Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

Gooran

Nějakou dobu mi trvalo, než mě to celé poskakování, zpívání a dovádění nějak vtáhlo. Velmi mám rád jednak knižní předlohu, ostatně jako všechna díla R. Dahla, jednak filmovou adaptaci s J. Deppem. Tenhle příběh zasazený do mládí Wonky mě nejprve nutil přemýšlet, zda se tomu dá věřit, ale v druhé polovině to vzalo spád a gradovalo vše skvěle. Přesto nedám víc jak ***, protože Oompaloompáctví bylo prostě málo. A co se týče písní, tak je otázka, zda nebylo lepší raději při českém znění nechat originální nazpívání, to počeštěné bylo ve většině případů z mého pohledu dost špatné. ()

swenyx

Nový Wonka, no co k tomu říct. Cením asi to, že se nejedná o remake původní skvělé verze z roku 2005, ale snažili se vymyslet něco svého. V originálu hraje Wonku Johnny Depp, a co si budem, nikdo snad nečekal že by ho dokázal Timothée Chalamet překonat, a ono taky ne, ale musím říct že si mě fakt získal a nikoho jinýho bych si místo něj nedokázal představit. Bohužel ale bylo vidět jak film cílí na úplně ty nejmenší děti, není tu víceméně nic pro starší a ani to není to vtipný, žádný hlášky, nic. Je tu strašně nevyužitý potenciál Umpalumpů. Muzikální části byly docela fajn, ale co si budem songům co měli Umpalumpové v originále to nesahá ani po kotníky. Nevím jaký byl budget, ale využívat ho na fucking Mr. Beana, který není vůbec podstatnej, nebyla ta vhodná investice. Asi jsem dostal to co jsem očekával, ale rozhodně to mělo na víc. ()

Little_Sawy

Tak toto bolo veru celkom dobré, nemôžem povedať že by ma to nejako vyslovene nebavilo, ale jediné čo ma na tom regulérne sralo bolo to, že tam bolo málo dialógov, a hrozne veľa spevu, čo mi trochu kazilo zážitok z filmu. Aj keď viac sa mi páčil keď bol asocial a mal strach z ľudí. Tu som čakal, že bude aj viac príbehu okolo Umpa Lumpov, no nebol, škoda. ()

13Maty13

"Není důležitá čokoláda. Je důležité s kým se o ní podělíš."     /// Stejně tak jako u Karlíka, je to neuvěřitelně poutavé, kouzelné, hravé a zábavné. Timothée jako Wonka exceluje a i jeho hudební vystoupení jsou famózní (písničky mi budou hrát v hlavě ještě dlouho). O nápady, barvy, žirafy a čokolády tu není nouze. Nebál bych se říci, že se Wonka stane stejnou klasikou, jako již zmíněný Karlík, ke které se s radostí vrátím.   / Hodnocení: 9/10. ()

Tadas

Film roku jak zde někdo píše? To asi jako fakt neee.. Celé se to hrozně táhne, začátek super, potom se to zvrhne v jednu velkou nudu a druhá polovina filmu už začíná být zase dobrá, některé postavy jsou velmi nedodělané. Za mě taková průměrná pohádka pro děti. 60% ()

thekalli

Prvních pět vteřin filmu a okamžitě vás vtáhne do svého trochu magického světa, který hraje podle vlastních pravidel a každou z postav v malém městečku si okamžitě zapamatujete a bude vám chvilku po projekci trvat než je dostanete z hlavy, protože jsou plné života a mají svůj smysl v příběhu. Šarmantní Timothée roli Wonky zvládl bravurně. A to jakým stylem je příběh odvyprávěný si zamilujete stejně, jako lidé z městečka a časem i svět Wonkovu čokoládu. Pokud se dostanu k samotným písním, tak minimálně třetinu z nich mám pořád v hlavě. Občas se to může zdát trochu přeslazené, ale to už k té čokoládě tak nějak patří. Ne, není to dokonalý a perfektní film, jsou tam chybky, ale vyprávění, postavy, kostýmy, hudba, písně, herci a famózní design je hravě přehluší a nepřijdou vám důležité. Podle mě se letos zrodila vánoční instantní klasika. 8/10. ()

