V tomhle prequelu k Armádě mrtvých přemluví tajemná žena bankovního úředníka Dietera, aby jí pomohl vyloupit údajně nejbezpečnější sejfy v Evropě. (Netflix)

Untentrauer

Zaslouží (zasouloží?) si Ludwig Dieter svůj vlastní celovečerák a když ne on, tak kdo jiný z Army of the Dead - koneckonců on byl nejvýraznější a rozhodně nejpodivnější vedlejší postavou a jeho smrt mě celkem překvapila. Zde tedy zjišťujeme, jak podivín z východního Německa jménem Dieter (Matthias Schweighöfer) vede nudný a všední život - přes den v roli úředníčka v bance a po večerech natáčí videa o otevírání zámků na YouTube a vypráví příběhy inspirované severskými legendami o "Ring Cycle safes" - soubor čtyř nedobytných trezorů o nichž sní, že je jednou otevře. To vše změní až Gwendolina (Nathalie Emmanuel), která ho přizve do své skupiny super zlodějů. Za mě tedy perfektní začátek, který doprovází skvělá hudba. Tým zlodějů specialistů je sympaticky koukatelný, zejména ženské členky (nechápu, že Dieter Korinu nepřefikl). Do toho všeho nám zasahuje fanatický vyšetřovatel Interpolu (Jonathan Cohen), který má s některými členy skupiny nevyřízené účty již z minulosti a začínající zombie apokalypsa ve formě zpráv z USA. Zní to, jako slátanina s klišoidním příběhem, nicméně i přes to je toto dílo originální svým vtipem, hudbou a některými scénami, ze kterých musím vyzdvihnout momenty, kdy Dieter otevírá trezory za přeříkávání jedinečného příběhu ke každému z nich. Dále je velmi uspokojivé sledovat detailní záběry, ve kterých západky zámků trezorů krásně zaklapnou tam, kam mají...Nicméně film po akci v Praze (Velice mě potěšilo, že se zde jeden trezor nachází) bohužel ztrácí tempo a není si tak schopný udržet svůj počáteční lesk. Nebýt Prahy, dal bych 3*, kdyby mysleli na menšiny, konkrétně lesbičky a dali tam Gwendolínu vs Karolínu strap on dám 5* ()

bozka10

Ulízaná preafektovaná dvojvlnka v ústrednej pozícii mi neprišla ani vtipná,jeho film tiež,ak by toto štartovalo bez predošlích mítingov,po pár minútach vypínam.Scheisse. ()

Antaeus

Prequel v rovnakom roku ako film? Nakoniec, prečo nie.. Zábavná (takmer) pacifistická blbinka v peknom protiklade ku Armáde mŕtvych, kde sa naopak strílalo o 106. Ale takto.. Bude teraz "prequel" ku každej z postáv? Lebo ak ano, potom ísť rovno do seriálu a hotovo. A vzhľadom na charakter ostatných postáv z AoD sa seriál asi bude volať Army of army alebo čo.. ()

cskomando

Tohle je Prequel jak "blázen". Téměř 2 hodinový pojednávající děj o ničem. V samém závěru filmu zjistíte a konečně se dočkáte toho propojení mezi 2 filmy (scénka, která je v Armádě mrtvých se objeví i zde během 5min). Matthias se zaměřil na vlastní postavu a snaží se ji více zviditelnit. Bohužel je něco jiného dívat se na charakteristiku a děj jednotlivých postav z Marvelu nebo DC ve srovnání s tímhle pokusem. Pokud se opravdu budete chtít pobavit, tak velkou konkurencí tohoto filmu je Papírový dům od Netflixu. Taktéž vykrádání bank, otevírání trezoru, ale zároveň promyšleného místy až nereálného scénáře... každopádně se NENUDÍTE. Tady je to doslova utrpení a je jen otázkou času, kdy se film stane podprůměrným v hodnocení. ()

