Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

mia.com

Film me moc bavil, byl opravdu nadherne kouzelny, uzasne barevny, proste paradni atmosfera. Pribeh celkem klasicky a delka se nastesti da zvladnout, protoze to neni nuda. Ale Grant a Atkinson mohli mit mnohem vetsi role, je jich skoda. ()

gogo77

9/10 .... uzasna rozpravka...krasne spracovany znamy pribeh Roalda Dahla s neskutocnym Timothee Chalamet v hlavnej ulohe ... obrovska skoda ze na SVK mozete vidiet len dabovanu verziu a nemozete si uzit tie skvele vykony bez infantilnych slovenskych textov...ale pribeh je taky silny ze mu ani dabing neublizuje .... Wonka je idealista s krasnymi snami ktore dokaze pretavit do skutocnosti a hlavne miluje cokoladu a kuzla ... toto spojenie z neho robi krala medzi vyrobcami cokolady a ti sa ho chcu samozrejme zbavit...no skolu s kamaratmi dokaze vsetky prekazky prekonat a obcas vam aj slza vyhrkne ()

flyer.nick

Film, který jen potvrzuje, proč lidi nemají rádi muzikály a proč se filmové muzikály v trailerech a propagaci svou muzikálnost snaží tajit. Fajn příběh podaný hloupým a kýčovitým způsobem v kulisách vypadajích jak na divadle. Herců a statistů je tam sice milion, ale chybí obrovská muzikálová vystoupení a písničky, které by vás zvedly tančit s nimi, skoro všechny písničky se točí kolem jedné postavy a když už se zapojí dav, tak jen na vteřinku. Timotheé, Hugh Grant i další herci jsou sice super a asi by to byl fajn film, kdyby se ho ujal lepší režisér, který by tomu dal koule. ()

Miroslav.Zac

Nechci vychvalovat Karlíka od Burtona jen proto, že je to od mých oblíbenců Burtona a Deppa, ale i tak mi to prostě přišlo lepší, než Wonka. Režisér King měl těžký úkol - aby uspěl, musel natočit něco aspoň stejně dobrého, jako byl Karlík. Což se mu možná povedlo, ale fakt jen s odřenýma ušima. ()

Pes

Pri hodnotení som váhal a rozmýšľal... ("tak rafane, môžeš byť za prašivé psisko celý život a drbnúť tam 1* za to, že je to muzikál alebo si fakt, že je to muzikál odmyslíš a budeš hodnotiť pekne svojou psačou objektívnosťou") a zvolil som cestu toho, že nebudem riešiť, že je to muzikál - je hlavne moja chyba, že sa len pozriem na náhľadový obrázok a podľa toho sa rozhodnem, či si to pozriem... Skôr by som to porovnal so snímkom pána Burtna. Bohužiaľ napriek tomu, že Timotej bude mať sľubnú kariéru ak ho neprepadnú drogy, tento film ma neoslovil a nechytil za srdiečko ako film z roku 2005. Sú tu príjemné momenty a sú tu vyslovene tupé momenty. Herecké obsadenie fajn, doslova ma potešil Mr. Bean... Lenže stále mám pocit, že tomu niečo chýba. Je to ako žrať suché granule. Piť borovičku bez piva... Nevedieť či sa mám cítiť pohodlne alebo trápne. Preto to kopnem do priemeru, nečakám, že si k tomu filmu ešte raz sadnem a doplním, že na muzikál to dostalo od mojej psej maličkosti nadštandardné hodnotenie. ()

vavsek

Příběhová zápletka nezajímavá. Svět a postavy v něm také nezajímavé až na paní Valchovou. Songy mě také nějak zvlášť neuchvátily. Film i když mě vlastně nudil, tak jsem se snažil tomu tu šanci dát a věnovat tomu tu pozornost, ale bohužel. Pro děti film asi fajn, ale radši si pustím znovu Karlíka a továrnu na čokoládu, i když jsem to viděl 100x a udělá to na mě větši dojem. ()

Chlo0opek

Příliš jsem od toho nečekal - přece jen film s prvky muzikálu není vyloženě můj šálek kávy. Po Karlíkovi se nicméně tento formát dal čekat, takže jsem i tak do toho ze zvědavosti šel. Hlavní představitel vyloženě sympatický nebyl, ostatní herci také takový všední. O to víc však vynikla grafická stránka, která je opět výborná. Dialogy místy vtipné, místy méně. Holt, když nad tím tak přemýšlím, na plný počet to úplně nebylo, ale i tak se mi to líbilo hodně, takže 4*. ()

brand28

Ja ti nevím.... Je to barevné, je to i vtipné, je to hodně dětské (účel), trikově zvládnuté, vizuálně podmanivé, ale kdyby to alespoň nebylo muzikálové. Kdyby vynechali tu položku muzikál a byla by to vyloženě jen pohádková fantazi, bylo by to i za 5*. Ale takhle ne. ()

Milo384

Opravdu pěkná audiovizuální podívaná. Líbilo se malým dcerám i staršímu synovi. Dlouho jsem neviděl takto poutavý rodinný film. ()

nitrak

Je zajímavý, že ve srovnání se skoro 20 let starym Karlíkem mě tohle vůbec neoslovilo. Příběh velice předvídatelný, do toho nějaká nesmyslná kouzla. V Karlíkovi vypadalo vše tak nějak reálněji a proveditelněji a člověka to chytlo. Tady bůhví proč bonbóny létají ve vzduchu a to má být asi to nejzajímavější. Umpalump nemastný neslaný. Chalamet bez emocí. Já asi nedokážu najít nic, co by mě na tom filmu nadchlo - jedině snad nějaký ty tanečky. ()

Andy.222

Věrný heslu původního Karlíka: "Čokoláda nemusí dávat smysl, stačí že chutná." Je to barevné, je to zábavné je to hravé. A chtěl od toho vlastně někdo něco víc? ()

Johanidas

Pre mňa to bola veľmi príjemná a oddychová podívaná. Malo to takú fajn-čarovnú rodinnú atmosféru, ako sa samozrejme na svet továrne na čokoládu od Roalda Dahla patrí. Občas to bolo možno až moc preafektované, ale tak určite by som si to vychutnal ešte viac ako dieťa. Timothée Chalamet si prešiel z Duny do úplne iného prostredia, ale s chuťou môžem oznámiť, že mu to taktiež nesmierne sedelo a určite má do budúcna veľký potenciál a filmové role už asi aj rezervované :D. Dávam 4 z 5. ()

Bogrant

Hravá exkurzia do farebného a sladkého života Willyho Wonky s nezameniteľným britským postojom, osviežujúcim a vynaliezavým vizuálom a pesničkami, ktoré sa dajú prekusnúť. A sympáťák Chalamet všetko ťahá s prirodzenou ľahkosťou. Pre nefanúšika muzikálu a nefajnšmekra čokolády prekvapivé potešenie. ()

Ondak

Příjemný příběh, chytlavé písničky i postavy. Vizuál hezký. Není moc co kritizovat a film/muzikál jsem si užil. ()

Chicharron

Tenhle Wonka mi seděl víc než Wonka s Johnnym Deppem, který ve filmu Karlík etc... působil dost buznoidně a Timothée Chalametovi role sedla IMHO víc. Navíc film hodně pozvihl Hugh Grant a překvapila relativně málo ztřeštěná role pro Rowana Atkinsona. Já ovšem nemám rád muzikály, takže kdykoli se ve filmu zpívalo, trhalo mi to uši... Jednou mi tahle podívaná stačila, vícekrát asi ne. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)