Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

ForGump

Budu radši stokrát koukat na infantilně zábavné filmy Davida Leitche, než na infantilně debilní blockbustery typu Godzilla vs. Kong, nebo na infantilně pateticky trapné Fast and Furious. Hlavním důvodem je, že Leitch má podstatně lepší smysl pro humor, má smysl pro tempo a překvapení. Navíc umí dobře a velmi zručně zrežírovat akční scény s někým, kdo rozumí jejím choreografiím a navíc má velmi dobrou střihačku, která to skvěle a dynamicky sestříhá tak, že člověk nemusí zívat či se jinak ošívat. Délka 120 minut je navíc naprosto adekvátní, aby vás to nezačalo prudit. Dobří herci included, LadyBug Brad Pitt, rozkošně šílená Joey King, nebo úchvatná dvojice Citrón a Mandarinka, spousta narážek na japonskou popkulturu ve vlaku plném šílenců. Krev teče jak má, střílí se, seká se, vybuchuje to jak má. Až na těch záverečných pár minut, kdy už to je až příliš dementně husté, tomu vlastně nemám co vytknout. Poctivá žánrovka současnosti. 80% ()

Ex_Machina

Minule som nastúpil do osobáku z Čadce na Makov a začali sa diať čudné veci. Čakala ma svižná jazda s ešte svižnejšími spolucestujúcimi, kde každý z nich mal svoje záujmy. A šli si za nimi aj cez mŕtvoly. A to som ešte netušil, že celý tento môj trip vyvrcholí vo veľkolepom finále. Na nudu som rozhodne nemal čas, stále som sa musel biť, utekať a dokonca aj strieľať. Na oplátku som dostal všetko, vrátane jedu z Bojgy africkej, aj protijedu na ňu, japonského inteligentného záchodu, vraždiacich dvojičiek a štýlového vykoľajenia na záver. Bol to krásny deň. ()

alsha

Zábavná podívaná a černohumorná taškařice navazující na Tarantinovy či Ritchieho klasiky s milým castingem a panoptikem dobře utrefených postaviček. Zkouknuto s Bety při letním společném večeru. ()

JohnZ87

Akční šílenost odehrávající se převážně v uzavřeném prostoru jedoucího vlaku říznutá klasickým propletencem úzce souvisejících příběhů, které se postupně více a více prolínají. Je to vtipné, sprosté, krvavé a místy se to vůbec nebere vážně. 75% ()

Lavinia

Tento typ bradpitovského filmu jsem shlédla už vícekrát, a pokaždé mi zbyla jakási divná pachuť na patře. Je to krvavé. Je to brutální. Je to samý psychopat a cvok. Je to samá náhoda/nehoda. Normální cestující ve vlaku ani nejsou. Zmýlená platí. Jediná otázka, kterou by se rejža měl zabývat, zde není: Proč se proboha točí stejné hovadiny kolem dokola? S obdobným obsazením? Věční mafiáni a gangsteři? Jednou v hotelu, jednou ve vlaku? Jen pro fanoušky. ()

departed

Mě naopak ta absurdita, která gradovala čím víc jsme se blížili ke konci, nějak úplně nesedla. S kombinací zbytečně přeplácanýho CGI a zmatenosti určitých scén tohle byl takový pokus na styl vařila myšička kašičku se spoustou známých ksichtů a solidním námětem, ale ne úplně uceleným vedením scén či herců. Některý záběry byly dosti libový a měly stylové provedení, ale už teď jsem na ně zapomněl. A Aaron TJ si vlastně kvalitně ukradl celý film pro sebe. ()

Midar

Zběsile natočená akční komedie plná ztřeštěných nápadů, trefného humoru, přesných herců, dravých akčních scén a odlehčené atmosféry, díky čemuž baví od začátku do konce. David Leitch si tady viditelně zavzpomínal na natáčení Deadpoola, kterého Bullet Train připomíná mnohem více než bych čekal. Jestli je to dobře, si musí každý posoudit sám za sebe. Za mě to ale fungovalo naprosto skvěle. Podobně stylových a dravě natočených akčních komedií je totiž v poslední době čím dál méně. Leitch tak opět dokazuje, že má řemeslo v malíku, akční scény jsou přesně tak stylové a brutální, jak byste od něj čekali a scénář, často připomínající Guye Ritchieho, do toho pořádně šlape už od samého začátku. Možná proto je ale trochu škoda, že mu v poslední třetině malinko dojde dech. Finále tak působí oproti nadupanému úvodu poměrně utahaně. Výsledný dojem nicméně zachraňuje potitulková scéna, která mě opravdu upřímně rozesmála. Co se herců týče, jsou samozřejmě všichni naprosto dokonalí. Kromě jako vždy skvělého Brada Pitta mě přitom nejvíce zaujal Aaaron Taylor-Johnson, sakra ten chlap má tak brutální charisma, že s ním měl kolikrát i samotný Pitt problém držet krok. Hodně potěšil také Hirojuki Sanada, který se postaral o jeden z nejlepších monologů z celého snímku a já jsem opravdu hodně rád za to, jak často jej teď v různých projektech vídám. I když se tak rozhodně nejedná o nějak přelomové či dokonalé dílo, je nakonec Bullet Train povedenou stylově natočenou akční podívanou, která díky zběsilému tempu nestíhá nudit, herci si své role viditelně užívají a když už jednou za čas dojde na nějakou tu akci, je se opravdu na co dívat. ()

Picoun7

To se takhle psalo datum 9.8. 2022, já nasednul do svého vozu a jel si zlepšit svou ponurou náladu, která mne daný den provázela. Pro tento večer, jsem si vybral snímek s názvem Bullet Train, takže jsem vstoupil do zařízení na promítání filmů a vypadalo to asi takto -> sál číslo 7, řada číslo 8, sedadlo číslo 14 a muž číslo 1 -> ano, byl jsem středem kinosálu! Podle zvěstí to taky dosti možná byla poslední šance, kdy bude možné vidět pana Pitta na velkém plátně, nebylo tedy proč otálet... A musím zmínit, že jsem pro tentokrát nevybíral vůbec zle, respektive se mi dostalo přesně toho, oč jsem žádal. Tahle vyvraždovačka v síti vysokorychlostních železnic, která je zvaná Šinkansen, tak tady se toho dělo tolik, že to snad člověk ani nestačí na jedno pozřetí pobrat. Objevuje se tu mnoho postav s populární tváří, které prostě ve snímku toužíte vidět, všechny jsou tu orazítkovány svou přezdívkou a následný kolotoč událostí, může začít. Funguje tu skvěle i hudební doprovod, prostě když někdo umí vybírat, tak jde nějaká originalita stranou. Japonská verze "Hrdinu sháním" na finální válečnou přehlídku, to bylo něco, co mě nenechalo vůbec chladným, až jsem se nachytal, že si na sedadle vajbuju jak Benny Cristo... A ještě jednou Japonsko! Vysvětlení významu "berušky", respektive tedy "tentomuši", byla krásně zakomponovaná hluboká vsuvka. A těch vtipů a zároveň i věcí k hlubšímu zamyšlení, v takové akční jednohubce za kterou se snaží tento počin po celou dobu brát, těch bych tam našel přehršel. Bradovi tu patří má poklona, tomu klukovi táhne na 60 let a pořád dokáže hrát a vypadat jako mladý energetický jinoch. Btw. "štěky" oblíbenců, jako je Tatum nebo Reynolds, to diváka prostě nenechá bez úsměvu na tváři. Chválou bych tu chtěl zahrnout i herecký výkon Joey Kingové, nechtěl bych ji mít po svém boku, co se soukromí týká, protože bych jí sežral snad vše. Poučení z toho plyne takové, že nikdy nevěř mladým roztomilým stvořením... Vtipně je tu zasazen i příběh "bottle of water", no prostě se toho v tomto díle uděje tolik, že snad své hodnocení přehodnotím na plnou palbu hvězd. Samozřejmě, má to plno chyb, a z ptačí perspektivy by tohle kritikou dokázal rozmetat snad i člověk, kterého nazývám "produktem", kterej miluje Spartičku, jeho pravidelná hygiena je žalostná a když svou choť párkrát týdně nezbije, tak se cítí nesvůj. Dosti možná to bylo i mým rozpoložením, ale zakoupením jízdenky směrem stanice Kjóto, tak té rozhodně nelituji. Velmi silné 4*. ()

liquuid

Pokud clovek pomine nerealisticke sceny, tak si naplno uzije akcni jizdu plnou komickych prvku a precizni praci kamery spolecne s efekty, ktere musim obzvlaste vyzdvihnout. Herecke obsazeni super, ikdyz tam byl nekdo opravdu jen chvilicku. 4,2 ()

Welulu

V rámci žánru, tedy akční komedie, která si na nic nehraje a je tedy ideálním letním snímkem, si za svou svižnost a zábavnost 5* zaslouží. ()

borohub

Pro mě asi nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděl. "Hravostí" mi to připomínalo film Zlý časy v El Royale, vypravováním to připomínalo zase snímky od Tarantina. Film odsejpá od první minuty a je nadupaný zajímavými akčními scénami, za které by se možná nemusel stydět ani John Wick a skvělými a vtipnými hláškami (většinou se točící kolem mašinky Tomáše). Herecké obsazení v čele s Bradem Pittem naprosto skvělé. Děj sice působí občas zbytečně komplikovaně, ale ve výsledku to dávalo smysl. 93% ()

Athree

Bullet Train se stal prvním filmem, na který jsem šel do kina dvakrát. Nejspíše za to může má posedlost japonské předlohy nebo porovnání z osobní zkušenosti jízdy šinkansenem. Každopádně jedna hvězdička dolů za, podle mého názoru, nepovedené efekty v akčních scénách. :-) Doporučuji! ()

PAVLIS

50% Teoreticky by se mi měl BT líbit. Slušná akce, pár vtipných míst, atraktivní prostředí a zajímavé postavy zahrané dobrými herci. Prakticky se to ale snaží být příliš okatě stylové ala Tarantino, Ritchie nebo Rodriguez, aniž by Leitch na své vzory stačil. Je to tak o půl hodiny delší, plné zbytečných flashbacků, dějově lehce zapomenutelné a anti-fyzikální hrátky s vláčky ke konci, to už je můj neoblíbený level Rychle a zběsile. ()

marek29

Mno, jak to říct... Když podle ČSFD máš očekávání na 84% a 442. Nejlepší film, může se taky stát, že dostaneš zbytečně ukecaný 2h s místama krvavou akcí. Být to o půl hodiny kratší a bez dialogů, nic by se nestalo. Takhle si případnu jako okradenej za vstupenky do kina. Brad dobrý, mistama jsem se i usmál, ale je tohle film, kterej chcu vidět znovu? Ne. Škoda. ()

hrumsrt

Málokterý režisér měl takový filmový debut jako právě David Leitch, ostřílený kaskadér, který se mihnul v několika známějších projektech, se na začátku minulého desetiletí rozhodl, že to zkusí i jinak a usedl na režisérské křeslo. Jeho režijní debut nastal v roce 2014 s filmem John Wick, kdy jde o geniální akční řežbu, která vrátila nejen lesk Keanu Reevesovi, ale hlavně zase ukázala, že akční filmy pořád ještě můžou vypadat nějak jinak, nějak líp. Osobně mám sérii o nájemném vrahovi, který se vzepřel systému opravdu rád, a co na té značce předvádí choreografové, je mistrovská práce. Od prvního Johna Wicka už uplynulo několik let a Leitch si do té doby zkusil pár dalších projektů a vždycky to za něco stálo. Letos vstoupil do kin s Bullet Trainem, aby se popral o ten poctivý letní biják, ale nakonec je z toho jeden z nejzajímavějších filmů vůbec celého roku. Co si budeme povídat, Brad Pitt je dost možná největší herecká osobnost posledních no klidně i 30ti let. Je tolik slavný a vyhraný, že nemá problém sám utáhnout snímek a zahraje si vlastně v čemkoli. Po celá dvě desetiletí byl jedním z nejhezčích herců na planetě a současně i jedním z nejobsazovanějších. Ale já zastávám názor, že až s přibývajícím věkem se z Brada stal jeden z nejlepších herců filmových dějin, kdo by zapomněl na jeho dvě spolupráce s Quentinem Tarantintem, které mu do životopisu přidaly hned dvě ikonické postavy. V pokročilém věku už Brad téměr nezklame a svými pohyby a hereckým umem dělá z každého filmu lepší. David Leitch si z něho tentokrát udělal nájemného vraha aka Berušku a on zase jen otvírá ústa dokořán, jak geniální výkon předvádí. Celý snímek je precizní filmařina té nejvyšší úrovně a těm několika osvíceným jasně evokuje styl, kterým se ve svých filmech prezentuje Guy Ritchie, jen teda tady ještě vyšperkovali tu akční stránku. Partička nájemných vrahů v uzavřeném jedoucím vlaku, kde každý plní svůj úkol, každý si prošel jinou cestou, ale všichni míří vlakem do podobného cíle. Neuvěřitelně vtipný a nápaditý snímek, který přesně ctí balanc na tolika vrstvách. Geniální příběhová struktura, která přes všelijaké skládačky a odbočky utváří neuvěřitelně funkční dějový arch. Dlouho jsem se u akčního filmu tolik nepobavil, jde o permanentní zábavu, kterou doplňuje bezchybná technická stránka. Není nouze o několik nápaditých příběhových oblouků, kde se mimojiné moc dobře pracuje s pořád exotickým japonským prostředím. Z obsazení samozřejmě kraluje Brad Pitt, coby Beruška, který zvládá jak akční tak humorné scény a není jen lákadlem celého projektu, ale i opravdu tím nejlepším. Vedle něj si ještě dovolím zmínit Aarona Taylor-Johnsona, kterého mám na očích už pěknou řádku let a jasně potvrzuje, že nejen šarmem ale hlavně herecky je připraven zařadit se mezi velké hráče. Ale celé herecké osazenstvo předvádí vynikající výkony, ať už co do akčních sekvencí, tak i do vyšperkovaných dialogových pasáží. Souboj o něco tak banálního a tolikrát použitého, jako je kufřík, nebyl nikdy takhle cool. Ať už se rozvíjí našlapané dění v jedoucím vlaku, nebo se vykrasluje pozadí postav či příběhu jako takového, ani na chvilku jsem se nenudil. Přestože to v samotném závěru malinko ztratí a ve snaze dovršit celý šílený příběh do zdárného konce, to stáhne nohu z plynu, nic to nemění na tom, že jde o jeden z nejlepších a nejpoutavějších filmů letošního roku. Zábavná stylová velkofilmová podívaná! /viděno v kině/ 90% () (menej) (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch