Tomáš s Terezou už pár rokov prežívajú lásku ako z učebnice. Tomáš ako meteorológ získal skvelú prácu televízneho moderátora počasia a Tereza sa (zatiaľ neúspešne) snaží rozbehnúť predaj a výrobu ručne šitých topánok. Kedy sa to zaseklo? Na Štedrý deň, keď Tereza pristihla napoly vyzlečeného Tomáša v domnelo chúlostivej situácii s populárnou televíznou moderátorkou. Chúlostivú situáciu by síce Tomáš mohol celkom racionálne vysvetliť, keby k tomu dostal príležitosť. “Zmierovačku” mu prekazí neplánovaný nocľah na policajnej stanici, a keď sa konečne dostane domov, narazí na prázdny byt a výzvu, aby sa zbalil a odsťahoval. Tomáš sa nechce vzdať bez boja, rád by Terezu obmäkčil nejakým veľkým romantickým gestom, lenže už akosi vyšiel z cviku. Našťastie má kamaráta Karla, filmového fanatika, ktorý má jednoduché riešenie – prečo sa neinšpirovať scénami zo slávnych romantických filmov? Lenže Tomáš vzápätí spozná, že to, čo stopercentne funguje na filmové hrdinky, nemusí nutne fungovať aj v sivej realite, zvlášť keď prevedenie pokrivkáva, alebo keď sa do cesty pripletie charizmatický fotograf, ktorý sa o Terezu zaujíma viac, než je zdravé. (CinemArt SK)

EvaBrigancia

Bohužel trochu utrpění tento film. Nemá drajv, nemá uvěřitelnost, nemá herectví. Co ale má, je prapodivná zápletka, která stojí na neschopnosti komunikace hlavních postav. ()

Qer

Z Terezy se nakonec vyklubal poměrně příjemný film, který rozhodně neurazí, ale samozřejmě vyloženě nenadchne. Co ho posouvá o krok dál oproti jiným českým komediím posledních let, je rozhodně ne tolik okoukané herecké obsazení, nepříliš nucený fajn humor, ale především neskutečná sexy milfka Lenka Vlasáková. Na ni bych se dokázal dívat celé dny. Když to vezmu kolem a kolem, klidně si to někdy dám znovu. Za mě reálně tři a půl hvězdy. ()

Sedmilhář

Bože to je blbé...od začátku do konce vše očekávané a prvoplánová...vtip se do filmu nedostal, jen trapné chvíle...nerozumím, proč je tohle mainstream současné české tvorby. Fakt je to, co bychom chtěli koukat? Jedna hvězda za Veroniku, která je kočka... ()

Zix.

Film s dobrým potenciálem, ale tohle byla až na pár scén slušná nuda. Kdyby hlavní postavy byli normální a obyčejní lidé s běžným zaměstnáním, tak bych z toho byla určitě mnohem lepší komedie. Herec Orozovič špatný není,  ale ten jeho hlas je strašnej. Měl by ho aspoň chvilkama někdo předabovat. Očekával jsem i víc scén, které měli napodobit ty jiný filmy. Až na vyjímky tam byli hlavně hlášky, trika nebo plakáty. ()

maticka90 odpad!

Já jsem čekala, že ve filmu Jedině Tereza budou všichni milovat jen Terezu. Každý, kdo ji potká, zamiluje se do ní. Každopádně by to bylo lepší než tahle slátanina, kde spolu nikdo nekomunikuje, všichni jsou na špatném místě ve špatnou dobu a tím tahle šaškárna může trvat hodinu a půl. Kdyby si totiž hlavní postavy na začátku promluvili, tak mohl film, ke všeobecné spokojenosti všech, skončit. Matouš Ruml skvělý, ale ani to nepomůže - odpad. ()

quokam

Mile, dobre zahrane, pokorne neambiciozni. Scena nacapani byla skvele sepsana a zaranzovana. Vtip "vzdyt by to mohl byt tvuj tata" zde taktez pusobil sveze. Libil se mi vykon Emmy i Vaclava K. Jenom tvurci by si meli na stopkach overit, jak dlouho trva standartni relace vecernich hlavnich zprav. U mne to osciluje mezi tremi a ctyrmi hvezdami. 6.5/10. Upd 10012024 muj maly osobni bezcenny oscar za dila videba v roce 2023. Udeluji cenu pani Emme Smetane za nejlepsiho zenskeho komedialniho padoucha. ()

