Mapa dokonalých maličkostí

• USA The Map of Tiny Perfect Things

Dva adolescenti uvíznou v časové smyčce. On se z ní chce dostat ven, ona chce zůstat. Šanci mají, pouze když společně najdou malé, přehlédnutelné okamžiky a odhalí jejich význam v monotonii života. (Prime Video)

VasaX

Tohle je takový ten feel good film o hledání lásky uprostřed časové smičky. Představitelé jsou v rámci svých rolí sympatičtí a ano, je to fajn, odpočinková podívaná. Možná až moc, protože mi přišlo, že se to příšerně táhlo. Ale obecně mi to přišlo OK, takový ten příběh ze života - dospívání, nenadchne, neurazí. ()

VanTom

V první scéně jsem toho "super-nad-věcí" předvídavého všeználka užuž začal nesnášet, než se ukázalo, že již dávno uvízl v časové smyčce jednoho opakujícího se dne. Ahá! ;) Načež zjišťuje, že v ní není sám. S půvabnou Margaret pak po městě optimisticky hledají "dokonalé okamžiky", aby samozřejmě našli zalíbení jeden v druhé (naopak to mělo háček). 7/10, takovéhle svěží, přirozené teen romanťárny se netočí každý den. ()

borec999

Filmov s časovou smyčkou sme tu mali v poslednej dobe pomerne dosť. Túto tému sme už videli spracovanú ako: horor(Všetko najhoršie), romantickú komédiu( Palm Springs) či akčné béčko (Boss Level) nehovoriac o starších filmoch, ktoré spomínajú aj postavy vo filme. The Map of Tiny Perfect Things je takým mixom teen drámy,romantiky a komédie. Tvorcovia sa primárne sústredili iba na hlavnú dvojicu, na ich vzťah a film tak ako spomínajú ich postavy: sa nesnaží o vyliečenie rakoviny, ale chce iba ukázať aké krásne a dôležité sú vo filme krátke momenty radosti a maličkosti. Možno aj preto ponúka veľmi jednoduchý príbeh s minimom dejových odbočiek a z logického hľadiska pomerne WTF vysvetlenie, prečo sa naši 2 hrdinovia ocitli v časovej slučke. Herci všetci do jedného veľmi dobre vybratí, na čele so sympatickým ústredným duom Kathryn Newton a Josh Hamilton. Takýchto "feel good" filmov nie som veľkým fanúšikom, ale raz za čas prečo nie. A zvlášť v dnešnej korona dobe. 60% ()

Thomas_xxxxx

Veľmi som tomu chcel dať 5 hviezd, ale nemôžem. Nemôžem preto, lebo hlavne v druhej polovici to začína trochu pokulhávat a nudiť. Ale posledných asi 15 minút to vytiahne na poctivé 4 hviezdy. Ale za mňa veľmi pekné spracovanie a podanie jednoduchej zápletky. ()

Rathalos

Takze tema dna,ktory sa stale dookola opakuje,nie je nic nove,ale aj napriek tomu sa mi tento film zdal iny od ostatnych s touto tematikou,malo to hlavu i patu,bolo to inteligentne aj s troskou romantiky ci dojatia,pacil sa mi aj sympaticky vyber hercov,hlavne Kathryn Newton mam v laske,takze urcite to bude pre niektorych divakov nuda,ale mna take nieco vie oslovit a nuti ma to sa zamyslat nad roznymi vecami,jednoducho clovek si pri tom vela uvedomi...:-) ()

stepankoby1

Ono není tak těžké mě obšťastnit filmem. Stačí pindající teenageři, časová smyčka, metafyzické bláboly, plky o životě, pár nepřesných odkazů na skutečnou fyziku, možná nějaký ten sebereferenční humor a především odkazy na Doctora Who, a jsem v kolenou. Proto bych prosil v těchhle pokusech pokračovat dál, dokud se nepovede dalšímu padesátiletému boomerovi pro mě nepochopitelně výborně napojenému na mladší generace napsat opravdu parádní scénář, který bude perfektně zpracován a já ho budu bezmezně milovat i po dvacátém rewatchi. Tohle prostě není ono. Palm Springs bylo mnohem blíž. ()

Axident

Když dva dělají totéž není to totéž. Vezmete velmi svěží, ujetě sympatické, zabavné a skvěle obsazené Palm Springs, na časovou smyčku navlečete ještě Hvězdy nám nepřály, obsadíte herce, kteří nejsou zdaleka tak šikovní ani sympatičtí, do scénáře a jejich úst vložíte jedno klišé za druhým, aby zmizela všechna ta hravost, vtipnost a podařenost a ukuchtíte jakousi teenage variaci, která vás možná neurazí, pokud jste neviděli zmíněné Palm Springs a je vám asi patnáct. Já ho viděl a je mi mnohem, mnohem víc, takže můj palec za tuhle zbytečnost míří jednoznačně dolů... ()

Hellierer

A já tyhle umírněné romanťárny miluju, a tady navíc s mou oblíbenou časovou smyčkou. Nesmírně uvolněná atmosféra, sympatická ústřední dvojice, mezi kterou funguje chemie na jedničku (Kathryn Newton je navíc jednoduše krásná), zase naprosto skvělý výběr písní, no a poselství, které dojme nejednoho tvrďáka. Jednoduše zase jednou film, díky kterému budu opět nějaký ten den rozněžnělý, a to se v téhle době počítá čím dál víc. ()

Maximilianus

Tento typ filmov s vracaním dňa ma baví, a ani The Map of Tiny Perfect Things nebol výnimkov. Síce išlo o menej dospelú verziu Palm Springs, ale bolo to milé. 6,5/10. ()

Brooks

Nič originálne v rámci tohto až na kosť ohlodaného subžánru tu nie je, ale sympatie ústrednej dvojice, triezve poňatie samotnej časovej slučky, uveriteľne vložené dramatické momenty, melancholická atmosféra a predovšetkým veľmi pekne vymyslený záver vznik tohto filmu bez problémov obhájili. Fajn oddychovka. ()

Rayen1

Romantický film o dvou puboších zaseklých v časovém loopingu... trochu guilty pleasure, ale celkem se mi líbila myšlenka, která přehlušila i ta trochu hluchá místa, která film měl. Nelze nedoporučit všem, co mají rádi time-loops, a trochu i ty romantický filmy... ()

Mamlas

Teeangeří vztahovka, kterou má ozvláštnit časová smyčka, aby to nebyl takový šablonovitý výplach jako kupa podobných filmečků. (11%) ()

Mr.Ward

Těch filmů s časovou smyčkou už je nějak moc 😄 Tento se mezi mé oblíbence ale nezařadí. Ze začátku to vypadá na vtipnou romantiku, no postupně dostáváme spíš jen tu romantiku, a takový young adult rozmýšlení nad životem... A to mě nebere teda. Film určitě není špatný a někomu to určitě může sednout hodně, já to ale nebudu. ()

cerdax2

Na hromnice o den vice trosku jinak. Co kdyz cilem dne neni zachranit svet a dobyt srdce divky, ale zachytit vsechny ty kouzelne male radosti, vyhry i prohry ? Peknych 70%. ()

kunytopresto

Tohle už jsem viděl. Dokonce dvakrát za poslední dva roky : Palm Springs (2020) a Ruská panenka (2019). A předtím ještě několikrát. Téma cestování časem, a různých časových smyček mě fascinuje a nejinak tomu bylo i u tohoto filmu. Skvěle napsané, natočené a i výběr herců a jejich výkony mě nutí dát pět hvězdiček. Rozhodně doporučuju. ()