Ztracení chlapci

• Česko Ztracení hoši (viac)

Sam a jeho starší bratr Michael jsou ryze američtí mladíci s ryze americkými zájmy. Poté, co se společně s matkou přestěhují do poklidného městečka Santa Carla v Kalifornii, se však věci začínají překvapivě měnit. Michael poslední dobou přestává být sám sebou. A jeho matce se nebude líbit, v co se mění. Film Ztracení chlapci obléká do nového kabátu tradici upírských hororů. Je zručně namíchanou směsicí hrůzy, která rozbuší srdce diváků, smíchu, při kterém praskají jejich bránice, a rockové hudby, která nenechá jediný sval na těle v klidu. (oficiálny text distribútora)

dr.horrible

Niekto vraj The Lost Boys považuje za film (pre žáner) historicky neuveriteľne dôležitý, podľa mňa bol pre upírske filmy osemdesiatych a deväťdesiatych rokov potrebný, asi ako Twilight pre tie súčasné. Celkom ma bavila atmosféra. Predsa len, 80s a tie deti / zabijáci upírov jak vytrhnutí z Weird Science (alebo vlastne hocijakého Hughesa). Horor? Výsmech. A scenár je obzvlášť dementný. Ale povedzte sami: Netešili by ste sa nato po takomto traileri?? http://www.youtube.com/watch?v=7sj3FbfuFV8 ()

fcreading

Priemerný upírsky horor ktorý vygraduje až v poslednej polhodinke. Joel Schumacher tentoraz natočil niečo hororovejšie a velmi zábavne pretože v niektorých scénkach prekypujú komediálne prvky. 5 motorkáry sú upíry a v noci vycucávajú ľudom krv a dotoho sa zapletie jeden chalan ktorý vypyje krv od upíra a stane sa upírom 60 percent. ()

Klay

Je to mnohem víc komedie než horor. Jediná vyvražďovačka, která není off-screen přijde asi po hodině filmu a je to taky první a poslední vážná scéna. S tím bych neměl problém, kdyby se v úvodní hodině něco pořádného dělo, ale odehraje se v ní jen to co nám prozradí už distributorský výcuc děje a ani o chlup víc; hlavní hrdina Michael přidá ke gangu upírů, napíje se upíří krve a začne se měnit. Musí se s tím nějak vypořádat a zároveň přesvědčit svého mladšího bratra Sama, že není krvelačná bestie. Rozjede se tak sled převážně situačních vtipů dost kolísavé kvality. Žádná pořádná akce, atmosféra, ani jediná pamětihodná scéna, ale dívat se na to dá. V poslední půlhodině se film konečně rozjede a vyhladovělý, na pořádnou jízdu nadržený, divák dostane dostatek všech výš zmiňovaných hororově komediálních ingrediencí v luxusním eightiesáckém balení. Přesto jsem trochu na rozpacích, od režiséra jako Schumacher jsem čekal víc a přitom právě jeho uspěchaná režie zabíjí většinu hororového potenciálu. Závěrem ještě musím pochválit tradičně skvělého Kiefera Sutherlanda, který si dostatek charismatu udržel i jako bizarní upír motorkář:-) ()

LION-MR.T

Ze začátku mě tahle upířinina moc nechytla a film jsem začal více sledovat až tak po 30 minutách,až když se Jason Patric začal proměňovat v upíra. I přes čtyřhvězdičkové hodnocení má u mě film několik mínusů. Nejvíce mě vadil Corey Feldman. Jeho filmovej brácha byl v pohodě,ale on jakoby teengrovskej lovec upírů mi prostě nesedl. Vohozenej jak Rambo jezdící na kole a se svojí mimikou obličeje sem se musel smát,ale když přišly na řadě jeho hlášky tak to bylo v pohodě. Film jakoby místy nevěděl,zda se má brát vážně nebo komicky. A to takové nevím jak bych to nazval "poetické" záběry a tak. Jinak co je plus jsou dobře zvládnuté efekty a způsoby zabijení upírů. Kiefer Sutherland nebyl zrovna nejlepší volbou pro jednu z hlavních rolí,ale dařilo se mu zahrát to co se po něm chtělo. Hlášky Corey Haima jsou super a celkově,tam kde zasáhl humor jsem se smál a tam,kde mělo být napětí bylo. Hudba se vydařila,stejně tak i kamera upíří pohled na ně z letu. Dohromady se jedná o lehce nadprůměrný horor o upírech s trochou tou dávkou komedie. Ale váhal jsem jestli dát tři hvězdičky a nebo čtyři. ()

Othello

Navzdory perfektnímu startu, kdy nás film seznamuje s divokým světem jihokalifornských pláží zděděných potomky hipíků, se nakonec přehodí výhybka na Goonies-like historku o dospělých dětech, ve které se producent Richard Donner snaží vymačkat ze svého úspěchu i ten poslední krejcar. Linie s upírskou iniciací dospívajícího chlapce ve zběsilém novém prostředí a linie se srandovními chlapci-mantáky, co se snaží upižlat tátu upíra pomocí komiksů se spolu mlátí do krve a vás to mrzí, protože kdyby to byly normální dva samostatný filmy, mohly by se třeba kamarádit. ()

• Film bol natočený za 3 týždne. (beso74)
  • Film mal pôvodne režírovať jeho výkonný producent Richard Donner, keď sa však natáčanie začalo oneskorovať, najal na túto prácu Joela Schumachera a Donner prešiel k Smrtonosnej zbrani (1987). Potom, čo opustil režisérsku stoličku, sa istý čas s filmom spájalo meno režisérky Mary Lambert, tá tiež z projektu vycúvala, kvôli bližšie nešpecifikovaným nezhodám. (beso74)

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

Remake Ztracených chlapců nabírá obsazení

19.09.2021

Filmový remake upíří klasiky Ztracení chlapci z roku 1987 nabírá obsazení. V novém snímku od studia Warner Bros. si tak v hlavních rolích zahrají Noah Jupe (Tiché místo) a Jaeden Martell (Na nože). V… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)