Rozjařená komedie Billyho Wildera o patáliích zpěváka, který uvízne v malém městě na cestě do Los Angeles. Při návratu z vystoupení v Las Vegas se staví populární zpěvák Dino (excelující Dean Martin, který tak ve filmu ztvárnil jakousi bizarní verzi sama sebe) v městečku Climax, kde chce doplnit nádrž. Pumpař Barney Millsap (Cliff Osmond) rozpozná slavného zpěváka a spatří v něm šanci pro sebe a svého přítele Orville J. Spoonera (Ray Walston, který převzal roli určenou původně pro Petera Sellerse, jemuž ale v natáčení zabránil infarkt). Oba se totiž snaží prorazit se šlágry, které spolu skládají a pějí. Zneškodní Dinovo auto a on je nucen přenocovat u Spoonera. Tady však bydlí pochopitelně i Spoonerova krásná, mladá žena (Kim Novak)... V žánru amerických sexy-komedií šedesátých let patří tato k těm odvážnějším. Obsahuje např. plácání po zadečku ve sprše (i když jen přes záclonu) a také nemanželské milostné poměry, což v době uvedení velmi rozlítilo nejvyšší představitele katolické církve. Vatikánu se snímek sice hrubě nelíbil, ale na současné, mnohem otevřenější poměry je v zásadě příjemnou a jemnou milostnou komedií. Film také nabízí vzácný pohled do osobního života Deana Martina: úvodní sekvence filmu se natáčela při jeho živém vystoupení v jednom kasinu v Las Vegas a italský sporťák, který Dean ve filmu řídí, byl rovněž jeho vlastní. (oficiálny text distribútora)

zette

Dalsi z rady uzasnych komedii Billyho Wildera s dobrym scenarem a jeste lepsimi dialogy. Vyborne zahrane postavy v cele se Spoonerem (Walston), Dinem (Martin) a pumparem (vidim, ze Osmond zde nema ani profil:-( ). Muzske publikum i dnes urcite zaujme bezkonfliktni a idealni manzelka v podani Felicie Farr a profesionalni spolecnice, kterou ztvarnila Kim Novak. ()

plechulka

Trošku slabší kousek od Pana režiséra takových pecek jako je NĚKDO TO RÁD HORKÉ apod. Shodou okolností (?) hodinu před uvedením filmu na tomtéž programu proběhl dokument z cyklu "Holywoodští rivalové" a Deanu Martinovi a Jerry Lewisovi - a jestli nelhal, Dino a Dean si byli zatraceně podobní - sebeironie se cení! ()

noriaki

Klasická šedesátková komedie, tentokrát o tom jak vám může patologická žárlivost zkomplikovat život. Billy Wilder své řemeslo umí, i z námětu ze kterého trčí sláma dokázal zfilmovat zajímavý příběh. Jako obyčejně mu pomohli výteční herci a chytře napsaný scénář. Co postava, to perla. Nejvíc mě potěšila nenaštvatelná manželka Felicia Farr a věčně nejistý, beznadějně zamilovaný Ray Walston v roli jejího chotě. Konec mě trochu zklamal, podobné moralizování považuji až za příliš laciný způsob jak stupňovat napětí. ()

FrajerTom

Samozřejmě, že film z roku 1964 se nedá hodnotit stejnými měřítky jako filmy dnešní. Proto téhle příjemně naivní a roztomilé komedii se skvělými dialogy ty čtyři hvězdy dávám s klidnou hlavou.. ()

zigíš

Daleko těch nejlepších Wilderovek, ale taky čehokoliv jiného v komediálním ranku té doby natočeného. Takže blízko zábavného, výtečně napsaného lascivně nekorektního dílka. Se šmrncovní Kim Novak. ()

mikulem

Na Billyho Wildera top není nic moc. Poměrně slaboduchý příběh naštěstí zachraňují herci. Ale jediné, co mi dlouhodobě utkvělo v paměti, je rozkošná postava Kim Novakové. Také bych jí chtěl chvílli podržet v náručí. ()

Han22

Slavný zpěvák Dean Martin (hraje sám sebe) uvízně v malém městečku, kde se dvojice místních skladatelů pokusí mu střelit svoje písničky. Aby to dopadlo, pianista mu zkusí dohodit manželku, ale ne svoji, které se "elegantně" zbaví, nýbrž najatkou prostitutku. Jen bude muset překonat svoji žárlivost. Na svoji dobu asi odvážně (dvojitá nevěra), líbily se mi narážky na známé hity, zpěváky i hudební byznys, ale jinak na Wildera docela průměr. Je to v podstatě obyčejná komedie o záměně, navíc s nesnesitelně žárlivým hrdinou, který mě většinu filmu lezl na nervy. A úpřimně ta manželka vypadala líp, než ta rádoby krásná šlapka. ()

Mikino00

Do doby než se to po dvaceti minutách trochu rozjede, měl jsem velké obavy o kvalitu, ale nakonec se to na to dalo dívat, hlavně teda na Kim Novak, kterou tady v komentářích neprávem označujete za paní Spoonerovou a přitom je hraje číšnici Polly. ()

Vesecký

Příjemná konverzační komedie, která nevyžaduje příliš přemýšlení. Jo, tenkrát Američané ještě uměli dělat komedie, u nichž se sice nechytáme za břicho, ale které mají hlavu a patu a jakýs takýs příběh. Samozřejmě to byl film pro D. Martina v postavě zpěváka Dina. Dvojice amatérských hudebníků - pumpaře a učitele hudby - se rozhodne konečně prodat své písničky, a tak zpěváka Dina, který náhodou uvízne v jejich městečku, nechají nalákat na domnělou manželku Orvilla Spoonera, ve skutečnosti štětku z místního bordelu. Slabší čtyři hvězdičky, řekl bych tak 3,75... ()

Gastovski

Další ze série povedených romantických taškařic od Wildera. A opět se nese v duchu bláznivých situací, briskních dialogů a inteligentnho humoru, který je příjemně a nenásilně dávkován. Herecky bezchybné a díky všem svatým, že nakonec byla obsazena naprosto uhrančivá, roztomilá a lehce lascivní Kim Novak a ne to otlemené monstrum M.M. ()

RPupkin

Vtipné, svižné, příjemné. Lehce předvídatelné, přesto zábavné a rozhodně nenudící. Po Bytu další skvělá Wilderova konverzační komedie. Strážce mravů, katolická Legie slušnosti, film odsoudila a označila hodnocením C (odmítnuto), což je jen další jasné doporučení ke zhlédnutí snímku. Celkově vzato: za mě palec nahoru, 90 %, pustím si kdykoliv. [viděno v dubnu 2021 | komentář #5] ()

winstonik

Príležitosť robí zlodeja... svieža komédia, ktorá sa (na tú dobu ešte stále veľmi odvážne) pohráva s otázkou manželskej nevery. ()

Tamdydam

Tak tohle bylo slaboduché a upocené jako představení na školní besídce. To, že se tu natřásá moje zbožnovaná Kim Novak poněkud poodhalenější než ve Vertigu tuhle bídu nezachrání. PS: Řekl bych, že v místním hodnocení zvítězil sentiment a úcta k Wilderovi nad soudností ()

McGuffin

Jedna nebo druhá, manželka nebo kurtizána, by měla vlézt do postele městem náhodou projíždějícímu slavnému zpěvákovi, zkrátka Líbej mne, hlupáčku, Kiss Me, Stupid, aby do svého repertoáru od manžela první koupil píseň a manželé tím vydělali. Ta první chce do zpěvákovy náruče z lásky k manželovi a zdarma, ta druhá za peníze od manžela, aby do postele se zpěvákem nemusela jeho žena. Jedné záměr vyjde a showbyznysový obchod je skutečně zdárně uzavřen. Přesně, jak to scenáristé Billy Wilder a I.A.L. Diamond inspirovaní hrou L'Ora Della Fantasia Anny Bonacci pro své publikum po zmíněných postavách chtěli. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()