Red Rocket

• Kanada Red Rocket (viac)

Tenhle pornoherec má časy největší slávy dávno za sebou. Rozhodne se proto vetřít zpátky do svého rodného města v Texasu, aby tam naplánoval velký návrat do Hollywoodu. (Netflix)

Martin741

Byvala poronohviezda  - pornoherec prisiel do americkeho vidlakova. Mal veru ochutnat vsetky aspekty US vidlakova - slnko, seno, hnoj, Fordky, prasne prerijne cesty, vidly a to, ze tam  prisiel, bolo kazdemu jedno  : 59 % ()

Rocky88

Musím uznat, že mě nyní nenapadá větší filmový prospěchářský hovado, než zdejší Mikeš. Nezdráhá se využít skoro-ex, sousedovic kluka, starý babky či nezletilou zrzavou jahůdku (která sbírá všechny sympatie do doby, než ukáže lentilky po tátovi). Hubu prořízlou, jedna lež za druhou, ale podává to naprosto přesvědčivě, protože tomu sám věří. K tomu white trash oblast Texasu, takže je člověk rád, že tohle není jeho život. Na druhou stranu je to chvílemi nůďo a přestřelená stopáž tomu nepomáhá. I tak ale doporučuji vidět. ()

zette

Sice se to tahne jako smrad z texaskeho dobytka... Ale hlavni hrdina s celym svym zapadakovem ma neco do sebe. Sem tam se divak dozvi nejake moudro z porno branze, ale jinak nuda. Jak uz to tak asi na americkem venkove byva... ()

moviefilm

Baker to s tými koncami nevie. Pri jeho predchádzajúcom počine ma to dokonca donútilo stiahnuť hodnotenie o hviezdičku nižšie, pri Red Rocket mu ten rozpačitý záver odpustím. Predovšetkým kvôli famóznemu scenáru a vynikajúcim hereckým výkonom Simona Rexa a Suzanny Son. Film je pomalý, rozhodne nebude pre každého, aj stopáž by pokojne mohla byť o 15 minút kratšia. Ale to by sme potom nemohli ísť tak do hĺbky každej vedľajšej postavy a nemohli si tak užiť pocit, že napriek tomu, že takmer všetci zúčastnení sa správajú ako kreténi, v istom zmysle im rozumieme. ()

Doudis19

Prostředí “jižanský smetánky”, kde jsou všichni takový zlatíčka, že nejkladnější postavou je vysloužilej, feťácky roztěkanej, houmlesáckej expornoherec, co se snaží přivést do branže nezletilou prodavačku koblih z krámku jménem Donut Hole 🤷🏻‍♂️😄. ()

elanius

(82/2023) / Zbožňujem tieto indiečka z amerického vidlákova. Film je podľa mňa super napísaný a aj keď tempo je zdanlivo pomalé, stále sa dačo deje. Veľmi originálny námet a ale fakt perfektný týpek v hlavnej úlohe vystrelili túto v podstate bežnú nezávislácku žánrovku do top ligy. Sam Baker je nesporný talent v podstate si na tomto 'trash' žánri vybudoval slušnú povesť a je napríklad aj členom akadémie. Som veľmi zvedavý na ďalší film, pretože po The Florida Project a Red Rocket sú očakávania veľké. (9/10) ()

hroubek

Hodně sympatický a příjemný indie film. Režisér Sean Baker si mě získal svým předchozím filmem The Florida Project, který měl velmi specifickou atmosféru a zajímavý pohled na svět. A prakticky totéž je i v tomto filmu. Baker má neuvěřitelný cit pro vyprávění příběhů obyčejný a zlomených lidí, kteří hledají kousek štěstí, aby na chvilku zapomněli na všechny své problémy a starosti. Většinou jde o velké snílky, jenž při své cestě za štěstím podvádí, lžou a chovají se trochu jako hovada, ale v jádru jsou to celkem hodný lidé, kterým fandíme. Baker své postavy nesoudí, ale taky na ně kouká bez příkras. Simon Rex má roli napsanou přímo pro něj a zahrál jí skvěle. Rex perfektně dokáže zahrát svou postavu a donutí vás, abyste mu fandili, i přestože moc dobře víte, že je docela velký kokot, co využívá své okolí a všechny kolem. Bree Elrod hraje hodně civilně a její výkon se mi dost líbil. Největší radost mi udělala Suzanna Son, která si krade film pro sebe svou přirozeností, vtipem a pozitivní energie. Naprosto jsem uvěřil, proč se do ní hlavní hrdina zamiloval. Film má spoustu krásných momentů, ale umí být taky velmi nepříjemný a krutý. Naštěstí Baker moc dobře ví, jak takovéto momenty správně dávkovat, aby splnily svůj účel, a nebyly pouhou pózou Pokud máte rádi menší a osobnější filmy, tak si Red Rocket určitě dejte. ()

lucascus

Tělem chlap středního věku, mozkem ještě nestálé dítě. Chlapák, který se nedokáže ohlédnout zpět do minulosti, a nedokáže si ani naplánovat budoucnost dál, něž pět dní dopředu. Celkem příjemná fasáda mu zajišťuje to, že na něho letí fajn buchtičky, ale kam takovýto život může vést? Jakou cenu má bezstarostnost? V nejvíce zaprděný díře v celých Státech? Zajímavé, hodnotné a s nadhledem! ()

VanTom

Zkrachovalý (bývalý úspěšný) pornoherec se vrací do svého rodného zapadákova, aby… aby vlastně co? Protože je to budižkničemu, prostopášník a sobec, dealuje trávu a balí mladičkou studentku (setsakra žhavá Suzanna Son), se kterou si maluje restartovat kariéru. Perfektně zachycená "skutečná Amerika" jak v prostředí, tak v lidech (se skvělou kamerou, bez podkresové hudby, ve všednodenním rytmu) mu nic nedaruje a celkem drsnými zvraty v závěru srazí hřebínek – možná až příliš, jako v životě. 67 % ()

blackkocour

Chybná existence pornoherce, který za kus salámu ojede Lady Dee, aby svou zkrachovalou careéru předčasně ukončil jednoduše kvůli, že by chtěl do něčeho píchnout. Přijde zpátky do Karviné, a rozjede mariánkový byznys, mezi bílou lůzou, cikány a sociálně nepřizpůsobivými feťáky.  [donut butthole; takový podnik chceš navštívit..] P.S. - Nejsme úplně daleko od pravdy, protože na přelomu 99 a nového milénia si Simon Rex zahrál v nějakém tom péčku. Jestli gay nebo hetero, to možná nezjistíme, ale Red Rocket je defacto biografický film o tomto herci.. čistě moje hypotéza.. ()

Oralfabet

Och, jaký to dokonale odporný, zavrženíhodný "protagonista". Týpek, co je nasranej na Paula Walkera za to, že umřel, protože teď nemůže hrát jeho postavu v sequelech porno parodie Fast and Furious. Florida Project se mi líbil, ale tímhle mě Sean Baker fakt nadchnul. Rozhodně jeden z nejlepších filmů roku. Jo a i přes všechen ten hnus a morální vyprázdněnost to vtipný bylo celkem konstantně, ale nejvíc mě z nějakého důvodu pobavilo, když jsem zjistil, že Lonnie je zkrátka pro Lonnifer. 10/10 ()

Klajnik

Sean Baker přišel po poměrně bezobsažném Florida Project s filmem, který jednak posouvá jeho autorský styl a jednak staví na nosném námětu, který si udrží divákovu pozornost. Red Rocket je o sketě a pozérovi z amerického jihu, která se snaží pochybnými činy vyhrabat z vlastních problémů a onoho zapadákova, v němž trčí. Filmy o morálně rozporuplných postavách mě dost baví. Přirovnal bych to k mixu filmů Uncut Gems a Gummo, protože je zde patrna taky velká míra autentičnosti, díky níž to chvílema působí jako dramatizovaná dokument. "Tvůrci ono prostředí musí důvěrně znát," říkal jsem si. Chtěl jsem nejdřív vyzdvihnout onen obsah/scénář/námět, ale Baker je především zárukou toho, že na film bude radost se dívat. Kamera, nasvícení, paleta barev, střih se postarají o to, aby se oko nažralo obrazu. V poslední řadě chci promluvit o Simonovi Rexovi, který celou kariéru hrál ve sračkách typu Scary Movie 3 a tímto ukázal, že vůbec není k zahození. Přeju mu to. Zazářil. Pozdě, ale přece. ()

