Cirkus Humberto

• Západné Nemecko Zirkus Humberto
všetky plagáty
TV spot 11
Dráma / Rodinný / Historický
Československo / Západné Nemecko, 1988, 10 h 35 min (Minutáž: 52–55 min)

Réžia:

František Filip

Predloha:

Eduard Bass (kniha)

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Karel Svoboda

Jaromír Hanzlík, Petr Haničinec, Kathy Kriegel, Josef Kemr, Martin Růžek, Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Claudine Coster, Josef Dvořák (viac)

Jeden z nejvýpravnějších seriálů České televize podle slavného románu Eduarda Basse, k němuž složil hudbu Karel Svoboda a ústřední melodii nazpíval Karel Gott. Životní příběhy šesti generací rodu Humberto zobrazují pohnuté osudy lidí, kterým se cirkusová manéž stala osudem. (Česká televize)

mira007

Jeden z nejlepších českých seriálů a z hlediska výpravy a počet herců asi jednička, ale do světové extraligy určitě patří ta Svobodova hudba k tomu. ()

Pawlisman

Krásný lidský seriál s desítky českých hvězd. Někdy trošku bolestivé a nešetrné generační přechody a obsazování herců. Celkově však myslím ryzí a upřímné dílko dělané šikovnými a zlatými českými ručičkami. 9/10 ()

arcticsky

Ne že by mne to cirkusácké prostředí nějak obzvlášť bavilo, ale seriál je naprosto perfektně odehrán od začátku do konce...je radost na všechny ty herce koukat... ()

RadimFišer

Měním své hodnocení po čtvrt roce na pět. Tklivá melodia jasně distingovaná od všeho ostatního. Tmavá atmosféra. Dokonalé výkony. Třeba při umírání pana Humberta v 12, posledním díle. Ředitel se skvělou pohybovou performací. Návrat z války. Chvilky, které vezmou za srdce jsou opravdové a uvěřitelné. Těžko vidět něco lepšího. Tento seriál si vytvořil nesmazatelné své místo v historii české kotliny. ()

Jeremiah

Stále více si uvědomuji, jaké nádherné filmy a seriály se za "totáče" točily. Dnes je to pouze o penězích, sexu a vypráskaných lidičkách - ale to přeci není to jediné v životě. Nebo ano? Potom je mi to líto. Krásný seriál ukazující tvrdou řeholi ve světě pod šapitó, kde nic není zadarmo. Výborní herci i cirkusoví umělci. Zážitek za lepší 4. ()

J R C Pecuchet

František Filip zde opěk dokázal, jako už několikrát, jaký je mistr vkusné televizní zábavy. Jedná se o maximálně precizní zpracování románu E. Basse v té nejkvalitnější podobě. Od kvalitního scénáře, herecké obsazení, výpravu seriálu, řežii až po vynikající hudbu, kterou obstaral Karel Svoboda. Spolupráce na scénáři : Oldřich Lipský. ()

ashtangi

Jako dítě jsem tento seriál měl rád, ale vidět to teď v dospělosti mě přivedlo k názoru, že je to v mnoha ohledech dost strašné. Vlastně jsem to ani nebyl schopný zhlédnout do konce. ()

tragos

Má to přesně to kouzlo, které mě jako malého přitahovalo a zároveň jsem se ho trochu bál. Dnes vím, že jím byla především výtečná hudba a hlasy vypravěčů. Jak píše Golfista, dobré převedení románu na televizní obrazovku. Náročný seriál, ne každý ho ocení -- ani já tak docela ne :) ()

Heavyman

Cirkusácká sága plná taškařic a akrobatických čísel, ovšem laděna spíše pošmurně do tragických událostí a právě v tom je síla tohoto seriálu. Za nejlepší díl považuji už hned třetí. Smrt Calra Humberta a Bernharda Berwitze jsem v dětství málem obrečel. Další smutné scény jako akrobat co se vrátí z války bez nohy, nebo jak Petr Berwitz po mrtvici naposled drezíruje na vozíku lipicány ,mně docela dojímaly. Taky skvělý je táta Malina v podání Josefa Kemra. Snad co bych vytknul je (ne)stárnutí některých postav a výběr herců jako potomků, například Oldřich Vízner hraje syna Jaromíra Hanzlíka a poslední tři episody by se klidně vešly do jedné. Při sledování seriálu vždy přestávám nadávat na cirkusy i když to co provádí zvířatům je neodpustitelné a proto do opravdového cirkusu nikdy nevlezu jen do seriálového. ()

