Poručík Alan Kreiner sprevádza svojho nadriadeného na tajné stretnutie s informátorkou, od ktorej má dostať dôkazy o kriminálnej činnosti, okrem iných, aj svojich kolegov. Na mieste však okrem informátorky čaká aj strelec, ktorý má odovzdaniu dôkazov zabrániť za každú cenu. Hoci žene sa podarí ujsť, Kreinerov nadriadený je mŕtvy a Kreiner sám sa stáva hlavným podozrivým, strieľalo sa totiž z jeho služobnej zbrane... (RTVS)

Arccos

Když jsem už po prvním díle dal dvě hvězdičky, zpytoval jsem svědomí, jestli jsem se neunáhlil. Druhý díl mé výčitky zcela rozptýlil a celé Vražedné stíny ještě mohou být rády, že jsem z hodnocení naopak jednu hvězdu neubral. Nevím, jestli stejně špatná je už předloha, ale scénář je guláš všemožných námětů a klišé, celé dohromady to vůbec nefunguje a některé momenty hraničí přímo s parodií. Třeba taková scéna zlých kapitalistů v dekadentním táflovaném pokoji za pokuřování doutníků. Nic nezachraňovali ani herci - špatně hráli úplně všichni, včetně (i zde!) vychvalovaného Vetchého. A protože jde o dobré herce, celý problém jde za scénaristou a režiserém.  Já se vám přiznám, že vlastně ani nevím, jaká byla nakonec pointa a jak to dopadlo, protože poslední půlhodinu mi to už bylo zkrátka jedno. EDIT: Já jsem tu jednu hvězdu nakonec fakt ubral! ()

ostravak30

Jestli se dá s nějakou kritikou níže souhlasit, pak jistě s tím, že se režisér Svoboda začíná trochu opakovat. Podobná zápletka, s vysoce postavenými hráči v pozadí, byla nastíněna již třeba v o dva roky starším filmu Vysoká hra. Tady je ale problém, že nám řada věcí zůstane neosvětlena, stejně jako policistovi, takže jediné, co se fakticky dozvíme, že on není vrah. Jenže to divák věděl od počátku. Tudíž první díl diváka navnadí a ve druhém sledujeme jen slabý odvar prvního. Ondřeje Vetchého mám rád, ale pravda je, že tentokrát to neměl jednoduché. Jeho úkolem bylo ztvárnit policistu, který chvílemi působí jako hysterka, což se částečně dá omluvit situací, která se mu děje. Na druhé straně je asi policajt zvyklý na ledacos a něco by měl vydržet. ()

mac000

Někde v polovině mezi dvěma extrémy (odpad - *****). Jiří Svoboda umí točit divácky atraktivní filmy a i zde je náplní napínavé pátrání osamělého hrdiny hledajícího pravdu, jenž by ho osvobodila. Atraktivní herecké obsazení, několik napínavých a dramatických scén a překvapení na závěr. To že se u Svobody některé režijní postupy opakují nemusí být nutně na závadu - vždy uměl podat svůj příběh. ()

JosefTomas

Podle jednoduché formule se dá film definovat začátkem, prostředkem a koncem. Nepsaným faktem k tomu je, že pokud vás baví začátek, nebo konec, jste schopni výsledek značně nadhodnocovat, navzdory nepříliš dobré prostřední části. Vražedné stíny tohle u mě nevystihují lépe, neboť v první časti sice utočí na efekt grandiózně, velmi drsně a chladně (za což určitě může skvělá kamera Vladimíra Smutného), ale po trochu uspěchaném začátku najednou přichází expoziční chaos, který v sobě ukrývá bezesporu nespočet důležitých informací, avšak pro mě byl nepříliš atraktivním zážitkem. Problém není v přespříliš rychlém tempu dávkování, to je vesměs obstojné, ale v samotné nesoudržnosti. V tom filmu přichází jedna informace a vzápětí nová, možná i s předchozí související, jenže je stejně důležitá jako jeden dílek puzzle z celku skládačky (víte, že někam pasuje, ale zatím nevíte kam, protože jich na stole stále máte hodně a některé vám tam ještě někdo nedal). Abych ale doplnil myšlenku z úvodu, tak na konci jsem byl hodně potěšen. Jednak se už konečně začíná něco řešit a zároveň proto, že Miroslav Donutil prostě umí hrát. Určitě mě celek navnadil na druhou část, protože to řemeslo tam je (i když ne všude tak, jak by mělo), některé herce to i skutečně baví, hudba je velmi atmosférická a Svoboda se Smutným občas dokáží některým záběrem i na české poměry překvapit. Jen ten scénář se na moje očekávání nedokáže vyrovnat se svými ambicemi. ()

