Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Isobel

Boží! Kéž bych byla puberťačka v této době, kdy se točí nová Sabrina (bez hudebních čísel) a Wednesday. Vtipné, úderné, temné, hravé... a casting je boží. ()

Fuksinka

Že by se u Netflixu konečně blýskalo na lepší časy? Po povedeném Sandmanovi tu máme Wednesday. Akční, záhadná, vtipná, správně sarkastická, naprosto božsky obsazená a skvěle napsaná "detektivka". Hvězda dolů za to, že zápletka mohla být méně průhledná. Ale chci okamžitě další řadu! ()

ReactLotus

Dávnejšie som videl nejaký Addams Family film a zdali sa mi to ako hlúpa, ale zaujímavá a celkom zábavná blbosť. A vlastne dobre som to zhodnotil. Taká aj Addams family je a práca Tima Burtona je rovnaká, čo z neho robilo najlepšiu voľbu na réžiu Wednesday sérialu. Je to od Netflixu, čo kvalitu veľmi neznačí, avšak Burton si to zrejme ustrážil a vytvoril Wednesday ako ju už poznáme. CGI hlavnej príšery je síce meh, ale vzhľadom na to, že samotný seriálový svet nie jw vážny, tak sa dá povedať, že ten dizajn a spracovanie aj toho CGI na príšere sa sem hodí. Niektorí herci sú slabší (asi chcel "N" ušetriť), a príbeh miestami zvláštny, ale vo finále je to veľmi dobrá, hororovo-mysteriózna trochu čierna komédia. Známejší herci sú samozrejme dokonalí, menej známy niektorí prekvapujú a niektorí sú proste meh. Jenna Ortega je dokonalá ako dieťa narodené v piatok (Wednesday) a hlavne vďaka nej je seriál tak dobrý. Dokázala zahrať postavu, krorá navonok neprejavuje emócie, pôsobí ako by nič neprežívala, postavu, krorá je síce iná, ale hlboko v duši jej na ľuďoch záleží (aj keď tak nepôsobí) a proste inak reaguje. Má dobrý gothic výzor a celkovo je cool.😅 Hudobný doprovod je úžasný a hlavne Wednesday pekne hrá. 8/10 ()

Dawe2

Vynikající Jenna Ortega vystřeluje tento seriál do výšin. I ostatní herci a příběh fungují, atmosféra i vizuál perfektní. Žánr mi velmi sedí, líbilo. Další eso Netflixu, tohle se povedlo. Děkuji. ()

jigsaw44

Bola to celkom fajn nostalgia na povodný starý seriál. Občas sa to podobalo trochu aj na Harryho Pottera. Také tie pobobnosti, jedna škola, 4 týmy, dedinka do ktorej možu študenti iba občas. Ale samozrejme, tu je to komedialno-morbídne. Na začiatku ide Wednesday na strednú školu. Inú, než, kde chodia bežné deti. Čaká ju tam niekoĺko záhad. Ktoré sa rozdhodne rozlúštiť. A ako to už býva zvykom, tak okrem záhaday sa to riešia aj vztahy a prvé lásky medzi adolescentami. Čierny humor je tu tiež. A objaví sa aj strýko Fester. Šak stojí to za pozretie. Nie je to moc pre dospelého, skor je to pre mladšie publikum. Í - toto písmeno nie je chyba, pochopíte to po dočítaní. Ked si pospájate všetky velké začiatočné písmena na začiatku viet, tak vám výjde, kto bol hide vrah. ()

Kushina

Vlastně musím říct, že to byl super seriál. Taková pohádko nepohádková kriminálka se spoustou krve, vražd a skvělým důvtipem Wednesday, který ona vnímá jako standart. Několikrát jsem se zasmál, příběh měl napětí a akci, bylo zde hodně zvratů, nějaká ta magie. Why not. 85% ()

lacerta

Za mě jeden z nejpřeceňovanějších seriálů posledních let. Vizuálně pěkný, ale to je tak všechno, nuda od začátku do konce. Tim Burton už rozhodně není co býval a tahle prapodivná variace na Addams family se nepovedla. Jediná pozitiva Jenna Ortega a soundtrack. ()

p.a.douch

Mám velmi rád filmy o této šílené rodince, hlavně kvůli výkonům Raula Julii. Tady jsem se poněkud obával, ale nakonec byl tento seriál pro mě příjemným překvapením. Burton mi připadal v posledních filmech unaven, ale tady to zvládl s grácií. Je vidět, že Adamsovi jsou jeho srdeční záležitost. Jenna Ortega vláčela seriál na hrbu, dalo jí to zabrat, ale taky to dala. Svět načrtnut celkem dobře.  Jestli bude druhá řada, tak to bude potřebovat velmi schopného scénáristu. Já si seriál užil a bavil mě velmi. ()

