Diablova korisť

• Česko Ďáblova kořist (viac)

Podľa správ z Vatikánu sa v posledných rokoch výrazne zvýšil výskyt posadnutí démonom. Katolícka cirkev preto opäť začala vybraných kňazov zaúčať do tajov posvätného obradu exorcizmu. Vo filme Diablova korisť dostanú diváci možnosť nahliadnuť do jednej z týchto škôl, ktoré tvoria obrannú líniu ľudstva proti silám večného zla. Hoci vyháňanie diabla bolo vždy výsadou mužov – kňazov, sestra Ann je hlboko presvedčená, že exorcizmus je jej poslaním. Keď jej starší profesor potvrdí, že má naozaj zvláštny dar spoznať zlo, stane sa prvou mníškou, ktorá dostane šancu absolvovať tajomný rituál. Jej vlastná duša sa však ocitne v nebezpečenstve, pretože vyjde najavo, že s temnými silami už mala do činenia aj v minulosti. (Forum Film SK)

Holly_Molly

Už se zdálo skoro neuvěřitelný, že by mohl vzniknout béčkovej horor, kde jsou všechny postavy (především hlavní sestra!!) sympatický a chovají se ve většině situací naprosto logicky. STALO SE! Zázrak! Sice se v tomhle případě nedá mluvit o hororu s hromadou lekaček nebo kdovíjak neúprosnou atmosférou, ale exorcistický zaměření se na oběti místo démona samotnýho je celkem originální prvek a jako drama/thriller to funguje výborně. :-) ()

Martin0392

Scénáristické klišé které nemá co nového nabídnout. Film je strašně táhnoucí, s nuceným koncem. Režisérsky se mi to taktéž moc nezamlouvá. Hororové prostředí staví na základě zvukových efektů a hudby, takže prostředí nijak nezaujme. Jumpscary jsou až příšerně špatné, odhadnutelné a nepříliš strašidelné. Myšlenka filmu ale nápaditá, s nevyužitým potenciálem. Herecky sympatické a dobře odvedené. Příběhově špatné, nepřínosné, předvídatelné, avšak nenáročné. 2/5 ()

Dakota1978

Nečekal jsem nic výjimečného a odcházel jsem z kina "neotrávený". Možná je to tím, že je tak těžké natočit kvalitní horror a tak nám optimistickým nadšencům horroru klesl etalon, ale nutno objektivně říct, že casting byl dobrý, scénář průměrný, prostředí super a pointa sic zaváněla trochu patosem, ale nebylo to nic nestravitelného. Fanouškům vymítačského podžánru doporučuji... ()

Magicbaobab

Čekala jsem něco trochu jiného, ale tak dá se to, venku prší a stmívá se brzo... P. S. nejsem si jistá, dle finále, kam hrdinka s takovými postupy a angažovaností dojde... ()

KarlN

Pro mě velmi příjemné překvapení k závěru tohoto roku...pěkně natočeno, masky výborné a celkem i postup děje se snaží seč může o originalitu a té je v současnosti jako šafránu. To je třeba ocenit...navíc scéna s matkou již v úvodu, v nemocnici s tančícím posedlým dědkem a pak s vlasy i rukou v ústech jsou velmi slušné. A po hodně dlouhé době, sympatická hlavní hrdinka, která se nechová jako blbka. Za mě spokojenost. Naposledy jsem podobný zážitek z filmu cítil u Vymítani boha. ()

Hexx

Určitě se jedná o "lepší" počin v oboru, ač už bylo v tomto směru vyprodukováno mnoho filmů. Hlavní hrdinka, sympatická a odhodlaná zachraňovat posedlé jedince, navíc k tomu má talent od pána Boha. Pěkně a bez zádrhelu se na to koukalo, snad jen více hororové to mohlo být. ()

caerol

No mě to teda zas tak moc neoslovilo, už jsem viděla záživnější horory tohoto typu. Navíc hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická. ()

pagbed_II

Vysoka škola exorcismu? Exorcismus jako vědní obor? A na přednáškách se pouští záznamy vymítání, které ale ani jednou nebylo ve filmu zachyceno - asi mají už dost materiálu. Nemocnice pro posedlé? S katakombami s omezeným přístupem na kartičku ale neustále hořícím milionem svíček pod každým svatým obrazem! Sada “Malý vymítač” s krucifixem, Biblí a svěcenou vodou. Růženec není součástí balení!   Jestli takhle funguje katolická církev, je s podivem, že má tak málo následovníků. Možná, kdyby tohle sdílela na IG, Tik-Tok a měla svůj YT kanál, ovečky by se jen hrnuly.    Jo a film je blbost, postavy neuvěřitelné, děj o ničem, zápletka jasná od první indicie a konec nijaký - takže otevřený. A já se ptám - kdo sakra zapaloval všechny svíčky, jak to udělali, že žádná nedohořela dříve, než ostatní a kdo má na starosti BOZP v tom baráku? ()

lineker

Pokus o žánrové oživení vymítačských hororů nevyšel. Přes solidní úvod se dostáváme k horor-dramatu, kde  se nosným bodem stává diskuze na téma žena exorcistka ano či ne. Oživení nastane při prvním vymítaní desetileté dívky, které bylo však silně odfláknuté a to hlavně pro antilogické chování zúčastněných postav. Následně se dozvídáme, že nový, empatičtější přístup k obětem excorcismu nemusí vždy fungovat a můžeme jít do předvídatelného finále, kde světe div se, se vše v dobré obrátí. Nemám až tak velký problém s technickou stránkou filmu jako spíš s jeho příběhem. Zkratkami se prostě někdy do cíle nedostaneš. ()

dehonest

Objekt emancipácie v obore exorcizmu mi prišiel skôr ako nejaká peroxidová pornoherečka, ale inak, dá sa. K černošskému cirkevnému papalášovi mi prišla britská angličtina ako ananás na pizze. A keď si ešte uvedomíme, že Angláni nie sú práve zástancami rímsko-katolíckeho vyznania, jednoducho blamáž. Taká multikulturálno-religionisticko-genderová paľba skrz-naskrz. No vcelku pozerateľné. Výkony ku koncu poslabšie, klišé nevyhnutné, scenár nie veľmi nápaditý, pointa očakávaná. Avšak, zbaví. Pre priaznivca hororu v pohode, pre fajnových kajnšmetke to bude zase iba niečo, čo ofrflú. 65 %. ()