Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiálny text distribútora)

Huntelaar

Jooo, to byly doby, kdy se v HongKongu vyráběly bouchačky s nekonečnými zásobníky a Chow Yun Fat byl největší obouruční řezník na Dálném Východě. Stunti se museli naskákat po zásahu kulkou a semtam se i nechat zapálit. To už se nikdy nevrátí. ()

dyfur

…..možno tým ,že som to nevidel v čase vzniku-možno preto som nebol extra nadšený-skôr sklamaný.....akoby to parodovalo samo seba....tie strieľačky ...a bolo ich hodne...mňa vlastne nudili-menej je niekedy viac a to spracovanie tiež extra neohúrilo... ()

Martin741

Hard Boiled je asi najlepsi akcniak rezisera Johna Woo a podla mna este lepsi nez dost precenovany Killer. Aj ked dejovu liniu to malo slabucku, film tahaju do vysokeho nadpriemeru brutalne a drsne akcne sceny. Presne take, ake mam rad v kultoch typu Commando, Die Hard .....Hongkongske filmy s drsnymi Cinanmi vsak vobec nevyhladavam a nebavia ma. Tento film Hard Boiled je jedina vynimka. 84 % ()

raptorrr

Co dodat? Tenhle film je proste NAREZ! Zaverecna rezba v nemocnici je neco, co by v Hollywoodu nikdy neproslo. Muze tohle John Woo nekdy prekonat??? ()

O´Neill

Ou yeah! John Woo ukázal jak se to dělá! Když jsem se ptál o čem to je, dostal jsem odpověď - akce, akce, akce. A tak jsem si tedy řekl, mrknu na to, dáám dvě, maximálně tři hvězdičky a všichni budeme šťastní, jenže ono ne. John se opravdu předvedl, a tenhle film je opravdu perfektně koukatelný, s perfektní hudbou a ano, akcí, akcí, akcí. Nuda se prakticky nedostaví. Každému fanouškovi střelby, ale i perfektního akčňáku, doporučuji! ()

C0r0ner

Killcount tohohle filmu je něco neskutečného, že by i ve druhých Žhavých výstřelech zírali. Jako na nejlepší asijskou řežbu jsem se na to dost těšil, ačkoli takový typ snímků příliš nevyhledávám. Mít to o pár desítek minut méně, tak bych tomu bez výčitek napařil plné hodnocení, ale takhle to bylo přece jenom trochu dlouhé. Ale masakr teda epický. 90% ()

Kwaichi

Ako dokázala Čína natočit na začiatku 90-tych rokov takúto akčnú šialenosť? Takmer na každom zábere sa striela, bojuje, niečo vybuchuje. Smrtonostná pasca alebo smrtonostná zbraň sú v porovnaní s Hard Boiled slabý odvar. ()

PEEPA

Prvni trictvrtehodina me fakt bavila. Sice hudba mi prisla jak z americkejch akcnich filmu osumdesatejch let, takze nicmoc, ale plno vyborne natocene akce slibovalo, ze to bude narez celej film, i pres tu divnou hudbu. Jenze dalsi hodina a ctvrt se nese v duchu prvni hodiny, coz znamena, ze me to prestavalo pomalu ale jiste bavit. Stale vyborne natocena akce, ale nicmoc jineho. Furt se jenom strili a miliony mrtvejch, ale o moc lepsi to jiz nejni. Vtip neni. Herecky asiati jsou v pohode. Pribehem je to taky dobry. Ale proste po slibnem zacatku jsem cekal, ze to bude tak na 8,5-9 a nakonec onim jakymsi stereotypem me to prestalo nejak uchvacovat. Koukalo se na to hezky, ale zadnej zazrak... Slabsi 4*. Skoro spis 3*. ()

pakobylka

Hong Kong, John Woo a jeho nezaměnitelný styl, se kterým dokáže proměnit i ty nejkrvavější akční scény v naprosto přirozenou a zároveň neskutečně působivou součást příběhu - divákovi je naservíruje s nedbalou elegancí a s neobyčejnou lehkostí, kterou nedokáže nikdo napodobit. ()

campix

Dlouho jsem se tomuto přirovnání bránil. Jenže prostě příjde mi Hard Boiled na podobné úrovni jako Serbuan Maut. S tím rozdílem, že u druhého jmenovaného jsem se bavil nesrovnatelně více. Navzdory tomu, že za Hard Boiled stojí alespoň trošku naznačený příběh a také je to ve své zemi velkofilm na který muselo přijít nemalé množství peněz (i když rozhodně nesrovnatelně menší množství než na americké blockbustery). Tak jsem se královsky bavil u filmu, kde nejde vůbec o příběh a je z podobné geografické oblasti jako Hard Boiled. Jenže hudba je tam přímo královská a všechny přestřelky a souboje jsou nesmírně efektní. Nejspíše je tam znát ten rozdíl skoro 20 let. Hold u podobných filmů čas nezastavíš. Trošku bych zklidnil nadšením a ovacemi oplývající komentáře. Já jsem se prostě nudil. A to by se u filmu tohoto ražení nemělo stávat. ()

PavelVanekArt

,,Střelba... křik... střelba... umírání... střelba... efektní zpomalovačka... střelba..." Detektiv Tequila (asiata pojmenujeme po mexickým pití, why not) je ten nejtvrdší policajt v Číně. Vrhne se s klidným srdcem proti přesile a na konci vyjde s úsměvem. K příběhu není co říct, prostě dobrej polda se zlým parťákem vyklepou celej gang dacanů. Co je ale největším kladem filmu, tak ten prokletej styl, ten typickej nádhernej styl pana Johna Woo (ještě než ho znásilnil Hollywood). V tomhle šikmookým filmu se moc lidi nemlátí, spíš tu mají hlavní slovo pistole, samopaly, brokovnice, granáty a tisíce kulek. Pokud bych nějak měl pojmenovat většinu scén, tak jedině jako střelecký balet. Hlavní protagonisté, s Chow Yun Fatem v čele, elegantně přeskakují překážky, kloužou se, kutálejí se a u toho všeho střílí obouruč. Podobný styl můžeme vidět akorát u Desperáda a to ještě v mírném smyslu. Tady všechno lítá. Mrtvá těla, živá těla, kulky, mimina... Stopáž je hodně přepálená, ale na to jsem u těchto krajanů zvyklej. Na střeleckém šampionátu stále stojí tvrdě uvařený Hard boiled. Bravo. Miluju styl Johna Woo. Film ale není pro každého! 5* a.k.a 100% ()

zette

Videt film v kine v dobe vzniku, tak si striknu do textilu. Dnes uz se jedna jen o typickou zanrovku, ktera dnes uz oslovi asi jen fanousky. ()

Martrix

Pustit si akční film a nadávat že byl moc akční, to by bylo jako když si Trautenberg stěžoval, že to kyselo bylo moc kyselý. Akční filmy nevyhledávám, na druhou stranu si dobré akční scény užít umím...pokud jsou zakomponované v dobrém příběhu, nebo jsou skvěle udělané (Vyproštění). Hard Boiled má jednoduchý příběh, který je ozvláštněný režijním pojetím Johna Woo a především nevídaným množstvím akce/stříleček. Ve skutečnosti jich už na mě bylo moc. Desítky vystřílených nábojů z bezedných zásobníků, resp. náboje dochází pouze když je potřeba dramatická vsuvka mezi dalším střílení, desítky lotrů, kteří jsou koseni neprůstřelnými hrdiny (Comando syndrom)...prostě najdeme tady všechna myslitelná žánrová klišé v obrovské porci. Ale vedle nich také neklišé, jako jsou třeba nevinné oběti, které jsou také koseny a zvláštně vyprofilované vztahy mezi postavami. Je to třicet let starý akční film; má téměř kultovní status, který chápu, protože nejde o běžnou hongkongskou produkci, jakých byly v devadesátkách tucty. Woo udělal víc, než jen akční film. Přesto nepatřím k těm, kteří by to nějak výrazně ocenili. Stopáž byla díky té hromadě střílení úmorně dlouhá a některé momenty byly blbé i na akční film. ()

Juto

Režisér John Woo má silný a výbušný štýl, ktorý vás po sledovaní tohto mimoriadne násilného akčného filmu nenechá dýchať. Kamera letí všade z miesta na miesto. A všade sú ľudia. Všetci strieľajú zo zbraní. Posledná polhodina tohto filmu, ktorý sa odohráva v nemocnici, je plná akčných sekvencií. 7/10 ()

c.tucker

Naprostej kult krvavého baletu, zbožňuju tento film. Slyšel sem, že Woo některé komparzisty musel zabít ve filmu vícekrát, protože něměl tolik lidí. ()

fars

No ja nevim jak to dneska komentovat. Ve sve dobe naprosta bomba, nadupana akce a cool akcni hrdinove.. v devadesatych letech nikdo asi nijak moc neresil proc kladasove nemusi nikdy nabijet a s jednou bouchackou vystrili cele komando aniz by ho u toho nekdo alespon skrabl, celou dobu ma v hube paratko a ani pri vybuchu budovy ho neztrati, a uz vubec nikoho asi neprekvapi ze zatimco zaporaci chcipaji jeden po druhem i po hodu tupym hrebikem, tak kladna postava zvladne v pohode i ranu brokovnici do trupu... Jak rikam, ve sve dobe pecka ktera by uz dneska jen tezko nekomu prosla. Videt to pred deseti lety, mozna bych napalil i tu petku. Ja to videl az v roce 2008 tak vaham mezi 3 a 4... ()

Mol

Tak to je aspoň pořádná střílečka. Uplně parádní byl ten šíleně dlouhej záběr beze střihu. Vadilo mi jen, že vyvrcholení filmu v nemocnici, pořád prokládali tím nudným zachraňováním mimin a akce tím byla taková rozbitá. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (viac)