Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

GinaT

Uprimne moc nerozumi tem 5 hvezdovym komentarum a nadsenym vykrikum. Serial jakych uz bylo mnoho. Ty jednotlive linky pribehu vlastne ani moc nedrzi pohromade ( unesene holky?? Pater Knox se obraci v hrobe ze pavhatel je nekdo o kom jsme za celou dobu neslyseli).Cela hlavni zapletka je american redneck story jak z mydlovy opery. ()

jojo33

Unavena detektivka z Easttownu alebo Ako teenageri vedia skurvit zivot svojim rodicom (ehm, az do urciteho zvratu). Chcel som od toho viac krimi, nez vztahovku modernych buranov z malomesta. Samozrejme chameleonska Winsletka opat s prehladom vladne celemu panoptiku vyborne zahranych realnych postav (az na toho Evana "Quicksilvera" Petersa, ktory sa mi do tej role nehodil). Ma to niekolko strhujucich scen (prestrelka u niekoho a zabitie niekoho, zaverecne zvraty s identitou vraha Erin), ale ziadny novy True Detective sa nekona. Na to sa to moc toci v kruhu domacnosti, kto chce ake pivo, kto s kym chodi alebo kto koho podvadza. Silne 4  zarezy. PS : Kate Winslet (moja platonicka laska od doby Titanicu a jedna z top 3 mojich najoblubenejsich hereciek ever) to stale ma a je sexi aj s pivom v ruke a v baggy teplakoch. ()

BruceTichac

Zase bych to s těma hvězdičkama tolik nepřeháněl. Těšil jsem se na krimi, ale jedná se spíše o sociální drama, což mě zklamalo. Zahrané to je dobře, ale jinak tak nějak bez šťávy. Po shlédnutí se k tomuto seriálu již nemáte důvod nikdy vracet. ()

Pjenkys

Obsahuje spoiler. Vždycky mám problém, když detektivky obsahují trhliny, který doufám u normální policie nenajdeme. Nejdřív udělají DNA testy i člověku, proti kterému není žádné obvinění. Podezřelý a zavřený kněz na testy nejde? Billy, který zpanikaří a odejde od nového piva, kde je tak důležitý záběr, že si toho musíme všimnout, taky na testy nejde. Mare je to následně vlastně úplně jedno a vůbec ho neřeší. Kolik hovorů se udělá ve 2 ráno v prázdným parku? Proč se operátor nepodíval, která další čísla byla přihlášená na stejnou BTS a provedla hovor? Našli by minimálně předplacený telefon, který volal na oslavu zásnub. Navíc myslím, že tehdy ještě volala na obvyklé číslo a tam byly také SMS. Aspoň tak to bylo vyobrazeno. No takže mě to bavilo, ale zdá se mi to jako případ, který se vyřeší za týden, když vraždu spáchali takoví amatéři. ()

Sidenius

poměrně náročné téma, možná mi maličko vadila rozvětvenost příběhu, který dává smysl opravdu jen podle toho jak má scénárista chuť odkrýt karty a dává jasně najevo, že vše se dozvíme v poslední půl hodině celého seriálu, kde ze zdánlivě nesouvisejících věcí do sebe teprve zapadnou. Musím ocenit velmi civilní výkon Kate Winslet, co by poměrně prohnané (v roli ženy matky a babičky) vyšetřovatelky amerického zapadákova (seriál používá  i vlastní akcent). Některé věci jsou v seriálu zavádějící a přijde mi smutné, že když už jde i o vymyšlený akcent, zapomene se na to že policajt by prostě měl umět střílet lépe než padouch. Komunitní zápletky jsou vždy to pravé peklo a hysterie pro ostatní ovečky. Samozřejmě musí být v seriálu zástupci LGBT komunity, jinak už by to dnes nešlo. Určitě zajímavý počin. ()

LoArmistead

Vynikající. Kate Winslet je tu dokonalá. Parádní atmosféra amerického maloměsta, krimi složka funguje dobře, ale ten sociální přesah je ještě silnější. Právě to je podle mě hlavní důvod proč Mare vidět. Až vám totiž budou zase příště mainstream média tvrdit, že voliči Trumpa a republikánů jsou jen nějaký zfanatizovaný fašistický rastisti co si ulítávají na konspiračkách, tak ne. Jsou to tihle lidé a takhle vypadá jejich svět. Bez příkras a bez pozlátka. ()

uletov

Zatím nejlepší seriál tohoto roku..a mám takové zdání, že jej nic nepřekoná. To se kurva povedlo a ano sem sprostý,ale nemůžu jinak.. plná palba! ()

Kritickej

7/10 Průměrná detektivka, kterou táhne výrazně nahoru hlavní hrdinka a celková atmosféra místa, kde jsou všichni úplně v hajzlu. ()

Bogrant

Žánrová lahôdka, ktorá výtečne pracuje s postavami a pozvolným zvyšovaním tempa hrotí príbeh do maximálneho vyťaženia. A to jednak na poli vypätého vyšetrovania i ťažkých rodinných problémov. Zopár občasných "náhod" nepokazí celkový dojem, pretože aj, na prvý pohľad, už prehnane prekombinované vyústenie je vo výsledku dokonale premyslené a odôvodnené. A jeho najväčšou výhodou je moment prekvapenia. Seriálová udalosť roka s parádnou Kate Winslet. ()

Kulivier

Z mého pohledu poněkud zklamáním. z hlavní postavy je až moc cítit snaha o stilyzování do postavy klasického zpruzeného detektiva. Neustálé pití piva, kulhání, protivná, chybí už jen žvýkací tabák a pravidelné odplivávání. Celkově z provedení srší 21. století a jeho politická korektnost. Jinak slušná zápletka, ikdyž na přelomu posledních dvou dílů jsem dokázal odhadnout vyústění celého případu. ()

wosch

Tak někde na 50 %, Winslet hraje dobře, ale vyprávění je překombinované, na relativně malém prostoru rozvíjí spoustu osobních příběhů, které musí nutně zůstat jen črtou. A polovina posledního dílu? Dotahování něčeho, co mělo zůstat otevřené... ()

aribari

Zpočátku to vypadalo to dobře, spíš jako dokument o prostředí malého amerického města, bohužel jsem se nechala nalákat na vysoké hodnocení. Bylo to dost nepřehledné, se spoustou balastu a mnoha naznačených, ale nevysvětlených situací, např. (pozor částečný spoiler) údajné tajemství deníků zavražděné a trojice jejich přátel). Na konci seriálu jsem si říkala, že je dobře, že je těch dílů jen sedm a že máme štěstí, že žijeme tady v Čechách. Nicméně skvělé herecké výkony, nejen Kate Winslet. ()

camomilla

Tohle byla proste pecka! Sice ne na vsech pet hvezd, to si nechavam na uplne klenoty, ale takove 4,3 urcite! Uveritelny serial se skvelou Kate a paradnim koncem (i kdyz me v prubehu neco takoveho i napadlo). Vubec bych se nezlobila za dalsi serii. ()

KraLuban

Velmi slušný seriál, úžasná Kate Winslet (ale i další) v hlavní roli a skvělé prostředí prdelákova někde v Pennsylsvánii. Určitě stojí za kouknutí. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)