darkchipmunk

Wonka sice s temnotou nepracuje tak jako Burtonův Karlík (popravdě jsem Dahla nikdy nečetla), ale ani nemusí, protože okolnosti jsou temný samy o sobě; tolik zlejch postav v Karlíkovi určitě nebylo, spíš nejednoznačný. Byl to takovej dickensovskej příběh říznutej americkou gangsterkou, s tím že v realitě by kartel Wonkovi uřízl hlavu, ale to by se sem nehodilo. Já byla nadšená, po x letech film, jenž ve mně vyvolal ryzí emoce a dětskou nostalgii. Timothée je všestranně nadanej, sorry ale fakt, že dobře vypadá, neznamená, že je herecky přeceněnej. Každej nemůže být šerednej jak čeští kritici.__ Na chvíli jsem se i rozbrečela a můj o 20+ let starší kamarád, jehož jsem na to ukecala, též. A to je co říct.___Pro mě je nejlepší filmovej dárek, že ve městě, kde žiju, nepůsobí pouze jedna společnost, provozující síť multikin, mám kartu, a nemusím tudíž za kino vyhazovat bez mála tři kila. To udělá jenom idiot. Nebo člověk, žijící třeba... já nevím, v Brně. ()

Frenk

Zbožňuji hravost a barevnost celého snímku. Hemžilo se to dobrými nápady a rychle to uteklo. Je to mnohem pohádkovější a muzikálovější než Burtonův Karlík. V kině jsem si (hlavně ze začátku filmu) připadal jako v divadle. Proto doufám, že z toho divadelní hru udělají. Jsem si jistý, že by byla jestě lepší než film. Zpívá se tam celkem často, ale texty byly hravé a vtipné. A hudba hrála lépe, než jsem čekal. Pár nelogických věcí by se tam našlo, ale tak to v pohádkách prostě bývá. Konec dobrý, všechno dobré a zábavné. *gigahot smajlík jménem Timmy* ()

Mikey_Silver

Tak tohle bylo hezké. Sice to pořád nemá na moji nejoblíbenější verzi od Tima Burtona s Johnnym Deppem, ale i tak je to krásný film. Příběh o začátcích Willyho Wonky mě neskutečně bavil, k tomu ještě ty herecké výkony, hravost, kreativita, vážné a smutné momenty, detaily nebo ty úžasné písničky. Wonka je krásný film, který dokáže vyvolat úsměv na tváři. Paul King to po skvělém Paddingtonovi opět dokázal. ()

ssarka

Jedna hvězda dolů za písničky...to fakt nedávám...jinak příběh,herci, barevnost,vtip a ty tuny čokolády wau... krásná fantazie a úžasný mladý talent Timothee ()

Jaroslaw

Od Wonky jsem upřímně moc nečekal a dostal jsem nádherně kouzelný rodinný snímek se skvělými herci.Krásný vánoční dárek u kterého je zaděláno na rodinou klasiku. ()

Amazonas

Měla jsem to štěstí, že prvního jsem viděla Wonku z roku 1971. Moc se mi líbil a Burtonova verze, ač ho i Deppa miluju, mě neuvěřitelně štvala a absolutně nesplnila má očekávání a jen mě zklamala. A teď jsem konečně dostala Wonku takového, jakého jsem si představovala. Ne magora a šílence, ani zmatenýho staršího pána, ale snílka a fantastu, k tomu super příběh, kterej mě obsahově udržel v pozoru a sympatické herce. Já jsem velmi spoko :) ()

Rebel24

Rodinné dobrodružstvo ako sa patrí. Paul King ukázal ako sa robí moderný príbeh pre všetky generácie, je to rozprávkové, nápadité, provokatívne a zároveň stále čarovné. Viac ako dôstojný nástupca (príbehovo predchodca) pre Burtona a jeho verziu Willyho Wonka, jedine tie piesne nie sú dostatočne originálne a zapamätateľné ako tomu bolo pri soundtracku Dannyho Elfmana v roku 2005. Herci úžasní, Chalamet je súčasná i budúca hviezda a Olivia Colman je taktiež chameleón, aj záporné postavy dokáže zahrať s chuťou. 92%  ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)