subic

Soudruh Svoboda chtěl udělat televizní film na téma výběrka stavitele rychlotratí v Česku, na různé intriky, jak se zájemci snaží zdiskreditovat své protivníky. Jsou tu advokáti řekněme v zácviku, pak schopní a i ti všeho schopní. A zkorumpovaní kriminalisti. No a zrovna Ondra Vetchý jako ten nezkorumpovaný se k tomu nějak přimotá. To vše se odehrává rádoby v takové té temnotě, podobně jak severské kriminálky, někde uvnitř nebo ve dnech, kdy nevyjde slunko. Je to suprově obsazené, ale za to příšerně dodabované, třeba Janu Krausovou nepochopitelně předabovali úplně. Potěšil mě i Vašut mlátící do boxovacího pytle jako zamlada a holící si hlavu strojkem. Hudba taky celkem dobrý k tomu. Ale je v tom prostě strašně vaty, mohlo to mít tak 2x 45 nebo 3x 30 minut. 5/10 ()

jungewolf

Velice dobrý rozjezd,těším se na 2.díl. J.Krausová(manželka bankéře : T.Topfer) je - těžko říct proč - předabovaná Zuzanou Skalickou. V malé roličce zavražděné milenky bankéřova syna se mihla A.Pomeje, D´J-ka a vdova po herci a filmovém producentovi J.Pomeje. 1.díl : 4 - 4,5 * a 78 % . Další - VIZ: Zajímavost 4 . * 2.díl : 4 - 4,5 * a 75 % . ()

a0001

Brutálne, vierohodné, kvalitné, výborne zahrané, dialógy, myšlienka, prevedenie, kamera. Top. Po prvom diely, ale prichádza sklamanie, druhý diel totiž predošlé napätie a potenciál rozsekal na šalát. Škoda. ()

STORM70

Šílené ženy... Snědá dívka naprosto  příšerná jakože herečka, paní doktorka s něčím šíleným z osmdesátých let na hlavě a Sněhurka taky dost  jedlá... Jinak jako kriminálka naivní až blbé... 4/10 ()

j.sorensen odpad!

První díl byl nadějenej, zato druhej to spolehlivě zabil. Hercům nebylo místy rozumět, což k zmatenému vývoji děje vůbec nepomohlo. Vetchý přehrával jak blázen, pokaždý když uviděl tu svojí hvězdu, tak byl vyvalenej, jak po 20 letech odloučení. Donutil si zahrál svoje, Finger, Töpfer taky, postavu "geniální" Evy jsem nějak nepochopil. Vůbec je to celý zmatený, jak naše nová vláda, 25%. ()

Mamutol odpad!

