Bandita Gambusino zavraždí otce prince Inků. Uloupí mu polovinu kipu, které označuje místo pokladu. Dva bratři jsou poblíž a snaží se zločinu zabránit, ale to se jim nepodaří. Jeden z bratrů umírá rukou vraha a druhý, zvaný Pán jaguárů se vydá po stopě zločince. Obviněn ze zločinu je právě on a jeho bratr. Po deseti letech se chystá korunovace mladého Inky, který má nástupem na trůn vzkřísit zašlou slávu staré říše. Opět se zde po letech setkávají Pán jaguárů a Gambusino, který stále hledá poklad Inků, aby vyrovnali staré účty. Dobrodružný film podle románu Karla Maye. (oficiálny text distribútora)

Stejšn

Marjaboha, je možný že jsem tak starej, že jsem na tom byl v kině? Jako malému mi ale nevadily sádrové kulisy ani nelogické jednání některých postav, smál jsem se scénám s Donem Parmezánem a nedoceňoval vynikající dabing nejlepších českých herců. Dneska už to vidím trochu jinak a proto nebudu hodnotit hvězdičkami. ()

Pitryx

Jedna z mála knih, kterou jsem sice přečetl, ale už se k ní, na rozdíl od jiných nikdy nevrátil. Nevím proč. Asi mne uchvátila jen „western“ série. Film je udělaný hezky, je určen dětem a mládeži, tak není třeba se pitvat v chybách. Jde prostě jen o dobrodružnou podívanou, kde není třeba hledat cokoli jiného. ()

subic

Taková jiná Mayovka, než byly Vinnetouovky. Filmaři tentokrát asi vše netočili v bývalé Jugoslávii, ale část je točena určitě na skutečném Machu Picchu. Taková jiná Mayovka, taky dabink je jiný než u Vinnetouovek, tady perlili Munzar, Haničinec a další. ()

helrohir

Je to k neuvereniu, ale o existencii tejto mayovky som sa dozvedel len pár týždňov dozadu. Na rozdiel od Vinnetoua či príbehov Kara ben Nemsiho som totižto tento film nikdy nezaregistroval v TV. Možno aj preto som si z jeho zhliadnutia odniesol skôr podpriemerný dojem. Jednak sa tu nedá hovoriť o žiadnej nostalgii, ale aj celkovo film nepriniesol nič zaujímavé. Dej je síce klasické mayovské dobrodružstvo, ale inak tu nie sú vyslovene zaujímavé alebo výrazné postavy, tie humorné závany zas z filmu robia takmer paródiu, a ešte aj tých pár prestreliek je natočených dosť amatérsky až nešikovne. 40%. ()

Danulinda

Spolu s Old Firehandem se jedná o nejhorší zpracování veleděl pana Maye. Chybí zde jak akce, tak i náboj, stejně jako výrazný hlavní hrdina a během sledování jsem se musel hodně přemáhat, aby to nevypnul, anebo neusnul. Situace, které nejspíše měly být vtipnými, byly trapné a jen jsem s povzdechem vzpomínal na Halefa Omara či Sama Hawkinse, kde co věta, to perla. Jeden bod dávám za tradičně skvělou hudbu, jinak by to bylo na odpad. ()

Gig

První a poslední indiánka jihoamerická. Nepočítame-li mexické pokusy. Major Bredley z Old Shatterhanda si tu zahrál pozitivní roli a dále se tu setkáme s jedním nejčastěji obsazovaným padouchem Rikem. Já tento snímek mám velice rád. Je to krásná pohádka pro dospělé, i když v některých pasážich trochu zdlouhavá. Navíc mu pomáhá starý dobrý český dabing a lokace z Peru. Výborný Adamíra. ()

harycek

Jako klukovi se mi to hrozně líbilo, už jsme byli Vinnetouem otráveni když přišlo toto !! I když je to ze stejného hrnce ,ale bylo to něco jiného!!! ()

wray

Pozrel som si to par dni po "amazonka mlci" a ked tak uvazujem tak 2* za poklad inkov je mozno malo, ale zase - nebolo tiez az tak dobre ako si to ako maly chlapec pamatam. Plusom je to ze to ma vsetko to co dobrodruzny film ma mat (hlavny hrdina, zloduch, zena, krasne scenerie, kostymi, vtipna postava a hlasky...) a pre detskeho divaka tieto plusy urcite prevazia vsetky ostatne nedostatky. Ja si este spominam aj na Makcu pikcu a dinosaury - takze ozaj nieto co riesit, pre mladsieho divaka vyborny film pozeratelny aj dnes. Pre nas ostatnych - no, je to slabsie, ci uz dejovo, herecky, hudobne, zaverom. Casom to proste nejak vybledlo :/ Stale vsak - nie je to Vinetu, ale da sa pozriet. Ak mate chut na nostalgiu, kludne do toho. ()

Scaevola

Nečekaně dospělá mayovka, která sice není tak úplně klasickou mayovkou (jde spíše o aluzi na podobné příběhy a jeden z hrdinů se jmenuje Karl), ale na druhou stranu se může pyšnit podobnými klady trpíc i stejnými neduhy. Dobrodružný příběh je skvěle rozehrán, rozmělňován nejapnými vtípky a hnán kupředu překvapivě psychologickým propracováním posledního krále Inků. Bandité jsou pořád stejně odporní a řemeslné zpracování je stále shodně nedotažené až amatérské (ze střihu některých scén až bolí oči). Výše uvedené průměrné hodnocení je proto výslednicí rozporuplného dojmu, spíše než aby sám film byl nezáživnou podívanou, na niž rychle zapomenete. ()

topol999

Když jsem na tento film nenarazil v Tv, tak jsem se rozhodl, že si ho stáhnu. Nebyl jsem si dost dlouho jistý, zda to byl dobrý nápad, ale už při prologu mě to chytlo a nepustilo. Co se týká postav: Karl Hansen alias Jaguár je sympaťák, profesor Morgenstern je srandovní, jeho průvodci Don Parmesán a Fritz Kiezveter jsou ti praví chlapíci do nepohody, Hlavní záporák Gambusíno je odporný, Rick Battaglia tu bohužel hraje jen banditu do počtu, Princ Haukarapora je spravedlivý, avšak jeho vzorem je nenávistný Anciáno a takový konec jaký ho potkal si nezasloužil.! Dabing je docela povedený: L. Munzar na Carlose je to nejlepší,co tento film potkalo... Dále jsou vysoko nad průměrem Miloš Kopecký (jako vždy) a Soběslav Sejk. Vladimír Hlavatý na velekněze je taky vhodě nenávistný, ALE nikdy nepochopím, proč mluvil Battagliu Vladimír Ráž??!! Navíc, když ho mohl mluvit výjimečný Lackovič!!?? PS: pro mě největší lotr zůstane Anciáno- Tím nikterak neshazuji Gambusína. Ale velekněz byl na zabití od 1. vteřiny!! Možná neplánované, ale je to tak.... 85-90% 4,5* ()

Maskati

Rad bych sdělil místním kritikům,ze se vůbec nejedna o méně známou mayovku.Naopak na přelomu šedesátých a sedmdesátých let to dávali v každém vesnickém kině.A ještě další : uvědomte si,ze ten film je určen dětem,nejvíc asi klukům v prepubertalnim veku.A jako takový svůj účel skvěle splnil.Navic autentické prostředí a plejáda známých svetovych herců a zejména úžasný český dabing! "A jéjeje vona ti taky není lhostejná......./Gambusino ala Soběslav Sejk,tomu bych dal Oskara/ ()

beruskali

Oblíbené dílko, které už bohužel neopakovali v televizi mnoho a mnoho let. Scénka s medem a mravenci byla prostě dokonalá, takže z nostalgie a pro mizernou paměť 5* ()