Toranaga sa presunie do Edo, zatiaľ čo Blackthorne sa musí rozhodnúť, za koho bojuje. (Disney+)

kiararaftl

zacina mi velmi vadit, ako sa tvorcovia odklonili od povodnej predlohy. toranagovi syn nezomrel, hiromacu sa nezabil, mariko s anjinom uz davno spolu spavali...rovnako sa uplne vytlaca dej s lodou, pritom prve epizody knihu priam doslova kopirovali a asi aj preto sa mi prve epizody pacili viac ako vyvoj v poslednych 2 - 3. no nic, je to stale vynikajuci serial ale toto ma mrzi. ()

PeteBuck

Tak nejako to začína drhnúť. Stále je to veľmi pekne natočené, aj keď počasie je tam permanentne depresívne, asi ako na anglickom vidieku, dosť je to uťahané a hlavne začína sa to celé odkláňať. Scenáristi si tam zabíjajú postavy, ktoré v knihy prežili, niekedy vypichnú určité zlomové body z knihy, potom ich obrátia naruby (stretnutie Anjina so svojimi námorníkmi). Nejako mi to už ide proti srsti... ()

RichiB

Naprosto nudny serial, kde se vetsinu deje pinda o japonskych kravinach uprostred papundeklovych domecku. A jeden Anglan tam chce klatit rozkosnou Japonecku. Akce naprosto nulova… neverte tem nadsenym recenzim ()

Karlito74 odpad!

Díl od dílu je to vždy o kus stupidnější. Logika a myšlenky autora odjely na dovolenou. Knize ani původnímu seriálu to nesahá ani po titulky. Anjin je díl od dílu větší primitiv, který nic nepochopil, Mariko je věčně nasraná slepice s jedním vyrazem, která překládá všechno jak chce, ale nikdy správně,  Toda Hiromacu už v tom nechtěl hrát, tak se vykuchal. Scénáristi začali fetovat. Je to neuvěřitelný paskvil. ()

Olicsfdias

Klíčová a možná až reprezentativní epizoda Šóguna. Reprezentuje minimalistický styl studených barev a pomalé dějství, ve kterém Šógun převážně vede. Šógun nám každou další epizodou ukazuje, že tenhle seriál není o rychlém a tvrdohlavém rozhodování k akčním bitkám, které chce dost lidí v tomhle seriálu najít, to se vám však nejspíše nepovede. Šógun si vyhrává a natahuje vás až tak, že vy tak nějak víte co se stane, ale Šógun vám to dá svou vlastní cestou, která vás možná uchvátí a nebo vás bude nudit. ()

Luluk

Zatím nejsilnější epizoda.Tady není co dodat. Kdo miluje Japonsko, ví. Tady je to naplno rozehráté. Bushido kodex, cesta samuraje a pro nás evropany , ta nečitelnost vývoje a pohnutí duše. Super počin. ()