Alma je vedkyňa v slávnom Pergamonskom múzeu v Berlíne. S cieľom získať finančné prostriedky na jej výskum ju presvedčia, aby sa zúčastnila na mimoriadnom experimente. Počas troch týždňov musí žiť s humanoidným robotom, zostrojeným na mieru jej charakteru a potrebám, ktorého umelá inteligencia je navrhnutá tak, aby sa jej stal dokonalým životným partnerom. Alma sa tak stretáva s Tomom, strojom v ľudskej podobe, vytvoreným len na to, aby bola šťastná. Tragikomický príbeh o otázkach lásky, túžby a o tom, čo robí človeka človekom. (Film Europe)

Tosi

Film s výborným podnětem k zamyšlení, od kterého jsem čekal nějaké poselství a vtipný momenty, se po slibným začátku převalil do průměru. Ovšem Dan Stevens v roli robota byl precizní. ()

Danikaa

V každom prípade je o čom premýšľať. Filmy s podobnou témou mam rada. Tento bol špeciálny svojou príjemnou atmosférou, formou spracovania a hereckým podaním. Tom sa naozaj veľmi snažil.  Chápala som Almino triezve uvažovanie a jej vnútorný boj, medzi láskou a rozumom. Ono ten robot bude vždy len robot, bez svojej jedinečnej vône a s emóciami, ktoré však len úspešne predstiera. Aj keď robí všetko pre to, aby Almu nesklamal, občas ju neúmyselne raní. Na EQ musí ešte popracovať 🙂. ()

KosiR_ksr

Kladně hodnotím především zajímavý a originálně uchopený námět. Také to, že film se většinou vyvaroval zajetých kolejí zcela předvídatelných Hollywoodských komedií a místo toho jde svou cestou. Téma bylo možné uchopit zcela jinak a více vypíchnout některé společenské nebo metafyzické otázky, o což se snímek nijak výrazně nesnaží, ale neměl jsem pocit, že by to bylo na škodu. Je jen na divákovi, aby si je domyslel a popasoval se s nimi ...a nebo zvolil jiný film - třeba z této tématiky mé oblíbené snímky A.I. Umělá inteligence a Andrew - člen naší rodiny. ()

Mackoun

Překvapivě příjemná oddechovka se sci-fi motivy na téma budoucnosti mezi(ne)lidských vztahů. Už jsme tu na podobné téma měli snímek Her, ale každý je pohat trochu jinak a kvalitativně bych ani jeden před druhým neshazoval. Věděl jsem, že tu nepůjdu pod tři hvězdy, ale byl jsem mile překvapen a chvílemi měl až cukání na hvězdu pátou - ale znáte to, tu si člověk schovává na opravdu protekční kousky, ze kterých se přinejmenším mírně ježí chlupy na zádech. Za mě nečekaně chutná jednohubka se spoustou nápaditosti za málo peněz. Poslední dobou každé druhé nízkorozpočtové sci-fi s minimem efektů strčí do kapsy kdejaký klišé blockbuster s miliardovými rozpočty. ()

Rathalos

Nemecke romanticke komedie vedia vo mne vyvolat takmer stale prijemne pocity,co je samozrejme velkym plusom,aj to je dovodom,preco vyhladam filmovu tvorbu prave z tejto krajiny,tentoraz aj s prichutou sci-fi zanru,robot bol vydareny,hlavna protagonistka sympaticka,pribeh pekny,co dodat,jednoducho to bol cas straveny ako sa patri...:-) ()

Maximilianus

Zaujímavá romantika, ktorá má hlbší presah a nerieši iba lásku ako takú, ale aj osamelosť ľudí, zložitosť nadviazania kontaktu, partnerstvo, a nadhadzuje otázku, čo keby ste mali možnosť nechať si vytvoriť dokonalého partnera/partnerku, Určite film na zamyslenie. Dan Stevens ako vždy výborný. 7,2/10. ()

iz67

Docela zdařilá věc. V první půli dost veselá záležitost a konec to nezkazil. Když se na to ale budete koukat jako na romantickou komedii, tak se na to dozajista nekoukejte. ()

PAVLIS

Nepřekvapivá komorní romance mezi vědkyní a robotem, která mohla být o fous uvěřitelnější a emotivnější a na kterou si za pár dnů asi nevzpomenu. Nicméně chybí tu klasická klišé, je tu pár vtipných míst i míst na zamyšlenou a vše doprovází pohodový hudební podkres, takže za vidění stojí. ()

blondboss

Myšlienka vcelku zaujímavá, prevedenie jemne nudno-profesorské. Od nemeckých komédií očakávam odľahčenú atmosféru, ktorá prenikne do pocitov diváka okamžite a potom sa už len vezie na vlne pohody. Tu mi to akosi chýbalo a nedokázal som si zvyknúť na hlavné postavy. Danovi Stevensovi podobné roly sedia, takže tu by som videl značné plus. Inak ale u mňa len jemný nadpriemer a v rámci žánru som už videl o dosť lepších snímkov. 60 % ()

Habanera

Dej si pozor co si přeješ, také se ti to může splnit. Je těžké žít ve velkém světě, být nepochopen a doufat, že někdo, dle tvých představ splyne s tvými živými myšlenkami. Stačí, když humanoid dělá lidsky nelidské věci a je člověk šťastný? Bude poté člověk schopen navázat zdravý lidský vztah? ()

rigby

Možná až jednoduchý romantický film, ale mě si získal. A právě tou jednoduchostí a neamerickým vyzněním. Bylo to něco jiného než prostoduché hollywoodské slátaniny. Celou dobu od prvních minut jsem se bavil. Opravdu příjemné překvapení. ()

Sopholojong

Tieto moderne nemecke snimky (napriklad Toni Erdmann) mi pridu strasne chladne, neemocionalne, drziace si odstup od divaka. Rovnako aj ich herecki predstavitelia, i ked taky "A.I." Dana Stevens je samozrejme v tejto polohe so zamerom. Najvacsim kamenom urazu je tu nevyrazna (skareda - Nemky su celkovo "ugly") hlavna predstavitelka bez nejakej zivotnej iskry. Tieto neduhy ale nastastie kompenzuje vyborna scenaristicka praca, s ktorou sa niekto pekne vyhral. Rezia pekne sustredena, ma to peknu existencnu myslienku a vedatorsku uvahu. Scena s nebajacnou vysokou zverou okolo robotickeho Stevensa a naslednym behom po luke je skutocne najcarovnejsia z celeho filmu. 7/10 ()

Jenda1cz

Nemějte mně to za zlé, já jsem milovník sci-fi, tady ale chybělo něco víc, než pouhá myšlenka. Tímto neuděláte radost ani lidem, kteří mají rádi romantiku, ani fanouškům sci-fi, kteří mají rádi filozofický přesah. ()

kahakliha

Síce je to už klišé téma, ale pre mňa velmi dobre spracovaná, nesie hlbší filozofický odkaz a vôbec nič ma tam nerušilo a pritom príležitostí mohlo byť dosť. A dobre som sa pobavila okrem iného :) Ozaj, ako je možné, že hviezda Downton Abbey hovorí plynule nemecky? :D ()

Bagrowitz

Robot zahrán úžasně, myšlenka fakt dobrá, jen ji mohli rozvinout trošku víc do hloubky, místo přemrštěné romantiky a konce ze kterého snad tekl sirup. Humor se taky najde, i místa na smích, ale spíš v první polovině. Když doma nechceš robota tak se nepřihlašuj do programu který ti toho robota umístí na pár týdnů domu. A když se má jednat o partnerského robota, nediv se že se chová jako partner. ()