiánské vesnice, aby tam vyřídil požadavek generála Howarda - prezident Grant hodlá s Apači uzavřít mírovou dohodu. Cochise souhlasí, vyžádá si jen tříměsíční zkušební dobu. Někteří běloši však jsou proti dohodě a vlákají skupinu indiánů do léčky. Mezi indiány je i Jeffords se svou nevěstou, a také Cochise. Jeffords je zraněn a Sonseeahray zastřelena. Indiánské posily pak napadnou poštovní vůz. Mírová dohoda je vážně ohrožena... (oficiálny text distribútora)

Mirokukii

Velmi správná indiánka. Lehce nahlížející na indiánskou kulturu. Chvílemi naivní a velice romantická. Patřičně napínavá a dobrodružná, aby nenudila. Kladný Stewart jako smiřitel dvou, na smrt znepřátelených stran, kde váhy dobra a zla nejsou tak jednoznačné. Chandler jako statečný a spravedlivý náčelník Cochise, jehož touha po míru si nezadá, s tolik u nás opěvovaným Mayovým Apačským náčelníkem. Doba vzniku, ať už formou či obsahem, není na filmu znát. Krása. ()

fragre

Na rok 1950 a žánr, kde byli indiáni do té doby jen k odstřelení určení zlosynové, překvapivě dobré. Pravda ještě hodně romantické (tedy i dost naivní), James Stewart učebnicově kladný, a ta love story s magazinově krásnou squaw až přeslazená, ale snaha o revizi pohledu Američanů na indiány se cení. Cochise sošný a rétorický jak nějaký ušlechtilý antický barbar. ()

kaylin

James Stewart je prostě tak skvělý herec, že mu budete věřit i toho chlapa, který se snaží o to, aby byl mezi bělochy a Apači mír. Ten scénář je v současné době celkem klišovitý, indiány nehrají indiáni, ale i tak to má poselství a hlavně skvělého hrdinu v hlavní roli, na kterého mě bavilo se koukat a ani trochu mě to neurazilo. ()

cheyene

Podle mého názoru je Zlomený šíp mírně podhodnoceným snímkem. Obsahuje řadu pravdivých (pro někoho možná klišoidních) myšlenek o životě, zejména o životě v míru, zákonech, lidské netoleranci a nenávisti, ovšem také lásce a přizpůsobivosti, cti a pravém výkladu napsaného textu - v tomto případě Bible ("V mé bibli se nepíše o barvě pleti."). Smutný konec pěkného příběhu je jakousi předzvěstí či paralelou k mladšímu Vinnetouovi, resp. Nšoči a Old Shatterhandovi. James Stewart se tu objevuje v roli, která je od samého začátku kladná a sympatická, což u něj není vždy tak zcela jasné. ()

sud

Možná (nebo snad určitě) první western, který ukazuje indiány jinak než krvelačné hrdlořezy. Běloši nejsou zde o nic horší než indiáni, správňáci a hajzlové se najdou na obou stranách. James Stewart je ve své roli skvělý. Jeho postava je sice až moc kladná, ale nechá se jí uvěřit. I ostatní herci jsou velmi dobří, nejvíce pak Jeff Chandler v úloze náčelníka Cochise. "Zlomený šíp" je otec "Malého velkého muže" a dědeček "Tance s vlky". ()

• Prvý western Delmera Davesa je vo svojom žánri priekopnícky tým, že sa zastáva Indiánov a má k ich požiadavkám pozitívny postoj. (HareS)
  • Vo filme hrajú radových príslušníkov kmeňa Apačov skutoční Apači z indiánskej rezervácie Fort Apache. Štúdio ich pre tento účel najalo asi 240. (beso74)
  • Aby režisér ešte viac poukázal na rovnocennosť bielych a Indiánov, nechal vo svojom filme rozprávať Indiánov hovorovou formou angličtiny namiesto dovtedy zaužívaného trendu nechať divochov rozprávať lámanou angličtinou. (beso74)