Prequel k seriálu Yellowstone sleduje rodinu Duttonovcov, ktorá sa vyberie na náročnú cestu cez prérie v snahe uniknúť z chudoby a nájsť lepší život v Montane. (SkyShowtime)

Bogrant

1883 ako prequel k Yellowstonu je pozvolným, skoro až poetickým putovaním rodiny Duttonových a európskych osadníkov naprieč Divokým západom za usadením sa a novým domovom, pri ktorom sa Sheridan nikam neponáhla a snaží sa čo najreálnejšie reflektovať skutočné dianie v tej dobe, t.j. boj o prežitie a s ním spojená buď sloboda alebo smrť. Žiadna premrštenosť typickými westernovými prvkami, ale prepracované rozoberanie jednotlivých charakterov a ich osudov, samozrejme výtečne stvárnených. McGraw má charizmu za troch, Elliott nemenej, ale tými ozajstnými piliermi sú tu ženské postavy, na čele s úžasnými Isabel May a Faith Hill. A hoci nie všetky časti sú vypäté a vyšperkované až do morku kostí, tak posledné dve a najmä finálna sú emocionálne jedni z najsilnejších za pekne dlhé roky. Bravúrnosť. ()

TravicVody

No tak tohle mně lízlo. Emočně.  Pořád se mnou nebo ve mně(?) ten příběh rezonuje, a nutí mně znovu otevřít skoro zapomenuté knihy o osidlování divokého západu a indiánech, kterých má táta požehnaně. ()

Pavelkedar

Western klasický určitě ne. Nádherné lyrické, extrémně syrové  roadmoviedrama i pionýrech své doby. Výborní herci, kteří / někteří až tak nejsou herci "na plný úvazek". Tím samozřejmě nemyslím mého oblíbence Sama Elliota, který zde dostal veliký prostor. V tom jsou právě série vyjímečné, v tom prostoru ....... Sheridan je prostě démon, to prokázal již  se sérií Yellowstone.  Do budoucna se v jeho dalších projektech   určitě  máme co těšit. Doporučuji shlédnout ještě speciál k filmu.  DD 5.1 průměrný, tedy dobrý. ()

Sopholojong

Serialovy Tanec s vlkmi (minimalne od druhej polovice)... a este k tomu naturalistickejsi, krvavejsi (skalpy, rezanie nohy), nekompromisnejsi a zivelnejsi (tornado). Vyborny, vtahujuci voiceover mladuckej, ale drsnej "bloncky" o tom ako drasticky bol dobyty ten divoky Zapad. Hady, kontaminovana voda, banditi, Indiani, epidemie, brodenie divokych riek, zlodejina a povysovanie medzi vlastnymi - ziadne kompromisy. Vo vsetkej tej drsnej turbulentnosti grandiozne herecke vykony dlhofuzateho veterana Sama Elliotta a ciernobradeho "teddy beara" Tima McGrawa. I tak ale chyba silna charizmaticka figura typu Kevina Costnera, alebo "intrigue bitch" Kelly Reilly. V tom je prave mensi problem tohto spinoffu, ktory vsak hanbu svojmu univerzu nerobi. Naopak je iny, nahlejsi, menej predvidatelny a mne ako milovnikovi "tancujuceho s vlkmi" paradne zapasoval do filmoveho jedalnicka. 9/10 ()

Sidenius

je to neskutečné, skvělé, přesné a jeden z nej. prequelu které jsem kdy viděl. Cowboyka vyprávěná očima 18ti leté holky - geniální nápad. To že se v seriílu jakoby mihne Tom Hanks a Billy Bob Thorton tomu vůbec nevadí a jen to ukazuje na kvalitu. Fakt epický příběh který je mimochodem také na základě skutečnosti o osidlování ameriky na přelomu 18. a 19. století. doporučuji zkouknout také film o filmu. ()

zekon

Skvělá westernová věc. Hodně drsné, reálná, spousta emocí. Vynikající hudba, která sedí jak hrnec na prdel. A kdo čeká happy end, má smůlu. ()

LoArmistead

Pět hvězd. Jasně, není to bez chyb. Nebo alespoň po obsahové stránce ne. Po té formální to totiž je takřka dokonalé. Asi by mě to bavilo i jako němý film. Prostě bych jenom sledoval tu nádhernou přírodu, krásnou atmosféru, dokonalé kostýmy, perfektní casting, řeky, hory, koně, indiány, ... Obsahově to občas zaskřípe. Někdy je tam moc vaty, někdy je to moc sladké, někdy je to moc pomalé. Ale i během těch slabších momentů je to pořád naprosto úchvatná podívaná. Nemá smysl popisovat o čem 1883 je a jaké je. Nejde to vystihnout slovy. Všechno by to znělo banálně a nevýstižně. Musí se to vidět, cítit, vnímat. Tak neváhejte. ()

