"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu ING. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Zůstala vlastně jen osa příběhu: mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. (oficiálny text distribútora)

horovska

Nevím zcela přesně, co mi na Vorlových filmech tak vadí, že je nemohu přežít do konce. Asi křečovitá trapnost? škoda, protože příběh by mne bylo docela zajímalo dokoukat a kulisy socialistického továrního gigantu byly opravdu husinuvzbuzující... ()

Miany

Je to osobitý, kultovní film. Divadlo Sklep originální. Co vyústí ve spojení těchto tří věcí? Kouř s 5 hvězdami. ()

frype

Tak za prve! nikdy by som ani o tomto filme nevedel keby som nevidel klip Arnoštka "Fajn Fajn". Od filmu som teda necakal nic viac a nic moc. Kazdopadne som dostal porciu absurdity a abnormalie aku som asi v zivote nevidel. Vysledok? Celkom to fungovalo a nielen celkom! Velmi zaujimavy pocin. Bavilo ma to od zaciatku az do konca. Naozaj jeden z najujetejsich filmov aky som videl. a za to aj ta hviezdicka navyse. ()

Stíba

Pro někoho asi žumpa pro někoho kult, faktem je, že Kouř je svým pojetím jedinečný nezaměnitelný film s feelingem, který budete jinde těžko hledat. Satirické pošklebování nad etapou dějin právě ukončenou stejně jako mnoho scén samo o sobě to pro mě nemá chybu. A vůbec, kdybyste místo u kompu radši seděli v hospodě a chlastali! :-) ()

GlamourCat

Hodně se mi to líbilo, byl to takový "Olda" na hodinu a půl. Herci skvělí, samozřejmě, hlavně ten "fajnovej". Doufám, že to Michal David a spol. někdy viděli. Neodolatelný. Dobrý pocit z té doby, kdy ještě bylo hodně talentovaných a chytrých lidí. (Škoda té Zedníčkové tam, kdyby alespoň vydržela a nemusela se svlékat.) A ještě zajímavější to musí být pro ty, co to sami zažívali, ale ona "pracovní morálka" a "kolegové" jsou více-méně stále stejné, vždycky je to prostředí plné podivností a jistých kreatur a legračních postaviček. ()

ludva10

Asi po 15 minutách jsme přemýšleli, že film vypneme. Ale kvůli objektivnosti hodnocení nakonec dokoukán. Je tam sice pár světlých chvilek, ale jinak film musím hodnotit jako nesmyslný a naprosto zbytečný film. ()

Katcat

Myslim si, že dost lidí ten film a jeho poslání nepochopilo, ale za mě plnej počet. Neotřelé, úžasně zahrané, vtipné, prostě krutopřísný jako Arnoštek. Je to fajn, fajn, fajn, prostě fajn, fajnový, kotě! ()

DAPDO

když jsem viděl Kouř poprvý někdy před dvaceti rokama, byla to pro mě neskutečná pitchovina, kterou jsem ani nedodíval. Na druhej pokus za pár let už jsem to dodíval, ale nadšenej jsem z toho znova nebyl. Před nedávnem, na třetí pokus, jsem pomalu změnil názor, protože jsem se u toho už i zasmál, no a včera jsem změnil hodnocení tady na čtyři hvězdy. Spousta, v době natáčení neznámejch herců, pod vedením Vorla, tomu dala pěkně na prdel a vznikl ojedinělej film, ve kterým exceluje Arnoštek a jeho diskotéka. ()

kluzo

Nemám rád muzikály. Nemám moc rád "rádoby alternativní umění". Miluji Sklep. Trošku oxymorón. Vím. Tenhle film je pro mne prostě Boží. Šimon Caban jako Arnoštek na diskotéce je prototyp gaye :-) Jejich disco dance s Luckou jsem si pouštěl snad 10x a pořád jsem se tlemil jak debil. A Lucka sama o sobě? Tenkrát ještě slibovala, že bude hééérečka. Kdy se na to vykašlala nevím. Asi prachy, no. Honza Slovák je prostě Honza ze Sklepa. Nejde nemít rád. Dušek... Jóóó... komunističtí přicmrdávači mu jdou skvěle, což podtrhl a sečetl v Pelíškách a Pupendu. Mám ho rád. I pro jeho bosé nohy a názory. Jiří Fero Burda? Docela dost prostoru na to jak byl nezábavný. No nevím, snad hůř napsaná role? Nebo blbý den na place? Ale ve výsledku... Sklep je prostě Sklep... Víš co? Tak to tady moc nerozbal, ať je tady všechny neztrapníš. ()

Mata

Koukám na ten film a říkám si pěkná nadsázka, tady to kulhá, zas tak vtipný to není...no a s postupujícím časem zjišťuji, že to zas tak přehnané není, že některé ty scény mám v paměti, a že tenhle film vlastně není vůbec žádná sranda. A čím víc si to uvědomuji, tím víc se bavím. Podle mne jeden z nejlepších obrazů 80. let, se vší trapností a hrůzou, kterou ta doba v sobě má. Mimochodem, když se Arnoštek ozve i z místního dráťáku, tak mi vážně běhá mráz po zádech. ()

Rypley

Český monty python aneb divadlo sklep ve skvělém muzikálu. Nezapomenutelné herecké výkony doposud „neznámých“ herců jako např. Jaroslav Dušek, Petr Čtvrtníček, Eva Holubová či v hlavní roli úžasný Šimon Caban. Skvělé jsou i texty písní jako Šéfa šéf to ví , nebo Máme se dneska fajn, je nám hej. Přijel k nám pan diskžokej. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)