Prekliata

• Česko Zvrácená (viac)

Mladé sluchovo postihnuté dievča Alice je po údajnej návšteve Panny Márie zrazu schopné počuť, hovoriť a uzdravovať chorých. Ako sa táto správa šíri, ľudia z blízkeho i vzdialeného okolia sa hrnú, aby boli svedkami jej zázrakov. Novinár (Jeffrey Dean Morgan), navštívi mestečko v Novom Anglicku v nádeji, že oživí svoju kariéru. Keď sa začnú diať desivé veci, začína pochybovať, či sú tieto javy dielom Panny Márie alebo niečím iným, omnoho temnejším. (Itafilm)

molcan2

Naozaj nie je ťažké pochopiť, prečo to bolo odložené a prečo to bolo uvedené len v malom kine, pretože to jednoducho nestálo ani za to. Vlastne sa pekelne čudujem, že to nešlo rovno na streaming. Zadaný Jeffrey Dean Morgan, je vždy vítaným hosťom, ale toto je už druhý veľmi priemerný horor, ktorý natočil s náboženským podtextom, a to sa jednoducho musí skončiť. Nič výnimočné sa tu nedeje a všetko je to dosť na úrovni PG-13, akurát sa tu nezabíjajú žiadni odporní tínedžeri, takže to nie je typ PG-13 hororu, na ktorý si potrpím. Mary, tá démonická čarodejnica vyzerá ako kríženec E.T. a Zubnej víly z Darkness Falls a cgi je dosť otrasné. Veľa sôch, ktoré plačú krvou, a neuveriteľne smutní ľudia, ktorí veria všetkému, čo sa deje, pretože ich životy sú také nešťastné, že to vlastne potrebujú, aby ich to udržalo pri živote. Je to smutné, ale zároveň mi príde jednoducho čudné, že títo náboženskí fanatici dokážu ignorovať všetko na svete, čo vás môže urobiť šťastným, a vyhýbať sa radostiam, ktoré sme schopní zažiť, a všetkému, čo dáva úplný logický zmysel, s čím oni jednoducho "nesúhlasia", a rozhodnú sa pre niečo, čo si vyžaduje neochvejnú vieru a viera je vlastne len ultimátne pozastavenie nedôvery. Milujte to pre nich, ale ja sa k tomu nepriblížim. Miestami mi to pripadalo aj trochu na hranici propagandy, takže 🤮  V celom filme nie je ani jedna strašidelná scéna, pretože celý film je smiešne uhladený a vyleštený s príliš jasnými farbami, ktoré nedokážu navodiť potrebnú atmosféru. Mohlo to byť dobré, keby si išli pre R rating a dali nám nejakú tú super temnú sračku, na ktorú boli očividne príliš cool. Mám chuť pozbierať svoje Mean Girls a prejsť kabrioletom okolo režiséra, zabuchnúť brzdy a povedať "nasadni lúzer, ideme sa učiť, ako to robiť lepšie". ()

Rockerman

Ikdyž je to poměrně originální nápad, schovat zlo za masku dobra a producentsky se na tom podílel sám Sam Raimi nepovedlo se tu vnést správnou atmosféru. I ty nejvypjatější scény působí krotce a ne příliš strašidelně. ()

BOURQUE

„Chráňte sa falošných prorokov: prichádzajú k vám v ovčom rúchu, ale vnútri sú draví vlci.“ (Mt 7, 15). Týmto citátom končí film, ktorý de facto sumarizuje podstatu celého príbehu. Je pravdou, že film „Zvrácená“ so svojou koncepciou je jasnou žánrovou tuctovkou, ale snaží sa byť dôrazným. Napriek snahám, dané prostredie dodá k atmosféry filmu len minimálny plus a ani z hereckej stránky tu nie je vidieť nejaký dôraznejší výkon. Hercovi Jeffrey Dean Morgan (viete, otec Winchesterovcov) síce daná rola sedí, ale nie je dostatočne výrazný. (Circket Brown je výraznejšia až v záveru.) P.S.: Debut Evana Spiliotopoulosa ako režiséra. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