DaeGurth

Shlédnul jsem to na doporučení a čekal, že to bude klasiscký Netflix B- (tedy politicky korektní Amerika se silnými ženami, zlými, ale porazitelnými a hloupými chlapy a sem tam nějakým teploušem). No... sice tam tu bojovnici nacpali, ale postavy jsem měl rád, usmíval jsem se, když se jim dařilo a jejich motivace i osobní rozhodnutí držela skvěle pohromadě. Dokonce jsem i přežil, že hlavní postava piští jak holka. Jistě, na některých scénách bylo zřetelně vidět nelogičnosti, nesmysly, apod, jen aby se scénárista dokázal s příběhem posunout dál (Policista má k dispozici celou jednotku, kterou ssebou pořád tahá, jak kočka koťata, ale v jednu chíli si prostě příjde sám a tak májí postavy možnost se s ním domluvit.), ale fungující postavy to, za mě, prostě utáhly. ()

TheSpearCZ

Po všech těch zlověstných a nenávistných recenzích moje všelijaká očekávání opadla, ale tím spíše jsem si film užil po všech stránkách a opravdu to není zas tak hrozné, jak tady valná většina píše. Tím řečeno, je to klasická Netflix akčárna, která nemá nějaký větší význam a po dokoukání můžete jít v klidu spát, protože nebudete muset řešit, co jste to zrovna viděli. Scénář je předvídatelný a nalajnovaný hned od začátku, vizuál všech měst (včetně Prahy) potěší a herci tu jsou vcelku sympatičtí. Každopádně se to rozhodně bude zamlouvat lidem, kteří si oblíbili letošní Army of the Dead. Lepší 3* ()

Flopik

Nebyť skvelého Matthiasa bolo by to o hviezdičku nižšie, ale ten chalan si kradne všetky scény pre seba a navyše je to ohromný sympaťák. Príbeh nie je nijak originálny, na druhú stranu sa nato pozerá dobre, herecké obsadenie výborné, nádherná Nathalie ale moje oči si tu ukradla Ruby. Má to 2 hodiny ale odsýpa to rýchlo a hlavne to nenudí. Finále veľmi slabučké, prišlo mi ako keby nato už neostal čas. Medzi 3 a 4*, ja som sa bavil tak prečo nie. ()

warrenur

X-krat recyklovany money-heist s troskou toho "infa" okolo znameho tvorcu sejf-ov reznuty vyhukanym nemeckym nerdo-m, krasavicou z Game of Thrones a vzorovou zostavickou tohto typu filmov. Netusim, co mala znamenat ta zombielinie a uz vobec netusim, co ten samotny zaver...mame sa "tesit" na pokracovanie? Dufam, ze nie. Naivne a hlupe. 35% Neodporucam dospelemu divakovi. ()

Rathalos

Tak v prvom rade,co treba spomenut hned na zaciatku je,ze sa vobec nejedna o horor a ani zombikov sa nedockate,cize ti,ktori sa na to tesili,tak budu mierne sklamani,jedna sa hlavne o otvaranie a vykradanie najbezpecnejsich trezorov v Europe,ale neobavajte sa,ako akcny krimi film je to dobre natocene,herecky tiez fajn zvladnute,Matthias Schweighofer je sympatak a aj ako reziser sa zjavne osvedcil,ma to hlavu i patu a zbehne to raz-dva,takze ukoncim moj komentar plnym hodnotenim...:-) ()

BOURQUE

Prequel k filmu Armáda mŕtvych, ktorý sa zameriava na origin príbehu Dietera (samozrejme v podaní Matthiasa Schweighöfera), experta na trezory. Jednohubka, ktorá má príliš predpovedateľný scenár: Jej postavy dokážu vyvolať len čiastočný záujem (v týme lupičov jednoznačne dominujú slečny, ktorých stvárnili Nathalie Emmanuel a Ruby O. Fee). Zakomponovanie Prahy do príbehu nebol zlým nápadom, autentické slová (aj keď sú to hlavne nadávky) „potešia“ české a slovenské uši. Samotné nadviazanie na film Armáda mŕtvych je na konci a výsledok sa nedá nazvať vydareným – z ničoho nič sa u Dietera objavia známe tváre. Na lepšie spojenie tu boli rezervy. Film s klasickou šablónou bez lepších a vydarenejších scén. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

sadlokan

Pán co vypadá,že upadl Leni Riefenstahl při natáčení z Eigeru otevírá nejdůmyslnější trezory pomocí sluchu na bázi nějaké meziplanetární lišky Bystroušky.Do toho tam opruzují falešnej Jackman a Laffita.Z hrobu to tahá leda tak líbezná Tonya Graves. ()

