Keď nádejný Willy Wonka dorazí do sveta výroby čokolády, nemá nič iné ako pár mincí vo vrecku a klobúk plný snov – jedným z nich je otvoriť si vlastný obchod s čokoládou. Jeho sny ale prekazí Čokoládový kartel a ziskuchtivá pani Drhná. No vďaka jeho dôvtipu, talentu a nových kamarátov sa Willy vydáva na veľké čokoládové dobrodružstvo a zistí, že kým väčšina ľudí uprednostní chamtivosť pred dobrom, všade sa nájde svetielko nádeje - stačí len použiť svoju fantáziu! (Continental film)

ssarka

Jedna hvězda dolů za písničky...to fakt nedávám...jinak příběh,herci, barevnost,vtip a ty tuny čokolády wau... krásná fantazie a úžasný mladý talent Timothee ()

Jaroslaw

Od Wonky jsem upřímně moc nečekal a dostal jsem nádherně kouzelný rodinný snímek se skvělými herci.Krásný vánoční dárek u kterého je zaděláno na rodinou klasiku. ()

Amazonas

Měla jsem to štěstí, že prvního jsem viděla Wonku z roku 1971. Moc se mi líbil a Burtonova verze, ač ho i Deppa miluju, mě neuvěřitelně štvala a absolutně nesplnila má očekávání a jen mě zklamala. A teď jsem konečně dostala Wonku takového, jakého jsem si představovala. Ne magora a šílence, ani zmatenýho staršího pána, ale snílka a fantastu, k tomu super příběh, kterej mě obsahově udržel v pozoru a sympatické herce. Já jsem velmi spoko :) ()

Rebel24

Rodinné dobrodružstvo ako sa patrí. Paul King ukázal ako sa robí moderný príbeh pre všetky generácie, je to rozprávkové, nápadité, provokatívne a zároveň stále čarovné. Viac ako dôstojný nástupca (príbehovo predchodca) pre Burtona a jeho verziu Willyho Wonka, jedine tie piesne nie sú dostatočne originálne a zapamätateľné ako tomu bolo pri soundtracku Dannyho Elfmana v roku 2005. Herci úžasní, Chalamet je súčasná i budúca hviezda a Olivia Colman je taktiež chameleón, aj záporné postavy dokáže zahrať s chuťou. 92%  ()

Polux

7/10 | Nejsem cílovka (obě předchozí adaptace viděny a víceméně zapomenuty) a trailery se mi tak úplně nepozdávaly, ale kupodivu se samotným filmem se u mě happy end dostavil:-). Pokud budou studia přicházet s podobně vydařenými originy, jako je tomu v případě Wonky nebo nedávno Cruelly, jsem ochoten jim dojení jejich slavných značek tolerovat:-). | Muzikálové vsuvky stran chytlavosti songů i taneční choreografie jsou, s čestnou výjimkou Grantovy představovačky, bohužel vzácně nevýrazné (asi proto se s nimi WB v trailerech, kromě zmíněného Grantova liliputa, vůbec nepochlubil:-)), samotný Grant je v ději trestuhodně nevyužitý, což je o to smutnější, že jde o zdaleka nejzábavnější postavu široko daleko a navíc má na kontě zdaleka nejlepší song v celém filmu, a komediální jistota Atkinson je na tom naneštěstí ještě hůře (v podstatě má ve filmu jen cameo), ale jinak vlastně nemám, nač si stěžovat. | Příběh sice nemá čím překvapit (Wonka čelí řadě protivenství a na konci postaví továrnu, aneb dveře k pokračování otevřeny dokořán:-)), ale nechybí mu svižné tempo, v podobných žánrovkách povětšinou otravný dětský prvek je omezen na nejnutnější minimum, audiovizuál je příjemně starosvětský, snová atmosféra na hraně fantasy a reality funguje výborně a castingu není co vytknout. Muzikál je obzvláště těžká disciplína, ale Chalamet zase a znova potvrzuje, že bez výraznějších problémů zvládá jakoukoliv hereckou polohu a kromě toho dokáže utáhnout celý film jen skrze svou osobu, Colman si svou roli viditelně užívá a Grant se tady opět nachází (jak je jeho dobrým zvykem posledních pár let) v režimu "hraní pro radost" (velká škoda, že ve filmu nedostal více prostoru). | PeZet ()

dudel3333

muzikalova "duhova" hrôza, najhorši Wonka čo mohol byť, ale v tejto dobe je to "trendy" tak prečo nie ,veď v momentalnom "trende" Hollywoodu normalne ()

Kamil111

Proti jasně lepšímu Paddingtonovi až příliš rozpustilé a pohádkové, i když rukopis si Paul King dokázal vybudovat a udržet celkem čitelný. I prvoplánový scénář a černobílé charaktery postav jakoby mířily na kategorii 6+, což ale vůbec není případ vrstevnatosti původního Willyho Wonku Roalda Dahla. Chalamet si místy opět neodpustil přehrávání, až si ho odpustí, bude z něj o poznání vyšší liga. Písničky nevadí, dokonce mají velmi slušnou kvalitu. ()

Kritickej

Už dlouho se mi nestalo, abych se u nějakého filmu usmíval jak dement 90% času. Wonka to ale dokázal. Krásná pohádka se spoustou skvělých nápadů a tunou pozitivní atmosféry. Je to určitě minimálně na úrovni Karlíka. Čisté nadšení a to nemám rád filmy, kde se zpívá. ()

charles3

Tento film mě na samém začátku strhnul a až do konce nepustil. Písniček je tu tak akorát, aby moc nenatahovaly děj. Za zmínku stojí také kreace R.Atkinsona a hlavně zmenšeného H.Granta, jehož "oompa-lumpovský" song nemůžu od shlédnutí dostat z hlavy, přesně jak ve filmu sám Grant předvídal :-) A jeho závěrečné mezititulkové promítání epilogů také stálo za to :-) ()

TheSecond0ne

Dnešní dobou lehce poznamenaný počin, který byl zaměřen na svou cílovou skupinu natolik, že cokoliv, co by mohlo být poutavé i pro ostatní, vůbec nevzniklo. Wonka vypadal z trailerových pasáží poutavě a některým zřejmě sliboval nezapomenutelný zážitek. Opak je pravdou, pochybuji, že si někdo tuto filmovou hudební pohádku bude pamatovat za rok. Kdyby lidé neznali malé, jinak barevné, mužíčky, pak by v tomto filmu nikomu nechyběl. I přes celkem charismatické obsazení se film nedokázal odlepit od země (metaforicky), a nevyústil k trávicímu reflexu v ústech. Nedostatečně zpracované, místy příliš dětinské a hlavně bez kreativity a fantasie. 3/5, realita 2,75/5 ()

vaclav.g.kar

S návštěvou Wonky jsem dlouho otálel, ale nakonec jsem moc rád že se kino podařilo. Wonka je skvěle udělaná rodinná podívaná u které se bude bavit opravdu každý. Příjemný snímek a rád si dám další díl. 8/10 ()

ungrova_m

Pěkné to bylo,ale asi jsem od toho čekala ještě něco víc.Písničky do filmu sice pasujou,ale bez nádechu muzikálu který zrovna dvakrát nemusím bych to taky zvládla.Za mě slabší čtyřka. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (viac)