Tak jsme se dočkali. Móda multikulturalismu dorazila do našich českých filmů a počítačové experty začínají hrát bubáci. Čeká nás doba, kdy náčelníka oddělení policie ČR bude hrát bubák z pralesa (podobně jako v amerických filmech) a všichni naši vesměs trapní pseudoumělci se budou plácat po zádech, jak jsou moderní a jdou s dobou. Tady někomu totálně hráblo. Z této představy se mi chce zvracet. Navíc je toto dílo celkem nepřehledný a nudný slepenec náhodných situací, které kdyby se ve střižně zpřeházely, tak by to na výsledný paskvil nemělo žádný vliv. Je mi líto Ondry Vetchého. ()

Hammond

První epizoda spíše rozdává karty - příliš neupoutá, ale je důležitá pro epizodu druhou, která s rozdanými kartami hraje dost slušně, a která je o poznání zajímavější, napínavější, a atmosféričtější. Otazníky budí zbytečné předabování některých herců. Atmosféra druhé epizody byla místy podobná, jako v případě krátké série "Vysoká hra." Pokud vás tedy první díl neodradí, budete v druhém díle za svoji trpělivost odměněni. ()

jfaba

První díl dobrý, druhý stál za prd. Všichni se chovali jako blbci. A navíc všichni byli nesympatičtí. I Vetchý. Pro mě ztráta času. Díky druhému dílu. ()

Matula

Pokaždé, když se na ČT objeví nějaký nový film nebo seriál a vidím tam ty zkušené herce jako je například Ondřej Vetchý  tak se na to těším. V poslední době tomu tak ale není stejně, jako u tohoto filmu.  Po prvním dílu, který mi přišel podprůměrný, jsem čekal že druhý to, alespoň trochu napraví. To se nestalo, námět nic moc, stejně jako scénář, který byl opravdu velká mizérie. Herecké výkony četně Vetchého byly politováníhodné. S tím nemohl udělat nic ani sebelepší režisér.    Hodnocení: 45% ()

cerdax2

Prilis mnoho dejovych linek a zkratovite az nesmyslne chovani nekterych postav okorenenych ohranymi klise - jako treba genialni mlada hackerka ;). 45% ()

Pepi74 odpad!

Tak já nevím. Pokud po první půlhodině se dívám, jak dlouho to ještě bude trvat tak je něco špatně. Vašut, Vetchý s manželkou co má anaserpentní spinózu čili nadměrnou kučeravost vlny (díky Cimrmani) a policajti s absolutně debilními jmény Bohdane, Bohdanééé... Fakt na to nemám. A ve chvíli kdy se objeví Martin Finger v nějaké divné úloze, poté co před týdnem ve stejných hadrech odhalil orlické vraždy... Fakt tohle nechcete. Je mi líto Vetchého, který asi bere vše ale tady se silně netrefil a mám pocit, že už když to hrál mu to silně nesedělo. Bohužel! ()

Dawe2

50%, je to slabší, ale koukatelné. Vetchý zde nepodává svůj obvyklý vynikající výkon, ale jen průměrný, není to uvěřitelné. Přitom umí hrát výborně, možná horší režie nebo málo natáčecích dnů. Logika některých postav nedává smysl. Paruka šílená, je strašně vidět, že vlády nejsou její. Zachraňuje to Martin Finger, který hraje výborně a uvěřitelně, začínám ho mít rád :-). ()

Grázl83

Nebylo to špatné, ale hlavně začátek je takový zamotany a divné napsaný, což bude spíše věc nezajimave napsaného scénáře. Stejně je to i u dialogů, které jsou nepřirozené. Chování paní doktorky bylo nesmyslné až iritujici. Zároveň nevím, proč ji dali paruku, kde vypadá na 60let. ()

DJMaroko

Proboha co to měla na hlavě Hofová ??? Ani jsem netušil, že něco takového může být vůbec možné, snad jen někdy v šedesátkách. Její styl a účes je tragický a asexuální. A teď koukám, že takto vypadá i normálně brrr. Dokonce jsem si říkal kdo jí dělal tak tragickou a blbou paruku. První díl byl zajímavý, zato druhý už to jednoznačně zabil. Rychlý a místy až nelogický zmatený děj, herci kterým není rozumět, spousta dějových linek tak nějak do ztracena a tragický výkon Vetchého. Korunu tomu všemu zasadila předabovaná Jana Krausová. ()