Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

Nonna

Moc ráda mám tenhle film a v něm naprosto excelujícího Jacka Nicholsona. Jeho Melvin je většinou hodnocen jako "mrzout", ale on je především psychicky nemocný člověk. Znala jsem jednoho, co tuhle chorobu, panický strach z mikrobů a špíny měl. Oběsil se a v dopise na rozloučenou udal, že si je vědom toho, jak svým nesnesitelným chováním obtěžuje své okolí.....Nicholson ho zahrál úplně přesně. Celý film je vlastně tak trochu o jedincích vybočujících ze společenského úzu - neškodný, ale sousedem opovrhovaný homosexuál, ustaraná matka samoživitelka s těžce nemocným dítětem.....a všechen ten smutný úděl je propojen laskavým komičnem, nadějí v přátelství a lásku. Někdy je hrozně potřebné nekoukat jen na depky a pustit si film, který má na svém konci příslib něčeho lepšího, šťastnějšího. ()

swinevenca

Nicholson si to užil, nemilostnej trojúhelník byl zkoušenej hořce i velmi vtipně, balanc těch dvou stran byl vyváženej, bavil jsem se, ale na pět hvězd ne. ()

lobo87

Trošku dlhý, ale napriek tomu výborný film so skvelým Jackom Nicholsonom. Samozrejme, aj zvyšok obsadenia (Hunt, Kinnear, Gooding) podáva skvelé výkony, ale tento film (nie po prvý raz) si Nicholson ukradol pre seba. Fandíte mu, nenávidíte ho, rozbili by ste mu hubu i podali pomocnú ruku. Cynický, vtipný a romantický film pre náročnejších... 80% ()

IZFNP

Hodnotené len na základe trochu zvláštneho pocitu, že film sa mi páčil, i keď si ho kvôli istej medicíne vôbec nepamätám... :) ()

pollstro

Naprosto vynikající a dokonalá romantická komedie s prvky dramatu, které kraluje bezchybný a naprosto excelentní Jack Nicholson, jehož postava v sobě skrýva negativismus a nenávist vůči všem v okolí a jeho cynismus je pro mnohé velkou překážkou. Právě Jack Nicholson a jeho herecký výkon, který byl právem odměněn Oscarem, je hlavním pilířem, na kterém stojí krása a úspěch celého filmu, jeho smysl pro humor a vůbec celá jeho postava je naprosto originální. Geniální dialogy mezi hlavními postavami, výborné vedlejší dějové linky a především upřímný a na nic nehrající si humor, který dokáže od srdce rozesmát a pobavit každého. Ačkoliv celý film táhne Nichlson, má vedle sebe nádhernou Helen Hunt a vynikajícího Grega Kinneara, kteří ho společně doprovázejí a neustále mu nahrávají a umocňují jeho význam role ve filmu a je prostě neuvěřitelné, jak dokáže jeden herec kompletně ovlivnit celý průběh filmu. James L. Brooks dokázal natočit zcela výjimečnou romantickou komedii, kde dokázal spojit tři různorodé postavy a jejich příběhy dohromady a stvořil tak nezapomenutelné a originální dílo, která má svůj specifický smysl humoru, geniální hlášky a plno vynikajících momentů a jako celek vyčnívá z žánru romantických komedií a právem stojí v popředí. Zajímavé, jak jeden pes dokáže zcela změnit člověka. "How do you write women so well?" "I think of a man, and I take away reason and accountability." ()

Simako

Hodně netradiční komedie, hodně netradičně povedená!! Opravdu skvělý kousek. Jack Nicholson je absolutně nepřekonatelný!!Myslím, že to je jeho nejlepší výkon. Oskar byl opravdu na místě. Na Helen Hunt jsem samozřejmě nezapomněl-rovněž skvělá!! ()

tee

Jeden z mých nejoblíbenějších snímků s Jackem Nicholsonem. Oscary v tomto případě absolutně splnily svůj účel - vyřkly zaslouženou poklonu dokonalému obsazení hlavních rolí. Jack Nicholson je výborný snad vždy, ale bláznivý spisovatel je jedním z nejlepších výkonů, nad nímž dodnes žasnu. Samotný příběh vyznívá jako obyčejná vtipně laděná romantická komedie, ale perfektní scénář a herci z něho činí překrásné umělecké dílo, přiněmž se pokaždé pře můj úsměv s pláčem. ()

casyy

Příběh láskou napraveného hříšníka je sice notně ohraný, ale v tomto případě je to vynahrazeno skutečně originálním zpracováním tohoto tématu. Výborný scénář, skvěle napsané a místama velice vtipně vypointované dialogy a to vše podpořeno skvělými výkony ústředního tria dělá z tohoto filmu opravdu zábavné a velmi osvěžující dílko. ()

AVP

Tohle je Carol, servírka a tohle je Simon, buzerant :) Společně s Dannyho parťáky je tohle jeden z dalších filmů, který můžu vidět kdykoliv... ()

vlada-xxx

komedie zalozena ciste na hereckem umeni Nicholsna. Ze je vynikajici herec je obecne znamo, ze je i vynikajici komedialni herec-o tom vas presvedci tento film. Skvele dialogy,prekvapive kvalitni cesky dabing.....nejlepsi zalezitost ve svem zanru. ()

gu-staff

Jedna z mála komedií, která mne pobavila, a na kterou jsem schopen se dívat opakovaně. Nicholson perlí o sto šest, Huntová je mu více než zdatnou protivnicí, a dvojice sousedů/teploušů tomu dodává potřebný arzenál vtipných situací. A úvodní scéna, kdy soused najde verdella dole u popelnic, a řekne Simonovi, co tam dělal, mne rozbije spolehlivě pokaždý. ()

májovec13

Nádherný film s pohádkovým dějem. Postava Melvina je Nicholsonovi ušitá na míru a on v ní exceluje snad ještě více než v Přeletu nebo Osvícení. Potěší také příjemný výkon Grega Kinneara, Helen Hunt je sice také výborná, ale dle mého ji oba zmínění pánové staví na druhou kolej. ()

cici24

Dobrá komedie... Skvělý výkon Nicholsona a Helen Hunt, kteří si to určitě pořádně užili. jen nechápu, když má někdo jiný názor na buzíky, tak proč je hned špatný'? ()