Kaleidoskop

České romantické komedie nemám příliš v lásce. Většinou jde totiž o kýčovité šílenosti (ano, koukám se na vás Ženy v běhu a Bajkeři), které sice bývají hvězdně obsazené, ale kvalitou scénáře nesahají ani na průměr. A já vím, že je to divácky vděčné, komerčně úspěšné a že se takové filmy dělat musejí, protože jinak by český film zkrachoval. Ale tak to prosím pojďme omezit na nutné minimum. Když jsem se tedy dozvěděl o této novince, byl jsem k tomu dosti skeptický.  A na rovinu říkám, mile mne to překvapilo! Hlavní dramatický oblouk sice pravda, není nic extra, ale rozhodně se nedá srovnávat s výše zmíněnými veledíly. Moc mě taky bavila postava Matouše Rumla a i obecně to bylo skvěle obsazené a dobře zahrané (další musím vyzdvihnout Emmu Smetanu, protože tady hraje postavu, do které se mimořádně hodí). Bavil mě i scénář protkaný odkazy na jiné filmy a celkově je to hezky zpracované, citlivě natočené a jednoduché na koukání.  Neříkám tedy, že se jedná o něco přelomového. Ale rozhodně si to na poli českých romantických komediích najde své místo a rozhodně je to koukatelnější, než kterákoli česká komerční tvorba v této oblasti. Prostě jednoduchá nenáročná oddychovka pro romantický večer. ()

Sa.sa

Slušný film plný zajímavých scén, hlášek a hlavně obsahuje odkazy na nejlepší filmy... Mimochodem ta Smetana musí být opravdu neskutečná kráva...! ()

Pythonator

Nečekaně dobrá česká romantika. Je to milé a svou romantičností si to podává i hollywoodské předlohy. Postava Matouše Rumla je perfektní a dodává tomu tu správnou hollywoodskou parodičnost gekovského nadšení. Emma Smetana je sexy a jako sexy mrcha je prostě uvěřitelná. Hlavní hrdina je spíš nezajímavý. Kdybychom do ústřední dvojice obsadily nějaké sympatické hollywoodské hvězdy, jistě by ten film nepůsobil až tak trapně. Každopádně ho diváci shazují spíše neprávem. Myslím, že v české konkurenci více než obstojí. ()

Cesty timem

Romantická pohádka, která by mě jistě víc bavila v kině jako mladého s mladou, ale bavila mě i v TV a pokud budu mít chuť někdy zopakovat a bude mne bavit minimálně stejně, ikdyž vím jak to dopadne, což jsem vlastně ale věděl skoro stejně, že dobře, tak tam ty 4* nechám. Sakra to je souvětí jak ulice :-) ()

Bagrowitz

Šel jsem s očekáváním skoro na nule a byl jsem příjemně překvapenej. Herci sympatický, děj odsejpá a není tam asi žádná zbytečná scéna. Sám si to znovu nepustím, ale pokud na to někdy narazím v televizi tak si to asi zopakuju. Narážky na filmy jsou velké plus. A Smetana je sexy mrcha. ()

Nellaron

Vyššiemu hodnoteniu filmu bráni príliš jednoduchý, a trochu nelogický scenár. Hlavná hrdinka prichytí priateľa v chúlostivej pozícii a naštve sa. O tomto je celý film. V reálnom svete by prichytený priateľ všetko vysvetlil minimálne cez email, keď sa už inak skutočne nedalo, čím by celý problém skončil. Lenže na druhej strane mám veľmi rád herečku Veroniku Khek Kubařovú, takže som prekusol priamočiary scenár a film si užíval, dokonca som sa aj pár krát zasmial. ()

andel

V nabídce mnohdy ubohoučkých českých komedií rozhodně milé překvapení. Po dlouhé době jsem se i několikrát upřímně zasmála. ()

slatkakuca

Dávám 4 hvězdy, protože ač je to komedie se stupidními nápady, tak jsem se párkrát zasmála a byla potěšená, že to není další romantická česká s...., na kterou se nedá koukat. Herecky to bylo zahraný fajn. Možná jsem až moc hodná, ale po všech těch špindlech filmu fandím. ()

negativ odpad!

Nechápu tady těch 58%. Vždyť to byla naprosto tragická ptákovina. Zcela zbytečný film. Naroubované hlášky a kostýmy z jiných českých i zahraničních filmů? Jako fakt? Lexa jako Morpheus z Matrixu? No bylo vše špatně, ani se mi to nechce vypisovat. Trapnost. ()

pleva odpad!

Herecké výkony podprůměr, styděl jsem se i kvůli banalitě děje 1/3 filmu. Jediný, komu jsem jeho roli věřil byl Matouš Ruml a asi Emma Smetana, která je aspoň sexy. Veronika byla nesnesitelná, Matásek standard, Vlasáková asi ne, Igor Orozovič patří mezi herce, co nemůžu a nevěřím. Kamera - jo , barevné ostré, centrum Prahy, za mně podprůměr, a to měli i drona.... Nevím, zda je Viktor syn Vladimíra, ale jeho kvalit zatím nedosahuje. A nejdůležitější věc: dialogy a scénář. To bych napsal asi věrohodněji a nemusel bych se 1/3 děje stydět. Scenáristce bych doporučil nepsat. Tvůrci dialogů bych zakázal psát i SMS, nejde Vám to a naděje na zlepšení není. Hudba jen dokresluje celek, za mě otravná, ale ladila, ne že ne. RIP ()

gapa466

Souboj vtipných a trapnýchh scén byl rozhodnut již v polovině filmu. "Čůrací" scénu ani nemusím počítat dvakrát, i když si myslím, že by si zasloužila i vícenásobek. Snad jen Kubařová +Smetana - scénář + české= 2* ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)