Olík

Určitě o poznání zdařilejší než následný Snyderův sequel Armáda mrtvých. Největší práci odvádí samotný  Matthias Schweighöfer…..i když jde o ostříleného rutinéra s více než padesátkou titulů v portfoliu, vyzařuje z něj paradoxně aura svěžesti a něčeho neokoukaného. Jinak dobře odvedená žánrovka. Důvěrně známé lokace, akce, humor, příběh kolem sejfů hodný Dana Browna, nicotné české roličky (pobavil především Tigran Hovakimyan)…...možná jen zbytečně přepálená minutáž, ale jinak na první (i druhou) dobrou zlodějina ze staré školy, která bezesporu zabaví. ()

zelda82

Mozna je to zvlastni, ale tenhle prequel me bavil vic nez Snyderova preplacana opicarna se zombie tygrem. Neni to zadne veledilo, ale aspon je to uprimnejsi a konzistentnejsi nez ten lunapark z Las Vegas, kde meli zombici sveho krale a kralovnu. ()

helloween93

Zbytečný prequel o postavě kasaře ze Snyderova zombie filmu Army of the Dead - jednoho z největších zklamání roku 2021. Army of Thieves vypráví příběh o heistech předchozích třech sejfů navržených podle Wagnerovy opery. Čtvrtý sejf je totiž ten v zamořeném Las Vegas. Army of Thieves sází na cringe humor Matthiase Schweighöfera, který se pitvořil už v Army of the Dead, kde zemřel v sejfu při breachi zombies. Army of Thieves má přes dvě hodiny, nenabízí moc zajímavou akci a postavy na jedno použití. Atmosféra začínající zombie apokalypsy je trestuhodně nevyužita, pokud člověk nepočítá dvě noční můry o zombies. Konec filmu je solidně křečovitý a úplně nelogický. Tak si tak říkám, proč se Netflix zrovna kolem Army of the Dead snaží vytvořit svět (čeká nás animovaný seriál o zamoření Las Vegas), protože že by šlo o něco originálního se teda říct nedá. 2* ()

Hapretor

Schweighöfer je protivná nehezká držka ... Emmanuel je k naprcá.. jako vždy ... ostatní neznám ... děj ok - na zabití času postačí ... ()

P.J.2

Au! Tak tohle tak trochu bolelo, jak dort, uplácanej pejskem a kočičkou. Všemožné míchání žánru, změť scén, které tu prostě jen byly šly ruku v ruce s tupostí všech postav v čele s hlavním hrdinou, který je stejně otravný jako v předchozím filmu. A tady se naplno ukazuje jak neznalost režisérské práce dokáže výsledek podělat, filmu, víc než cokoliv chybí duše, emoce, city. Přitom náběh tu byl ale zůstala jen pachuť. Už nikdy víc. ()

panvasik

Upřímně, kromě konce nevidím moc spojitost s tímhle filmem (možná je to proto, že jsem Snyderův první film viděl docela dávno). Nechápu kde se bere žánr horor, který jsem od toho tak trochu očekával, ale jaksi jsem se hroud zombie masa nedočkal. Místo toho, jsem dostal parádní akční nářez. Vykrádačka nejsložitějších trezorů v Evropě (kde máme jeden i v Praze) mě bavila a ukázky z toho jak se různé trezory otevírají mi přišly fakt pěkně udělané a člověk v tom měl přehled. Jako film to je za mě určitě lepší, než Snyderův plnohodnotný zombie film. 7,5/10 ()

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

Armáda mrtvých se oficiálně dočká dvojky

23.07.2021

A je to oficiální. Netflix potvrdil, že nedávný akční zombie thriller Armáda mrtvých od režiséra Zacka Snydera dostane pokračování. Snímek měl již před premiérou potvrzené dva prequely, hraný Army of… (viac)