Cyril Juan Borguette alias agent W4C (Jan Kačer) je nejlepší AGENT světa, který je posílán všude tam, kde jde o krk. Jeho nová mise ho zavedla do Prahy. Má za úkol zmocnit se hotelové slánky, ve které se skrývají plány na vojenské využití Venuše. Je to „Velký Svůdce, Velký Sympaťák a Velký Hrdina“. A přece na jeho likvidaci stačí obyčejný, ale velmi zmatený účetní Foustka (Jiří Sovák), který je i se svým psem zapleten do střetnutí a účtování mezinárodních špionážních organizací. (oficiálny text distribútora)

Anworon

Příliš nevýrazná parodie (u parodie to vadí). Nuda. Bondovky nemusím, ale dal bych jim určitě přednost a pobavil bych se víc. Češi chtějí být v tomto případě nad věcí, ale nemají úroveň a hřeší na to, že parodie to snese. Zlatý Muž z Acapulca! ()

krivkin

"Prosím vás, jděte ho někdo odkrouhnout, pořád zaclání." :-) Bože, proč už dnes neděláme takhle povedené parodie na klasická hollywoodská klišé...??:-/ jo a mimochodem, píseň zpívaná Juditou Čeřovskou hravě strčí do kapsy většinu bondovských songů. Jedna z nejvtipnějších komedií. ()

honzic

I přes parodické vyznění a dobré zápletky mi nikdy tenhle film tolik k srdci nepřirostl. Ale je celkem vydařený. Hodnocení: 65 % ()

Tynkos

Bohužel, tento film byl pro mě velké zklamání. Jednu hvězdičku uděluji jen díky roztomilosti a intelektu psa pana Foustka. ()

Max Q.

Teprve rozjezd k pozdějším bláznivým dobrodružsvím pana Vorlíčka, ale i tak velmi dobré. Viděl jsem po dlouhé době a byl jsem spíš potěšen než zklamán, což se nezřídka stává. Skvělý vtip: Libíček překročí mrtvolu na zemi se slovy "Tady se zase neuklízelo." ()

Stanmi

Superagent Cyril Juan Borguette (Jan Kačer) dostane za úkol předat v Praze jisté plány spřátelené agentce (Květa Fialová). V zásadě jej čeká jednoduchý úkol, to by však nesměl narazit na účetního pana Foustku (Jiří Sovák) a jeho šikovnou fenku Pajdu... Režisér Václav Vorlíček, rok po snímku Kdo chce zabít Jessii?, začal s natáčením další parodie a po komiksech zvolil za další téma bondovky a svět tajných agentů a vznikl z toho další povedený kousek. Zatímco v případě Vorlíčkova předchozího snímku bylo v popředí spíše komiksové provedení než samotný děj, tak zde je příběh na prvním místě. A po vzoru filmů s Jamesem Bondem (například úvod je takřka dokonalá parodie včetně přesně citovaných pasáží) v něm nechybí přestřelky, honičky, bitky, krásné ženy a technické vymoženosti. Klasicky povedené je také obsazení, kde je Jan Kačer je hrdinný a bezchybný agent, Květa Fialová je záhadná dáma a skvělý Jiří Sovák jako obyčejný český účetní, který byl povýšen na agenta, se v tom snaží aspoň trochu vyznat, zmínit musím ještě jednu herečku a to fenku Pajdu, která také podala výborný výkon. Celkově vzato skvělá komedie, která patří k těm nejlepším bondovským parodiím, které byly natočeny. ()

swinevenca

Jestli někomu věčně milá madam Květa přirostla v 60.letech k srdci, já ji mám bohužel odmalička chycenou leda tak k nějaké záděře, a Kačer se mi taky více pozdává jako milý, adventní, starý, vypelichaný než mladý a rádoby šarmantní. Celkově skvostný nápad, ale inteligentně parodiálním scénám Sováka a Libíčka občas schází svižnější pojítko nebo vtipnější herci. Název sice smrdí sexismem, jak k tomu ta chudák Pajda přijde, ale uznávám, že " Fena pana Foustky" by se asi minula diváckým trhem. ()

Víteček

Ve srovnání s Lipského variací filmu,o obyčejném českém joudovi zapleteném do vysoké hry, která mu jde přes hlavu, ale ve které nakonec zvítězí, tedy "Čtyři vraždy, je tohle jen slabý odvar a celkem fádní průměr. 50 %. ()

carl.oesch

Často si namlouváme, jak umíme točit zdařilé parodie. Jenže mě tyhle parodie made in CSSR moc za srdce nechytají, Problém je trochu v tom, že parodovat Bonda, který je sám o sobě tak trochu parodií je poněklud mimo mísu. Tři roky předtím natočil jistý R. Thomas ve Velké Británii rovněž parodii na Bonda pod názvem Horko jako v červnu a taky se to moc nepovedlo. Tohle má aspoň dobovost a Sováka s Libíčkem, takže ty dvě hvězdy tomu dávám. Ale obecné nadšení nesdílím. Skutečnou a zábavnou parodii vidím až ve filmech s Johny Englishem. ()

Simako

Tohle je prvotřídní film. Kam se na nás U.S.A.......!!!Řekl bych, že je to možná Vorlíčkův nejlepší film, i když je třeba říct, že jich natočil opravdu hodně a to i ty špatné!!! Životní role Jana Kačera v roli agenta W4C!!Dost se mi tu líbí ttiky!!Opravdu vydařenej kousek!! ()