Aurus

7/10. Abych řekl pravdu tak sem vůbec nevěděl že má vzniknout druhá série. Já se to doslova dozvěděl 2. týdny předtím než to mělo vyjít a abych řekl pravdu tak sem od toho nic nečekal a nakonec z toho vyšla fajn série. První série je průměrná ae tahle je mnohem lepší a já nechápu jak se jim to povedlo. Doporučuji. ()

filmfanouch

Star Wars: Vize byla v roce 2021 v rámci světa předaleké galaxie poměrně svěží voda, která v rámci devíti příběhů tvořených animací japonských tvůrců představila poměrně unikátní příběhy, kdy jeden zvládl atmosférou připomenout tvorbu Akiry Kurosawy, jiný zase představil příběh o hudební skupině existující ve světě Star Wars. Bylo to něco svěžího, kdy se klidně nabízel nášup. Ten také přišel v podobě 2. série a devíti nových příběhů, které ovšem nově nesází pouze na japonskou animaci. 2. série je totiž tvořena mezinárodní animací, kdy kromě japonské anime dochází i na animace z Indie, Velké Británie, Irska, Španělska, Chile, Francie, Jižní Afriky, Jižní Koreji i USA. Sami tvůrci označují 2. sérii za oslavu mezinárodní animace, příběh I Am Your Mother, poté dodá konečně 15 minut slávy známému Wedgi Antillesovi. A stejně jako před 2 lety jde o fajn svěží doplněk, který ukazuje, že jde se Star Wars pořád zacházet unikátně.    Dříve bylo známým faktem, že Vize není nutně kánonická, dle nových vyjádření ovšem Vize kánon nutně nějak nenabourávají a mohou být tak vnímané jako plnokrevná součást Star Wars. Stejně jako v případě 1. série Vizí je nicméně vidět, že za sérii kraťasů stojí lidé, kteří mají ke světu Star Wars úctu a daří se jim opět předvádět něco unikátního. Délka všech devíti snímků nepřesáhne 20 minut, přesto v nich funguje schopné vyprávění a daří se v nich prodat funkční příběhy, stejně jako v případě 1. série některé díly jasně otevírají prostor pro případná navázání.  První epizoda s názvem Sith dokáže strhnout kouzelnou animací i příběhem, který představuje titulního Sitha, pátá epizoda Journey to the Dark Head představí strhující souboj se světelnými meči, který ukazuje, že korejské studio Mir zvládá předvést strhující šermířskou akci, která se vyrovná těm nejlepším soubojům z filmových Star Wars. Epizoda od známého studia Aardman (která tím pádem musí pochopitelně schovávat odkaz na Wallace a Gromita) s názvem I Am Your Mother je poté ideální ukázkou toho, jak jde skutečně známý svět Star Wars představit v krapet odlišném světě a je to zábava. Je možná škoda, že se i Vize pořád příliš motají kolem období Impéria a neprozkoumávají jako jiná období, kdy například zmíněná první epizoda nebo druhá epizoda s názvem Screecher's Reach prozkoumávají období před zánikem Sithů, zároveň se ukazuje, že jsou někdy zápletky možná až zbytečně repetitivní. Za nejslabší článek 2. série by bylo snadné označit předposlední epizodu s názvem The Pit, která sice pracuje se zajímavým konceptem a to prozkoumáváním dolů obsahující kyber krystaly, vlastně z toho ovšem ve výsledku kdovíjak moc zajímavého nevyjde a je bohužel nejméně zajímavá z celé série. Indický kraťas s názvem The Bandit of Golak pracuje s krásným motivem, africký kraťas s názvem Aau’s Song má zase poměrně pěknou pohádkovou atmosféru. Některé epizody jsou veselejší a optimističtější, jiné naopak pracují výrazně s politickými motivy, především ty, které zobrazují Impérium. V součtu vlastně 2. série Vizí servíruje různé emoce, kdy to jde celé ruku v ruce s diverzitou animace, která může vyvolávat různé emoce. Jak by řekl Brad Bird - ,,animace není žánr, je to forma umění, do které jdou převádět různé žánry.´´ A 2. série Vize tomu dává za pravdu. I 2. série Star Wars: Vize je tak ve finále příjemným svěžím vítrem, který ukazuje, že se světem předaleké galaxie skutečně dá pracovat různými formami, kdy různé animace dokazují krásu diverzity různých animačních postupů. Zápletky možná někdy nejsou nejsilnější a někdy se už zbytečně opakují, přesto je to celé přehlídka pěkných animátorských schopností.... () (menej) (viac)

DJ_bart

Mytologie Star Wars univerza společně s širokou paletou animačních stylů [kde dominuje moje milované stop-motion] je kombinace, o který jsem nevěděl, že potřebuju.... druhá série antologie Star Wars: Visions dokazuje, že Hvězdoválečný kánon je galaxií neomezených možností – a to se týká jak samotných příběhů, tak kreativity. Škoda jen té krátké stopáže. ()

M.i.k.e

v druhé řadě sice chybí geniální epizoda jakou byla hned ta úplně první v předchozí sérii, ale i tak je vidět že se tvůrci poučili ze svých chyb a druhá řada je podstatně lepší. Animace jsou opět originální a mnohdy opravdu povedené, nicméně hlavní je, že prakticky úplně zmizely infantilní epizody a celou dobu se brnká na poměrně vážnou strunu. Samozřejmě že i tady se najdou slabší kousky, ale není jich tolik a hlavně tu nejsou tak velké kvalitativní propady a rozdíly. SW universum sice ani tahle série nijak zásadně nerozšíří, ale jako doplněk obstojí úplně v pohodě...70% ()

LizianShaw

Ve výsledku mě druhá série opět překvapila, protože je zdejší hodnocení epizod dost nízké, ale abych opravdu řekl, že se mi některé epizody nelíbily, tak to bych řekl pouze u třetí a čtvrté epizody. Začínáme úvodní epizodou, která definitivně překvapí svojí nádhernou animací, která mi připadá téměř totožná se stylem současných Spider-Verse filmů. U dalších epizod už se mi extrémně zamlouvá, že ne vždycky mají happy end, což je pro Star Wars poměrně netypické, když každý druhý film na vás háže nějaké kecy o naději, zatímco tady hrdinové klidně najednou umírají, či to pro ně jiným způsobem nevypadá růžově. Za shlédnutí určitě stojí Sith, Screecher's Reach, Spy Dancer (přesně takový bojový styl bych u SW ocenil, kdy už mě pomalu začínají unavovat lightsabery a pew pew bitvy, využítí lan a látky - to je prostě dokonalost a masivný vizuální potenciál) a Aau's Song, který má snad tu nejroztomilejší animaci, co jsem kdy viděl. Zkrátka jestli by to takto pokračovalo, tak bych byl pro dalších pět sérií, protože je to důkaz, že i menší scénáristi, mohou vymyslet hluboké příběhy, které mnohdy v jistých ohledech překonají i celovečerní film. Možná tak mě štvalo, že se často objevuje koncept "malé roztomilé děcko, zničehonic objeví sílu, a bez jakéhokoliv tréninku zachrání svět/porazí ultra-silného padoucha... ne, že by se to teda neobjevilo ani v jedné trilogii :)). Ale jinak je to skvost. ()

kyjo

Epizody po 15 minutách, ale i tak to byla ztráta času. I ve srovnání s předchozí sezónou, která už sama o sobě nebyla nic moc, ale přesto pár dobrých epizod měla, je to kvalitativní sešup. ()

El.Negros

Většina dílů nudná woke mulicolor propaganda. První série bomba, ale u druhé to vypadá, jako by se projektu ujali transvestiti z Netflixu spolu s experty na zprůměrovanou globalní zábavu z Disney. ()

inmax

Nevím, jak probíhá zadání od Disneyho ale tady to vypadá, že 9 tvůrčích týmu tvořilo na stejné téma "mladý/mladá hrdina/hrdinka najde v sobě sílu za časů Impéria a zachrání situaci". První tři díly super, Aardman si jede svoji klasiku, 5. a 6. zajímavé a pak už nuda. Je to škoda, mít tvůrci volnou ruku, nabízí se tolik možností. Nejlepší animace za mě epizoda 1, 3, 4 a 9. ()

Veskoslav

Rozhodně oceňuji to, že to je to více animátorských studií s různým stylem. Bohužel je celkem velký rozptyl mezi kvalitou jednotlivých epizod. Dalším negativním jevem je pak to, že většina příběhů má nějakou postavu, co je citlivá na Sílu.  Osobně bych uvítal více příběhů z pozadí "obyčejných" lidí. Na druhou stranu, když už byly souboje světelných mečů, tak rozhodně patří k tomu lepšímu, co svět SW může nabídnou. Když to tedy budu hodnotit jako celek, tak je to rozhodně lepší jak 1. série. Bohužel to není zase tak svělé, abych tomu mohl dát více jak 3,5/5. Neurazí, některé epizody pobaví (Wallace a Gromit STAR WARS), ale jiné zase ve mě probudí to obrácení očí v sloup, co je to zase za kravinu (jáma). ()

Juraxin

A máme tu nové star wars visions.po návrate star wars visions som sa veľmi tešil lebo mi tento projekt prišiel veľmi dobrý nápad. A musím priznať že druhá séria sa im podarila ešte viac. Znázorňuje tu iný štýl anime s ktorým veľa ľudí v mojom okolí malý problémy ale mne sa to veľmi páčilo. Musím uznať že animačné štúdia tu odviedli kus dobrej práce. Znázorňujú tu variabilnosť tém. Zobrazuje tu nové planéty, ako aj poňatie sily a mnoho iných myšlienok. Každý diel tu niečím iným vyniká ako napríklad zobrazuje silu pomocou farieb, malieb a obrazov, znázorňuje sa tu rovnováha temné a svetlej sily a ako aj silu prevedením do zvuku, hlasu a piesne. Príbehy sú veľmi variabilné mapujú príbehy jedi a sithov ako aj obyčajných ľudí ktorý túžia sa zapísať do dejín star wars alebo tužia po lepšej životnej úrovni. Z týchto príbehou je strašne cítiť kultúra Japonska, Kórei a Afriky. Všetky tieto diely spojuje úžasná animácia, skvelý príbeh a vášeň k umeniu. Druhé visions ukazuje neskutočne star wars ktoré chce každý vidieť, príbeh neskutočných možnosti 10/10. ()

david141474

No a je tady konec 2. Série mého nenáviděného seriálu. První série za moc nestála, ale u té druhé se tvůrci mírně polepšili. Je zde pár solidních dílů, ale pak jsou tu nějaký velice slabý. Mezi ty dobré díly patří první, čtvrtý, pátý, sedmý a svým způsobem i šestý díl. Ten nejlepší je však sedmý s názvem Bandité Golaku. No a pak je tady ten opak a ten zbytek jsou velice slabé díly, jediná výjimka je druhý díl, který je příšerný, ale alespoň má velice solidní soundtrack. Za mě nejhorší díl je třetí s názvem Ve hvězdách, který za mě nestojí za nic a kdyby tam nebyl, nic by se nezměnilo. Některý díly obsahují solidní soundtrack a jiné zase žádný nemají, což mi zas tak nevadí. Některé díly jsou strašné a některé díly jsou solidní. Některé jsou cringe jak sviňa a některé ve vás nabudí pocit jako když sledujete nějakej díl mimo Visions ze Star Wars. Za mě je to tak 50x50, zároveň jsem zhnusen, že se to nezměnilo a zároveň jsem překvapen, že to není jak u první série, kde byly dobrý díly jen 2 nebo 3. Tady v téhle sérii je dobrých dílů dokonce 5, taky to nechápu. 7/10 Po první sérii si teda dost polepšili! ()

Woitisek

Druhou sérii Star Wars: Visions bych nejvýstižněji nazval decentním zlepšením. Co zajisté napomáhá tomuto faktu je to, že už se nejedná čistě o anime, což uvádím jako anime fanoušek, jelikož to přináší jakousi diversitu a pestrost epizod. Dohromady tu pak máme díly průměrné střídající potom naopak epizody brilantní ať už po stránce vizuální tak příběhové. Pestrost animace a větší počet těch lepších epizod jsou pak důvody onoho zlepšení oproti první sérii. Celkově velmi fajn krátká podívaná. ()

Neikn

Rád vidím, že se druhá série poučila z chyb první a vyřadila ty dětinské prvky více jak poloviny dílů z první série, které naprosto kazily atmosféru, a nahradily je vážnou, temnou až hororovou atmosférou. Také oceňuji styl animace, kde bylo osloveno několik animačních studií, a byly to různé styly, protože nejsem zrovna velký fanoušek anime a proto jsem byl už celkem přejedený z první série. ()