FilmWave

Hezký vizuál a dobří herci (Sadler a Elwes si to dávají nejvíc). Jinak ok b-éčko se ale rozsype v poslední půlhodině, kdy pomalé napětí střídá až parodický pokus o detektivku/akci. ()

helraiser

Takhle podělat slušnej nápad. Mohla to být opravdu hodně slušná atmosférická podívaná s náboženskou tématikou, ale na konec to je pouze podprůměrná podívaná s naprosto otřesným digi bubákem. Být to natočeno v 70.- 8O.letech tak by to byla atmosférická bomba. Mělo to potenciál, ale naprosto ho zabili. ()

Daiker

Vydržel jsem 36 minut...... Na mě horory ohledně posednutí nemají žádný účinek. A tady to opravdu nebyl horor, jen po stránce zpracování to byl opravdu horor 🙂 ()

figliar

Ďalší ničím výnimočný náboženský horor. Dej bol fajn, pomerne rýchlo diváka zaujal. Najhoršie však na filme boli efekty, ktoré ako keby niekto ukradol z 80tych rokov a bez mihnutia oka a akejkoľvek úpravy použil. A to je škoda, pretože je vidno, že zvyšok filmu nemal slabý rozpočet. Sklamaním bol navyše aj hororovo nezvládnutý koniec, takže to napokon nedotiahol ani na priemerné hodnotenie. Pred dvadsiatimi rokmi by film pôsobil lepšie. ()

Knor

Co s hororem, který sice má atmosféru a ne úplně blbou myšlenku, ale neděsí a má odporný efekty jak z televizní estrády. Herci se snaží, napětí docela funguje, ale dalo by se určitě vytřískat víc. ()

Cooller

celkem povedené, konečně taky čarodejnice co se nebojí jít do nějake akce sama, osobně bych se nebál zatahnout ducha unholy Mari ještě o par set let zpět do historie a nějak zapojit do děje templáře, tohle je přesně práce pro ně. Bylo by i fajn kdyby více mluvila sama čarodějka, nějake kletby v latině atp. Ale ani s timhle pasivnějším přistupem to nebylo nijak zlé. JDM je ale už asi navždy zaškatulkovan do role Negana, protože snad každá postava kterou ten člověk hraje má tuhle totožnou povahu. Odebiram star za tu zkriplenou znakovku, co se to s tim hollywoodem zase děje, jsou hluchoněmý nový černý nebo co už? ()

Mamlas odpad!

Odpadní pánbíčkářský mišmaš plný nudy, kravin, žvástů, přeludů, křižáckých stupidit a dalších jejich debilních hovadin. Díky Morganovi jsem se nějak proklikal ke konci, ale tohle jako celek fakt nešlo ani náhodou. (7%) ()

LukyValient

Námět je vlastně supr a opírá se i o kus historie. I snaha o osobní linky se cení. Kdyby se tolik netlačilo na pilu ve snaze o americkej styl hororu nehledě na strašně nízkej rozpočet na efekty, dopadlo by to o poznání lépe. Vlastně věřim, že kdyby se vystříhaly skoro všechny scény s efekty (stejně tam jen rušej atmosféru), dostalo by to o poznání lepší hodnocení od všech :D ()

curfew77

Ve finále neurazilo, ale ani nijak zvlášť nebavilo. Zápletka zní slibně a jednoznačným kladem je ústřední herecké duo, jak J.D. Morgan tak Cricket Brown jsou totiž obsazeni parádně, jakkoli prvně jmenovaný trochu jede Clooneyho naklonovaného do Downeyho juniora. Problém ale je, že film úplně neví, čím chce vlastně být, takže střídá lekačky, depky, morality i profesní novinářské sondy - a nic neudělá pořádně. A samozřejmě chyběly peníze, podtaktované jsou triky, stopáž i (nejspíš tím pádem) scénář. Celkem škoda. 50 %. ()

ESW

To se takhle člověk dívá na horor a najednou zjistí, že se dívá na katolickou agitku. Ale co už. Ty peníze z odpustků tomu očividně dost přispěly. No Ježis Marja! ()