Niekto to rád horúce

• Československo Někdo to rád horké (viac)

Hrdinami slávneho filmu sú dvaja muzikanti Joe a Jerry, ktorí sa na úteku pre gangstrami prezlečú za ženy a ukryjú sa v dievčenskom orchestri, ktorý práve odchádza na turné na Floridu. Joe sa zamiluje do speváčky, ale spolu s kamarátom sa obaja, podobne ako ostatné dievčatá, stanú terčom pozornosti mužov. Kým o Joea, alias Josefinu, sa zaujíma mladučký hotelový poslíček, Jerrymu, alias Dafne, dvorí neodbytný obstarožný milionár... (STV)

pollstro

Wilderovo parodie na gangsterské a melodramatické filmy. Svým neúnavným, stále svižným a plně nabitým tempem, živými dialogy, hříčkami a groteskními scénkami ve stylu screwballových komedií, nabízí tato kultovní komedie narážky k opačnému pohlaví, homosexualitě, cross-dressingu a sociálním statusům tehdejší doby. Po celou svoji dobu bláznivá, chytrá a hrubě komická komedie, ze které jiskří tvůrčí svoboda filmu a osvobozující sexappeal. Tony Curtis a Jack Lemmon projevují skutečný smysl pro sexuální dvojznačnost a bujarou hloupost. Překvapivě se jim podařilo proměnit ve své době zcela těžko uvěřitelný příběh v půvabnou frašku, ve které vskutku komická zápletka soutěží s pohotovými a sofistikovanými dialogy plnými výbušných point, kterým zároveň asistuje nevinnost v podobě půvabně naivní Marilyn Monroe, která za celou svoji hereckou kariéru pravděpodobně nikdy nevypadala lépe a tak uvolněně. Wilder originálně, bezchybně a dokonale kombinuje veškeré herecké obsazení, grotesku a ostrý vtip. Naprosto jedinečná, originální, nadčasová, cynická a v samotném závěru pocitově upřímná komedie, která jednoduše nemá obdoby. Z počátku rádoby drsná gangsterka se postupně přeměňuje v konverzační, zábavnou a romantickou komedii plnou skvělých scének, která vrcholí snad nejvýstižnější větou celé kinematografie, jenž dokazuje tvůrčí hravost a genialitu Wilderova slovního obratu ve svých scénářích. Jeden z mála filmů, který zasadil poslední ránu produkčnímu kodexu své doby. Doposud nejlepší film o vydávání se za opačné pohlaví. "Well, nobody's perfect!" ()

mnx

Na rozdíl od jiných, na mě ta atmosféra hollywodu nebo o čem to vlastně je, nějak vůbec nedolehla, a ani vtip mi až tak vtipný nepřipadá. Dokud to někdo nepřevede do barvy, nemám důvod dát vyšší hodnocení. ()

cimrman2.

Na božské Marilyn stojí tento film! Jo taky zde hrají dva další chlápci převlečení za ženy kteří jsou pro děj zcela stěžejní ale koho by zajímali když tady hraje Marylin Monroe. Nebudu rozebírat jestli je dnes Marilyn taková legenda kvůli její postavě (sexsymbol 20.století), herectví, románku s prezidentem nebo předčasné smrti jo možná by po ní dneska neštěkl ani pes pokud bychom tam nechali jen to herectví (o čemž pochybuju protože její řeč těla společně s mimikou, vizáží a možná i drogami v žilách vytváří hodně dobrý finální výsledek) ale když už tady to vznášející se cosi nad ní je tak proč se tím nenechat pohltit. Já jsem se bavil i když bych asi kdybych hodnotil objektivně 5☆ nezvolil. Byl to můj první film s Marilyn tak proč tam tu 5 nevyslat ne? ()

Sekel

Povinost. Curtis a Lemmon jsou jedna z nejlepe fungujicich dvojic na platne vubec. Do toho bozska Marilyn a kupa hlasek a mame tu klasiku. ()

Infalín

Komedie jako z učebnice. Doporučuju starý český dabing v podání mistrů Cupáka a Brabce, je snad i lepší než původní znění. ()

Dvě hodiny příjemné zábavy, kterou si klidně zopakuji. Obsazení Marilyn Monroe mne neuchvátilo tolik jako herecký výkon Tony Curtise a především Jacka Lemmona, Mělo to nápad, mělo to děj i spád a mělo to vtip a nadsázku. Velmi příjemná změna oproti mnohým brakům, jež na nás chrlí filmový průmysl dnes. ()

Weehaa

Krásný film a neskutečná legrace. Sugar Cane je okouzlující a Jack Lemmon a Tony Curtis nedovolí odtrhnout oči od obrazovky ani na vteřinu. Dnešní optikou vypadá námět tuctově, ale tenkrát ještě Tootsie ani Klinger nebyli... A i kdyby ano, už jen provedení je tu na šest hvězdiček z pěti. ()

`barocco

Je az neuveritelne ze tato, ako rad pise Tosim "taskarice" ma na CSFD 85. priecku a o dve triedy lepsli Sunset Bulevard len 104 priecku. Vsetkymi generaciami ospevovana komedia bohuzial nikdy na mna nezaposobila ohromujuco a napriek nadsenym kritikam jej mozem prisudit miesto len kdesi v priemere filmovej produkcie remeselne dokonale zvladnuteho ale pre moje vnimanie prilis prizemneho dielka genialneho Billyho Wildera.... ()

Verve

Dva chlápci cupitající v lodičkách po nádražním perónu jsou u nás známí hlavně díky televizi. Škoda, že toho u nás nespustí víc. ()

sAreOn

Klasická, leč velmi dobrá komedie. Pár scén bohužel už díky stáří filmu ztrácí svoji kvalitu, přesto se jedná stále o mimořádný snímek. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu

01.10.2010

V uplynulých dnech se Smrtka postarala o značnou část smutného sestřihu, který každoročně vídáme na Cenách Akademie. Především odešel legendární Tony Curtis, kterého všichni (kdo ne, ať si doplní… (viac)