Le Calendrier

• angličtina The Advent Calendar

Žena na vozíčku dostane od své nejlepší kamarádky darem adventní kalendář, z něhož si každý den má vzít jednu čokoládu. Ovšem časem se ukáže, že to, co vypadalo zpočátku jako nevinná zábava, je ve skutečnosti věc posedlá dávným démonem a že každé další otevřené políčko nevěstí nic dobrého. (TheEvilTwin)

ricci.s

Invalidka dostane od kamošky posadnutý adventný kalendár, takže každý deň musí povinne žrať bonbóny, občas sa jej zjavuje démon (jeho vizáž je asi to najväčšie plus) a zopár ľudí v jej okolí otrčí kopytá. Za mňa čistý priemer – nebolo to zlé, ale žiadne krvavé orgie a ani veľké napätie sa nedostavilo. Od belgicko-francúzskej spolupráce som čakal omnoho viac. ()

EvilPhoEniX

Adventní kalendář byl jeden z posledních letošních hororů, který měl šanci prorazit, ale bohužel i ten se zařadí jen k těm průměrnějším kouskům. V zahraničí je film však docela chválený, ale hádám spíš proto, že se jedná především o drama s lehkými hororovými prvky a to mají lidé většinou rádi. Příběh o atraktivní dívce na vozíčku, která od kamarádky dostane antický adventní kalendář, kde každý den musí jíst čokoládku a překvapení, které se zjeví bude pár lidí stát život. Námět je fajn a kdyby byli tvůrci hravější, odvážnější a odvázanější, tak z toho mohl být bratříček Nezvratného osudu, ale ani jedna vražda mě zde nezaujala, atmosféra ani napětí se zde téměř nevyskytuje a jediné, co z hororové stránky může potěšit je slušná maska démona, který se však moc často nezjevuje. Ten zbytek totiž za moc nestál. Škoda, tady se Francie držela hodně při zemi, chvílemi se film i docela táhne, ale díky originálnímu námětu a pár zajímavým scénám to k zahození vyloženě není. Příběh 3/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 5/10. ()

*CARNIFEX*

Mohol to byť horor roku s vianočnou tématikou, no bohužiaľ veľmi skromná realizácia hororových prvkov dotiahla sľubný námet na úroveň slabšieho priemeru. Toľko príležitostí potešiť oko fanúšika horor žánru a oni sa rozhodnú to zavraždiť bez akejkoľvek snahy pobúriť či šokovať. Toto mohol a mal byť krvák ako na jatkách, no bohužiaľ, nestalo sa .. ()

darkrobyk

Tak trochu faustovské téma, něco z The Jack in the Box, Vládce prokletých přání a dalších snímků s deníky, co plní přání, a voodoo, akorát vždy platí jedno, že za všechno se platí. Eva je na vozíčku a záhy zjistí, že by prostřednictvím tajemného kalendáře mohla zase chodit. Stačí jen obětovat pár, no pár, docela dost lidí - blízkých, známých i cizích. Škoda, že většina masakrů je mimo kameru, třeba dotáhnout vanu do konce by za to stálo. Takže jen náznaky a spousta krve, OK, vše vyváží atmosféra. Tak ne. Celý film se táhne jako nudle, měl jsem pocit, že se dívám tři hodiny. Za tu utahanost víc jak dvě hvězdy rozhodně nedám a vícekrát se na to nepodívám. ()

pornogrind

Tak takovej adventní kalendář byste do rukou asi dostat nechtěli. Ani film sám o sobě žádnou výhrou není. Vyloženej průser to sice není ale určitě se z toho dalo vytěžit podstatně víc. Podívat se na to dá a dám hodně slabý 3hvězdy ale, že bych to někomu vyloženě doporučil to asi ne. ()

Omnibus

Už jsou tu zas, po roce, démonické Vánoce!“ Kdepak čertem, Mikulášem a Knihou hříchů. Dnes se zlobivé děti a hodné vozíčkářky straší hororovým adventním kalendářem, zlověstně šprechtícím německy. „Scheiße, ruhe! Öffne das Fenster!“ OK, otvírám OKÉNKA KALENDÁŘE: [][] Mňam, výborné čokoládičky s LSD krémem. A zajímavé bonusy. 1) Čertovo kopýtko homemade psychoanalýzy. 2) Rohatý osud vozíčkářky. 3) Démonická možnost vyřídit si účty se všemi svými viníky. [][] Tu 1) radši neprovozovat, 2) je lépe nepoznat a 3) nevyužít. A nad haprujícím scénářem se nerozčilovat. Příklad. Po první mňamce už nesmíš přestat otvírat. A všechno musíš sníst SAMA! Jinak tě klein kalender Teufel zabije! Byla opakovaně (!) poučena Eva i diváci. Tak hlavně, že sušenku a bílou figurku sežral někdo jinej, ale Evě se nestalo nic. Ach jo. Ale nabízená možnost smyčky, ta byla zajímavá. Na Hromnice o vražedný advent více. ()

Marze

Bolestne rodinne zanrove cviceni nadprirozene psychodrama s vozickarskou predstavitelkou v hlavni roli. Ma dilema mezi zazrakem a svatosti. Ma vsechny oskliva poteseni cihajici za dvermi. Dela vse, co bychom delali na jejim miste, coz jeji ciny omlouva. Jsou zde netradicni mrtvi. Film ma hypnotickou naladu, ale pribeh je prilis povedomy, aby sokoval  , a neni ani krasny, aby si vas ziskal. Ale je tu dost prekvapeni. Pobavil me chlapek balici v parku hlavni protagonistku "Ja jsem zdravotni bratr a vy paraplegicka. Mohu umyt vase intimni partie". ()

TheEvilTwin

Poměrně nezajímavé béčko, které se může pyšnit celkem obstojným a zábavným námětem, kdy dívka odkrývá každý den jedno pole adventního kalendáře, jež jí přichystá pokaždé jinou hrůzu, ale celý zbytek nestojí příliš za zmínku. Atmosféra je velmi slabá, herecky podprůměr, vizuálně nevýrazné a jako celek film zkrátka nedrží pokupě a působí dost kostrbatě. Čím víc se film blíží ke konci, tím míň už pak diváka zajímá. Škoda, tomuhle jsem celkem naivně věřil, ale zde není jednoduše nic dobře. ()

Necrotongue

No jo, no, tak začnu zápory, ať je mám z krku. 1) Příběh je notně neoriginální, protože jde o několikerou variaci na snímky, které jsem už viděl. 2) Nemám Francouze v oblibě. 3) V noci půjdu na záchod, aniž bych se ozbrojil a rozsvítil ve všech místnostech. 4) Nemám psa a má kočka by mě sejmula během okamžiku, a ještě by to narafičila jako nehodu při hře. No, to by bylo asi tak všechno, pokud nepočítám fakt, že nešlo o žádný velký nápor na mozkovnu. Přes všechny výše zmíněné zápory mě ale film překvapivě bavil a francouzští tvůrci mě mile překvapili absencí všech feministických, BLMáckých a celoabecedně kapitálkovních úliteb dnešnímu celosvětovému, politicko- korektnímu kurzu. A tak se místo různých přistěhovalců a muchlujících se spermoňů konečně dostalo i na nás. Na kriply. Pravda, hlavní hrdinka to jen hrála, ale hrála to přesvědčivě, navíc to i přes přibývající kruhy pod očima nebyla žádná ohyzda, takže jsem jí mohl po celou dobu fandit a po delším čase jsem zase rád viděl někoho z cenobitů. Byla to taková připomínka celé řady hororů na dané téma lehce líznutá Hellraiserem a Sofiinou volbou, která na mě fungovala tak, že jsem se sice necítil být patřičně vybubán, ale za celou dobu jsem ani na moment nepolevil v pozornosti, a to už je co říct. / Poučení: To by jeden neřekl, co všechno se dá rozchodit. ()

JASON_X

Nápaditá variace na sérii Hellraiser, jen namísto pekelné kostky tu coby magický předmět figuruje pekelný adventní kalendář. Není vůbec podobný těm papírovým z Lidlu nebo Tesca, je dřevěný, krásně retro, mluví německy a prokazuje majiteli jisté nadstandardní služby. Jen nezapomeňte, že v magii, lhostejno zda bílé či černé, není nic zadarmo, takže naše milá paraplegička by si měla dobře rozmyslet, jestli do tohohle pochybného holportu půjde. A mimomochodem jak už se křečovité obsazování zástupců všemožných menšin stalo v posledních letech směšným ba otravným klišé, tak v tomhle případě to absolutně neplatí, skvělý příběh, skvělá hlavní představitelka (v reálu samozřejmě chodící) a když necháte mozek běžet jen zhruba na půl výkonu, čeká vás možná hodně příjemný divácký zážitek. ()

