The Sadness

V Ázii začne úradovať nový vírus nazývaný Alvin. Zo začiatku sa zdá, že je vírus len politickou hrou, ale keď sa začnú ľudia meniť na krvilačné nadržané monštrá, je jasné, že ide o ozajstnú pandémiu, ktorú bude ťažké zastaviť. (Marceloo)

topi

Virus Alvin není jen tak ledajaký. Lidé se po jeho infikaci mění v běsnící vrahy a násilníky, přičemž jsou ještě ke všemu hodně nadržení. Brutální kombinace. Je to solidní gorefest, některé scény jsou ulramasakry, které si nezadají třeba i se Srpskim filmem, v jedné scéně inspirace víc než zjevná, hehe. Dlouho jsem neviděl takový krvavý a oplzlý jatka, opatřená krásným vizuálem a zvukem. A hlavně oceňuji uvěřitelné a někdy až nechutné gore, bez jakýchkoliv počítačových efektů. Příběh má sice nějakou tu trhlinu, ale jako celek funguje bezvadně, včetně syrového finále. Během závěrečných titulků se vyřítí deathmetalovej náklep jak má být, o hudbu k filmu se postaral skladatel Tzechar, jestli dělal mimo soundtracku i tento vál, tak klobouk dolů. Doufám, že se od tvůrců brzy dočkáme něčeho dalšího. Tchaj-wan velice mile překvapil a potěšil. ()

honajz2

Zpočátku mě to naprosto nadchlo, ale tenhle pocit netrval dlouho, protože jsem velmi rychle nabyl dojmu, že z toho vypadne jen gorefest bez hlavy a paty a hrající jen na efekt a ono taky že jo. A to mě osobně nikdy moc nebere, když je to jen o tom. A když mě to postupně začínalo ztrácet, tak jsem si ještě říkal, že tchajwanská verze The Crazies bude jen o něco krvavější a akčnější a že si na to postupem zvyknu... Pěkně naivní představa, no nezvykl jsem si, místo toho mi to přišlo stále méně a méně děsivé a ke konci už jenom směšné. Přitom to mohlo být skvělé, ale to by režisér už od začátku musel mít zájem vytvořit něco jiného, než samoúčelný gorefest, který mě nebavil ani přes těch pár zajímavě zvrácených nápadů. Až jsem měl pocit, že si tím režisér léčí nějaké svoje úchylky, ale Asie je holt Asie, tam se nedá divit ničemu. Jinak se to ještě snaží reflektovat koronavirovou pandemii a říct, že máme, poslouchat nařízení, držet se v karanténách a nebrat to na lehkou váhu atd., ale říká to tak kostrbatě a podivně nefunkčně, že ani nevím, jestli to byl záměr tvůrců, protože některé scény naznačují že určitě a jiné zase, že nejspíš ne. Netuším, možná je to moje vina, že v tom hledám něco, co tam není. Za mě každopádně zklamání, až na pár gore scén, ale ani ty toho u mě moc nezachraňují a spíš mě mrzí, že to postupem času úplně přišlo o tu skvělou atmosféru, co to mělo na začátku. Lepší 2* ()

JasonCZ

Brutální krvák.. Hlavně unikátní. Dává to logiku - základní zvířecí potreby: jídlo a sex :)))))) Podobné filmy the crazies (1973,2010), the happening (2008), 28 days later (2002), 28 weeks later (2007)... A další ()

moviefreak

Už po pár minútach mi film neskutočne niečo pripomínal. A čím ďalej som pozeral, tým som si bol istejší, čo bola inšpirácia pre tento film. Ak ste čítali najúchylnejšiu a najbrutálnejšiu komiksovú sériu všetkých čias s názvom Crossed - tak vám bude hneď jasné, ktorá bije. "Nakazeným" chýba už iba kríž na ksichte. Ak nie, a tento "gore fest" sa vás nadchol, tak ste ešte nič nevideli :) USA dokonca ani mäsiari z FRANCE nemajú gule ten komiks sfilmovať a zrazu príde Tchaj-wan... Film dejovo štandard Bčko ale čo sa týka GORE - AVENGER LEVEL SHIT :D ()

bourec

Trochu toho masakru mi neva, ale k tomu musí ještě rejža a zbytek týmu přidat taky nějakej příběh. Tady ovšem nic takovýho není, takže primárně jde jen o vyšukaný oka a podobný lahody. Nebavilo. Asi jsem už na tohle starej. 20%. ()

dubinak

Zajímavá volba plakátu i názvu, které opravdu můžou diváka zmást, co ho bude čekat. Rozum zůstává stát nad tím, jak opravdu dobré je zdejší gore a krvavé efekty. Po dlouhé době fakt nechuťárna hadr a publiku, co není zvyklé na tryskající krční tepny nebo znásilnění oční jamky by to mohlo zamávat se žaludkem. Co tomu chybí je ale trocha autentičnosti, protože mi přišlo, že na tchajwanské město je to okolí celkem vylidněné a oproti třeba Vlaku do Pusanu tomu chyběl pořádný komparz. Dále pak občas dělá problém fakt, že ten příběh je fakt jen rámcový a tak nějak jen přicmrnduje dominantní akci. Další nešvar je pak i nevyváženost zmíněného gore, kdy v druhé polovině dost razantně poleví a vyčpí. Hodně váhám nad čtvrtou hvězdou, protože řemeslně je to celkem úkaz, ale hlásek mi napovídá nechat ty tři. ()

