Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

LencaN

Zajímavý příběh o protivném muži s obsedantně kompulzivní poruchou, jedné milé servírce s nemocným synem a gayi, který je momentálně na dně. Celé to do sebe hezky zapadá. Vidíme, jak se Nicholson trochu mění, poznáváme toho bručouna víc do hloubky a dokonce nám ukáže stránku svojí osobnosti, kterou by u něj jen tak člověk nečekal. Bylo to dojemné a citlivé. Vtipným komponentem tady byl ten roztomiloučký pejsek, kdy stačilo, aby zakňučel a popadala jsem se smíchy, protože vypadal jako komik. A ve spojení s neustálými nečekanými 'záchvaty' nerudnosti a nadávání Nicholsona působil film srandovně. Herecky nemám co hodnotit, všichni to jsou profíci a hráli úžasně. Ale co mi vadilo je ta dlouhatánská stopáž. Bohužel mi to kazilo zážitek, protože Lepší už to nebude není takový film, který vás úplně vtáhne do děje, on spíš jen tak plyne a proto jsem byla schopna vnímat jeho délku, kterou vidím spíš na obtíž a několikrát za film jsem kontrolovala kolik ještě zbývá do konce. ()

Gregor_Samsa

Pro nedělní příjemné odpoledne či večer, kdy venku fouká či prší a smráká se a člověk chce strávit příjemný čas s umně vystavěným příběhem o zakaboněném stárnoucím solitérovi, co hledá lásku a asi se zamiloval, aniž by o tom zprvu věděl, a matce malého syna, co je citlivá i nad věcí a má schopnost onoho nesnesitelného solitéra vystát. Příjemně se na to dívá, i když to asi mohlo být kratší a méně gay. A bez toho nesnesitelného psíka – ta první scéna měla skončit jinak, psík měl prostě skončit :-). [80%; 2016-06-08 Home sweet home] ()

jojto

Nikolson je pán Herec. Toto je jeho vrcholný výkon. Nič nepoteší srdce diváka viac ako sledovať špílmachra s rozšírenými zrenicami, ktorému veríte všetko čo robí, hovorí, každý jeho pohyb a rozhodne nebudete zatajovať dych, keby povedal, "tak teraz sa poriadne nadýchnite...zasral som si". Bravúrne. ()

MrKrahujec

Bylo by to velice dobrý, kdyby to současně nebylo tak strašně americký. Je to sice pokus o americkou limonádu trochu jinak, ale pořád jde o americkou limonádu. A ani výtečný Jack Nicholson nemůže zachránit všecko. ()

Kozlowski8

Snímek, jehož nejsilnější stránkou rozhodně není příběh. Jsou jí skvěle napsané postavy, dialogy a herecká představení Helen Hunt a Jacka Nicholsona. 75%. ()

panki9922

Asi mi niečo uniká. Ospravedlňte ma, ale aj napriek tomu, že Helen Hunt celý film vyzerá akoby práve opustila Osvienčim a nespala najmenej týždeň vkuse, vyzerá veľmi dobre a mlado. Naproti tomu Jack Nicholson, vo svojich 60 rokoch vyzerá skôr ako jej otec. Film sa môže tváriť akokoľvek sladko a milo keď tu máme fakt, že sa títo dvaja herci najmä kvôli veľkému vekovému rozdielu prosto k sebe nehodia. Neverím im to, nefandím im a to je sakra veľký problém. Možno po ďalších zhliadnutiach, ale neviem či sa k nim ešte niekedy odhodlám. Premena Nicholsona z natvrdlého starouša a udobrenie s homosexuálnym susedom samozrejme výborné. ()

Novko

Nemám úplně v lásce romantické filmy, ale tohle mě překvapivě bavilo a překvapilo. Opět úžasný Jack Nicholson, který si toho Oscara zasloužil. Role takového stylu jako cholerický mizantrop se k němu hodí. Překvapivě ani nezastiňuje ostatní členy ústřední trojice, Helen Hunt a Grega Kinnera. Sice je to další další příběh o lásce a přátelství, ale to mi vůbec nevadí. 8/10. ()

allegria

Výborné herecké výkony, neustále nová překvapení, humor, místy černý, ale především úžasně lidský příběh, výborně zpracovaný, bez zbytečného sentimentu. Pro mě nejdojemnější věta z celého filmu: "Zapomněl jsem zamknout." ()

Dexter666

Keď som si po rokoch pozrel tento skvost, uvedomil som si, že tie najlepšie nuancy mi kedysi utekali. Nádherné dielo, ktoré vôbec nestarne a filmoví labužníci môžu byť poctení, že mohlo vzniknúť. ()

p.a.douch

Až dnes po bůh ví kolikátém shlédnutí jsem pochopil, že čtyři hvězdy jsou málo. Pokaždé když tenhle film dokoukám cítím se lépe, než když film začínal. Přináší mi do života dobrou náladu. Co víc by měl film přinášet? Nic. Takže díky moc pánům Brooksovi a Andrusovi za scénář. A díky všem zúčastněným za práci na tomto filmu. Podle mě by si tenhle film zasloužil i Oscara za nejlepší film a ne jen za Oscary za nejlepšího herce a nejlepší herečku, ale AMPAS to zkrátka viděl jinak (smůla). ()

PTuranyi

Mohla to byť sociálna dráma o nefunkčnosti sociálneho a zdravotného systému v USA. Mohla to byť dráma o živote človeka s kompulzívnou poruchou. Ale toto je romantická komédia :( Helen Hunt zvláda svoju úlohu dobre. Aj Jack hrá svoju poruchu dokonale. Akonáhle má dôjsť na romantiku tak sa to všetko rúca. Nehovoriac o tom, že scenárista preženie Helen cez pol mesta v daždi aby nám ukázal jej prsia. ()

Sebule

Skvělá romantická komedie plná humoru s excelentním Jackem Nicholsonem. Nejednou jsem se ztotožnil s osobností Melvina, ale to asi každý. Pěkná hudba s velice dobrými postavami a i na svou délku film nenudí, příjemně pobaví a na konci už jenom sedíte s úsměvem a koukáte. Hodnocení: 8/10 ()

F2003F

Čarovne výnimočná romantická komédia a hlavne výdatný herecký koncert Nicholsona, ktorý strieľa nevkusné hlášky pohľady výrazy postoje a pôsobí pritom milo vďaka viditeľne obrovskému citu pre žáner a remeslo. Tento Monk sa mi páčil oveľa oveľa viac.     „Život nie je ťažký, kvôli tomu, že bol na vás zlý, ale preto, že ste nasraný z toho keď sú druhí šťastní.” | „ČO AK TO UŽ LEPŠIE NEBUDE?” ()