Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

Mini_X

No, tohle jsem nečekal. Nikdy jsem neměl v plánu shlédnout seriálovou Wednesday, ale řekl jsem si, že tomu dáma šanci. No a to co jsem dostal bylo příjemné překvapení, ale i malé nepříjemné zklamání. Ale nejdřív, zimním pozitiva a pak až negativa. Jenna Ortega v roli Wednesday, byla naprosto božská. Dokázal se vžít do Wednesday a pro mě se stává druhou nejlépe zahranoů Wednesday. Věc, která mě hodně překvapila, jaký jsem měl pocit nostalgie na Harryho Pottera, když jsem viděl pozemky školy. Taky jsem byl rád, že jsme konečně dostali nějaký solidní humor. Byl jsem, taky hodně rád, že seriál šel ve stopách detektivek a kriminálek. Ale, jak jsem řekl, ne jedná se o perfektní seriál. První problém je, že hodně postav vám nepřijdou, tak zajímavé (samozřejmě jsou tů vijímky). Druhý problém je, že pár epizod skončilo velkými překvapeními a vždy to vypadalo, že to bude dost důležitý v další epizodě, ale když jste viděli další epizodu, tak dané překvapení z minulého dílu hned pohřbili během 7 min. Třetí problém, který mě osobně nejvíce štval byl, že seriál celou dobu budoval jeden vztah s jednou postavou. Samostatné budování fungoval naprosto geniálně, ale v předposlední epizodě se tvůrci rozhodli, že to opět pohřbí. Takže jsme celů tu dobů sledovali vztah, který vůbec nikam nevedl. Na závěr řeknu, že seriál měl obrovský potenciál, který z části využili, ale ten zbytek nevyužili. 7/10 ()

Maximilianus

Prednosťou Wednesday je, že to je celkom slušná nadprirodzená detektívka. Nemám moc rád Tima Burtona, ale toto mu celkom vyšlo. Postavy Addamsovcov, okrem samotnej Wednesday a Veci, sú vlažné, ostatné študentské hlavnejšie postavy sú fajn, nie veľa z nich dostáva väčší priestor, ale aspoň sú dostatočne vykreslené. V niečom to je netflixovské, za niektoré mínusy môže Tim Burton a myslím si, že by sa to dalo urobiť lepšie, ale ušlo to. To, že Wednesday tu je iba slabý odvar tej "pôvodnej" filmovej, ktorú stvárnila Christina Ricci, nebudem ani komentovať. Výrazne mi to síce nevadilo, ale s touto postavou sa dalo pracovať omnoho lepšie. 7,8/10. ()

tereez

Jasně, je to potterovský, jasně, Ortega nejlepší, vizuálně i zvukově je to celé hodně povedené... ale už tři dny přemejšlim, co mě na tom tak zaujalo a až dneska jsem přišla na to, že všechny výrazné ženské role jsou prostě výborně nacastovány. Celkově velký překvapení, od Burtona už jsem něco tak dobrýho ani nečekala. ()

Psycho.R

Rovnou říkám, že Luis Guzmán je v roli Goméze casting fail. Ovšem přesným opakem je Jenna Ortega, která dělá co se dá a ukazuje, že je nadaná. Role ji sedla, nedá se porovnávat s Christinou Ricci, ale dobré jsou zhruba nastejno, jen obě hráli tu roli trochu jinak. Co ovšem pokládám za největší mínus je zasazení do "klasického teen" seriálu streamovacích služeb. Kdyby mi někdo před dvaceti lety řekl, že Tim Burton bude režírovat tuhle rodinku, skákal bych do stropu. Bohužel, jeho um je dávno pryč a jedinečnost, kterou vyčníval v 80´ a 90´ letech tu není znát. Danny Elfman se snaží, leč mám pocit, že nepředvedl nic nového, ba naopak jsem měl pocit, že motiv, jako by okopíroval z Batman se vrací. Sice se tu negativně vypisuju, ale i tak to musím doporučit, co se týče Netflixu, je to nadprůměr. Ovšem v porovnání s filmy a seriálem je tu úplně jiný tón. ()

RetroGamer

Jenna Ortega konečne dostala hlavnú rolu v seriáli. Už v jej menších roliach som videl jej talent, no tu ho ukázala naplno. Wednesday zahrala perfektne a nevedel by som si predstaviť lepšiu herečku na túto úlohu. Čo sa týka príbehu, ten sa rozbieha postupne, zo začiatku ma moc nebavil ale ako sa to začne zamotávať a vy spoznáte aj vedľajšie postavy, tak ma to oveľa viac bavilo. A teraz chcem druhú sériu, ktorá určite príde vďaka obrovskému úspechu. 90% ()

Franc1s

Moc milé překvapení a svěží vítr do Netflixovských vod :) Výborná Jenna Ortega, černý humor, Věc, chemie postav. Jo u tohodle jsme se se ženou bavili a natěšenost na další sérku na MAX!! 9/10 ()

E lan

Super Burtonovka pro náctileté, na kterou se v klidu můžou dívat i dospělí aniž by trpěli. Prima herci, skvělé scény a lehce nadprůměrný scénář. Už se těším na pokračování. ()

RAFT

Tak ,tohle se režisérovi Burtonovi povedlo .Wednesday Adamsová vyšetřuje sérii vražd ,takový hororový sherlock holmes .Jenna Ortega a její Wednesday Adamsová dobrá role .Christina Ricci se nám taky ,vrátila zpátky sice má jinou roli.Těším se na pokračování.Netflixu se zase něco povedlo.Za mě 85% ()

Mkartaylas56

I přes to, že jsem se ze začátku moc nechytal a bál jsem se, že mě Wednesday žánrově mine, tak se z ní nakonec vyklubala až nečekaně dobře natočená young-adult fantasy detektivka. Krom víceméně očekávaných pozitiv, jako samotné pojetí a dohled věhlasného Tima Burtona, seriál táhnou především postavy, v čele s unikátní Wednesday, kterou tu tvůrci zkoumají v mnoha zajímavých směrech oproti tradičnímu pojetí z minulých filmů a kterou tu naprosto perfektně ztvárňuje Jenna Ortega (pro mě do teď neznámá) a tudíž si asi ani nedovedu představit lepší casting. Ona je skutečně tím hlavním lákadlem, proč se na seriál podívat a od začátku až do konce je to o ní, ovšem rovněž ji doplňují ostatní postavy. Ať už samotný zbytek Addamsovy rodiny včetně skvělé "ruky", tak především ostatní studenti či jiné postavy okolo příběhu, kde vlastně všechny dostanou dostatečný prostor a každá byla velmi snadno zapamatovatelná. Detektivní část příběhu byla také fajn a zábavná, ačkoliv nejde o něco vysloveně geniálního. Obecně mě Wednesday skutečně překvapila a ačkoliv v daném žánru příliš projektů nesleduji, tak si dokážu dobře představit, že musí jít o celkem svěží vítr a vlastně i dost kvalitní přídavek, po němž Netflix zaslouženě sklízí ovoce. Palec nahoru a už jen čekám, kam se tahle značka po tom obrovském hypeu posune, jsem zvědav. ()

speedy7929

Tim Burton v plnej kráse. Temný a vzrušujúci príbeh malej rebelky (sranda že ju hraje dospelá žena), ktorá sa neusmeje ani keď ju budú štehliť karbobrúskou po chodidlách. Suchý humor a sarkazmus je obrovským plusom tohto seriálu.  Teším sa na ďaľšiu sériu /S1 80% ()

celticek

Čím temnější, tím lepší! Sarkasmus můžu, takže Ortega mi perfektně sedla. Výborné obsazení, efekty, hudba, námět. Další parádní představení Gwendoline Christie. Pohled na Caterinu Zeta-Jones také neomrzí. Těším se na další sérii. ()

Terka_127

Burton v plné parádě! že tam není Addamsova rodina? No a! Jenna Ortega je neuvěřitelná Wednesday, vůbec nechápu, jak to dokázala takhl ezahrát. Její nejlpší kamarádka vlčice je její přesný opak a ke všemu blijee duhu, když ji vidíte a k tomu nádech pátrání Sherlocka Holmese. Skvělá kombinace, tleskám! ()

papilon395

Kouzelné dílko z kuchyně Tima Burtona a spol. Trochu připomíná směs Ospalé díry a Stmívání z prostředí Bradavic, ale je to originální horůrek, napínavý, sarkastický a hlavně addamsovský. Včelaři drží při sobě. ()

Cooller

musim přiznat že vzhledem k obsazení jsem se trochu bal co si Tim Burton připravil, jelikož Christina Ricci hrala puvodní Wednesday v původní adamsově rodině, skepticky jsem tak čekal, že se ji bude do staré role snažit nějak nostalgicky navratit, ale opak je pravdou - dostala lepší ukol. Jenna Ortega pusobí až neuvěřitelně věrohodně, až vyloženě jako pouze o par let starší vzor její herecke kolegině, do role se perfektně vžila a moc sem si to užil. Děj mi připominal žanrově i přednesem stare dobre zahady s.r.o aka scooby doo a to i včetně celkem dobře umistěneho humoru. Byl jsem tež moc mile překvapen absenci ideologii a všech dnes oblibenych hujerskych propagand, jsem rád že se Burton na duchod nedal zaprodat. Danny Elfman opět triumfalni hudebni doprovod, který vyjimečnost tohohle projektu dvakrat podtrhuje. Těsim se na pokračovani. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty