Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

Sopholojong

DJANGO CHAINED IN BAD FILMMAKING! Revizionisticky western? Rit palovu... ADHD reziou zlepeny, dlhy westernovy videoklip k cernosskej hudbe. Vynikajuce uvodne intro so zlatymi koltami spolu s vymakanymi uvodnymi retro titulkami navnadi na excelentny zazitok prasnych ulic a koltov "proklate nizko" a dalej nic... Prazdne kecy, prazdne gesta, ide sa odnikial nikam, Regina King ako badass pistolnicka je castingovym failom roka, Idris zase super-weird. Najlepsim z filmu paradoxne for s bielym mestom (It's so white :D) a cameo Delroya Linda. A pripominalo mi to toto, akurat v inom zanri. ()

TheGent

Jak by vypadala westernovka od Tarantina kdyby měl Quentin jen dvě mozkové buňky a nikdy v životě by neviděl žádný spaghetti western od Sergia Leoneho? Přesně jako tento film. Hvězdičku dávám za výpravu a za vtip s pravou rukou (který je ale hned v příští minutě zabitý zbytečným dovysvětlováním – asi kdyby se divák zapomněl zasmát). ()

Tranda

Příběh: 3/5; Akce: 4/5; Hudba: 4/5; Drama: 3/5; Vizuál: 4/5; Humor: 3/5; Atmosféra: 4/5; Napětí: 2/5; Herci: 4/5; Zábavnost: 4/5.  7/10 ()

TURPIA odpad!

Kdyby mi každou chvíli nekdo necpal BLM, teplého syna supermana, černou Annu Boleyn  a podobne nesmysly , tak si řeknu hele zajímavý film . A ta ženská, co si hraje na chlapa , WTF ?????Jenže po vší te medialní masáži to ma přesně opačný efekt. ()

Jerryklicha

No..stále to vstřebávám a nevím co si o tom myslet. Western mám velice rád, ale...tohle mi přijde trošku jako prznění. Holt...žijeme v jiné době a tohle bude asi čím dál tím více běžné :( Vizuál, hudba, efekty  ale za mě good, takže 3 z 5! :) ()

Pavelkedar

Když mohli točit western japonci, tak proč ne černoši. Hrozná sračka, scénář hodnotit nelze. Divím se, že do toho Netflix vůbec šel. Z Divokým západem to má pramálo. Všechno napucovaný, kašírovaný, bílý košile, všichni a všechno  jak ze žurnálu, vystajlovaný. Zlatý kvéry, zlatý válce u kvérů a tlaté třmeny v postrojích koní. Jestli to má být nějaká nadsázka, tak tady to tak ani trochu nepůsobí. Jediné, co je tady supr je muzika, ta se povedla. Dolby Atmos velmi působivý. Jinak naprosto ztráta času. Western ne. To je jako srovnávat českou kántry muziku s tou původní a pravou countrymusic made in USA. ()

LoArmistead

Nejdřív klady - dobře se na to kouká a moc dobře se to poslouchá. Vizuál, kulisy, kostýmy, prostředí, casting, všechno povedený. Zároveň mam rád i tyhle kombinace moderní hudby a historického zasazení. Takže forma velmi povedená. Obsah už taková sláva není. Jednak by film zasloužil tak o 40 minut osekat. První a poslední cca 1/4 je super, ale uprostřed je moc vaty. Není divu, protože nosná linka není kdovíco a 139 minut prostě neutáhne. Herecké výkony velmi proměnlivé, někdo je tu dobrý, někomu tu roli ani za mák nevěříte (zdravíme Reginu King). Film je taky samozřejmě hodně historicky nepřesný. Ale i jako historik mu to odpustím, protože se k tomu hned v úvodu přiznává. Ne, opravdu se na to na Západě nehemžilo černými kovboji (neřkuli kovbojkami) a nic na tom nezmění ani fakt, že někteří době poplatní historikové teď přispěchali s texty, které tvrdí opak. Ale aby mi vadilo, že si černý režisér udělal film s černými herci a černou hudbou? Tak to teda vůbec. Celkově vzato tedy forma vítězí nad obsahem. Film je veskrze průměrný, zdejších 46% je asi trochu málo, na druhou stranu 6,6 na IMDb je zase moc, ale tam to zřejmě hajpují černoši a woke pomatenci, kteří dávali 10/10 už ve chvíli, kdy viděli obsazení. ()

Raziel811

Idrise Elbu mám rád, ale do tohoto snímku mi nesedí. Nebo respektive jeho výkon je rozporuplná a postava nevyužitá. Ale naopak Jonathan Majors v roli Nata Lova je perfektní a člověk mu jeho zarputilost věří. Film jako celek má pár zajímavých scén (zpomalovačka ve vlaku), je pěkně "barevnej" a relativně odsejpá. Ale aby to byl snímek, na který si za rok někdo vzpomene, to ani z daleka není. A je to celkem škoda. ()

charles3

Vůbec neváhám s plným hodnocením. Charismatické, skvěle napsané a zahrané postavy, krásná kamera a kompozice obrazu, výborně napodobený tarantinovský styl - však také jedním z producentů je Lawrence Bender. V obsazení potěšila zejména Zezie Beetz, známá z Jokera a Deadpoola 2. Ze scén zaujal leoneovský úvod ve stylu Tenkrát na západě, závěrečná přestřelka á la Nespoutaný Django a k tomu "holčičí" souboj v galanterii.  Jako bonus vydařený netflixovský dabing. Tomuto westernu by ale mnohem více slušelo velké plátno a početnější publikum (než doma u televize), složené z fanoušků westernů, černošských filmů i zmíněného Tarantina. Určitě si jej pustím ještě aspoň dvakrát a určitě dám i originální znění s titulky. ()

Dechman

Odhliadnem od všetkých frustrácií dnešného sveta a budem kvitovať prevedenie ako vizuálne či hudobné. Veď máme dostatok titulov podobných...Hanební parchanti, Hotel Budapešť, tiež krivia históriu a tvorcovia ju podávajú po svojom...je to len iný pohľad. Ja som sa vedel odosobniť a sledovať dej a film ako je, až na pár chýb, ako oddychovka v pohode. A ak to niekomu nesadlo, nedivím sa. ()

cernymotyl odpad!

Tento western je po seriálu Bridgertonovi další černý úlet.  Už se nemůžu dočkat, až někdo natočí film, kde náčelníka kmene Zulu bude hrát Brad Pitt. To by si aktivisti uřvali hlasivky. ()

Mukade

SPOILER ---------------- Celkovo za 4*, ale časť záveru kde sa Elba vlsatne bez boja nechal zabiť sa mi vôbec nepáčil, ani predtým sa nezapojil do boja, proste bol nejaký smiešne zrezignovaný, aha asi od vtedy čo vybuchol voz s peniazmi (?), celé toto nevhodne natočené, hlúposť. Súboj najrýchlejších strelcov, kde tá baba vyhrala, tiež úplne zle natočený - záber len na jej tvár... A vôbec celá ten záverečný boj v meste bol tak akurát za 3*.  Vlastne zížim celkovo na 3*. Ako dráma, newestern, je to za 4, ako western za 3 či 2*. ()

Chicharron

Už tu byly westerny o bílých osadnících, zlých Indiánech, proradných Mexičanech i Asiatech na divokém západě, no a teď tu máme western o černých pistolnících... No dobrá... Film mně nebavil. Osobně je mi jedno jestli tam hrajou bílí, žlutí, černí nebo zelení (i takový western už tu byl :), nicméně tenhle film je zbytečně dlouhý, zbytečně se tam dlouho žvaní a taky mě tam vyloženě s*ala hudba. Myslím, že rap či hip hop do westernu prostě nepatří, stejně tak jako byla "divná" hudba v Young guns, hudební doprovod zde působil jak pěst na oko... Copak nemá emerika dost folkových muzikantů? ()

Polux

7/10 | Celkem stylová westernová variace na tradiční blaxploation fláky z 70s, ve které o bělocha člověk téměř nezavadí a když už, tak pouze v roli oběti, popř. opovrženíhodného badguye (který je v oběť záhy proměněn:-)) a já s tím nemám absolutně žádný problém (právě naopak). Dovedl bych si představit, že by se na pilu tlačilo ještě o něco více (pokud se hrubě nepletu, tak mám pocit, že snad v celém filmu nezaznělo ani jedno n-word, o f-word ani nemluvě). | Herci povětšinou ok, přičemž  - kromě obligátního Elby a Linda, kteří i na malém prostoru dokáží zazářit - bych vypíchl především ženskou část osazenstva (King i Beetz, kterou úplně nemusím, si to pořádně užívají a je to vidět, tudíž případnému spin-offu čistě o nich bych se vůbec nebránil:-)), v dnešní době asi povinný gender prvek samozřejmě nechybí, ale nemá žádnou výraznější roli v příběhu (a i kdyby měl, je mi to celkem fuk), výprava trochu papundeklová (ty města vypadají fakt jako kulisy více než co jiného, vlak je na druhou stranu fajn), ale pár pěkných panoramatických záběrů přítomno je, takže splněno:-)), sem tam překvapí i nějaký ten prostocvik s kamerou/netradičním úhlem záběru, samotná akce, potažmo finální zúčtování (kvůli čemuž to celé, hádám, vzniklo), je vlastně fajn (nijak objevná nebo originální, za to ale dostatečně krvavá a ve zmíněném finále i vydatná) a potěší i nějaké to "překvapivé" odhalení v úplném závěru. | Co mě ovšem docela dost překvapilo je, alespoň pro mě, hodně pohodový OST, který má na kontě taktéž Samuel. Přestože podobný hudební styl se jinak celkem míjí s mým hudebním vkusem, do filmu mi vybrané feel good tracky sedly téměř absolutně (ať už se podle někoho do westernu hodí nebo ne). | Filmu ovšem značně podráží nohy opravdu přestřelená délka a s tím související citelné zvolnění tempa mezi stylovým úvodem a final showdown v závěru, které má za následek plíživé vkrádání se pocitu počínající nudy. Po rozestavění figurek na šachovnici v úvodu filmu se v podstatě už jen téměř dvě hodiny čeká na příchod finále. Pokud by šla minimálně půl hodina do koše, filmu by to rozhodně pomohlo (a to píšu jako fanoušek jak westernu, tak i extra dlouhých filmů:-)). | Každopádně na debutanta na celovečerním poli veskrze slušná práce a podle Samuelovy středometrážní prvotiny a jeho podílu na scénáři u obou svých počinů má očividně k westernu dlouhodobě blízko, takže pokud za pár let opět natočí něco podobného (a trochu více si pohlídá tempo a výslednou stopáž), říkám si proč ne? Pocitově za 6/10, ale za OST, Elbu a King s Beetz zvedám na 7/10. | PeZet ()

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)