Kapitán Charles Boone (Adrien Brody) sa po smrti svoje manželky presťahuje so svojimi troma deťmi do zapadnutého mestečka, v ktorom zdedil dom. Tu sa bude musieť postaviť temnote, ktorá sa točí okolo jeho rodiny už celé generácie. (Game90)

TheEvilTwin

Obstojná upírská série se sympatickým Adrienem Brodym, která se celá nese v duchu temna, kletby a upírského sání krve na pozadí nepřátelské atmosféry v zapadlé vesnici. Chapelwaite neurazí a dobře se na něj kouká, napětí i příběh jsou celkem fajn, avšak kvůli slabšího středu seriálu a průměrného finále se přikláním spíše jen k lepší trojhvězdě. ()

Lacike

Na môj vkus príliš pomalé a rozťahané. Najviac ma bavili úvodné diely a trenice medzi obyvateľmi mestečka a rodinkou, ktorú všetci nenávidia. Uprostred série sa nič poriadne nedialo a záverečné akčné diely, v ktorých sa bojuje s príšerami, sú len tuctový štandard. Aspoňže záver je celkom uspokojivý. Z hercov ma najviac bavil hlavný hrdina Brody. Celkovo to je taká mierne nadpriemerná hororová miniséria na jedno pozretie. 6/10. ()

EvilPhoEniX

Solidní, periodická, gotická Kingovka s upíry z 19. Století, které vévodí oscarový Adrien Brody.Je až paradoxní nakolik je Chapelwaite podobný s Půlnoční Mší s tím rozdílem, že tohle King je a Mše si na Kinga pouze hraje a samozřejmě tohle je v každém ohledu o 2 třídy výše. Několik důvodů proč si pustit tohle a vyvarovat se té nudné sračky. Nejsou tu televizní a ochotničtí herci, ale parádní Adrien Brody. Neodehrává se to v tak nudné době, tohle je poctivý špinavý rok 1850. Upíři nezačnou řádit až v poslední epizodě, ale nastupují na scénu velmi brzy a masky nepůsobí směšně, ale velmi autenticky a nepříjemně a rozhodně jde z nich respekt. Místo nekonečných dialogů z bible, se v Chapelwaite spíše soustředí na atraktivní děj, zajímavé postavy a parádní atmosféru ( každý díl je dostatečně vyvážen v poměru vyprávění děje x akce). Je to místy pěkně brutální, vizuálně správně sychravé a King je z toho cítit každým směrem. Neřeší se zde žádné irelevantní věci, které člověk v hororu zkrátka slyšet nechce a tím mám na mysli alkoholické terapie, nekonečné mše, rodinné trable a trauma, potrat ajiné. Chapelwaite umí být pěkně mysteriózní a tajemný ( nádherné halucinogenní vize! a epizoda s Home invasionem patří k té nejlepší. No takhle bych superlativy mohl mluvit dlouho. Zjednodušeně-Režijně, herecky, vizuálně, ale i po příběhové a atmosférické stránce daleko výživnější, zábavnější, napínavější a tajemnější hororovéj seroš, který se Flanaganovi vyloženě vysmívá a sere na něj z 10. patra a já si to neskutečně užívám.Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 1/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

verbal

Po dlouhých letech děsivého nudění diváků ukrutnými psychosmaženicemi či až mučivými, telenovelizovanými Flenegenovými hemoroidiádami opět v žánru zavál svěží vítr ze zatuchlých otevřených hrobů, dávaje vzpomenout, jak má vypadat pořádný klasický temný gotyk, u kterého se jeden nemusí zoufalstvím cévkovat ostnatým drátem nebo si listovat v tištěném katalogu denních hodnot isobarických tlaků nad Kamčatkou v letech 1975 – 2021, aby se alespoň trochu zabavil. Předloha z dob, kdy ještě Štefan Král bezradně nevykrádal sám sebe a povídkově se rozehříval na svůj mástrpiss Prokletí Salemu, je znát a jednoznačně kraluje zvláště mezi novodobými, tak zvanými „horory“. Tudíž jediné, co bych tomu snad vytknul, je ten anorektický Adryján a jeho jeden a tentýž konstantně kysele strnulý ublíženecký xicht. Smutek, strach, šílenství, odhodlání, zádumčivost a občasnou všeobecnou katarzi s jediným výrazem typu „právě-jsem-si-ukous-svůj-nemytý-žalud“ prostě moc přesvědčivě zahrát nelze! ()

Necrotongue

Tak jsem zase jednou viděl práci Stephena Kinga převedenou do formy pohyblivých obrázků, aniž by se o mě pokoušel spravedlivý hněv nebo nuda. Děj byl sympaticky umístěn do amerického středověku, přičemž byly dodržovány všechny hlavní zásady, které se ctí ve Státech dodnes (porušuj klidně všechna přikázání, jen když přijdeš v neděli do kostela). Tvůrci od počátku sympaticky nakládali s napětím, bez větších problémů budovali kvalitní, chmurně- tísnivou atmosféru a celkově pracovali na tom, abych se při sledování dobře bavil. Sem tam jim sice něco zahaprovalo, ale bez mučení přiznávám, že mi čas u těch deseti epizod velmi rychle utekl, nuda se nedostavila, bavil jsem se a zamrzel mě jen logiku výrazně postrádající závěr. Za mě tedy spokojenost a zasloužené hvězdičky. / Poučení: Cestuješ-li do Maine, nezapomeň na repelent. ()

• Natáčanie seriálu prebiehalo vo Windsore v Novom Škótsku. (Game90)