Buzz Lightyear

• Česko Rakeťák (viac)

Každý filmový fanúšik má rád dobrého hrdinu, niekoho, koho môže obdivovať, komu môže fandiť. Praví filmoví hrdinovia prekonávajú neprekonateľné prekážky, aby neustále zachraňovali alebo ochraňovali. Buzz Lightyear je presne takýmto typom hrdinu a zároveň  aj veľkým fenoménom strieborného plátna. Akčné dobrodružné sci-fi a príbeh o Buzzovi Lightyearovi sleduje legendárneho vesmírneho strážcu na intergalaktickom dobrodružstve. Príbeh filmu začína keď vesmírny strážca Buzz Lightyear a jeho veliteľka Alisha Hawthornová s posádkou viac ako tisíc vedcov a technikov sa vracajú domov zo svojej poslednej misie. Približne 4,2 milióna svetelných rokov od Zeme im senzor signalizuje blízkosť neprebádanej, ale na zdroje potenciálne bohatej planéty. Buzz vydá rozkaz presmerovať ich prieskumnú loď na  močaristú planétu s agresívnymi lianami a obrovskými rojacimi sa chrobákmi. Snaha o rýchly odlet sa však náhle nešťastne zvrtne a vyvrcholí haváriou, ktorá zničí palivový článok a Buzz, Alisha a celá ich posádka uviaznu na nie príliš prívetivej planéte. (Cinemart SK)

Flopik

Nie je to klasický animák pri ktorom sa buď smejete celý čas, alebo plačete. Je to vynikajúci sci-fi vesmírny film, ktorý okrem toho, že je animovaný spĺňa všetko čo si od toho žánru predstavujete. Postavy výborné, Sox je úžasná vtipná vložka, ktorá neotravuje a je aj zlatá. Ja som sa celkovo bavil, na 5* to neoblo ale 4* solídne. ()

nonick1

Tak po Netflixu už i Pixar pod Disneyho taktovkou násilně roubuje BLM/LGBT agendu do svých filmů. Škoda, to hodnocení mohlo být díky skvělé animaci i vyšší. ()

Illy

Nějak tomu asi sám nerozumím. Mám rád filmy od Pixaru. Úplně nejvíc mám rád sci-fi a hlavně space opery. Bylo to vizuálně parádní, bylo to akční a bylo to... Mimo mě. Něco domů prostě chybělo. Něco jakoby...Pixar? ()

Aurus

6,5/10. Mírné sklamání. Od pixaru vždy očekávám velmi kvalitní film nebo alespoň kvalitní film ale tohle je pro mě velké sklamání. Jako hodnocení už byly menší než jsem čekal ale i tak jsem měl očekávání ale bohužel jsem byl sklamán. Příběh je dobrej, postavy jsou docela sympatické, hudba je výborná, akce tu je povedená, animace je perfektní, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. ()

TheHofi

Rakeťák mě vážně nezklamal, Pixar opět natočit výborný animák, který je zároveň poctou všem velkým sci-fi. Úžasná, detailní animace, povedený dobrodružný příběh a hudba z toho to filmu dělají jeden z mých nejoblíbenějších animáku vůbec. Pixar opět převedl revoluci v animovaných filmech 100%. ()

peetrejr

Buzzík dostal svoj film. Hmmmmmm, kto bude ďalší? Že by... Woody? Neviem, no možno sa dočkáme westernu... Ale kým sa to stane alebo nie Buzík má vlastný film. A preto som tu! Začiatok rýchly a svižný, ktorý nás celkom pohodlne uvítal do deja. Sci-fi je to kvalitné, odkazuje na kultové pecky vrátane Votreleca. Úžasné to nebolo. Buzz je proste Buzzík a musí všetko robiť na vlastnú päsť a potom má z toho ešte výčitky svedomia... No sorry ale toto je hrdina podľa môjho gusta. Animácia je skvelá, celkovo aj realistická. Dejová línia je stereotypne nudná ale ku podivu som sa nenudil. Nebúšilo mi srdce ako v už spomínanom Votrelecovi. Záporák teda Zurg, ktorý je vlastne Buzzík z budúcnosti (je ešte väčší retard ako Buzz z prítomnosti) bol nudný ako špinavá ponoška a rovnako odporný. Mačka je fakt zaujímavá, vlastne jediná postava, ktorá mi nevadila.. Ale tak Buzzík sa na konci uvedomil a nebolo by odo mňa fér ak by som mu nadával aj na konci tak z Buzzíka sa stal Buzz a šiel do nekonečna a ešte ďalej! ()

helloween93

První letošní návštěva kina (naposledy jsem byl na podzim na Duně) a v sále Cinema City na Slováči se bálo asi 12 lidí, pravděpodobně proto, že jsem šel na verzi s titulky. Buzz Rakeťák je pro mě srdcová záležitost už od dob, kdy jsem jako dítě viděl Toy Story 2 a hrál stejnojmennou hru na PS1. Pixar poslední roky trochu tápe a čeká na pořádný hit, Lightyear by jím konečně mohl být. Rakeťák je spin-off k hlavní sérii Toy Story a v podstatě jde o převyprávění oblíbeného filmu Andyho, na základě kterého v jedničce dostane hračku Buzze Lightyeara. S animákem jsem byl spokojen, akční exploring příběh šmrcnutý Interstellarem, nechybí dojemné (stárnutí Buzzovy kamarádky) i vtipné momenty (robokočka). Vedlejší postavy nejsou otravné a naplňují roli support charakterů. Akorát nerozumím, proč do filmu tvůrci zakomponovali LGBTA storyline, kdyby šlo o nějakou woke komedii, ok, ale ve světě Toy Story je to jak pěst na oko. Nechybí ani pro Pixar typické morální dilema a rozhodnutí, co je skutečně důležité, jestli přítomnost nebo minulost. Film vysvětluje proč je Buzzův nemesis právě robot Zurg. Origin a motivace Zurga možná leckterého diváka zaskočí, ale v kontextu filmu Lightyear dává celkem smysl, i když vysvětlení, že jde o zlou A. I. by tam asi sedělo lépe. V post creditovkách bych uvítal trochu větší fan service a propojení s prvním Toy Story. Místo toho divák dostane cliffhanger na další díl, pokud si film na sequel vydělá. // edit film si na sebe nevydělá, protože jde o velký komerční propadák, na kterém se Pixar, potažmo Disney bude finančně hojit prodejem Buzzova merche. 4* ()

Trešlson

Pověsti o Interstellaru pro děti nelhaly. Optikou dospělého je to krásný film, který vzdává hold všem možným vesmírným sci-fi filmům, na které si vzpomenete, se sympatickými postavami, příjemnou stopáží a nijak přepáleným humorem. Vzal jsem do kina poprvé čtyřleťáka a pro toho to bylo z hlediska příběhu ke konci zkrátka už moc hard sci-fi. Ale vydržel to, užil si to a je jasné, že až Rakeťák dorazí na Disney+, bude u nás hrát pravděpodobně docela často a jednou dojde k prozření a doteče mu definitivně i celkem zapeklitá pointa ohledně hlavního záporáka. Jako okno pro děti do světa sci-fi myslím, že Rakeťák funguje naprosto skvěle, jen je třeba odhadnout, kdy má dítě šanci docenit všechny kličky v ději. Když Vás ovšem nebude trápit, že k totálnímu pochopení nedojde hned, funguje i jako dobrodružná a akční podívaná, která není nikterak zběsilá. 80% ()

CaptainCzech

Bohužel po hodně slabé Proměně přichází letošní největší zklamání v podobě Rakeťáka. Co je na tom tak špatného? Děj je nudný, vedlejší postavy extrémně otravný (čest vyjímce SOX) a i přesto že mám rád cestování v čase, tak zde mi nedávalo vůbec smysl. Rakeťák je super, bohužel z něj dělají až moc často hňupa, který by bez pomoci ostatních nic nezvládl. Za mě na Pixar hodně slabý snímek, který ve mě nevyvolal žádné emoce ani fanditelnost vůči postavám. Oceňuju easter eggy na různé sci-fi filmy a pěknou animaci. S velkou lítostí 2* a u mě film upadne do zapomnění. Budu doufat že se Pixar do příště opěr vrátí na starou dobrou emocionální jízdu s dojemným a silným příběhem. ()

Axident

Kupodivu jsem se bavil a celkem invencne recyklovaný old school Pixar hrdina v naprosto klasicky neoriginalnim sci-fi beckovem scenari funguje v animovane verzi prekvapive spolehlive a sveze,.Nenadchne, ale rozhodne neurazi a patri rozhodne mezi to lepsi, co letos vzniklo. ()

BOURQUE

Na animáku Lightyear je cítiť stopy po rukách Pixaru, predovšetkým z hľadiska vizuálu. Inými slovami, obrazová úroveň animáku a zobrazenie sci-fi prostredia je nadpriemerná. Príbeh však nie je taký grandiózny, akým by mohol byť. Ale má to srdce. (Najviac ma bavili šikovné zachytenie paradoxu času a „svojská“ interpretácia cestovania do budúcnosti a naspäť.) Opäť však platí, že vizuálne je to predané na slušnej úrovni. Lightyear nespasí svet animákov, no patrí medzi (naj)lepšie, čo v danom žánru v roku 2022 uviedli na filmový trh. P.S.: A dá sa to pozerať i bez toho, keď ste (náhodou) nevideli animáky menom Toy Story. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

panvasik

Nejspíš jsem se nechal trochu ukvapit a měl jsem, tak trochu větší očekávání, ale že bych byl zklamaný se říct, taky nedá. Byly momenty, kdy jsem se prostě nudil a momenty, kdy jsem si užíval docela zábavnou akci.... Závěrečný souboj docela dobrý. Nejlepší byl samozřejmě Sox :) A jeho nová parta, docela ušla... Ale co se týče filmu jako takového, tak jsem přeci jenom zklamaný byl, protože tohle má být samostatný film Buzze, jednoho z členů hraček v Toy Story, proto jsem čekal, že to taky tak dobré bude, ale ono to jaksi nevyšlo... Slabších 6/10 ()

fixaman

Krásná pocta všem klasickým sci-fi filmům. Pixar se zase vytáhl a absolutně se nedivím, že to byl Andyho oblíbený film. Náš tříletý syn je z něj taky nadšený. ()

animario

Po technický stránce super a ještě dál. Příběh bych, dle charakteru Buzze Rakeťáka jak ho známe z Toy story, čekal ale mnohem ulítlejší, nějaký čistý vesmírný dobrodrůžo. Ta startovací linka byla v jádru celkem smutná a i přes odlehčující momenty se to táhlo celým filmem. 3,75* 🚀 ()

geek.ondra

Epická, vizuálně strhující a srdcervoucí sci-fi balada. K dokonalosti chybí už pouze bohatší příběhové linie kde mi občas přišlo že Rakeťák trošku ztrácí. I tak ale špičková práce kde prostě jen trochu drhne scénář a projevujs se fakt že to měl celé na starost debutant. 7,5/10 ()

Davidkkk

Pixar se utrhl ze řetězu a po Soul (2020) přináší další animák, který dle mého názoru děcka bavit nebude. Dospělí ocení precizní animaci, než jim po 20 minutách dojde, že sledují nejbéčkovější scífko za hodně dlouhou dobu. Jedna z nejhorších pixarovek. 5/10 ()

Kingjiri

Klasická pixarovka, jejíž příběh sice nijak neohromí ani nepřekvapí a chování postav včetně jejich dialogů nebo vtípků se odvíjej přesně podle jejich charakterů, který jsou neměnný a nastavený hned ve chvíli, co se objevěj na scéně. Přesto se pár nápadů našlo. Ať už v podobě robokočky nebo na animák netradiční postapo scifi zápletky s cestovánim v čase. Taky jsem ocenil dostatek akčních scén, takže příběh pěkně odsýpal od začátku do konce. Legendární série Toy Story je samozřejmě o level výš, ale tomu těžko konkurovat. Jako spin-off týhle kultovní série dopad Lightyear nad očekávání dobře. Je to teda o fous, ale díky svižnýmu tempu vyprávění přihazuju čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (viac)

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)