Strašidelné příběhy na dobrou noc

• USA Nightbooks

Alex má strašidelné historky rád, ale teď je musí tahat z rukávu každou noc – jinak zůstane i s novou kámoškou navěky uvězněný v kouzelném sídle zlé čarodějky. (Netflix)

*CARNIFEX*

Aj rodinné fantasy s prvkami hororu, určené predovšetkým pre najmladšiu vekovú kategóriu, by mohlo aspoň čiastočne uspokojiť. Lenže bohužiaľ, väčším hororom je v tomto prípade aj “Never ending story”, než táto absolútna zbytočnosť, ktorá v dnešnej dobe neuspokojí ani 6 ročného, nie to ešte dospelého. ()

Astaroth12

Náhodou milá rozprávočka, ktorá asi nevystraš ani deti, ale v pohode odsýpa a má prenádherný vizual. Tento krát som vedel, že idem do niečoho, čo môžem pozerať aj poobede, lebo tu ta správna atmosféra byt nemôže. Ani nebola, ale to tvorcovia ani dosiahnuť asi nechceli. Chceli aby sa divák hlavne bavil dobrodružstvom mladého vyprávača, ktorý sa nechtiac dostal pravé tam, kde jeho postavy v denníku. Určite by to mohlo zapôsobiť na detské publikum, ale tí skôr narodení sa viackrát pousmejú nad niektorými scénami alebo to vypnú. Ja som bol aj trochu rad, lebo som mohol celkom vypnúť a nechať sa unášať detským fantasy svetom. Herci boli vynikajúci, hlavne K. Ritter, tá v tom kostýmčeku bola zlata, nie hrôzostrašná, ale taká milá teta čarodejnica. A nielen jej to pristalo, ale si to aj náramne užívala. Celková pohodička. ()

SOLOM.

Netflix se snaží uspokojit i mladší diváky a tento film je cílený hlavně pro ně. Což by všichni měli vzít v úvahu především, než se do něj pustí. Jde totiž především o rodinné fantasy s trochou té strašidelné atmosféry – nikoliv o čistokrevný horor pro dospělé! A podle toho by se k němu mělo i přistupovat. Ono je pěkné, že se mezi producenty objevilo i jméno Sama Raimiho, ale ten už dnes spolupracuje na kdečem. Takže je potřeba to brát dost s rezervou. Samotný příběh není vyloženě špatný, dokonce nabídne i několik děsivějších pasáží, což snad ocení i fandové hororového žánru.    Ale jak už jsem poznamenal, jde hlavně o fantasy. Takže tu máme kouzelné sídlo s několika velmi rozmanitými místnostmi (zahrada, knihovna), kde hrají prim hlavně kulisy a pestrobarevné barvičky. To všechno doplňuje několik Alexových příběhů (hraných i polo kreslených), které postupně předčítá čarodějce. Jejich kvalita je různorodá, ale to musí posoudit každý sám.    Jak se příběh chýlí ke svému konci, odhalíme i nejděsivější tajemství tohoto místa a tady začala houstnout i samotná atmosféra. Dojde i na slavnou Perníkovou chaloupku. Nečekejte žádné nervy drásající záběry, ale lehce se přitvrdí, což bylo jen a jen dobře. Co se hereckých výkonů týče, tak ani tady jsem nebyl vyloženě zklamán. Hlavní hrdina mi sice zpočátku lezl na nervy, ale postupem času si získal mé sympatie stejně jako představitelka Yasmin. Hlavní prim tu ale hrála Krysten Ritter, která roli čarodějky zvládla dost slušně a byla jasným tahounem celého tohoto filmu. Nečekal jsem žádné zázraky, ale dostalo se mi vcelku průměrné podívané, pro mladší publikum, u které jsem se ani moc nenudil. ()

Arsenal83

Krysten Ritter pre mňa najznámejšia ako feťáčka a frajerka Jesseho z Perníkového tátu a tu bola proste fantastická. Tá rola jej nenormálne sadla a bola to čarodejnica ako sa patrí. Na film treba pozerať tými detskými očami, je to určené mládeži a pre nich to podľa mňa môže byť celkom zaujímavé. ()

Marceloo

Malý chlapec sa vo volnom čase venuje písaniu strašidelných príbehov. Keď sa s touto zálubou rozhodne skončiť, naraz sa ocitne v desivom príbehu on sám. Bude nútený každý deň písať jeden strašidelný príbeh, aby uspokojil chúťky nemilosrdnej čarodejnice. - Predchádzajúce projekty Davida Yaroveskyho ma celkom bavili, ale toto je v porovnaní s nimi o dosť slabšie. Detskí herci sú úplne k ničomu a pijú krv od úplného začiatku. Naopak Krysten Ritter je super, ale jej postava je strašne tupo napísaná, takže ku koncu začne byť otravná aj ona. Pochváliť tu môžem jedine vizuálnu stránku a nápaditú prácu s kulisami. Inak je to velmi slabý počin, ktorý v konkurencii hororov s podobnou tematikou nemá šancu vyniknúť. ()

• V Alexově pokoji na nočním stolku leží kniha „Nightmares & Dreamscapes“, kterou napsal Stephen King. (pornogrind)