Lockdown

• Veľká Británia Locked Down (viac)
všetky plagáty

Linda (Anne Hathawayová) a Paxton (Chiwetel Ejiofor), kteří se právě rozešli, se ocitli v nepříjemné situaci. Povinná karanténa v době londýnské epidemie koronaviru je nutí i nadále žít pod jednou střechou. Linda, úspěšná marketingová ředitelka, je kvůli novým pracovním povinnostem rozčarovaná z korporátního světa, a kreativec Paxton, který má za sebou kriminální minulost, zůstává bez práce. Zatímco se oba spolubydlící snaží o poklidné soužití, díky poezii a hektolitrům vína v sobě znovu probudí dávno vyhaslou touhu po životě. Nechají se zlákat jedinečnou nabídkou podílet se na riskantní loupeži šperků. Uhrančivá romantická komedie Lockdown sleduje Lindu a Paxtona, kteří se rozhodli vsadit vše na lukrativní příležitost, jež jim může navždy změnit život. (HBO Europe)

Arikova odpad!

Nechápavě jsem se celou dobu dívala na tento film. Tohle má být romantický film? Prostě tohle je film beze smyslu. Chtělo se mi brečet nad tou ztrátou času. ()

Shitonit

Fakt nemám rád, když někdo píše komentář typu... Sračka. Nic víc. Co z toho ten uživatel má? Chce nám to zhnusit? Nebo je pako ??? Nebo to tak cítí ? Že je foilm Sračka ? Fakt ? NO tak TO jo. Lockdown je sračka. ()

Mr.Ward

Nevěřil sem, že to může být tak špatný. A ono opravdu je. Vtipný je to dohromady asi minutu a půl, a to při dvouhodinové stopáži není moc. Nejvíc tomu ale podráží nohy ta loupež. Něco tak hloupého sem dlouho neviděl. Už jen způsob užití roušek - jednou si ji nasadí protože na chodbě je jeden člověk, ale pak když je tam lidí asi 20, už je to jedno. Při příchodu ochranka nemá nic a hlavní hrdinka nasazuje zběsile roušku, ale když za pár minut odchází, ochranka sice najednou roušky má, ale Hathaway se už neobtěžuje. No, strašnej blábol... Se divím že ani těm hercům to nebylo divný... ()

PlysovyMacko

Kukla som si to lebo v popise bolo ze to je heist movie ale kradez diamantu je len poslednych dvadsat minut a zvysok su kecy, vata, nuda. Nezachranuje to ani aktualna tema lockdownu. ()

MT_Y

Ze začátku takový trochu utahaný (neříkám že je to úplně špatně to zas ne), ale postupně to přecházelo opravdu do pěkné svižné komedie, která vyústila vlastně i v hezky závěr. :-) za mě až na ten začátek i přesto 10/10 dát musím. 5 hvězd ()

JenYu

Některé aspekty lockdownu film zachytil bezchybně, ale loupežnická linka, která v druhé polovině přebere kontrolu, mi do děje přišla velmi podivně naroubovaná - asi jako kdybych si místo ruky k tělu přišila televizi. ()

bigjames

Z Locked Down se vyklubal velice příjemný snímek s ideální stopáží a perfektně trefeným obsazením hlavních rolí. Mnohem více mu sedí poloha komorního dramatu o dvou lidech chycených okolnostmi ve zvláštní situaci než styl heist filmu, který přichází v závěrečné části a trošičku tím kazí celkový dojem, film by si klidně vystačil i bez této zápletky. Emocionálně mě beztak více zasáhly jiné, dialogové scény než vcelku nevýrazná snaha o to přesvědčit diváka, že tahle linie mohla snad dopadnout jinak a hrdinové příběhu měli možnost se jinak rozhodnout. Vlastně asi chápu, že tím chtěl Doug Liman příběh okořenit, nepřišlo mi, že by však snímek dospěl k tomuto vyvrcholení úplně přirozeným způsobem a tím pádem to na mě úplně nezafungovalo. Duo Hathaway - Ejiofor je opravdu perfektní po všech stránkách, moc hezky se na ně dívá a Chiwetel má velice příjemný hlas, který se krásně poslouchá. Hudba je také velice sympatická a z portfolia kamerových záběrů se mi nejvíce líbily záběry na noční jízdu Londýnem na motorce, případně ty, ve kterých se vyskytuje Anne. Scéna zahrnutá v titulcích potěšila. ()

Aquila

Hodně konverzační konverzačka s divadelní aranží, takže různé situace jsou až teatrálně nerealistické. Tedy to, že to nedává úplně smysl až tak moc nevadí. Rozhodně nejde očekávat thriller. Scénář funguje, dialogy se zajímavě vyvíjejí, Hathaway a Ejiofor hrají každý za sebe dobře, ale jako pár nejsou uvěřitelní. Když to mezi nimi začne opět jiskřit, tak to mezi nimi nefunguje. Možná film dojel na vynucenou rasovou vyváženost. ()

zodiak217

Veľká spokojnosť s týmto filmom. Na pozadí lockdown v Londýne, ktorý odzrkadľuje reálne skutočnosti sa odohráva vzťahová dráma dvoch ludi, ktorí sa odsudzili, no stále nič nie je stratené lebo ich spájajú silné zážitky. Veľmi sa mi páčilo ako vykreslil ten lockdown lebo aj v reále to už ide na mozog a človek lezie na nervy vlastne sám sebe akoby sa nevedel zmestiť do kože. No a možno práve ten lockdown ich spojí a vymysli bláznivý plán ako zbohatnúť rýchlo a jednoducho. Veľmi pekne film plynul, takže som sa vôbec nenudil a pekne vykreslil charakteri hlavných postáv. Samozrejme obsadiť Anne Hathaway a Idrisa Elbu bolo bravúrne. Svoje úlohy zvládli na výbornú, takže nemám čo vytknúť, môžem len odporučiť. ()

Amalberga

Víc by se mi film líbil jako konverzační komedie bez té krádeže diamantu. Proč prostě nevybrat několik odlišných lidí a sledovat jejich život v lockdownu? Mohla by to být klidně covidová Láska nebeská. ()

bonovox

Nápad pretaviť naše momentálne životy do filmu je síce fajn, ale výsledný efekt je žalostný, v tomto filme nefunguje takmer nič, ani romantická línia, ani dramatická či nedajbože tá zlodejská. Anne si v poslednej dobe vyberá hrozné námety...30% ()

HellsAngel

Tvorcovia Lockdownu mali kvôli pandémii koronavírusu sťažené podmienky pri natáčaní a tak sa muselo veľa vecí riešiť takpovediac za pochodu. Možno aj preto som mal pocit, že sa pozerám na študentský film, ktorý sa dobrý námet snaží spracovať v rámci veľmi obmedzených možností. Extrémne ma napríklad vyrušovali trhavé zábery z videohovorov natočené priamo v reálnych službách (autori by si mali pozrieť Searching). Som rád, že podstata filmu spočívala v sledovaní zaujímavého vzťahu rozchádzajúcej sa dvojice, ktorá spolu musí žiť počas lockdownu (veľmi dobré herecké výkony oboch hlavných hercov), no vedel by som si predstaviť, že sa pôjde do väčšej hĺbky. Zároveň mi finálna lúpež, ku ktorej to celé smerovalo, prišla hrozne odfláknutá, a nebojím sa napísať, že až priblblá. Lockdown možno čiastočne považovať za vierohodnú dobovú výpoveď, no zároveň je to, žiaľ, ďalší z radu zabudnuteľných filmov, ktoré síce pobavia (vtípek s Edgarom Allanom Poeom ma dostal), no trvácnu hodnotu nemajú. ()

Kushina

To byla neskutečná nuda. Covid téma je nudné samo o sobě a ještě o tom natočit film, to už chce nutnou dávku odvahy. Navíc loupež "století", kterou by prokouklo i malé děcko... Film k hovnu bych to nazval 25% ()

Mukade

Guilty pleasure?! Ale nie, malo to aj 5** pasáže a momenty, všetky v druhej polke (a jeho recitovačky na ulici medzi ne rozhodne nepatria), dovtedy to bolo za 3**. ()

KuceraJohny

Hrozně dlouho jsem uvažoval je jim ty tři nakonec dám, ale prvotní dojem asi zvítězil. Jako každý nový film co si pustím má své kouzlo v nepoznání. Jak je film skutečně dobrý divák pozná především z opětovného zhlédnutí. Tady si opravdu myslím, že po druhé bych ty dvě hvězdičky udělil stoprocentně. Děj filmu začne být záživný až úplně na konci, což je bezpochyby nejlepší pasáž a skutečně jsem hltal co se uděje. V podstatě konec je vlastně záchrana pro celý tento snímek jelikož pokud by se celý film nesl v duchu první části tak bych to možná ani nedokoukal. Největší slabinou jsou dialogy. Nejhorší na tom je, že pokud natočíte film s minimálním počtem herců a v 90% v jednom bytě tam dialogy a herecké výkony musí být na největší špičce. Ejiofor nijak neoslnil, v podstatě si tu roli mohl zahrát kdokoliv jiný a Hathaway byla sice o nějaký ten level výš, ale i tak bych její výkon nijak nevyzdvihl. Avšak to ona může za to, že jsem vůbec uvažoval o puštění tohoto filmu a nakonec také udělal. Jelikož být tam pouze Ejiofor a nějaká neznámá herečka tak snímek přehlédnu. Ano jména táhnou a ovlivní co si pustíme a to v obrovské míře. Nelituji shlédnutí, jelikož ukázání toho jak dnešní doba všem skutečně leze na mozek je přesná i když se člověku může zdát přehnaná, ale v momentálním lockdownu je to vystihující. ()

PsychopatXXX odpad!

To mě poser.. Nestačí, že nám banda psychopatu tezici z priposranosti lidi bojici se chripky kurvi život... Ještě o tom budou točit jakože komedie... Provokace par excelanc ()

Discovery pokračuje v čistce

Discovery pokračuje v čistce

23.08.2022

Nové vedení společnosti Warner Bros. Discovery pod dohledem ředitele Davida Zaslava začalo šetřit, kde se dá, a jako první to odnesla tvorba streamovací služby HBO Max. Po zrušené Batgirl tak… (viac)