Pavelpi

Seriálové zpracování knihy E.Basse je co do hereckého obsazení bezvadné pouze s vyjímkou Helenky.Tak toporný a mdlý výkon u jedné z hlavních postav je bohužel na škodu celému seriálu.Na druhou stranu zobrazení ságy cirkusáckého rodu Humbertů a hlavně skvělý hlas Radovana Lukavského jako vyprávěče,to prostě nemá chybu. ()

Besyn

Jeden z nejlepších a nejkrásnějších seriálů vůbec.Skvělá hudba,výpravné,emocionální,melancholické.Jen ať proboha nikdy nenatočí Cirkus Humberto po dvaceti letech !!!! ()

Kaučuk03

Ne vždy se podaří udělat seriál z knižní předlohy. Tady se to však maximálně zdařilo. Je tu obsažena dávka nostalgie a sentimentality, která ale nepřekračuje hranice a nestává se prvoplánovým citovým nátlakem. Vše je pozvolné a příjemné to všechno plus geniální výkon Josefa Kemra. ()

ihonzik

..stejné jako u Dobrodružství kriminalistiky nebo částečně u Návštěvníků: rozsáhlý námět, západoněmecká koprodukce, výborné herecké výkony, ideální stopáž a parádní soundtrack Karla Svobody = jeden z nejlepších seriálů, které kdy byly v ČSR nebo ČR natočeny. Jestli něco mohlo po revoluci zůstat, tak právě spolupráce s německou televizí...Palec nahoru: starý Petr Berwitz (Werner Possardt) vypadá ke konci jako totální psychopat, tak trochu jako starý Brůna; palec dolů: balet na Mozartovu Malou noční hudbu je úplně mimo ()

chrispe

Klasika nad klasiku na kterou se doteď dívám dětskýma očima. Pamatuju si, že jsem se hrozně těšívala na to, až seriál začne, abych si mohla poslechnout tu úvodní hudbu. V pozdějších dílech, kde byli prosazováni cizí herci (jak jsem slyšela) herecké výkony už trochu skřípou... obzvláště postava Heleny je strašně prkenná. Ale pořád je to krásný obraz doby a života lidí, kteří se jí byli nuceni se přizpůsobovat. ()

Jakubik

Jak moc dobře je román zpracován do seriálové podoby posoudit nemohu, neboť jsem ho nečetl, ale po divácké stránce musím říci, že se mi to hodně líbilo. Mělo takovou pro mě těžko popsatelnou atmosféru, která se mi na tom líbila asi nejvíce a díky ní mi seriál jako celek utkvěl v paměti. A to nejen teď ale už od dávna kdy jsem ho sledoval. Věřím, že za pár let se na to juknu zase… ()

DAPDO

Tenhle seriál mě nikdy nechytnul a nechytne. Mám rád zvířata, ale doma, nebo ve volné přírodě, proto mě cirkus nikdy nic neříkal. Smrad, dřevěný sedačky, debilní klauni atd. Natočit tenhle seriál dalo určitě hodně práce a dřiny. Mě ale nebavilo to střídání generací. Jeden díl je postava mladej kluk, v dalším už je dospělej člověk a ve třetím se učí skákat do rakve. Vystřídalo se tady spoustu výbornejch českejch herců, ale víc mi uvízly v paměti ty ksichty nesympatickejch německejch "umělců" s hranatým obličejem a křivým a dlouhým rypákem, který dabovaly český hvězdy, který mohly bejt na jejich místě. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip

09.01.2021

Ve věku 90 let zemřel český režisér a scenárista František Filip. Zprávu o úmrtí plodného tvůrce televizní produkce přinesla Česká televize. Absolvent pražské FAMU má k dnešnímu dni na svém kontě na… (viac)

Zemřel Václav Postránecký

Zemřel Václav Postránecký

08.05.2019

Ve věku 75 let zemřel po těžké nemoci herec Václav Postránecký. Postránecký se vyučil zámečníkem, většinu života ale strávil buď před kamerou, nebo v divadle. Účinkoval ve Slováckém divadle, později… (viac)

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

13.09.2012

Pouhý den před svými osmdesátinami zemřel ve středu 12. 9. jeden z nejvýraznějších českých herců druhé poloviny 20. století. Byl představitelem hlavně mužných rolí, drsnějších i těch, díky kterým byl… (viac)