HulibrkCZ

Upřímně, ani nevím, kdy naposledy jsem byl svědkem natolik neotřelého a skutečného pisálkovství. Surovost a beznaděj amerického venkova 19. století je zde zachycena způsobem, který svou objektivností zdrcuje diváka a nechává ho bezbranného přihlížet na nepředstavitelné hrůzy, aby jej hned v dalším záběru postavil před dechberoucí scenérii za doprovodu libozvučného, poetického dialogu o lásce mezi otcem a dcerou. Král workoholiků, Talyor Sheridan opět sáhl do bezmenzného hájku kreativity a našel v něm kolos, který se tentokrát zpupně tyčí nad veškerou konkurencí. ()

dinzbir

Náš svět se už v hovno obrátil, ale jestli chcete poznat opravdový zmar a resetovat se, abyste si uvědomily, že může být ještě hůř, tak tento seriál vřele doporučuji. My si stěžujeme na zrádcovskou vládu, inflaci, předražené energie, ale furt ještě máme relativní bezpečí. Příběh těchto pionýrů vám trošec víc rozhodí sandál. ()

karnát

Syrový a drsný Západ, kde je přijít o život podobně běžné, jako když vám dneska ujede tramvaj. Z dnešního pohledu je banální i zápletka — hrdinové prostě potřebují ujet pár set kilometrů. Toť vše, o nic víc nejde. Jenže ono to není jen tak. Západ je nemilosrdně decimuje po kusech i po skupinách, chladně a lhostejně, bez vyššího smyslu a hrdinství. Nemyslím si, že bylo potřeba tuhle pekelnou smaženici navíc cukrovat romantickými kecy blonďaté modelky, bez ní by to bylo pět hvězd. ()

Baru.Class

Naprostá paráda. Příběh, co má koule a krásně dokresluje Yellowstone, postavy, co sou předtaveny do detailu a herci, kteří dokonale zapadnou do toho všeho. Bravurní výkon Sama Elliota, Tima McGrawa a Faith Hill. Drsná, přesto emočně krásně žďímající podívaná. Poslední díl se neobejde bez bedny papírovejch kapesníků. Já tleskám a těším se na 1923. ()

Kritickej

7/10 Westerny já moc rád; tenhle mi připadal takový realističtější než bývá obvyklé, ale užil jsem si to i přes pomalejší tempo. ()

CradleSKS

Velmi kvalitni snimek z Westernoveho zanru. Znacne od podlahy a realne zobrazena cesta za vysnenym snem osadniku do Oregonu. 4 hvezdy davam kvuli zdlouhavym "moudrum" a myslenkam hlavni postavy a take kvuli vsudypritomne korektnosti (postavy, ktere by v realu tezko byli v danem prostredi). Ale to uz je bohuzel dnesni kanka na snimcich hlavne z USA, kde jsou normy na obsazenost hercu.. ()

Miroslav.Zac

O osídlování amerického Západu toho moc nevím, takže jen těžko můžu soudit, nakolik je příběh osadníků reálný, pokud však prožili při pouti do vysněného domova jen třetinu příkoří, které zažili hrdinové tohoto seriálu, tak klobouk dolů. Je vidět, že zlatá éra kovbojek s jasně danými hrdiny a padouchy je dávno pryč, tahle doba přeje realitě, špinavé a kruté historii, tak jak to skutečně bylo. A to je vlastně dobře. ()

injoy

Trošku přehnané hodnocení 88% ,spíš tak 70% . Seriál postrádá více akce a napětí, dialogy o životě to nezachrání a spíš občas nudí. Yellowstone asi kvůli tomu sledovat nezačnu. ()

Eiidax

Sandwich, do kterého nám šéfkuchař Taylor Sheriden zapekl surovost, nespoutanost, radost, žal, filozofické hlášky, horskou dráhu emocí, soundtrack, kvalitní dobový příběh, bravurně napsané a zahrané postavy. Sandwich, jenž by si měl vychutnat každý, kdo má rád poctivou filmařinu. “I didn’t have the heart to tell her there’s not heaven to go to. Because we’re in it already. We’re in hell, too. They coexist right beside each other. And God is the land.” ()

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD