Gentlemani

• USA The Gentlemen

Eddie po otci zdědí šlechtické sídlo, které ale slouží jako zástěrka pro milionový byznys s marihuanou. A jeho majitelé se vůbec nemají k odchodu. (Netflix)

Daiker

Moc takové jakože cool gansterky nemusím.... První polovina je dobrá a různé zločinecké bandy baví. Pak přijde druhá polovina, která byla pořád dokola a poslední díl mě vyloženě nudil. Celou sérii doprovázel jakýsi kostelový chorál, který mi lezl na nervy.... ()

bararich8

Perfektní Richie opět v plné parádě servíruje něco, so by sneslo mnohem více sezón. Krásně se to nese v duchu filmového zpracování. Podařilo se dát dokupy herce se super chemií a všichni do jednoho jsou to samozřejmě gentlemani. Hlavní Theo a Kaya jsou však úplně k sežrání. Příběh parádní, akce tu nehraje samozřejmě prim, ale pokud je, je vždy stylová. Tady jsou hlavně boží ty dialogy a nádherná britská angličtina z úst celé škály postav. No jednoduše seriálová událost roku, plný počet :) ()

ER

I když tu je pár neduhů, které brzdí děj, celkově jde o solidní podívanou. Je jen škoda, že rafinovaná story ve filmu je tady více přímočará a občas zbytečně zdlouhavá. Je znát, že Ritchie vykrádá sám sebe a především těží z nápadů Sbal prachy a vypadni, než původního filmu. To je ale dobře, nakonec v seriálu se děj zaměřuje na vznik drogového impéria, které ve fimu už bylo vybudované. Také zde jsou nové postavy a to seriálu svědčí. Je také fajn, že příležitosti tu dostal dvorní herec Ritchieho prvotních filmů Vinie Jones. Jen děj se mohl trochu více odvázat, dynamičtějších scén tu je málo a na konečném výsledku to je znát, kdyby se vynechaly dvě epizody, nic by se nestalo. ()

Aleix

Paráda ! Mnohem lepší než stejnojmenný film. Guy Ritchie je borec. Skvělí herci. Kdo zná tvorbu GR tak v tomto seriálu dal prostor na malá camea svých bývalých filmů. Vinnie Jones je nejen bývalý brilantní fotbalista ,ale i herec ! Já ho prostě žeru. ()

bearmeedek

Opět zvláštní způsob filmového podání. Místy až moc gentlemanský. A stáhnul bych i do menšího počtu dílů. Přesto to nebylo špatné. 70%. ()

RAFT

Tak , tenhle seriál se Režisérovi povedl. Seriál je zabavný, skvělý od samotného začátku až po samý konec. Naprostá pecka , netflix zase nezklamal.85% ()

Niflheim

75 %. Ritchieho rukopis je ve scénáři nesmazatelný a úsměvně poukazuje na svá předcházející mistrovská díla. Boxování, obchod s marihuanou, soužití s cikány, přejíždění mezi kontinentem a ostrovy… Scházela mi ale lehkost ve filmařině jako takové. Střihem a prací s kamerou Gentlemani nepřináší nic svěžího, postrádám více vyřčené akce a zapamatovatelné dialogy. U leckterých postav mi přijde, že se promarnil potenciál. Neshoduju se s mnoha hodnoceními, že ve druhé půlce tomu docházel dech. Naopak, seriál vcelku dobře gradoval, vrchol měl ale v pátém díle. Dlouho se prostě zaplétalo a moc krátce a plytce rozplétalo. Bavilo mě to? Spíš ne… Jsem zklamaný? Také spíš ne… U Guye neumím být zcela objektivní, po této sérii ale znova asi nesáhnu. Faktem každopádně je, že za zhlédnutí to stále stojí a necelých sedmi hodin sledování nelituju. ()

rezzzy

Po delší době konečně zábavný seriál. Trochu jako čistší Gangy z Birminghamu, ale nebere se tak moc vážně. Komediální prvek mu sluší. ()

Mamlas odpad!

Zkoukl jsem první díl a pak už jen proklikal další tři. Místy mi to připomnělo nějaký mizerný německý seriál a jinak mi to vyznělo jako užvaněná monotónní telenovela s nějakými převážně protivnými postavami. Pro mě nedívatelné. ⬇️ 4% ()

Filmfactorem

Nevyrovná se to Gentlemanům (2019), ale to je dokonalý film a nejlepší gangsterka, kterou jsem viděl. Ve filmu je každá scéna legendární, seriál má o dost delší stopáž, a tak je tam spousta "jen" nadprůměrných scén. Každopádně esenci si to zanechalo. Šílenství, násilí, absurdní humor, neotřelé pestré postavy, intriky a tráva. Bavilo mě sledovat vývoj jednotlivých postav, zejména Eddieho, jen konec mi přišel trochu uspěchaný oproti první půlce. Všichni herci se ztrácí v rolích, seriál dokresluje dobrá hudba. Dočkáte se Ritchiho specifického střihu, kamery a především jeho božího storytellingu, který miluju. Dejte mi další díly. ()

Cermicek

Pravda. V závěru trochu dochází dech.. Ale pořád je to nálož, která tu dlouho nebyla! Přesně v Guyově stylu, tak jak to máme všichni rádi - drsně a zároveň s břitkým humorem, sarkasmus, macho-style, britsky chladný ale zároveň legantní... = prostě pro opravdové GENTLEMANY!!👌Obecně nejsem zastánce pokračování sérií, ale tady bych udělal výjimku a na dvojku bych se určitě těšil!👍 ()

kubilov

Hrozně fajn seriálové pokračování ve světě zábavných Ritchieho Gentlemenů. Seriál je míň vtipný než film, zato je celkový příběh a zápletka vlastně zábavnější. Hodně jsem ocenil, jak je po krůčcích a velmi uvěřitelně budována hlavní romance. Jen tomu chybělo nějaké vyvrcholení. Jsem zvědavý, co s tím případně udělá pokračování. ()

Frca

Tentokrát se nám Guy Ritchie předvedl u   seriálu a musím říct, že velmi úspěšně. Je tak trošku pravda, že to  v těch posledních epizodách tak trošku šláplo na brzdu, ale když to vezmu kolem a kolem, je to skvělá, hláškami nařachaná zábava přesně ve stylu Guye Ritchieho, tak jak ho všichni známe. Skvělý humor, hlášky a fajn postavy. Sice ne všechny dostanou tolik prostoru a zcela upřímně, hlavní hrdina není to nejlepší na světě (tady to naprosto dokonale místo něj zvládá naprosto úžasná Kaya Scodelario) ale tak či tak je to super zábava, Sám Guy Ritchie některé epizody režíruje a je to sakra vidět!  Možná z toho nejsem odpálen úplně až do vesmíru, ale přinejmenším do stratosféry jsem se dostal. (Dal jsem pět, reálně bych asi dal 8,5 nebo 9/10, ale tenhle seriál je prostě prča a já opravdu doufám v další sérii. ()

wauhells

Tak nějak jsem to chtěl po třetím dílu vzdát. Pak jsem se ale ukecal a vcelku to vůbec není špatné, jen tomu chybí trošku rychlejší tempo. Jinak ok. ()

j.sorensen

Do půlky jsem byl skoro nadšen a očekával gradaci, smršt´, místo toho jemné šlápnutí na brzdu, setrvačný dojezd, škoda, ale i tak výborný.  "co lovíme, vaše milosti? modrou teplákovku" ()

AndrewNewman

Nevedel som, čo mám čakať od seriálu, pretože filmoví Gentlemani sú pre mňa jedným z najlepších filmov za pekných pár rokov. A hneď ma zarazilo to, že dej seriálu nenadviaže na žiadnu z pôvodných postáv. A tie boli skutočne fantastické. Ritchie to ale celé ukočíroval tak, že je to opäť dobra obsadená, elegantné podaná a vizuálne zaujímavá gangsterka s neobvyklými parametrami. Nedosahuje to výšin pôvodného filmu, ale zase ho to ani nedehonestuje. Uvidíme čo prinesie prípadná ďalšia séria a aj keď finále bolo tak trochu bez šťavy, po väčšinu času som sa veľmi dobre bavil. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra