Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

boni

Má silná averze vůči Helen Hunt mi znemožňuje si užít tento bezesporu velmi kvalitní snímek s mým hereckým oblíbencem Jackem Nicholsonem. Slabší dvě hvězdy, další projekce netřeba. ()

Zikus

Film jsem viděl asi před deseti lety a líbil se mi, takže jsem se nyní rozhodl, že se na něj podívám znovu. No a můj pohled na něj se zásadně změnil. Zezačátku mě bavili Nicholsonovi hlášky, avšak pak se celé dění začalo točit okolo toho hnusnýho čokla, jako kdyby to bylo bůhví co. Když už zkurvyčokl zmizel ze scény, vyhodili Nicholsona kvůli nevychovaný pizdě co mu brala příbory z restaurace. Poté zamířil hledat bývalou servírku a když ji našel, pozdravil toho jejího fakana, kterej neměl ani tu trochu vychování aby odpověděl na pozdrav, což Nicholsona pochopitelně pohoršilo, ozval se a v tom zasáhla liberální matka s tím, že se nemá pokoušet poučovat jejího syna. To už byl pro mě vrchol a dále jsem toto liberální zlo nebyl schopen tolerovat a film jsem vypnul. ()

fallanga

Zajímavá romanťárna o narcisovi s OCD, drsné, ale roztomilé servírce, a emočně nevyrovnaném malíři. Motiv je fakt super a všechny postavy jsou zajímavě vykresleny. Ale bože, ta romantická linka je příšerně nudná. Což je u romantického filmu problém. Nicholson skvěle hraje psychicky nemocného člověka a Hunt skvěle hraje hroutící se matku, ale kurva, je to tak strašně předvídatelné, neoriginální a nudné, že to bolí. ()

gemi

Že je to roztahaná konverzačka, která spíš než film přípomíná divadelní hru, to by mi tak nevadilo. Vadí mi, že je to sociální sci-fi. Ti lidé by se ve skutečnosti nenáviděli až za hrob a nikdy by si k sobě cestu nenašli. Jistě, nebylo to samo sebou, obsedantně-kompulzivní osina v zadeli měla pro oba své parťáky docela dobré motivátory. Ale stejně... Nebudu snižovat hodnocení, protože zahrané je to výtečně. Jenže jako komedie to není až tak zábavné, jako drama to není až tak dramatické a jako romantika to není až tak romantické. (Druhé zhlédnutí, první 1. 1. 2010) ()

src

Film pro ty, kteri stale doufaji, ze najdou toho praveho / tu pravou. Vynikajici romanticka komedie o nerudnem spisovateli, upracovane servirce a homosexualnim umelci, ktera se snazi vyhybat klasickym zanrovym postupum. ()

fojtas

docela slusny film u ktereho se clovek diky nicholsonovi bavi stale nadprumerne...ovsem dle meho nazoru film je prislis dlouhy a to mu drobet ubira.. ()

Lokran

Další z Nicholsonových parádních jízd. Vynikající komedie, byť s trošku sladkým koncem. Zasahuje i téma homosexuality, jelikož jeden z hlavních protagonistů je gay. Helen Hunt jako Nicholsonova partnerka na plátně ztvárňuje velice věrně úlohu osudem zkoušené matky, která s obtížemi překonává vznikají city k Nicholsonovi, jež je dokonalým misantropem (neb se tak zpočátku alespoň jeví a je divákovi takto exponován). Jejich vzájemné jiskření, hádky a nové pokusy překonat všemožné rozepře jsou natolik uvěřitelné, že jim to uvěřili i akademici a oba dva ocenili Oscarem (a to v roce Titanicu, což se opravdu co říct!!!) Celkem 80 - 85%. ()

JamesLeon

Obsese jsou mrchy. Myslím, že tyto "vtíravé myšlenky" má hodně lidí (bohužel včetně mě) a někteří o tom ani nevědí. Ale ten kdo ví o tom, že je má, tak taky ví, jak je těžké se jich zbavit. No, myslím, že Melvin nám ukázal ten správný způsob. Teď už jen zbývá najít si tu naší Helen Hunt.. Tak já jdu hledat.. ()

winstonik

Práve preto sú sebastrední ješitovia k zulíbání, lebo sú ako náš Melvin: od nikoho nič nechcú, nikomu nič nedlhujú. Problémy nastanú až vtedy, keď sa im zjaví veriteľ, od ktorého si nemôžu nepožičať. Ale kto by sa Helenke ubránil? U mňa TOP 20. ()

pavlosalex

Vůbec jsem nepoznal, že se jedná o romantickou komedii. Já furt čekal, kdy někdo umře. Herecky zahrané dobře, jen to prostě bylo dlouhé, ukecané a beze šťávy. 44% ()

sornilka

Tento film mne vždy pobaví :o)))...ale i donutí se trochu zamyslet a i mi ukápne slza, takže je tam vše co asi potřebuji mít u dobrého filmu:o)))) a k tomu super herecké výkony :o))) ()

Sollozzo

Ačkoliv je to film velmi upřímný a skvěle zahraný, příliš mě nezaujal. Proč? Protože postava Melvina je na mě až moc bláznivá (a tím nemyslím srandovní) a právě tu, Jack Nicholson hraje až tak moc přesvědčivě, až jsem někdy myslel, že se každou chvilkou zhroutí a skončí v místosti s polstrovanejma tapetama...i přes množství vtipných momentů tohle uvádět jako komedii, to chce velkou odvahu. 70%. ()

nicneznam

Dobrý film s bezchybnými hereckými výkony, ale ta délka je stejně neúnosná. Poprvé jsem to zvládl do půlky, podruhé se zatnutými zuby od začátku celé. Film dokáže skvěle rozesmát, zahraje na vážnější notu, ale nuda je zákeřná věc a když začne Melvin pronášet svoje komplimenty na sto variací a ta ženská pořád neví, co chce a pak do toho ten gay, jehož příběh vlastně ani nijak pořádně neskončil, má to k vysokému hodnocení prostě daleko. I tak, pokud už nevíte co by, určitě se u toho dá strávit příjemný večer. Tutovka to ale není a nějaký hlubší dopad nečekejte. I když z některých reakcí na internetu by člověk očekával nejsilnější romantickou komedii vůbec. Já tu svojí budu hledat jinde. ()

Sandler

Tenhle film má obrovský štěstí, že jsem se na něj koukal ve zkouškovym. Vyneslo mu to minimálně jednu hvězdu navíc. V týhle době se totiž dokážu koukat na všechno, kromě Muzikálu ze střední 2 a ještě se mi to snad i líbí.:D Jack Nicholson je formát a díky tomuhle filmu se dostal v mym žebříčku hodně vysoko. Je to prostě One man show, která vyzvedává ,,tuctovku,, někam výš...:) ()