Encanto: Čarovný svet rozpráva o neobyčajnej rodine Madrigalovcov, ktorí žijú ukrytí v kolumbijskom pohorí v zázračnom dome na kraji živého mestečka, na úžasnom, čarovnom mieste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť od supersily po moc uzdravovať – každé okrem Mirabel. No keď Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná obyčajná Madrigalová, je azda poslednou nádejou pre svoju výnimočnú rodinu. (CinemArt SK)

frdd

Latinoamerická klasika, v níž se absolutně stírají rozdíly mezi skutečností a nadpřirozenem, takových 100 roků samoty ve filmu. Rozhodně povedené, moc pěkné animace, zajímavý příběh a spoustu krásných barev a květin dělají z filmu dobrou volbu na večerní film ()

MrInk0gnit0

Jsem tak trochu rozpolcený zda dát 3 nebo 4 hvězdy ale nakonec se přikloním ke 4. V podstatě jsou jen dvě věci větší věci, které bych filmu vytknul. Za prvé - vysvětlení proč Mirabel nemá schopnosti, proč dveře zmizely? Napadá mě pár vysvětlení, ale spíš si myslím že ani tvůrci nepřišli na vysvětlení tak to nenápadně vynechali. Za druhé Spoiler pro ty, co to neviděli - myslím, že v souladu s poučením by bylo lepší, kdyby se nevrátili magické schopnosti. Babka se naučila cenu rodiny, a že magie měla pouze roli je chránit a i ostatní členové rodiny zjistli, že ne všechno se točí okolo kouzelných rukou. Konec spoilerů. Ale konec konců hezká pohádka s pěknými písničkami a animacemi a i fajn klasickým poselstvím. Líbilo se mi, že občas se tvůrci nebáli povolit uzdu a ukázat i něco temnějšího a vážnějšího, což není v dnešní době moc často vídané. ()

wistar

V první hodině jsem se nudil k smrti, ale pak se to rozjelo a já byl naprosto nadšen postavami i tempem. Animace je krásná a barevná, hudba slušná.7/10 ()

GeorginaAnne

Další povedený animák z díla Disney. Animáky mám ráda, takže jsem se ani nedívala o čem to úplně je a hned to zkoukla a musím říct, že se mi to líbilo 😍 Jasně, scénář není nejlepší ale jako celek to je opravdu dobré, plus to má rytmické písně, které do toho skvěle sedí a "We don't talk about Bruno" se mi hodně líbila. Encanto se bude líbit všem, bez ohledu na věk protože každý si tu najde to své, prostě další animovaný rodinný film, který si zaslouží 4* 😍 ()

Wineeee

"We don't talk about Bruno, no no no..." Nejnovější Disneyho animák a popravdě se mi líbil. Kouzelná rodina, kde je naše hrdinka Mirabel, která nemá schopnosti. No, jak se to vezme, umí zpívat, tančit, a přemlouvat lidi (a také zachránit rodinu no...). Co je zajímavé že ten hlavní děj se soustředí na konec filmu, mně to osobně nevadí, ale někomu může vadit začátek dlouhý 60 min. Nikde se za film neposouváme, což je dobře (z mého hlediska), jelikož nepotřebujeme jezdit 3000 km abychom něco zachránili (viz. Frčíme), ale jsme kolem naší vesnice a baráčku no prostě, přijde mi že jsem se více vcítil do té oblasti kde se nacházíme. Hudba je pecková, i když v dabingu je taková meh, v originálu je mnohem lepší. Bruno mi přijde jako nejzajímavější postava, je i celkem vtipná a má celkem smutný backround. Celkově je film opravdu dobrý a užil jsem si ho, jsou i lepší Disneyovky, ale každý má jiný vkus /75%/ ()

LaVolpe

10/10 Od Encanta som nemal zo začiatku žiadne očakávania a chcel som si sám urobiť vlastný obraz, lebo som všade na Reddite videl nejaké fanúšikovské teórie a vždy som to preskakoval a povedal si, že si to musím pozrieť. To, čo som videl, ma strašne milo prekvapilo. Páči sa mi, ako je to atmosfericky spracované, je to celé farebné a človek sa prostredníctvom tých pesničiek (čo si mimochodom extrémne idem, We Don't Talk About Bruno & Surface Pressure sú TOP!) dokáže vžiť do toho príbehu a do toho, čo tie postavy naozaj cítia a príde mi to také naturálne. Pokiaľ by sme sa mali baviť o príbehu, tak sa mi na ňom páči to, že nie je až tak úplne predvídateľný, a niektoré veci si človek začne uvedomovať až po niekoľkatom pozretí, a vďaka tomu aj chápem nespočetné množstvo fanúšikovských teórii, ktoré vznikajú. Za mňa je Encanto dôkazom, že Disney je stále fresh a dokáže ponúknuť divákovi originalitu, ktorá ho donúti sa zamyslieť a očarí ho. ()

Buxo

Za mňa osobne nič moc film. Postavy mali síce charakteristické schopnosti ale charakterovo sa nijak extra neodlišujú. Bruno nemal absolútne žiaden dôvod k opusteniu rodiny a samotný fakt, že ich tam bolo zbytočne veľa mi robil v hlave len zmätok. Vo výsledku to bola len ďalšia typická a radová disneyovka, ktorá bola nabitá spevom a riešením jednoduchého problému. Trochu ma prekvapilo že Bruno nebol antagonista a že sa jedná o jeden z mála projektov od Disney, kde nie je antagonista, ale kde postavy riešia ako zápletku deja rodinný problém. ()

Eva.Zumrova

Příběh o rodině s výjimečnými dary a přesto obyčejnými starostmi. V centru děje stojí Mirabel a její vztah s rodinou, kde je jediná bez „daru“. Ale to jí neubírá na veselé a otevřené povaze. Jenže nic netrvá věčně a největší zkouška přijde, když jejich kouzelný dům začne praskat. Příběh se dá označit za jednoduchý, ale velmi příjemně se sleduje i když nepřináší nějaké obrovské zvraty. Finále je však krásné a působivé. Velmi mě potěšilo, že tam není žádný „fyzický padouch“, ale obyčejné emoce. Tak se do situace rodiny, ale i jednotlivců, dá lehce vcítit. Animace je špičková a překrásná. Nelze zde nic vytknout. To samé platí i k hudbě a písním. Písničky jsou velmi chytlavé (obzvlášť Surface Preassure, která je poplatná i mimo film) a během malé chvilky nám pomohou pochopit postavy i příběh. Dabing jsem sledovala jen anglický, takže český nebudu soudit. Vytkla bych jen že někteří členové rodiny jsou jen „nakousnuti“ a jiní mají svou písničku, kde jsou hlouběji vykresleni. Ale vzhledem k délce filmu a množství postav to je pochopitelné. Na druhou stranu se v lidech člověk neztrácí a má dobrou představu jakou roli hrají nebo jací jsou. Hodnocení: 9,5/10 Je to film, který si člověk velmi rád znovu pustí. ()

majorzeman13

Slabší čtyři hvězdy ! Moc pěkná,hezká,kouzelná animace. Stopáž tohoto animáku je v cajku,takže v poho.... Rodina Madrigalových je hodně v pohodě. ()

StandikK

Nejsem si jistý, jestli závěr tohoto filmu děti pochopí. Řekl bych, že spíše dospělácký závěr. Finální písnička je nádherná, jinak děj nic zásadního nepřinesl. ()

Belphegor

Dal bych tři hvězdy, ale Encanto zabaví, to se musí nechat, takže nechám 4. Je to krásná podívaná s pěkným vizuálem, hravou animací a dechberoucí režií. Máme tady mnoho sympatických postav, především Mirabel, problém Encanta je zápletka, která je v podstatě vystavěna na (pro mě) nezajímavém konceptu, jinak je to vystavené podle zaběhlých filmových vzorů, aby se splnilo vše, co musí takový animák obsahovat. Jedná se všestranně o rodinný film, hlavně po stránce námětu. Nejvíc mi zde chyběl pořádný záporak, zapletka totiž nemá mnoho k vyprávění, a ani poutavé talianské kulisy tu prázdnotu nevyplní. Ani mravní poučení na mě nedýchlo to správné okouzlení. Písničky taky nebyly nijak výrazné, až na jednu mě žádná nezaujala. Pro děti to bude ale zábava, takže to asi účel splnilo. U mě za 70%. ()

Elanornegra

Encanto je farebne, hravé pripomína Coco. Veľmi zaujímavý začiatok. Pomerne veľa spievania, možno jedna pesnička bola super. Finále ma trosku sklamalo, rýchlo prišlo k rozuzleniu a človek si ani nevšimol, že už je koniec. Inac výborne postavy, aj prostredie…. 80% ()

Mermaidee

Strašně pozitivní film. Stejně jako u Coco Vás dostanou ty barvy...Docela mě mrzí, že jsem ho neviděla v kině, tohle by chtělo co největší plátno. ()

Hornet.CZ

85% / Méně povedený, nicméně stále vysoce kvalitní animovaný film, jenž v určitých tématech připomíná Coco od studia Pixar, oproti Coco má Encanto bohužel jednodušší příběh u kterého se starší divák může setkat s nudou, protože je ve většině jednoduše odhadnutelný a tolik nepřekvapí, nicméně to je jediná výtka z mé strany, jiné faktory jsou na tom opačně, animace, postavy, hudba i technická stránka jsou na velmi vysoké úrovni, pokud máte děti a nevíte co jim pustit, tak toto bych určitě doporučil. ()

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (viac)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)