PavelVanekArt

Hodně v pohodě Asijskej gore splatter, kde se tělníma tekutinama nešetřilo, mělo to náboj, atmosféru i pandemické flashbacky. Za mě sice vyprcaný finále, ale zachraňovaly to jednotlivé scény (byznys man a penetrace oční jamky, jak deštníkem tak penisem), velká nadmíra gore/splatter shitu a zneklidňující ztvárnění viru. Taková šikmooká jednohubka. 4* a.k.a 60% ()

majo0007

Bohužiaľ, ja tunajšiu eufóriu podaktorých nadšencov nezdieľam. Z hľadiska gore tu totiž nie je nič (takmer), čo by ste nevideli v bežnej epizóde TWD (a to nie som fanda série). Krv tu síce strieka potokom, ale to je asi tak všetko. V niektorých "kľúčových" momentoch kamera cudne uhýba pohľad (scéna so sekerou, brúskou...). No a dejovo to tiež nie je žiadne terno - popis filmu by sa dal zhrnúť do jednej vety. Sklamanie. ()

Deyw

kurvaaaa, miluju tu hlavni hrdinku a toho dedka zkurvenyho...tpc tohle byly asi nejvetsi jatka co sem videl, scena v metru a konec nemocnice to byla typico divocina...dal bych si dalsi 😍 3/5 mam to rad! ()

Remivsremi

Minimalistické, přímočaré a rychlé. Musím smeknout nad prací makeup umělců. Ale pro mě tento snímek nic jiného nenabídne. Nikdy jsem nepropadl gorefestům a nejspíš se to ani nezmění. ()

Cedr

Schizofrenní záležitost, které si hraje rádoby na nejkrvavější krvák všech gore krváků, ale když jde do tuhého tak se kamera přesto ostýchá jak v nějakém PG12 TV filmu. Asijský "ultracool" dynamický střih působí spíš teatrálně. Relativně zajímavé a neokoukané prostředí Tchajwanu to nezachrání. The Sadness je to co pocítíte, když vám dojde, že jste tímto zbytečně zabili 99minut. ()

Doudis19

Drsné ano, ale že by jednalo o něco echt gore objevného to zase prrr! Ty scény, kde si mohli s brutalitou opravdu vyhrát, tak se sfouknou mimo záběr 😏... znasilnění očního důlku, rozsekání požární sekerou, hromadná zombie orgie. Zamrzí také absence nahoty. Zřejmě hlavní hrdince v kalhotkách něco přebývá... thajka 😏 ()

oveckaoa

Hodně zvrácený film pouze pro okrajové publikum, ale za mě proč ne. V Číně vypukne virus, který z lidí dělají magory a úchyláky a jeden chlápek se snaží dostat ke své staré. Je to masakr scéna v autobuse může směle konkurovat masakru v novém Texaském Masakru a celkově zde krev stříká po galonech plus za neurčitý konec . Do toho zde máme jakéhosi babochlapa , kterému někdo strčí penis do oka (to neukážou) nebo nakažené mimino.  Jo a mimochodem ten animák co sledoval ten chlápek byl docela zvrácený. 80 procent ()

PabloFuentes

Horší jak zombie apokalypsa, protože tady jsou nakažení velmi vynalézaví a užívají si to. Tento film jsem chtěl vidět už dlouho (od prvního traileru). Věděl jsem, že to bude velký gore, přistupoval jsem tak k němu a co jsem očekával, jsem i dostal. Mozek nechte klidně na dovolené. Jen je škoda, že si to nedokázalo udržet ten drive, který to postupně získalo, až do konce. Scéna z metra top! ()

Sfinkter

Krvavá zombie akce je zábavná a svižná, navíc bez happyendu - vzhledem k datu vzniku se dá brát jako kritická reakce Tajvanců na Covid, který Čína ze začátku tutlala a politicky vysvětlovala. ()

Dakken

Trochu sklamanie. Podľa komentárov som čakal brutálny gorefest a scény ktoré sa vryjú do pamäti. Film má nulovú atmosféru, napätie, a stáva sa nefunkčným. A to gore? Tiež nič moc. Keď to už mohlo byť zaujímavé, uhne kamera. ()

bizz_mjc

Monstrozita od střechy až po sklep. První romantická sotva dvacetiminutovka je následně převálcována 70 minutami krvavýho gorefestu a obscénnosmi, které by asi v ledasjaké zemi plátnem neprošly a ani se na něj nedostaly. Po všech stránkách řemeslně dobře odvedené, jen je film pro striktně vymezené publikum, pro nějž se ovšem může stát naprostým kultem jako např. Srbský film. Extremita jen pro otrlé, škoda že prosta napětí (podotýkám, že jsem za hranicí standardního vnímání), které ale předčí tornádo brutálního šílenství. ()