Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Koři

Nejslabší díl celé série. John Woo je borec, ale spojení s Tomem Cruisem mu nevyšlo. Akční scény jsou na režiséra jeho formátu celkem nudné, vlastně celý film se tak podivně táhne. Světlý moment je závěrečná honička! ()

adam9

Oproti jedničce méně špionážní, zato krutě akčnější. Z Cruise se vyklubal prvotřídní zabíják a vše ostatní jde do pozadí, což je velká škoda. Přitom by stačilo, kdyby si jak jednička, tak i dvojka své přednosti podělily a nemám, co vytknout. ()

Benedygtus

Fakt silena blbost. Citil jsem se trapne u kazde druhe sceny a u uplne kazde akcni sceny a to je dost smutne vzhledem k tomu, ze jde o akcni film. Zaverecny souboj dvou uhlavnich nepratel, na to uz se opravdu nedalo divat. Smutne, ze se k tomu propujcili jinak vcelku schopni a me sympaticti herci. Zpetne se az divim, ze jsem to dokoukal.. P.S.: Ne, s prvnim dilem se to opravdu neda srovnavat. ()

iXtr3m3

Akčnejšie, efektnejšie, drsnejšie, menej Mission Impossiblovitejšie, One Man Show namiesto Team Show. Johnovi to v Hollywoode nejde tak, ako by chcel. Ale holubice boli a Tom ukázal, že je borec. Potešili herecké esá aj vo vedľajších úlohách... :) ()

HiddenDragon

Preplacany cinsky dortik a jeden z nejmene realistickych filmu, co jem videl. Chapu, ze akcni zanr potrebuje napady, zajimave a hrdinske sceny, ale zde uz je to strasne pres caru. Vedle "nesmrtelneho johnnyho" Ethana Hunta jsou bondovky jak slaby cajicek. Uz v prvni tretine me zarazila silena scena s otacejicimi se sportaky jak na kolotoci, ktera slouzi jako naborova nebo spis balici scena Hunta a Nyah. Jejich vztah je pro film dulezity, protoze se vlastne jedna o kohouti zapas dvou agentu o jednu samicku. To ale Woo take prepiskl a misty film pusobil jako laciny erotak s hloupymi dialogy a telenovelovskymi zabery pohledu z oci do oci nebo na vlajici kadere Toma Cruise. Vubec tech bullet-time scen, cili zpomalovanych, je tu neskutecna prehrsel. I tam, kde jsou absolutne zbytecne. Je to mozna fetis Johna Woo, ale jako u vsech "cinskych vyrobku", vice znamena casto hure. Ale vetsinu filmu jsem jeste chtel dal tri hvezdy. Cele je to v Australii, coz je celkem neokoukane prostredi. Ma to ten styl "MI" serialu, cili odvazne pruniky nekam, technicke serepeticky... Ale to co predvedla zhruba zaverecna ctvrtina, to uz jsem nerozdychal. Naprosto umele zacleneni motorek do honicky na podivnem ostrove, Hunt ktereho netrefi jedina kulka, i kdyz jde po nem mensi armada, nebo cely souboj s hlavnim padouchem. Vseho je moc, vzdy tak o pulku zaberu a scen nez by bylo nutne. Jako nejaka akcni masturbace, kdy Woo dosel k zaveru, ze pokud nebude mit zaber z kazdeho uhlu, nezacleni kazdy mozny kop ci ranu, nebude to stacit. Az se priznam, ze me to misty nudilo. Je to podobne jako s auty. Nerikam ze strohost interieru nemeckeho BMW je nejak bezva, ale proste ani tlacitky preplacany asijsky Lexus neni dobra cesta. A stejne je to tady. Stridmost sla na dovolenou a nechala Wooa utrhnout se ze retezu. A na zaver muj subjektivni dodatek. V jednicce to jeste tak markantni nebylo, ale Cruise je proste mrnavej. Je sice hezky vyrysovany, ale vedle treba Daniela Craiga (posledni Bond) je to porad maly pivo s malymi rameny, a tak mu toho neohrozeneho agenta nejak prestavam zrat... ()

BlueZero

SuperTom zachraňuje svet 2. Je škoda, že film je tak vzdialený od seriálu, film je postavený na jednej osobe, seriál bol na teame. Povedal by som, ze sú to zbytočne vyhodené milióny. ()

Balu...

Fšechny ty kopance, skoky, rány a pády jsou sice vizuálně působivé; nicméně to pořád nic nemění že je to blockbuster každým coulem a diváka tak může ohromit maximálně .. ..vlastně ničím =) ()

wosho

Kdyby po M:I2 nebyl podepsán John Woo, přidal bych i * navíc. Ale jako film Johna Woo to je absolutně nepodařené. Akce je tu málo a je tak nudně natočená, až hamba. Scénář je děravý jak ementál, zmatený a překombinovaný.Navíc herecké výkony jsou opravdu nic moc. Jen T. Newton je zde neskutečně sexy a mezi ní a T. Cruisem to velice jiskří. ()

Ripley

Může natočit John Woo špatný film?Já tvrdím,že ne!Čím to bude?Když já toho kluka šikmookého prostě zbožňuji(jako režiséra):-)Tento film je typická Wooovina.Vizuálně propracované akční scény a scénář,který nenudí,neustálé zpomalování,které sice někoho nudit může,ale pro mě je to naprosto cool,nádherná Thandie Newton a skvělý záporák Doudray Scott+skvělá hudba Hanse Zimmera...dělá z tohoto filmu akční pecku roku.Nemohu nezmínit mimo jiné úvodní scénu na skále...opravdu to vypadá reálně,a konečnou honičku na motorkách.Je to vizuální orgie a co na tom,že nereálná. Mě to nevadí! ()

B4TM4N

I když Woo-ovi (fakt by to bylo se třema O?) Hollywood nesvědčí, stále je to asi nejlepší režisér, co se akční choreografie týče. Tady se to opět potvrdilo, celý film má úplně jinší spád a a dokonce i o třídu méně blbý scénář, než předchůdce - čili alespoň průměrné kliše, nyní ovšem již bez zbytečných dějových "vichrů z hor". Zimmrova hudba je taky o krok dál, i když ten klasický hudební motiv mi stejně pořád přijde příšerný (asi i díky Šmoulům). Herci nenadchnou, ani neurazí, zato zvířetník - Johnovy holubice - přinejmenším potěší. Na závěr drobná polemika: zdá se to jenom mě, nebo je celý film značně podobný bondovkám Prkna Brosnana (až na chlapské řešení závěrečného souboje)? ()

Ilhan

Můžu já za to, že se mi tak často líbí nejhorší díly série? :-D Ať už je to Mission Impossible, Hannibal, Star Wars, nebo Smrtonosná zbraň? Opět kulervoucí over-the-top akce, ale tentokrát v tom lepším slova smyslu. Nejakčnější Cruise v dějinách, Woo nezklamal, Zimmer také ne, co víc si přát. 71 % ()

Paity

Ano, kvalita oproti prvnímu dílu určitě klesla a ano, děj je jedno veliké klišé a navíc je to předvídatelné. Ale na poli akčního thrilleru je to pořád poměrně dobré. ()

tom.nosek

Dvojka Mission Impossible už se tváří plně vážně, Tom Cruise si asi kvůli tomu nechal narůst dlouhé vlasy... ale je v tom ještě horší než jednička. Zvlášť poslední půlhodina je naprosto přitažená za vlasy. ()

farfalla

Celosvětová hrozba, nelítostní padouši, masky dokonalé proměny obličejů, měniče hlasů. Úvodní lezení na skálu je působivé. Ethan Hunt (Tom Cruise) se snaží, ale jeho skupina je nezajímavá. Opět celý film je vypočtený na vizuální efekt. ['Mission: Impossible' (1996), 'Mission: Impossible III' (2006), 'Mission: Impossible – Ghost Protocol' (2011), 'Mission: Impossible – Rogue Nation' (2015)] ()

bloodline

Od dejovej gulášovej skrumáže z premiérovej časti, nastala výrazná degradácia do suterénu všakovakých kinematografických kategórií. John Woo výrazne hollywoodsky zdementnel a pozliepal túto chiméru z tých najviac postihnutých častí špionážnych sukulentov. Best epic moment vymrští úvodná scéna a zvyšok málokedy stojí za viac, ako vytretie zadku (ešte aj Hans Zimmer znie ako B-strana Gladiátora). S gloriolou nesmrteľnosti chýbala ku šťastiu predstavovačka "Hunt, Ethan Hunt" pokropená ekvivalentom vodky s martini. Všetko ostatné plus-mínus Cruise svojsky predniesol v kontaminovanej podobe. M:I 2* ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)