Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Weider

Oprati prvnímu dílu MI:II obsahují více přestřelek, tzv. romantiky a zbytečně moc "fantomasů" - řekl bych že to je ta chyba. V jedničce nikdo neřešil romantiku, přestřelky apod. a udělali dobře. ()

Mikino00

Je to zlé. Nejhorší nemožná mise, která mohla sérii klidně i zabít. Woo bohužel vytvořil něco příšerného, přihlouplý šablonovitý děj bez překvapení, mizerné afekty i akce a nepříliš šťastná ruka při výběru herců, to vše má svou nezaměnitelnou roli ve výsledném dojmu z filmu. ()

Movie Gourmet

Britové mají Jamese Bonda, Američané již druhým dílem scientologa Toma Cruise alias Ethana Hunta. Druhý díl nebyl tak zdařilý jako ten první, leč.... Postava Ethana Hunta v sobě musí mít něco ze všech představitelů agentů 007 dohromady (i když z Rogera Moore(a) a George Lasenby(ho) si nejsem jist) nebo těžce začíná ztotožňovat jistým aspektem i se samotným Chuckem Norrisem. Každopádně jeho um a nesmrtelnost bez uvozovek každým dílem sílí. (Superman by mohl závidět, neboť jeho může ohrozit aspoň kryptonit, kdežto Ethana...). Závěrečná moto honička a asi 5minutová řežba - co na to říct? Snad jen efektivně natočená akční blbost. Verdikt: 3* a 70 %. O nic víc, o nic míň. ()

Matros

Průser. Pokračování chytrého a napínavého špionážního thrilleru je úplně jiný film. Film hloupý a neskutečně patetický. John Woo se malinko utrhl ze řetězu. Navíc je první hodina naprostá nuda. Takže ještě jednou: průser! ()

bobstock

U podobných typů filmů ocením nezničitelného klaďase, krásnou sexy společnici, slizké záporáky a spousty neuvěřitelně nadpozemských scén v šíleném sledu antifyzikálních zákonů inspirovaných zřejmě Matrixem, jenže... Bohužel je zde i spousty nemravně bolavých situací, při kterých brečí vaše logické centrum mozkové či se začnete přiblble šklebit u mnoha stíracích scén s gumovým ksichtem jiné osoby. ´´Fantomasi, jdi se zahrabat!!´´ :) 60% ()

zelvicka.

Jednička nasadila laťku vysoko, ale nečekal jsem, že dvojka dostane tak moc na držku. Latexové masky tu řeší tolik věcí, že člověk čeká, kdy si jednu sundá i Fantomas. Film se snaží sice udržet akcí, ale ta je zase strašně klišoidní. ()

mira007

Zatímco Brian de Palma v prvním filmu M.I. ukázal Hunta jako agenta vyčerpaného, zmateného i chybujícího, tak John Woo z něj udělal chladnokrevného supermana kombinovaného kung-fu mistrem, který kosí soupeře otočkami a hvězdami. První varianta mi byla sympatičtější i s tím psychomystery nádechem. I bez toho je to scénáristicky nejslabší ze série, dobrých čtyřicet minut regulerní nuda a pořádná akce až posledních dvacet minut. ()

Renfield

John Woo překonal i své Face/Off, akorát je škoda, že pouze v četnosti převlékání tváří. Pro oba filmy zásadní akční scény jsou v M:I-2 ve srovnání s výše zmíněným stejně neuvěřitelné, jako scénář (a to i na "bondovku"). Samozřejmě se především  v poslední části najde několik pěkně natočených momentů, jenže ty jsou až trestuhodně pomalé, přičemž by jim rychlost sedla. I četnost zpomalených záběrů je totiž neuvěřitelná, film by v klasické rychlosti mohl být snad o patnáct minut kratší. Samozřejmě je dobré, že Woo dal filmu svůj styl. Na druhou stranu z toho až takový holubník dělat nemusel, tohle přeci výborně zvládá právě ten scénář. 40% ()

Milky. odpad!

Strašná sračka, už dlouho se mi nestalo, že bych se těšil, až film skončí. Jak napsala HoneyBunny, co Wooovi přijde cool, mi přijde pro smích. Navíc kromě přepáleného a rádobystylového vizuálu člověk musí trpět absolutně se nehodící soundtrack. V některých scénách to bylo strašné. Doufám, že už žádný film od Johna Woo neuvidím. Těžko uvěřit, že se z takového průseru série M:I vzpamatovala a došla do tak dobrého stavu v jakém je dnes. A ten záporák...koho napadlo obsadit takového divného trotla Dagreje Skota. Utrpení ho vidět hrát. ()

Oralfabet

V jednu chvíli jsem si říkal, že to možná nebude o tolik horší než ostatní díly. Asi o vteřinu později Ving Rhames šlápl do hovna a řekl: "Shit!" Načež Tom Cruise s úsměvem na tváři odpověděl "Yes, it is." Ale asi mě mělo připravit už když Anthony Hopkins Cruisovi řekl: "This Is not Mission Difficult, Mr. Hunt, it's Mission Impossible." Není to ale úplná katastrofa, kvůli inteligentním dialogům se na tyhle filmy nedívám. Wooův přepálený over the top styl akce podle mě k téhle sérii celkem sedí, jen je to bohužel místy i dost nuda a všechno to strhávání masek tady fakt ztrácí na účinnosti. Mimochodem... Pořád jsem ještě neviděl Chinatown, ale slyšel jsem, že jde o film s nejlepším scénářem všech dob. Potom, co jsem zjistil, že scenárista Chinatownu napsal i scénář tohohle filmu, nechce se mi tomu věřit. Slabších 5/10 ()

Emo-haunter

Rádobyhnidopichům se nejspíše nelíbí odklon od klasického amerického syžetu. Je to jejich problém. V rámci špionáže jako takové film samo sebou nepřináší inovaci, ale jako zřetelný autentický vklad režiséra, který se rozhodl jít svou vlastní cestou, musím čtyři hvězdičky bez problémů udělit. Navíc on není žádný ořezávátko, a dobře ví, co dělá. Film má spoustu skvělé akce, pár solidních zvratů, skvělou kameru, a já si ho doopravdy užil. I přes jednodušší scénář oproti špionážní jedničce, ze které mohly trochu čerpat Bourneovky, je toto nesmírně poutavá béčková zábava se vším všudy. :) ()

hell_boy

Dvojka se oproti jedničce výrazně nepovedla. První polovina filmu je neuvěřitelně nudná a děj silně neoriginální a předvídatelný, druhá polovina sází podobně jako u jedničky na strhující akční závěr, který byl už u prvního dílu na hranici mezi nářezem a trapností, ale nakonec tu hranici k trapnosti nepřekročil, což se o dvojce říct nedá, spíše naopak. Překročil ji tak výrazně, že jsem si při sledování závěru vybavil nějaké scény z Cobry 11...no nic, další zbytečně zabitý večer. ()

FunThomas

Nic moc. Filmu chybí prvek, který by vás vtáhl do děje. Tom Cruise předvedl svůj tradiční výkon. Má očekávání film hluboce zklamal... ()

Andresito

Tak takovýhle podraz bych od tebe, Johne, vážně nečekal. Po skvělé DePalmově "jedničce" přichází hloupá, na logiku či dobré herecké výkony naprosto rezignující blbost. Korunu všemu nasazuje záporák s tváří děsně přehrávajícího Dougrayho Scotta, kterého co do zajímavosti s přehledem smázne Richard Roxburgh v roli jeho nochsleda. A to se Woo na soubojích muže proti muži vždycky uměl vyřádit. Ale abych jenom nehanil, přes všechno výše napsané si snímek za výbornou akci, dokonalou Zimmerovu hudbu, krásné zpomalené záběry a závěrečnou bitku na pláži tři hvězdičky zaslouží. Ale ostudu svému předchůdci tak jako tak dělá s přehledem. 60% ()

bolan

Jednička byla laciná, ale tohle je uplně blbý. Názorná ukázka hloupýho americkýho filmu. Ani jsem to nedokoukal do konce. Nejen že každý kdo má IQ alespoň cvičenýho šimpanze si domyslí jak to asi dopadne, tudíž není důvod, ale něco tak hloupě kýčovitýho prostě nedam - zlatej Bruce Willis a ty jeho Smrtonosný věci. Už teď bych si za tu jednu hvězdu nejraději nafackoval. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)