Sledujeme třicet let ze života ženy, kterou si v roce 1989 režisérka Helena Třeštíková vybrala ve zdravotnické škole v Praze do svého časosběrného dokumentu Sestřičky. Optimistická a aktivní Karolína se nikdy nevzdává, ani když vše vypadá téměř beznadějně... Karolína je jako studentka dost divoká. Miluje rock a škola jí nebaví. Začne si s drogami, ocitne se v protidrogové léčebně a přeruší studium. Ale své závislosti se zbaví, do školy se vrátí a maturuje o rok později. Hned po maturitě se Karolína rozhodne, že zdravotnictví není její parketa, a stane se asistentkou v realitní kanceláři. Je výmluvná a empatická, a tak se jí daří. Méně se jí ovšem vede v partnerských vztazích. Po rozchodu s kolegou z realitky se musí na čas vzdát podnikání v oboru a prodává v obchodě s bytovými doplňky. Po čase se do realitního podnikání vrátí. Opět je úspěšná. Zařídí si vlastní byt v centru a obklopí se psy a kočkami. Protože se touží odstěhovat z Prahy, s přítelem si koupí ruinu za městem a plánuje její rekonstrukci. Snaží se otěhotnět, ale dozví se, že je neplodná. Vrhne se na opravy venkovského domu. Když spadne střecha a přítel zmizí, Karolína je na všechno sama. Po krátkém vztahu nečekaně otěhotní, přítele však opouští. Narodí se jí dcerka. Svobodná matka s ruinou na krku se nevzdává a horečně a nadšeně buduje dál. Mezi řemeslníky pracujícími na domě se objeví truhlář Pavel a Karolína nachází muže svých snů. Společně definitivně opouštějí Prahu a stěhují se do částečně opraveného domu. Přestože lékaři tvrdili, že další otěhotnění je nepravděpodobné, Karolíně se narodí ještě jedna dcera a nakonec i Pavlův vytoužený syn. Do domácnosti přibývají další psi a kočky, dům se stále dodělává. Pavel a Karolína se berou. Karolína je příklad optimistické a aktivní ženy, která se nevzdává, ani když vše vypadá téměř beznadějně. (Česká televize)

Pete

Česká královna časosběru je zpátky, tentokrát s osudy Sestřiček po 30-ti letech. Čím Třeštíková znovu vítězí, to je opravdu nebývale šťastná ruka při prvotním výběru kandidátů pro náhled do jejich světa. Má talent zvolit lidi zdánlivě typově všední, kteří ale obvykle překvapí, a jejich obyčejný reálný život diváka zasáhne. Karolína je prototyp nezdolné optimistky, kterou ani nejrůznější překážky nezlomí, a ona stále pokračuje s úsměvem na rtech. Dlouhá etapa její cesty, kterou sledujeme, je nakonec snad opravdu korunována happyendem. Nebudu proto zbytečně rýpat, některé úseky příliš rychle skáčou, některé by naopak šlo vynechat, ale to tentokrát není pro celkové vyznění podstatné. Nechci ani vyčítat technickou stránku, která by jistě snesla vylepšení, a půjdu do vyššího hodnocení. ()

Hawaj

Karolína vám to pěkně nalajnovalva a vy to buď zkousnete nebo ne. Je pořád taková jakou jí znám už skoro 30 let, přímočará, otevřená, energická a odzbrojující. Velká škoda že její mládí vzala paní Třeštíková hopem. Tam by to chtělo daleko větší sondu do života než ta krátká nakouknutí z rychlíku, kde Karolína jen shrnula fakta a šlo se dál. Tam jsme se vůbec nedostali pod kůži, do pocitů ani nestihli nasát dobu, tady věci který nás teď nejvíc zajímají. To nastalo až teprve ke konci, kterej pak nad začátkem převážil. Film je pro mě naprostým překvapením protože jsem o tom, že se o Karolíně točí neměl ani páru. Obsahu filmu musím oponovat, s Karolínou vám nikdy nic nebude připadat beznadějný, možná maximálně tak nimrání se sám v sobě. :) | Tady se můžete podívat na dokument Sestřičky, kterej s tím souvisí https://youtu.be/1k4Gzsw5euc ()

Binne

Vůbec bych si nedovolila Karolínu nějak soudit, je naprosto evidentní, že povětšinou nebyla zcela upřímná. Zajímalo mě ale velice, jak to s ní dopadne. Je to pro mě mnohem napínavější dokument, než Ester (2021). Karolína je bezpochyby velmi umíněná žena, temperamentní, velmi sympatická, dokážu si představit s ní prosedět několik hodin v hospodě nebo u kávy. Spousty slov, které ve filmu řekla - nevěřila jsem jí. Měla jsem pocit, že jsou to pouze pózy. Nevybrala si zrovna jednoduchou cestu a jsem si jistá, že si toho byla vědoma - nikdy to ale nepřiznala, ač možná mezi řádky. Strašně jsem jí ale přála, aby to všechno zvládla, aby našla to štěstí, po kterém tolik toužila. A dokázala to. Takové dokumenty jsou přes to velmi důležité. Mám raději Reného, ne proto, že je to silný příběh, ale proto, že způsob uvažování toho charakteru je tam v mnohem ryzejší podobě. Občas mi přišlo, že je Karolína do čehosi tlačená - to mi na dokumentu vadilo. Nepřipadalo mi, že plyne z její přirozenosti, v tomhle byl dokument "Ester" autentičtější. Myslím, že to mělo pojednávat primárně o průměrném člověku dnešní doby, o soukromém světě kohosi, kdo dýchá, má touhy, sny, miluje své děti, svého muže, má rád zvířata a přírodu - místo toho to byl dokument plný: Ale vždyť já to zvládnu, vždycky to zvládnu. Jsme lidé a prostě občas selháváme - ač to možná myslela vážně, já jí to nevěřila. ()

ostravak30

Karolína je bohužel jasným příkladem dokumentu o ženě, jejíž životní peripetie jsou sice zajímavé, ale asi je tak zhruba co se primáckého nebo nováckého seriálu týče. Karolina je sice odhodlaná, na začátku navíc hodně hubatá, řekl bych až drzá, což na ostatní může působit otravně a nesnesitelně, ale bohužel právě takoví lidé v životě nejvíc pochodí, nicméně nevyslovuje žádné myšlenky, které by byly hodny převyprávění a ani její osud nic takového nepíše. Hlavní hrdinka si jde zkrátka za svým stůj co stůj, což může být obdivuhodné, kdyby nebyla tak tvrdohlavá, a jak už bylo řečeno i protivně sebevědomá a neustále nespokojená. A vzhledem k jejím eskapádám v mládí tak i bez sebereflexe. Jenže to je tak zhruba vše. Na zdravotnictví nenechala nit suchou, na mužích v určité fázi také. Nakonec štěstí došla. Časosběrné dokumenty budou vlastně zajímavé vždy. Přeci jen je zajímavé porovnání životních myšlenek ve 20 a o 20 let později. Také životní osudy má každý z nás zajímavé, neboť takové scénárista prostě nenapíše. Na druhé straně tento příběh zobrazuje cílevědomou ženu, která má problémy se vztahy, kterak nakonec svému štěstí dojde, aby v závěru...no...jak to říct...zase byla dost nespokojená. Úsměvné, ale na nějaké repeat to není. ()

GNTRS

Pro mě inspirativní příběh. Trochu jsem se v Karolíně viděl a klidně bych si nějak podobně dokázal představit svůj život po 40 😊 Takže 👍 ()

Detektiv-2

Životní příběh, který vás nakopne dobrou energií. Karolína má můj obdiv, její příběh mě opravdu bavil i udivoval navzájem, ale jen v tom nejlepším slova smyslu. Za svou ambiciózní a inspirativní povahu si zaslouží jednoznačně plný počet. Jsem rád, že se na ní štěstí usmálo ve všech bodech, které v průběhů dokumentu jmenovala. Helena Třeštíková odvedla opět kvalitní práci, jak už je u její časosběrné práce zvykem. ()

madam.art

Střídání životních fází Karolíny mě svým způsobem dostalo a nadchlo. Z oprsklé bytosti bez respektu k autoritám se stala pečující máma s fajn manželem... Když mám nedostatek energie, pustím si Karolínu a nějak mě to nabije. Její drive a postupné naskakování na rodinnou vlnu mě prostě baví i inspiruje. Jsem ráda, že ji Osud dopřál naplnění snů. ()

Veber

5* dávám Karolíně za Karolínu. To je tak neuvěřitelná ženská, která se života nebojí a ví co chce! A taky jasný důkaz toho, že pán Bůh má opravdu smysl pro humor, když se v jejím případě "přerazil" 3x:-)) Fandím. ()

Oggy007

Já si nemůžu pomoct, ale dokumenty od Heleny Třeštíkové jsou prostě TOP. Ať už šlo o Manželské etudy, Katku nebo teď Sestřičky. A jak mi přišla Karolína na začátku nesympatická, tak na konci jsem z ní byl úplně unešenej. Neskutečně energická, pozitivní a dukaz toho, že každý svého štěstí strůjcem. A když není člověk línej, může dosáhnout všeho, co chce ()

hufnagel

Aj tento dokument dokazuje,že ak človek chce dokáže všetko.A sú len dve možnosti,že si človek riadi svoj život sám podľa seba,alebo sa nechá životom nekontrolovane riadiť. ()

fafejt001

Nechápu ,  kde  brala  Karolína  ten  životní  optimismus  do  života .  NECHÁPU .  Prostě  silná  osobnost .  I  když  často  ten  její  život  vypadal  ,  že  se  z  těch  překážek   složí  ,  tak  ona   si  vždy  našla   nějaké  to pozitivní  -  ALE   a  zase   šla   dál . Nakonec  se  dočkala  i  vysněného  muže  a  dětí .  Pejsků  měli  sice  dost  ,  ale   asi   to  tak  mělo  být . Prostě  silný  příběh   ženy   v  mimořádném   dokumentu .  Opět  výborná   Třeštíková .  Takže   velice  za  něj     děkujeme . ()

PoprockCZ

Váhám mezi 3 a 4*. Když prvních 20 let uteklo během 10ti minut, říkala jsem si, co z toho asi vyleze. Nakonec ale ta hodinka uběhla rychle, i když se vlastně dotýkala hlavně stavby domu a odehrávala se v posledních 8 letech. Nejspíše měla paní Třeštíková roztočeno více lidí, proto je materiálu z prvních 20ti let tak málo. Každopádně ač obyčejný, jedná se o zajímavý příběh. A je hezké, že konečně taky někdo ukáže, že snaha se může vyplatit a vše nakonec může skončit i dobře. Mimochodem tento dokument je ukázkou toho, že jde fakt všechno (i děti kolem čtyřicítky, i 10 zvířat a 3 děti, i zrekonstruovat ruinu na zbourání, i najít partnera už s prvním dítětem a to až relativně "pozdě" v životě, i psychicky vydržet jako realistický optimista). ()

NikiVai

Karolína není moje krevní skupina co se povahy týče. Přesto na mne velmi zapůsobila jako neskutečně silná osobnost. Přeji jí do života všechno nejlepší a ať se jí plní další sny. Toto byl příjemný a pozitivní dokument. ()

demovka

Velmi povedený dokument o zajímavém člověku. NEjméně se mi líbila poslední část. Karolína ve 46 letech nevypadala, že má energii, nesmála se jako dřív. Nevypadala šťastná. Paní režisérka se po 6 letech ptá na prezidenta, jako kdyby to bylo pro její život důležité. Tak o životě nebo o to má být o politice? Neptala se proč si vzala 4 nové novofundlandské psy ke dvěma stávajícím psům a jak bylo těžké mít třetí dítě - nezazněly tam tyto otázky. Nebo to bylo špatně sestříhané. ()