Smolný pich aneb Pitomý porno

• Česko Smolný pich aneb Pitomý porno (viac)

Video sa stáva virálnym. Je na ňom vidieť sex medzi mužom a ženou v rúškach. Žena je napriek maskovaniu identifikovaná. Škoda len, že je učiteľka a mala byť vzorom. A to navyše v (postsocialistickej, ale v konečnom dôsledku akejkoľvek) spoločnosti, ktorá sa čoskoro stratí v zdanlivo zjednocujúcom blahosklonnom nadhľade diskurzu sociálnych sietí, pseudo-politickom vševedení, pokryteckom šovinizme a groteskných konšpiračných teóriách. Každý má svoj názor. Z diskusie sa stal tribunál - o konsenzuálnom sexe, pornografii a ďalších. (Filmtopia)

hony23 odpad!

Příběh učitelky, jejíž domácí porno se objeví na internetu, mohl být jistě zajímavý. To by se ale tohoto tématu nesměl chopit kokot, který má oblibu diváka mučit svými uměleckými ambicemi. Prvních 30 minut sledujete hnusnou ženskou, jak kráčí hnusnou ulicí v hnusném městě. Když míjí obzvláště hnusný barák, kamera se na dlouhé chvíle zastaví, abychom se té hnusné architektury nabažit. Občas ženská vleze do obchodu, kde dlouhé minuty sledujeme, jak stojí ve frontě. Pokračování filmu mi zůstane utajeno, protože dýl jsem se na ten hnus koukat nevydržel. A ještě vzkaz těm, kteří tento film svým hodnocením dohnali bezmála k 70 procentům: jste zvrácení a úchylní! ()

cinemafil

Rumunská nová vlna.  lákavý scénář ( ne kvůli pornu! ;-)  ale jinak  trochu Kusturica před 20-ti lety. 3 díly. První celkem zbytečně dlouhý,  2. jako aby byla potřebná stopáž  a teprve ve 3. dílu se  rozvine dialog. Otevřený konec 3 scénáře ... Kvůli úvodním 3 minutám bude divácky oblíbený, ale jinak. Trochu zklamání. 3* ()

Anusak

První film, na kterém jsme byli po dlouhé době, kdy byla kina zavřená a rovnou takový barevný flákanec do ksichtu celé společnosti. Je to ujeté, barevné, pravdivé, brutálně to střídá tempa i způsoby vyprávění až se na nějaký příběh úplně vykašle. Pokud tomu filmu dáte šanci a nebudete na něj koukat pomocí Aristotelovských pouček nebo klasické výstavby dramatu, tak Vám rád něco předá. Nebo taky ne. ()

Lendak

Toto nie je erotická rozprávka na štýl 50 shades of grey, ale filozofická satira, ktorá je vlastne sondou do mentality východoeurópskej spoločnosti a buranstva zložený z troch častí s rôznymi rozprávačskými technikami. Prvá je polhodinový walking simulator ukazujúca mentalitu rumunov. Druhá je montáž absurdných lingvistických skečov kde nemôžu chýbať výrazy ako kunda, blowjob, revolúcia, príroda alebo mesto. Tretia je stret názorov alá Dvanásť rozhnevaných mužov s tromi alternatívnymi koncami. Všetko toto sa odohráva na pozadí pandémie. Radu Jude chcel humorne ukázať jeho pohľad na to, my ľudia robíme tie najväčšie zvrhlosti, šukáme viac jak zvieratá, porno videl každý a honíme si nad tým, jak si niekto strká päťmetrové dildo do riti. Ale keď sa dozvieme, že to robí aj niekto iný, tak sa hráme na neviniatka čistejšie jak panenská blana a na silu každého moralizujeme až dokým nám nezačnú v kostýme Wonder Woman strkať tie päťmetrové dildá do huby. Jednoducho pokiaľ tento film splnil svoj účel keď niekoho pohoršil alebo urazil. Len dúfam že to nebudú modro vlasé trinástky z Tiktoku lebo po tom by som stratil akúkoľvek vieru v ľudstvo. ()

bonovox

Netradičný film začínajúci porno scenkou z manželského života a pokračuje taktiež neočakávane až do vyhroteneho stretnutia na škole. Rozporuplné ale na druhej strane zaujímavé... ()

PanJelen

To si takhle večer pustíte pitomý porno a hned v prologu dostanete jeden smolný pich rumunské učitelky, která měla tu smůlu, že se tyto projevy nehynoucí lásky dostaly na internet. Film, který zobrazuje především lidskou morální bídu v komickém kabátku, je rozdělen do čtyř částí, které jsou zcela odlišné, ale jako celek působí provokativně pro všechny pokrytce, kteří podléhají stereotypům a vlastní malosti. Odvážný snímek který se toho nebojí, nastavuje zábavnou formou zrcadlo celé společnosti. Prostě když chcete vidět porno a cítit se u toho jako intelektuál. ()

DavidWark

Další variace na Dvanáct rozhněvaných mužů z prostředí PTA či SRPŠ, ale mnohem lepší než Hřebejkova Učitelka. Ti z pokrytců, kteří neodpadnou při úvodním explicitním home videu ani při následné půlhodinové hanekeovské anabázi, budou odvděčeni hláškami jako „Proč tato jistota, že srdce je eticky nadřazené mozku? Nedochází k odporným činům stejně často s pomocí srdce jako bez něj? Skoncujeme někdy s touto imbecilní citovou Inkvizicí, Vládou Teroru srdce?“ . A dočkají se další felace, skvělého filmového vyvrcholení, Karly Gottové, Václava Havla a Petry Nesvačilové. // Jo, a vyhrálo to Zlatého medvěda na Berlinale 2021. Běžte se vycpat s Křižáčkem nebo Žábami bez jazyka a mazejte do Rumunska naučit se, jak se točí festivalový film. Palec nahoru českému koproducentovi i Státnímu fondu kinematografie za podporu tohoto výjimečného snímku. ()

Pignon

Kapitola první a pro mě i poslední, hlavní rumunočitelka jde 45 minut Bukureští roku 2020............................................. ()

infotext

Ústredným bodom tejto stopážou (a opakovaním sa) neúnosne prehnanej postmodernej etudy nie je amatérske porno na začiatku (ako by sa mohlo zdať z marketingových výstupov), ale jedna z množstva vysvetliviek v strednej časti, ktorá pomenováva autorský zámer - nastavenie zrkadla našej súčasnosti, pretože všetka hrôza a hnus okolo nás omračujú a nedovoľujú nám uvedomiť si náš marazmus naplno. Problematické je, že sa to snaží dosiahnuť hyperbolizovaním vonkajších znakov, čo je pomerne únavný spôsob. Film nám v princípe ukazuje tri krát to isté - v prvej časti formou interakcií a zátiší vo verejnom priestore - v druhej časti formou duchaplných bonmotov založených na kontraste obrazu a jeho komentára, vysvetľujúcich historické, estetické, spoločenské a politické tézy autorovho prístupu - v tretej časti na pôdoryse proceduralu zo ZRPŠ, ktorý ale nie je vystavaný ako dramatická situácia, ale ako alegória internetovej diskusie. Podobne ako internetovým diskusiám kraľujú silácke reči, tento film je prepchaný obrazovými výkričníkmi. Spoločenská kritika sa však väčšinou drží v rovine klišé a primitívneho hejtu - rozumiem, že to bol zámer, ale načo replikovať všadeprítomné, navyše tak, že tento zámer adresát aj tak nepochopí (ak nezdrhne z kina po prvej polhodine obhliadky Bukurešte)? Radu Jude nám teda nastavil zrkadlo - škoda len, že nežijeme v 19. storočí, a vieme, že na diagnózu spoločenských nádorov sú prospešnejšie mikroskopy, rentgeny, MR-ká a CT-čka - resp. ich umelecké ekvivalenty. ()

Tr0nic odpad!

To, že artové filmy nie sú pre mňa, viem už dávno, no niekedy si to rád pripomeniem. Je mi ľúto, ak niekto považuje toto za komédiu. ()

grangerova

Bukurešť autem aneb sonda až na dřeň do současné rumunské společnosti. První dvě kapitoly můžou být trochu hůř stravitelné, ale nakonec jsou asi to nejsilnější, co snímek nabízí a tvoří genialní podhoubí k závěrečnému “grandfinále”. ()

quarte

Nevím, kdo je připraven na takovou dávku hutné montáže erotického home videa a záběrů na rumunskou městskou divočinu. Já si tu otázku stále kladu. Film vyvolává nechutnost a v poslední části, kdy probíhá lidový tribunál a lá předvolební meeting SPD, je na divácích aby sami soudili míru odsouzeníhodnosti a etiky nejen příběhu ale i celého fimu. Divácké dilema nakonec smyje Judeova filmařská ekvilibristika, která balancuje na hranici nechutnosti a střihové excelence. ()

tomma

Koukal jsem na "Maxovi" a velmi se mi líbily cenzurní obrázky, opravdu velmi vtipné, a myslel jsem, že to tak bylo promítáno i v kině. A hle o pár dní později narazím na článek „HBO nechalo zcenzurovat kontroverzní komedii“, tak nelením, v temné uličce mi pašerák předá DVD s necenzurovanou verzí. No fuj teda, u cenzurních obrázků jsem se pobavil víc. Obecně, amatérské home made péčko je dost nechutná záležitost ke sledování: točené na nízké rozlišení, roztřesené záběry, upocená individua. Film rozdělený do tří častí, v první jsem smysl nenašel (to nemohla jet autobusem?), druhá nás krátkou formou seznámí s pojmy potřebnými pro třetí část. Setkáním rodičů a přátel školy film vrcholí a ve všeobecné diskusi na „kontroverzní“ téma se vždycky projeví pravé vlastnosti každého člověka. ()

motyka52

Možná, že na nějakém festivalu ve stavu mírného opojení a na popůlnoční projekci podobná díla vypadají jako absolutní klenot a člověk si jejich opěvováním nahoní intelektuální ego. Možná. Co já vím, nikdy jsem se žádného filmového festivalu neúčastnil. V domácím prostředí při sólo projekci bez jediného loku piva to ale nefunguje vůbec. Poslední třetina je dobrá, ale čekání na ní je zbytečně dlouhé. Zejména první půlhodinová část, při které kamera prakticky jen sleduje ženu procházející městem, aniž by se stalo cokoliv důležitého, je utrpení. Kromě poznání, že v Bukurešti lidé rádi parkují na chodníku, to člověku nedá vůbec nic. Byl-li zatím nějaký vyšší umělecký záměr, pak se přiznávám, že jsem ho nerozluštil. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD