Wendy Darlingová, mladé dievča, ktoré sa obáva opustiť domov a s ním aj svoje detstvo, stretáva Petra Pana, chlapca, ktorý odmieta dospieť. Spolu so svojimi bratmi a malou vílou Cililing cestuje s Petrom do čarovného sveta Krajiny-Nekrajiny. Tam sa stretne s pirátskym kapitánom Hookom a vydá sa na napínavé dobrodružstvo, ktoré navždy zmení jej život. (Disney+)

Lacike

Technická stránka je pekná, ale nič iné tam nefunguje. Komplet všetky decká pôsobia extrémne nesympaticky a môj obľúbenec Jude Law ako Hook trápne. Takže to celý čas nudí a divák má potom čas riešiť chujoviny typu jak je to všetko komicky multi kulti a genderovo vyvážené a jak to pôsobí strašne umelo. Minimálne sa to malo volať Wendy a sidekick Peter pan. 3/10. ()

hroubek

Fajn nová adaptace známého příběhu, která neurazí, ale taky nijak extra nenadchne. Film natočil velmi šikovný a osobitý režisér David Lowery, který umí dělat opravdu zajímavé podívané. Bohužel pro nás to tady není tolik vidět. Lowery se snaží příběh alespoň trochu obohatit a rozšířit ho o určité motivace, případně dát větší roli některým postavám. A díky jeho režii jsou některé momenty parádní a dobře natočené, nicméně jsem se nemohl zbavit pocitu, že to Lowery dělá na zakázku, aby si pak mohl natočit něco svého. Faktem je, že je to místy nuda, a pokud jste viděli Petr Pan (2003) , tak vám tahle nová adaptace moc nového nedá. Naštěstí se z mého pohledu povedlo obsazení, tedy až na hlavního hrdinu. Jude Law se mi v této roli líbil, protože hraje přepáleně, ale zároveň se pokouší i něco jiného, a to něco jiného funguje. Ever Anderson tahle role sedla a je v ní dobrá, určitě prospělo, že má Wendy o trochu více prostoru a taky výrazněji zapojuje do akce. Alexander Molony mi vůbec do role Petera Pana nesedl. Vůbec jsem mu to nevěřil. Osobně jsem byl dost zklamaný z triků a ze spousty scén, které byli natočené před zeleným pozadím. Peter Pan a Wendy není špatný film, ale pokud ho neuvidíte, tak se nic nestane. ()

psychoJoa

Nelíbilo se mi to. Byla tam drzá Wendy, nesympatický Petr, plno špatných hereckých výkonů a hlavně nic pohádkového. Všechny důležité scény se berou zktratkou, jakoby se očekává, že přece divák příběh zná. A snad i proto je výsledek tak nějak … mhe. Prostě se nikde nestaví příběh, nestaví se postavy. Jen se vypráví dost krkolomný příběh. Ztráta času a značný pokles dobré nálady (a to není jen tím temným vizuálem). ()

silentname

Mám taký pocit, že hejtovanie hraných adaptácii animovaných klasík od Disney sa už tak trošku stáva trendom. Takže ma hodnotenia na "Peter Pan & Wendy" neprekvapili v absolútne ničom. Ja som bol zvedavý ako sa Disney postavia k tomuto filmu. Žiaľ, toto nie je najlepšia adaptácia, akú by som si predstavil, no súčasne si myslím, že to nie je tak stupídne až vyložene parodické ako to bolo v prípade "Pan". Osobne si myslím, že ten film bol horší. Tento žiaľ nemá šancu poriadne v ničom vyniknúť. Je tu pár celkom solídnych efektov, páči sa mi, že Tinker Bell vôbec nerozpráva... no tiež mám pocit, že autori trošku poupravili postavy, aby viacej zapadali do súčasnejšieho kontextu. Čo nie je nevyhnutné zlá vec. Koniec koncov je to remake. Nemali by sme sa dočkať úplne toho istého len v hranej podobe. No nemám pocit, že tento film dokázal zachytiť tú slobodu a uvoľnenosť, akou disponoval "Peter Pan" dokonca si myslím, že 2003 remake a aj "Hook" sú kvalitnejšie filmy, než je tento. Minimálne sú oveľa pamätnejšie a vizuálne zaujímavejšie. Čo je asi jeden z najväčších problémov tejto verzie. Po dopozeraní si nevybavíte dokopy jedinú momentku, kde by ste zhodnotili, že to bolo vizuálne atraktívne. Plus je tu ešte aj zakomponovaná myšlienka ohľadom rodičov a ako môžu deťom chýbať. Je to pekný odkaz, ale dalo sa na ňom budovať oveľa lepšie. Vo výsledku je to podľa mňa priemerný film, ktorý po pár týždňoch ostane zabudnutý. Hodnotenie: C ()

Sabrewulf odpad!

Disney opět jede tvrdohlavě ty svoje woke bomby, které už jsou regulerně na bázi "Kupředu, zpátky ni krok". Když to vezmu z pohledu sluníčka, které tam woke prvky nevidí, pořád mi zůstane nudný kýč, který je obsahově úplně prázdný (děcka se prostě dostanou do Země Nezemě a pak zase zpátky domů a -- co jako?) s divným, zelenohnědým filtrem a hnusnou kačeří držkou (Wendy) v hlavní roli (k tomu až později). Neduhů to má vícero, režisér neumí správně načasovat scény - třeba ta, ve které Hook nechá kačeří držku skočit z prkna do moře. Asi půlhodiny se pak řeší, jestli někdo slyšel šplouchnutí, takže veškerá údernost toho, že kačeří držka létá, naprosto vyprchá a vy jen zdlouhavě čekáte na něco, co už dávno víte. Triky jsou, jak už je dnes zvykem, škaredé. Často je pozadí špatně natrackované (nejvíc to jde vidět u létání), takže neladí s pohybem kamery. Když pak vypneme mód "sluníčko", tak i hlupák musí vidět, jak zprzněné to zase celé je. Hej more, dyk Peter Pan, k tomu dylyna dykeles víla Aranka, parta Ztracených chlapců, je vlastě parta i s holkama (jaký to má pak celé smysl, do háje?) a sice nejsem nějak znalý tohoto lore, ale neměl by být vůdce party more Peter? Tady je vede nějaká Pocahontas. Do toho se samozřejmě kačeří držka šermuje s piráty, dává uvědoměle facku more Peter Panovi, aby jako dokázala, že chlapi jsou póvl, což samozřejmě i korunuje kecama typu:" To není žádné klučičí kouzlo". Prostě na přesdržku. Ale. To není na celém filmu to nejhorší. Alespoň ne pro mne. Nejhorší na tom všem je totiž - ano, správně, kačeří držka. Když jsem viděl protekční dcerunku Jovovich jen letmo, v trailerech, myslel jsem si, že je docela hezká, že se pomamila. Oh, jak šeredně jsem se mýlil. Při sledování filmu jsem si s každou další minutou uvědomoval, jak má až nechutně napuchlé rty, jak má spodní ret napuchlejší než ten horní, takže má neustále výraz jako když mimino trucuje, což podtrhuje i to, že má snad spodní čelist posunutou víc dopředu, než je zdrávo (v jednom záběru z profilu to jde hezky vidět) a do toho přidejte, že tu hubu téměř po celou dobu filmu špulí a má ji furt otevřenou dokořán jak Kristen Stewart, nebo Megan Fox. Jako normálně po půlhodině mi ten její debilní výraz se stále smutnýma očičkama a VĚČNĚ NAŠPULENOU KAČEŘÍ DRŽKOU už totálně lezl krkem. Takže když to budu chtít popsat hodně diplomaticky, tak řeknu, že je Ever Anderson fakt nehorázná tlama. Snad ji moc často obsazovat nebudou. ()

• David Lowery opísal film ako „najosobnejší“, „najdospelejší“ a "najlepší" film, aký kedy natočil. (Arsenal83)
  • Režisér a scenárista Lowery uviedol, že prioritou číslo jedna bolo pre neho správne zostavenie scenára. Filmár spresnil, že projekt je preňho osobný, keďže je fanúšikom originálu, pričom uznal, že každý pozmenený i malý detail bol pre neho bolestivý. Potvrdil, že v modernej adaptácii musel zmeniť prvky, aby sa vyhla rasovým stereotypom prítomným v pôvodnom filme. (Arsenal83)