Muel

| A24 | Tarantinovská kamera + Safdiovcov scénar = Red Rocket. Preto ten film tak milujem. Red Rocket je totiž fakt majstrštyk z amerického zapadákova, ktorý má jeden z najšťavnatejších scenárov roka. Automaticky jeden z najzábavnejších filmov roka. Pretože humor tu funguje na výbornú a v medziľudských vzťahoch to vrie. Chémia medzi Mikeym a Strawberry, patálie s najlepším kamarátom, nádherné zábery na slnko v kontraste s industriálnym Texas City. Teším sa na The Florida Poject, Sean Baker tomu rozumie a ja sa len radujem. Veľká pecička. Viac TU. | Hodnotenie: 9/10 | ()

kluk z Na

Trochu mám problém s nezavřenými dveřmi. Tohle bylo fakt dobrý, vzbudilo to emoce, ale nechalo to spoustu věcí nedořešených. Tak trochu jsem chtěl, aby se to ke konci vyhrotilo mnohem víc a těšil jsem se na tu konfrontaci s realitou. Ale nechali to vyšumět. U těhlech indieček nikdy nevíte, kdy dojdou prachy. ()

ink flo

Novej film od A24, tentokrát to dokonale balancuje na hraně (černé) komedie a dramatu. Do jednoho zapadákova v Texasu (za industriální genius loci s všudypřítomnýma ropnýma vrtama velké plus) se vrací stárnoucí pornoherec ke své skorobývalé white trash manželce a nasáčkuje se k ní a její máti domů. Prodává trávu, chlubí se svou kariérou sousedovi a hlavně balí mladou zrzavou prodavačku jménem Strawberry z místního podniku "Donut Hole" :-). Hlavní hrdina může tou směsí roztomilosti, frajerství, sobectví a falešnosti připomenout podobnou postavu z "Big Time Adolescence". Hlavní síla filmu je v tom, že postupem času při hlubším zamyšlení, co že to vlastně sledujeme, čím dál tím víc mrazí. Potěšila i nepředvídatelnost děje, respektive nejistota ohledně toho, jestli se vydají cestou moralismu nebo jinudy. ()

KosiR_ksr

Neotřelá hořká černá komedie/drama o zapadající pornohvězdě, která se snaží přežít mezi balíky na maloměstě a s trochou štěstí se prošukat zpět na výsluní. 70% ()

BOURQUE

Red Rocket od režiséra Sena Barkera je „podobným“ kúskom ako jeho predchádzajúci snímok, menom The Florida Project. Je však menej kompaktný a hlbší, predovšetkým z hľadiska charakteru účinkujúcich postáv. Film sa odohráva v Texase a na pomerne malom prostredí, ale pre spôsob, akým režisér chce vyjadriť svoje myšlienky, je to plne vystačujúce. Vybraná téma príbehu je „vďačná“ (porno herec sa vracia domov k svojej manželke a chce „začať nový život“, prípadne napraviť ten starý) a ponúka niekoľko tém na hlbší rozbor. Škoda, že pri filozofovaní a rozobraní jednotlivých častí príbehu sa najviac sústredilo na problémy, ako napríklad „prečo dostane porno herec (a „nie porno herečka!“) ocenenie v kategórii najlepší oral“ (prípadne, že prečo majú rád niektoré slečny to, keď počas sexu majú prst partnera vo svojich ústach). Príbeh ponúkal aj oveľa serióznejšie témy, ale tie buď neboli rozobrané dostatočne, prípadne sa jednoducho zbagatelizovali. __ Neznáme (a nové) herečky (predovšetkým Suzanna Son, odvádzajú vierohodný výkon. Miestami je to však „one man show“ podaní Simona Rexa. Nejaký vývoj charakteru postáv spíš nečakajte – režisér „zámerne“ vykresľuje svoje postavy takými, ktoré len na pohľad chcú zmeniť svoj život ku skutočne lepšiemu. V skutočnosti však chcú žiť vo Svete, kde pravidlá píšu len oni. Záver trochu menej vypracovaný, ako by sa očakávalo. Neudrie to diváka do tváre tak, akoby mal. Osobné hodnotenie: 78% (***)  ()