V roce 1899 přichází na Aljašku pověřenec vlády nad zlatými doly McNamara (Rory Calhoun), aby dočasně převzal správu místních zlatých dolů, než se vyjasní jejich vlastnictví. Mezi postiženými majiteli je také Roy Glennister (Jeff Chandler), no spoléhá na soudní spravedlnost. Když ale dojde k nečekanému zvratu, musí prosadit svá práva jiným způsobem. Oporou mu je majitelka salonu Cherry (Anne Baxter), která se postará, aby každý dostal, co mu patří. (ilclassico)

PKD

Viděl bych to i na 3.5 se stopáží, tak akorát. Byť by se dle mého nic nestalo, pokud by to mělo 90min. Pěkné technicolorované westernové zasmáníčko.;-) Ne, fakt tam bylo pár ftypných scén, což bylo u tohoto žánru pro mne nečekané, ale vítané. Včetně (jinak bych na to taky nekoukal) romantické linky. Snad nikdy jsem neviděl tak šíleně rozblácené městečko, jako zde. Proto také pěkné slečny (hl. Baxterová, pochopitelně) chodí po lávkách, páč si nechci ani domýšleti, jak by dopadly ty jejich šaty a botičky (klap, klap, klapity, klap.:) Na můj vkus se sice Cherry Mallotová na Roye za to, že po dlouhé době, kdy se neviděli (a ona si předtím zkouší opravdu velmi průhledné negližé, vrrrr!), se objeví na pláži, po příjezdu lodě, docela pěknou svlečnou v náručí, což bylo z jeho str. pouhé gentlemanské gesto, zlobí (padla i pořádná facka, v 50tkách se vůbec lidi hodně fackovali, i v Bergmanovkách, hehe, tedy hl. ženy muže, což v dnešní době musí býti notně progresivní) přes pol. filmu, ale nakonec vše dobře dopadlo a tak to má býti. Baxterová sice hraje v podstatě stejnou roli, včetně zaměstnání její postavy jako v předchozím One Desire, ale na to dlabu, páč oči mohli opět spočinouti na jejích outfitových kreacích, které i zde, stály za to. Tak majitelka saloonu a herny nebude snad choditi v teplácích s maskáčovým potiskem (to dnes přece valí, i když je to k poblití) a krokskách. Pokud by to bylo dnes. Vypíchnu ale 1 záběr, páč II. to jsem snad u ženy v tomto věku a v tomto (ostatně ani v žádném jiném) žánru nikdy neviděl (třeba je to běžné, co já vím?) a to, že sjede při té závěrečné pěstní bitce, po zábradlí v tom jejím Salooonu. To jsem si pustil min. 6x. Taky to má jen asi 4 sekundy. Ani ten souboj mě toliko nezaujal, jako toto.;-))) ()

• Natáčanie prebiehalo v Nome (Aljaška). (westerns)