Morholt

Děvče na vozíku dostane od své kamarádky adventní kalednář, který, jak se brzy ukáže, nabízí své majitelce netušené možnosti. Ale jen za určitých podmínek. A protože je kalendář z Německa, na dodržování pravidel si zatraceně potrpí. Pokud čekáte horor plný lekaček, mrazivých momentů a krvavých orgií, tak budete zklamaní. Přísně vzato pokud nepočítám pár momentek s kalendářním démonem, nic moc žánrového tady nenajdete. Z mého pohledu jde především o sledování vlivu adventního kalendáře na hlavní hrdinku, která s každým dalším okénkem víc a víc blbne. A touto optikou film v pohodě obstojí. Jo, troška napětí by tu neškodila a démon by si také zasloužil lepší nástupy, ale člověk nemůže mít všechno. Navíc negativa tu úplně v pohodě vyvážila skvělá Eugénie Derouand. Nic moc jsem nečekal, takže jsem víc než jen spokojen. 80% ()

dubinak

Ty jo, za mě skvělý svěží závan do evropského hororu. Až jsem byla překvapená, že mi zrovna tento námět, který hraničí až s fantasy sedl. Tento film má totiž spoustu malých nápadů, které pak mají v hodnocení velkou váhu, protože dokázal hlavně překvapit, zaujmout a i trošku postrašit. Hororově to sice není žádný majstrštyk, ale scénář mě fakt mile potěšil a po dlouhé době mi extrémně dobře vyhovovala i hlavní hrdinka. Francouzi se zase dostávají do sedla. ()

majo0007

Pozerateľné, ale film mal takú deravú logiku ako ementál. Kalendár si totiž od začiatku stanoví zopár pravidiel, ktoré však v priebehu deja režisér porušuje, ako mu to vyhovuje. Takže občas sa miesto čokoládky v skrinke objaví autíčko alebo panenka, fungujúce voodoo štýlom. Taktiež nie je košér, keď sladkosť z kalendára odrazu môže spapať napr. William alebo Evin foter... Návšteva maliara (ktorý nemal s Evou absolútne nič spoločné) v Nemecku postrádala akýkoľvek zmysel a bola úplne zbytočná atď. Prívesok horror je trochu nadnesené, skôr mystery priemerného razenia. ()

oveckaoa

Staženo až na 3 pokus venku je totiž ruská verze co nemá ani 300 mega , ale nepasují tam titulky pak verze co má přes 2 giga , ale nepasují tam titulky a až na verzi co má 7 giga pasují. Invalidka dostane od kamarádky adventní kalendář musí každý den o půlnoci sníst jeden bonbon a něco dostane (v jejím případě může chodit) pokud to nesplní někdo zemře pokud ten kalendář bude chtít zničit někdo zemře. V tom kalendáři je i nějaký démon co vše obstarává nějak  a ten jí znepříjemňuje život. Ačkoliv to zní  zajímavě je to nudné jednu vraždu ani neukážou a druhou ukážou , ale za nic nestojí a navíc se ze vraždí pes a konec vyjde do ztracena . 40 procent za námět a hlavní herečku. ()

xxmurphyxx

To co jest kurwa toto?! Gratulujem Patrickovi Ridremontovi, ktorý dokázal natočiť horor, kde sa nič nedeje a nič nedáva zmysel. Tak kurva na jednej strane má ta buchta dodržiavať pravidlá a vyžrať všetky sladkosti, inak si ten plešatý kokotko príde po ňu a na druhej strane ich vyjedá halabla s dvojdňovým odstupom, alebo ich dá niekomu inému a nič sa aj tak nestane. Jebať už teda na logiku, ale keby sa aspoň bolo na čo dívať okrem peknej tváričky na vozíku a jej stvrdnutých bradaviek v jednej scénke. Žiadna krv, žiaden strach, žiaden hnus, nič, nula, zero, nichts, nada... proste hovno.  Sem tam sa objaví plešatý jebo, sem tam niekto zbehne mimo záber a to ej tak všetko. Koniec, rozuzlenie, to ani nejdem riešiť, lebo nie je čo. Kokotina na entú. Nebyť fakt peknej holky v hlavnej úlohe, tak to utnem po pol hodine. ()