Predator77

1 Série: 75 Procent, Musím se dopředu přiznat že původní filmy o addamsové rodině jsem neviděl ale i tak když jsem viděl trailer tak my to přišlo celkem zajímavé a ted to mám celé za sebou a musím říct takhle ze začátku že se za mě jedná o opravdu dobrý seriál s fajn hereckými výkony převážně musím vypíchnou Jennu Ortega v roli wensdey která předvádí skvělí herecký výkon a když je na scéně tak si jí krade sama pro sebe, dále co musím pochválit tak je humor, hudba, kostýmy, atmosféra, akce to vše je tady na dobré úrovni dále co bylo fajn tak jsou vedlejší postavy a samotný děj který my přišel zajímavý a byl jsem zvědavý jak to celé dopadne, dále pokud bych měl ale něco vytknout tak je to poslední epizoda ve které se toho děje strašně moc najednou a do toho tu máme ještě otevřený konec jak jsme už u netflixu zvyklý, co mě taky štvalo bylo že některé vedlejší postavy by si zasloužily více prostoru ale tak pokud bude druhá řada tak snad se to zlepší tak že pokud bych to měl celé nějak shrnout tak jsem se ve výsledku dobře bavil a za mě tak dávám 4 hvězdy. ()

Zlty_Dodo

Kudy z nudy som sa pustil do sledovania Wednesday s jasným cieľom: po 20 minútach to vypnúť, na ČSFD ťuknúť na Odpad a prepnúť to na futbal Ekvádor-Katar a užívať si ohromnejšie vzrušenie... Lenže chyba.. Roztomilá dcéra starého Ortéga vystrihla s bandou vrstevníkov krásnu čiernu komediálnu hrôzostrašnosť až tak, že som po 8 dieloch žobral o ďalšie... Zjavy ako Enid, Katka Zeta ako maminka a Lojzo Guzmán ako otecko (rozkošný veru)  to pekne nadupali, trošku mi nezapadla slečna afroameričanka (ok, rasová vyváženosť forever wherever) a dve matky mladého včelára (ok, LGBT forever, whenever). Dve matky btw... to je asi taký nonsense ako tvrdiť, že vajce zniesli dve sliepky.. ()

PanJelen

Wednesday se všech straní, je správně nihilistická a dokud si nenajde kamarády a projevovat lidskost, je moc fajn. Pak ale značně vyměkne, přestane tak nekompromisně hláškovat o tom, jak například dostala k narozkám mrtvolu na pitvání a pak to kouzlo končí. Celou dobu jsem byl zaměřený jen na její postavu, protože detektivní zápletka mě vůbec nezajímala a bral jsem jí jen jako nutné zlo. Stejné pocity jsem zažíval i u posledních Stranger Things, kde jsem si říkal hezké, ale k hovnu a koukal kdy už bude konec. Obsah Wednesday by vystačil tak na dvouhodinový film a nemusel se tak natahovat. Jasný důkaz o tom, že už jsem starej a mám tak deset let zpoždění na to, abych si to užil. Budu tedy spravedlivý a dám za tři. Chápu, že nejsem cílovka a tohle se puberťákům prostě musí líbit. ()

jjjerry

Velmi příjemné překvapení. Fúze Harry Potter a Gilmorek funguje nečekaně skvěle. Možná to bude znít jako klišé, ale Tim Burton je jiná třída. První 4 epizody jsou daleko lepší, kombinace hudby, střihu funguje lépe. Pak seriál trochu  ztrácí. Fester mně moc nesedl. ()

Skylwalker42

Lepší tři hvězdy. Konečně Tim Burton zplodil po dlouhé době něco dobrého do čeho dal svou tvůrčí duši. Famózní Jenna Ortega, perfektní obsazení Catherine Zety-Jones a Luise Guzmána a samozřejmě legrácky s věcí. Jako celovečerní film by to bylo naprosto dokonalé, ale jako seriál s detektivní zápletkou, nevím. Ke konci mě to nudilo. Po vizuální stránce velmi dobré a s fantastickou Wednesday v hlavní roli. ()

quiquiqui

Dobrý to bylo... Ortega jako Wednesday byla super. Jediný, co mě dost vadilo byl plain "výkon" Catherine Zeta Jones jako Morticia.... Ta nejenom že té postavě nic nepřidala, ale všechno zajímavé na ní ji vzala... ()

MiniRecenze

Docela dost nechápu nadšení z tohoto seriálu. Postavy kromě hlavní dost nevýrazné. Mdlé a zdlouhavé finále. V samotném závěru jde o podprůměrnou podívanou. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty